Górki deklasują Zielonkę (foto/video)

W ubiegłą, słoneczną niedzielę, piłkarska drużyna Górek Myślenice rozegrała swoje jedenaste starcie ligowe, tym razem przed własną publicznością podejmując zamykającą A-klasowe notowanie Zielonką Wrząsowice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki nie dali żadnych złudzeń rywalowi, triumfując w zawodach aż 5:0 i odnosząc piąte w tej rundzie zwycięstwo.

Dla obydwu ekip niedzielne zawody były trzecim oficjalnym spotkaniem i warto zaznaczyć, że poprzednie dwa padły łupem myśleniczan. Również i tym razem zespół Górek był faworytem do wygranej, jednak mający dosyć spore problemy kadrowe drużyna spodziewała się niezbyt łatwego spotkania. Goście chociaż przed niedzielnymi zawodami mogli pochwalić się tylko jednym zwycięstwem, to mimo tego potrafili w rundzie zatrzymać m.in. rewelację rozgrywek - Staw Polanka.

Spotkanie rozpoczęła dosyć wyrównana gra, jednak z czasem zaczęła krystalizować się wyraźna przewaga gospodarzy, dominujących w ofensywie. Niewykorzystane okazje Maliny, Zięby i Kuchni w 21. minucie powetował sobie Mateusz Pietrzyk, który z bliskiej odległości pokonał bramkarza gości. Kilka minut później było już 2:0. Kolejne dośrodkowanie z rzutu wolnego i przejęcie piłki przez niepilnowanego Pietrzyka spowodowało, że najskuteczniejszy gracz Górek mocnym uderzeniem pokonał Sikorę po raz drugi. Skuteczność miejscowej ekipy była zabójcza, a do przerwy myśleniczanie zdobyli kolejne dwa trafienie. Tym razem strzelcem goli okazał się być Kamil Malina, czujnie walczący na linii bramkowej.

Bardzo dobry rezultat do przerwy i praktycznie pewne trzy punkty były spowodowane solidną postawą całej drużyny. Ekipa Góek w drugiej połowie spokojnie kontrolowała wynik meczu, skupiając się na poprawnej grze obronnej i wyprowadzaniu ataków pozycyjnych. Zielonka w tej części rzadziej atakowała, a to pozwalało na utrzymanie czystego konta, dla debiutującego w rozgrywakch A-klasy - Filipa Kudasa. W 69. minucie obrona drużyny z Wrząsowic faulowała jednego z zawodnik Górek w polu karnym, a arbiter wskazał na jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Mateusz Pietrzyk, kompletując hat-tricka i ustalając wynik zawodów na wygraną 5:0.

Bezwzględna skuteczność napastników Górek spowodowała, że to myśleniczanie triumfowali w piątym w tej rundzie spotkaniu. Wygrana powiększyła stan punktowy do siedemnastu oczek i pozwoliła na na awans w ligowej tabeli na siódmą lokatę. Myśleniczanie kontynuują passę trzech kolejnych zwycięstw z rzędu, a co najistotniejsze powracają do bardzo dobrej formy, do jakiej przyzwyczaili miejscową publiczność. Na przeciwnym biegunie znajduje się Zielonka, która z pięcioma punktami samobotnie zajmuje ostatnią lokatę. W najbliższym weekend podopieczni trenera Wojciecha Czajki rozegrają wyjazdowe starcie z Wróblowianką, natomiast ich niedzielny rywal powalczy o cenne punkty w pojedynku z Gościbią.

„Cieszy trzecia wygrana z rzędu i to tak zdecydowana. Dosyć szybko i łatwo strzelone cztery bramki w pierwszej połowie sprawiły, że w drugiej kontrolowaliśmy wynik. Nie był to porywający mecz w naszym wykonaniu, ale pewnie zainkasowaliśmy trzy punkty, a oto docelowo chodzi." - krótko podsumował niedzielny mecz z Zielonką trener gospodarzy - Wojciech Czajka.