Przewrotne losy Prokocimia (foto)

Sobotni pojedynek Prądniczanki z Prokocimiem dowiódł, jak wiele wiary w siebie dodają gole. Znacznie lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy już w 8 minucie objęli prowadzenie po dość niefortunnej interwencji Kozaka głową na 16 metrze. Piłka powędrowała wprost pod nogi Krzystanka, który z pierwszej piłki uderzył do pustej bramki. Mimo tego, że gospodarze prezentowali się znacznie lepiej, znasznie swobodniej i szybciej kreując akcje, często środkiem boiska i posyłając groźne prostopadłe podania między obrońców, to i goście mogli ustawić ten mecz pod siebie. W 5 minucie bowiem Wasilewski uderzając z wolnego postawił stempel na poprzeczce bramki Fiemy. Prowadzenie objęli jednak miejscowi i to oni trzymali wysoki poziom determinacji i woli zdobywania kolejnych goli. Prądniczanie mieli zmysł do gry kombinacyjnej środkiem boiska, potrafili też zagrozić dłuższymi piłkami na skrzydła. To wszystko zdawało się wskazywać na łatwe zwycięstwo Prądniczanki. Ale wkrótce okazało się, że jedna udana akcja może przewrócić mecz do góry nogami. W 20 minucie Klimczakowi urwał się lewym skrzydłem Kil i świetnie dograł piłkę na 16 metr do nadbiegającego Misiorka, który plasowanym uderzeniem z pierwszej piłki doprowadził do remisu, remisu który z kolei dodał wigoru przyjezdnym. Gościom wzrósł poziom adrenaliny. Rozpoczęła się mozolna praca w defensywie, konsekwencja w przesuwaniu się po boisku, ofiarne wśligi Urbana przerywające akcje rywala, świetnie w powietrzu walczyli Wasilewski z Rolskim, Prokocim zaczął wyprowadzać groźne kontry, fajnie pracował na prawym skrzydle duet Bajerczak - Misiorek. Szybko też taki stal gry przyniósł gościom kolejne profity. W 30 minucie po przytomnym podaniu Cieślaka z głębi pola, Cebula w asyście obrońcy z zimną krwią skierował piłkę w dalszy narożnik bramki Fiemy i nagle Prokocim objął prowadzenie 2:1.

W natarciu mimo wszystko wciąż pozostawali miejscowi. Mieli zdecydowanie trudniejsze zadanie odkąd stracili pierwszego gola ale przyznać trzeba, że mieli też wyborną okazję by przy stanie 1:1 samemu objąć prowadzenie. Nie pierwszy i nie ostatni raz łut szczęścia i niesamowity refleks Kozaka uratował gości. W 24 minucie bowiem, Kozak nie dość że wybronił strzał Pawlińskiego z najbliższej odległości, to wychodził obronną ręką przy kolejnych dwóch dobitkach Skałki i Bieleckiego! To była bez wątpienia interwencja tego meczu. Bielecki zresztą był naprawdę groźną bronią w ręku trenera Koniorczyka. Jego współpraca zwłaszcza ze Skałką rodziła spore zagrożenie pod bramką Kozaka. Bielecki vs Kozak to zresztą historia kilku pojedynków w tym spotkaniu, wygranych niemal w komplecie przez golkipera gości.

-[FOTOGALERIA PIOTRA KWIETNIA

Ale to co wzmocniło Prokocim, wzmocniło i Prądniczankę tuż po zmianie stron. Jeszcze na dobre gra się nie rozpoczęła, a Augustyńczyk, trochę dzięki rykoszetowi od obrońcy, przelobował Kozaka w polu karnym i gospodarze rozpoczęli drugą odsłonę od doprowadzenia do remisu. I tym razem ten właśnie gol, podciął z kolei skrzydła podopiecznym Arkadiusza Fornalczyka. Goście nie byli już w stanie wrzucić wyższego biegu, wyprowadzać tak groźnych kontr i trochę ten pojedynek stracił na dynamice. Wycisnąć coś z tego marazmu próbowali przede wszystkim wyżej notowani miejscowi. Kozak wygrywał pojedynki sam na sam z Bieleckim (po podaniu Skałki) oraz ze Skałką, a w 87 minucie po podaniu tego ostatniego, znakomicie wybronił i strzał Maziarza z najbliższej odległości. Co ciekawe, w 88 minucie piłkę meczową niespodziewanie otrzymał Kil ale nie zdołał precyzyjnie przelobować Fiemy i piłka wylądowała na siatce bramki gospodarzy. Losy, zmierzającego wydawałoby się nieuchronnie do podziału punktów meczu, rozstrzygnęły się nieoczekiwanie w doliczonym czasie gry. Po faulu w polu karnym, z jedenastki wygraną gospodarzom rzutem na taśmę zapewnił Bielecki.

