Starcie pokoleń w Kamieniu (foto)

Wykorzystując przerwę w rozgrywkach ligowych (pauza), Start Kamień zorganizował festyn z okazji oddania do użytku wspaniałego budynku klubowego, a jego główną atrakcją (poza tańcami przy muzyce zespołu Soprano Duo) był mecz pomiędzy jego drużynami seniorów i oldbojów. Pomysł okazał się trafiony, bo radości z gry było mnóstwo, a i emocji sportowych też nie brakowało. Występujący w chrzanowskiej klasie A seniorzy od początku spotkania przepuścili szturm na bramkę Kowala, dając tym sygnał, że w tej fazie meczu nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla starszych kolegów.

Oldboje nastawili się na obronę własnej bramki i próbę ataków z kontr. Bezbramkowy remis utrzymywał się do 16 minucie, głównie za sprawą dobrze dysponowanego Kowala, który w ładnym stylu bronił strzały Czecha i  Pawła Panka, w 11 min w sukurs przyszła mu poprzeczka, a bramki zdobytej przez Czecha arbiter nie uznał z powodu spalonego. W 16 minucie akcję prawym skrzydłem przeprowadził Czech, dograł w pole karne, gdzie Celej z bliska otworzył wynik spotkania. W 19 minucie Celej obsłużył z kolei podaniem Konrada Kuglina, który podwyższył na 2-0. Gdy wydawało się, że padną kolejne bramki dla seniorów, na kapitalne uderzenie z ponad 30 metrów zdecydował się  Starzycki, a piłka po jego strzale przelobowała Dzierwę i po odbiciu się od słupka wpadła do siatki kompletnie zaskoczonego bramkarza. Gol naprawdę nietuzinkowej urody. Dwie minuty później trzecią bramkę dla seniorów Startu zdobył Piotr Panek, po centrze Celeja. W 38 minucie Grzegorz Paszcza wykorzystał dogranie z boku Mariusza Paszczy i zdobył bramkę kontaktową dla oldbojów. Chwilę później Grzegorz zrewanżował się podaniem do Mariusza Paszczy, ale tym razem Dzierwa nie dał się zaskoczyć. Do przerwy było nieoczekiwanie tylko 3-2.

-[FOTOGALERIA PIOTRA PROCHOWNIKA

Po zmianie stron przez 10 minut wynik nie ulegał zmianie, natomiast po tym czasie druzyna oldbojów wyraźnie opadła z sił i bramki padały niemalże co dwie minuty, w 56 minucie Grzegorz Panek wykorzystał podanie Pawła i było 4-2. Piątą bramkę zdobył w 60 minucie Jacek Kozioł, minutę później Wołek trafił w słupek, ale w 62 minucie piłka wpadła już do siatki po strzale Kuglina, który wykorzystał znakomite prostopadłe podanie Celeja. Po kolejnych dwóch minutach ponownie Kuglin zaliczył trafienie, tym razem po dograniu Pawła Panka. W 66 minucie na strzał z pierwszej piłki z ponad 20 metrów zdecydował się Jacek Kozioł i zdobył ósmą i zarazem najładniejszą bramkę dla drużyny seniorów. Wynik spotkania ustalił w 70 minucie Koszycki.

Druga połowa trwała niespełna 30 minut z powodu skrajnego zmęczenia oldbojów. Mimo zmęczenia mieli oni jednak swoje okazje w tej części meczu, dwa strzały Grzegorza Paszczy udanie wybronił bramkarz, a raz wyręczył go obrońca wybijając  głową piłkę  z linii bramkowej. Seniorzy wygrali 9-2, lecz wynik nie był w tym wypadku istotny, a raczej wspólna gra i zabawa, obyło się w zasadzie bez fauli, nikt nie doznał niepotrzebnej kontuzji, wszystko na duży plus, pozostaje mieć nadzieję, że nie była to jednorazowa inicjatywa i mecze seniorów i oldbojów Startu Kamień staną się miejscową tradycją.

Drużyna seniorów Startu zaprezentowała się przy okazji w nowym komplecie strojów.

Krzysztof Kowal (bramkarz oldbojów): - Fajnie po siedmiu prawie latach stanąć znów między słupkami i robić to co się kochało. Zebraliśmy się z marszu, nie mamy drużyny oldbojów, która regularnie trenuje. Seniorzy wyszli z inicjatywą my podchwyciliśmy temat. Super było się spotkać i razem zagrać, trochę brakowało sił, jednak nie trenujemy, ale zabawa była przednia, a i ja zaliczyłem chyba kilka udanych interwencji z czego bardzo się cieszę, forma jeszcze jest tego się nie zapomina.

Mecz towarzyski
Start Kamień - Start Kamień oldboje 9:2 (3:2)
Celej 16, Kuglin 19, 62, 64, P.Panek 30, G.Panek 56, J.Kozioł 60, 66, Koszycki 70 - Starzycki 28, Paszcza 38

Sędziował: Józef Szarek
Start: Tomasz Dzierwa (45 Białecki) - Grzegorz Panek, Koszycki, Jacek Kozioł, Celej, Piotr Panek, Pytka, Wołek, Tomasz Panek, Nastałek,Konrad Kuglin, Paweł Panek, Czech, Stolarczyk.
Start Old: Kowal -  Mariusz Paszcza, Sykała, Starzycki, Kuł, Kołacz, Nowak, Sławiński, Cukier, Krzysztof Kuglin, Stanisław Kozioł, Tałach, Grzegorz Paszcza, Leszek Dzierwa, Piotr Wolarek, Szymon Wolarek, Artur Wolarek, Wawro.