Remisowe Derby Michałowic! (foto)

Wielkie piłkarskie święto mięliśmy w niedzielę w Gminie Michałowice. Na stadionie w Raciborowicach przyszło zmierzyć się w ramach rozgrywek krakowskiej Klasy A drużynom miejscowej Galicji oraz Michałowianki. Gospodarze przygotowali się znakomicie do tego spotkania. Płyta boiska jakby z innej ligi, mnóstwo kibiców jednej jak i drugiej drużyny, oprawy kibicowskie, świetna do gry pogoda. Nic tylko grać i sprawiać radość z gry sobie jak też sympatykom obu zespołów. Trzeba przyznać, ze zawodnicy poziomem gry dostosowali się do tego co działo się na trybunach, a mecz trzymał w napięciu do ostatnich minut. Zobaczyliśmy dziś prawdziwe piłkarskie Derby i śmiem powiedzieć, że z taką otoczką, są to najlepsze Derby na tym poziomie rozgrywkowym w Polsce. Widziałem wiele, jeżdżę tu i tam, ale takich spotkań Derbowych w niższych ligach nie ma nigdzie indziej!

Lepiej mecz rozpoczęli gospodarze i już w czwartej minucie zawodów mogli objąć prowadzenie. Kapitalną piłkę ze środka pola zagrał Jeleń do wbiegającego w pole karne Jarosza, a ten pomylił się niewiele podcinką próbując pokonać Szewczyka. Arbiter odgwizdał jednak pozycję spaloną, ale trzeba przyznać, ze akcja "palce lizać".

Przez następnych piętnaście minut mięliśmy dużo walki o każdy metr boiska, a każdy bał się popełnić błąd, który w spotkaniu tej rangi mógł być bardzo kosztownym.

Nastała wreszcie dwudziesta pierwsza minuta meczu. Do akcji zaczepnej podłączył się obrońca Karol Karpierz, który zdecydował się na niespodziewany strzał z dwudziestego metra. To jak zrobił to defensor miejscowych na długo zapewne zostanie nie tylko w jego głowie, ale także wszystkich obecnych na tym spotkaniu. Uderzył kapitalnie, a piłka odbiwszy się jeszcze od słupka wpadła do bramki. Piłka nabrała takiej rotacji, iż wydawało się że wyjdzie poza boisko, lecz znalazła drogę do siatki po pięknym uderzeniu!

Goście jeszcze dobrze nie otrząsnęli się po utracie gola, a już cztery minuty później przegrywali różnicą dwóch bramek. Nieprzepisowo w polu karnym zatrzymywany jest Karaś, a arbiter główny wskazuje na rzut karny. Przyjezdni protestowali, jednak decyzja rozjemcy była zdecydowana i nie do podważenia. Do piłki podszedł Jarosz i pewnym strzałem pokonał Szewczyka.

Wydawać się mogło, że miejscowi mają wszystko pod kontrolą i na luzie bedą teraz mogli rozgrywać swoje akcje... wydawało się tylko. W trzydziestej minucie fatalny błąd przy wyprowadzaniu piłki od własnej bramki popełnia jednak obrońca Galicji. Piłkę przejmuje Sobesto, dogrywa w pole karne do Grochalskiego a ten pewnym strzałem pokonuje Misiaka. Michałowianka wraca zatem do gry.

Więcej w tej połowie nie działo się i z niecierpliwością czekaliśmy na drugą połowę tego spotkania.

Podobnie jak w pierwszej części, tak też w drugiej połowie, sporo było piłkarskiej walki pomiędzy obiema drużynami. Sytuacji do zdobycia bramek było niewiele, jednak gdy te już pojawaiały się, zawodnicy zamieniali je na gole.

W pięćdziesiątej szóstej minucie do remisu doprowadza Świder. Asystentem w tej sytuacji Grochalski, który z rzutu wolnego wypatrzył w polu karnym rosłego zawodnika swojej drużyny, a ten skierował piłkę do siatki po strzale głową.

Zawodnicy oby zespołów dwoili sie i troili, by takim wynikiem nie zakończyło się to spotkanie, a każdą z drużyn interesowała tylko pełna pula.

W siedemdziesiątej szóstej minucie, rzut wolny dla Michałowianki z szesnastego metra wykonywał Serafin. Każdy kto zna tego zawodnika, wie że w takich sytuacjach lubi pokusić się on o gola. Tak też stało się i dziś. Piękne uderzenie ponad murem i Misiak tylko odprowadzał piłkę wzrokiem, kiedy ta wpadała do siatki po długim rogu. Przegrywać 0:2 w spotkaniu Derbowym na boisku przeciwnika i wyciągnąć wynik na 3:2 jest sztuką nie małą pewnie. Michałowianka pokazała boiskowy charakter, co w ligach tego pokroju jest rzadkością!

Goście nie cieszyli się jednak z prowadzenia długo. Moment rozprężenia w ich szeregach już dwie minuty później wykorzystał Karpierz Mateusz. Długa piłka, praktycznie spod pola bramkowego Galicji zagrana przez Karola Karpierza znalazła swojego adresata w polu karnym Michałowianki. Bramkarz Michałowianki Szewczyk liczył na obrońcę w tej sytuacji, a obrońca liczył na bramkarza... skończyło się najgorszym z możliwych, a więc utratą jakże ważnego gola przez gości.

Gospodarze w ostatnich minutach mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyć. Groźnie było po stałych fragmentach gry, jednak piłka nie wpadła już do bramki i ten bardzo emocjonujący mecz zakończył się wynikiem remisowym 3:3

Niebywałe Derby na tym poziomie rozgrywek. Kto widział to na żywo i poczuł atmosferę tego spotkania, zapamięta to na długo pewnie. Szkoda, że takie spotkania sa tylko dwa razy do roku, bo kibice zapewne już myślą kiedy odbędzie się kolejne spotkanie!

Kibice Galicji (Ci z młyna) rozwinęli się w sposób nieprawdobodobny i jest to ewenement na skalę kibicowskiej Polski. Co więcej dziś na meczu obecni byli fotoreporterzy z takich znanych marek jak: "Stadionowi Oprawcy", czy Kartofliska.pl. Tak, tak Ci, którzy jeżdżą po najlepszych meczach w naszym kraju robiąc foto, a i zagranica nie jest im obca.

Kibicowsko Galicja przewyższa wszystkich, w niższych ligach krakowskich. Miłą sprawą jest też to, że piłkarze Galicji z roku na rok grają coraz lepiej i co rok zajmują miejsca wyższe w tabeli.
W klubie dzieje się raz po raz coś nowego, a obiekt Galicji pięknieje z dnia na dzień. W ubiegłym tygodniu zamontowano dach na jednej z trybun, a następnym etapem jest wyrównanie boiska głównego.

Jeszcze trzy lata temu, przejeżdzając obok stadionu Galicji, każdy zastanawiał się w jakiej lidze gra ten Klub i jak ten Klub nazywa się. Dziś obiekt zmienił się nie do poznania i nikomu ten Klub nie jest obcy – co więcej jest jedną z wizytówek Gminy!

Wysiłek ludzi, którym zależy na Klubie jest nieoceniony i wszystko idzie w kierunku takim, że może być tylko lepiej!