FUTMAL MVP trochę przekornie powędruje do Mateusza Kozaka. Golkiper Prokocimia trochę nieszczęśliwie miał udział przy jednym straconym golu ale ilość wygranych pojedynków jeden na jeden oraz wspomniana "interwencja meczu" w 24 minucie pozwala uznać, że ten zawodnik miał największy wpływ na wynik meczu i wpływ na to, że Prokocim do 90 minuty pozostawał w grze o zwycięstwo. Nie można oczywiście pominąć przy analizie FUTMAL MVP kilku graczy Prądniczanki. Bo bez wątpienia wyróżniali się w ekipie gospodarzy i Skałka z Augustyńczykiem w środku pola, dużo dobrego na skrzydle robił Pawliński, a i Bielecki był trochę niespełnionym katem ekipy gości. Wszyscy jednak prezentowali na tyle zbliżony poziom i wpływ na losy meczu, że postanowiliśmy MVP przyznać zawodnikowi, który po prostu błysnął najmocniej.

I liga juniorów (Kraków), 26.10.2019
Prądniczanka Kraków - Prokocim Kraków 3:2 (1:1)
Krzystanek 8, Augustyńczyk 47, Bielecki 90+2 (k) - Misiorek 20, Cebula 30

Sędziował: Kamil Adamski (Kraków)
Żółte kartki: Wasilewski
Prądniczanka: Fiema - Laszczyk, Ziejka, Klimczak, Bilski (60 Wilk) - Wójcik, Skałka, Krzystanek, Augustyńczyk, Pawliński - Bielecki.
Prokocim: Kozak - Lamorski (85 Rybałtowski), Rolski, Wasilewski, Bajerczak - Kil, Cieślak (75 Gąsłowski), Urban, Duda, Misiorek (88 Steczek) - Cebula.

-[TABELA I LIGI JUNIORÓW (KRAKÓW)

Michał Urban (pomocnik Prokocimia):
- Treningi, treningami, pracowaliśmy mocno przed tym pojedynkiem, chcieliśmy się przygtować do niego najlepiej jak się da. Ale niestety nie do końca się to udało. Szybko dostaliśmy bolesny cios i trzeba było impulsu który nas pobudzi. Ten gol wyrównujący wyraźnie spowodował, że przejęliśmy inicjatywę na boisku ale niestety tylko do chwili gry straciliśmy na początku drugiej połowy bramkę wyrównującą. To co prawda tylko i aż uspokoiło mecz, który wciąż można było wygrać ale daliśmy ciała w samej końcówce i trochę w pechowych okolicznościach uciekły nam trzy punkty. Czy moja przygoda z Prokocimiem dobiega końca? Być może tak, pewne jest to że jestem do Prokocimia wypożyczony z Garbarni do końca roku. Trafiłem do Prokocimia, bo potrzebowałem szans by się wykazać, mieć możliwość regularnych występów na boisku, a przy okazji spróbować pomóc tu kolegom z Prokocimia powalczyć o wysokie cele. Ciesze się, że tu trafiłem, bo dzięki solidnej pracy, udało mi się wywalczyć miejsce w podstawowym składzie tej drużyny. Czuje się tu naprawdę dobrze, mam wrażenie, że zyskałem tu pewność siebie i pokazałem, że przy regularnych występach potrafię wspierać zespół i współpracować z kolegami zarówno w ofensywie jak i w destrukcji.

Tomasz Koniorczyk (trener Prądniczanki): - Mam wrażenie, że po dwóch ostatnich wysokich zwycięstwach, chyba nieco zlekceważyliśmy w głowach dzisiejszego przeciwnika. Prokocim po golu wyrównującym zyskał wiatr w żagle, poszedł za ciosem i zdołał nawet zdobyć drugiego gola. Ciesze się jednak, że drużyna odpowiednio na taki stan rzeczy zareagowała. Szybko udało się po przerwie doprowadzić do remisu, a dalsza konsekwentna walka o kolejnego gola, choć dopiero w doliczonym czasie gry ale pozwoliła nam zgarnąć komplet punktów. Pewnie można było wygraną zapewnić sobie znacznie wcześniej ale raz że byliśmy mocno nieskuteczni, a dwa naprawdę dobrą partię tego dnia rozgrywał golkiper Prokocimia.