Mistrz Polski za mocny dla beniaminka

Nie udała się wyprawa młodym piłkarzom Hutnika do Kielc na spotkanie z tamtejszą Koroną. Aktualny mistrz Polski w tej kategorii wiekowej pokonał zespół z Nowej Huty 2:0.

Hutnicy przegrywali już od szóstej minuty, kiedy do bramki strzeżonej przez Szewczyka trafił Seweryś, wykorzystując dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego. Beniaminek próbował doprowadzić do wyrównania, jednak brakowało im wykończenia w stwarzanych sytuacjach.

Pod koniec pierwszej połowy Hutnicy mogli doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie bramkarz Korony naprawił błąd swoich defensorów i zażegnał niebezpieczeństwo.

Koroniarze w siedemdziesiątej piątej minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Składną akcję drużyny z Kielc wykończył Turek. Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i młodzi Hutnicy zanotowali już dziesiątą porażkę w jedenastym spotkaniu w Centralnej Lidze Juniorów.

Już w następnej kolejce Hutnik na własnych obiektach zmierzy się z Górnikiem Zabrze, który aktualnie zajmuje drugą pozycję w ligowej tabeli.