Pierwsze domowe zwycięstwo

Piątkowe spotkanie w ramach Fortuna I liga było ważne dla Puszczy Niepołomice. Podopieczni Tomasza Tułacza liczyli w końcu na przełamanie przed własną publicznością. Naprzeciwko "Żubrów" stanęła drużyna GKS-u Tychy, która wyprzedzała w ligowej tabeli gospodarzy o trzy oczka.

Puszcza od samego początku starała się narzucić swoje tempo gry, co skutkowało szybko zdobytym golem. W czternastej minucie dobre dośrodkowanie z lewej strony boiska posłał Widejko. Piłka spadła na głowę Żytka, lecz strzał ten odbił bramkarz GKS-u. Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że piłka spadła pod nogi młodego zawodnika Puszczy, ale również w tym przypadku nie trafiła ona do bramki tylko w słupek. W tej samej akcji Orłowski spróbował jeszcze dobić strzał, ale na posterunku był jeden z obrońców gości. Dopiero kolejna dobitka przyniosła miejscowym bramkę a jej autorem został Żurek.

W czterdziestej minucie, Żurek zagrał prostopadle w kierunku Tomalskiego a ten w sytuacji oko w oko z Jałochą podwyższył prowadzenie Puszczy.

W drugiej odsłonie zespół GKS-u miał swoje sytuację jednak dobrze w bramce spisywał się Mateusz Górski broniąc uderzenia Grzeszczyka czy innych zawodników gości. Skapitulował raz na dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem, kiedy to z strzałem z głowy pokonał go Szumilas.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i gospodarze przełamali niemoc własnego boiska i zdobyli pierwsze trzy punkty od 18 maja, kiedy to pokonali Garbarnię 3:2.