Remis na boisku mistrza

W ostatniej kolejce Centralnej Ligi Juniorów młodzi piłkarze Wisły Kraków udali się na ciężki wyjazd do Kielc. Tamtejsza Korona to zeszłoroczny mistrz Polski w tej kategorii wiekowej.

Podopieczni Pluty przegrywali od czternastej minuty, kiedy to piłkę do bramki Kota skierował Turek.  Przed przerwą do wyrównania doprowadził Warczak. Na uwagę zasługuje również fakt, że bramkarz Białej Gwiazdy tuż przed przerwą obronił rzut karny.

W drugiej odsłonie mecz był wyrównany i to niespodziewanie grający w osłabieniu od osiemdziesiątej trzeciej minuty Wiślacy po bramce Dudy wyszli na prowadzenie. Kielczanie wyrównali jednak stan meczu w dziewięćdziesiątej minucie za sprawą Gierczaka.

Wisła wróciła, więc do Krakowa z jednym punktem i lekkim niedosytem, bo mimo gry w osłabieniu na sekundy przed końcem prowadziła i była bliska zdobycia kompletu oczek.

Młodzi Wiślacy po dziewięciu kolejkach na swoim koncie mają dziesięć punktów i znajdują się tuż nad strefą spadkową.