Demolka w Skawinie (foto/video)

W Skawinie wielkie poruszenie. Notująca siedem ligowych porażek z rzędu drużyna TKS przełamała się w pojedynku z jednym z faworytów ligi - rezerwami Wisły Kraków. Rywal o wiele wyżej notowany, z zawodnikami ocierającymi się o Ekstraklasę, został przez drużynę Piotra Balonka wręcz znokautowany!

A wszystko przy okazji aukcji charytatywnej na rzecz 14-miesięcznej córki Kasjusza Piwowarczyka, piłkarza Skawinki który notabene w ten szczególny dzień, w pojedunku z Wisłą zaliczył hattricka!

Formalnie gospodarzem pojedynku była Wisła. Biała Gwiazda, ze względu na brak własnego boiska, wszystkie mecze domowe rozgrywa na boiskach przeciwników, pokrywając koszty organizacji zawodów. Tak było i tym razem. Wiślacy w roli gospodarza zawitali do Skawiny, gdzie przy korzystnych wynikach z innych boisk, mogli w przypadku ogrania pogrążonej w serii porażek Skawinki, wskoczyć nawet na fotel lidera tabeli. Tak się nie stało, a duża w tym zasługa niesamowitej skuteczności skawinian. Już po 40 minutach miejscowi mieli na koncie cztery gole, a łupem bramkowym podzielili się wspomniany Kasjusz Piwowarczyk i Tomasz Grzesiak.

Ten pierwszy otworzył wynik meczu w 14 minucie bajkowym uderzeniem od poprzeczki z 30 metrów, w 39 minucie zaś kapitalnie domknął dośrodkowanie na dalszy słupek i było to czwarte trafienie miejscowych. W międzyczasie, dwa razy defensorów Wisły w dość łatwy sposób oszukał Tomasz Grzesiak i najlepsza lewa noga w zespole, podwoiła stan posiadania Skawinki.

Wiślacy co prawda tuż przed pauzą, po efekownej główce Kasi ukąsili Skawinkę ale nie byli w stanie podjąć pościgu za wynikiem. Krakowianie mieli niby optyczną przewagę, niby dłużej utrzymywali się przy piłce, mieli może nawet kilka groźnych sytuacji ale świetnie w bramce spisywał się Umanskyi.

Wiślacy nawet gdyby próbowali podjąć walkę po przerwie, to szybko ugasiłby te zapędy Gęśla. W 51 minucie wpakował piłkę głową w samo okienko i drugą połowę krakowianie na dobrą sprawę rozpoczęli od wyniku 1:5. Wynik, w 62 minucie ustalił bohater miejscowych - Kasjusz Piwowarczyk, umieszczając precyzyjnym strzałem piłkę w bramce tuż przy krótkim słupku bramki Brody.

-[FOTOGALERIA FERNANDY OLSZEWSKIEJ

Kasjusz Piwowarczyk, a precyzyjniej pisząc - tata Poli Piwowarczyk, dla której prowadzono przed i w trakcie meczu aukcje charytatywne, tuż po meczu wraz z małżonką dziękowali za okazane wsparcie w zbieraniu środków na leczenie córeczki. Odbyła się także loteria w której wygrać można było rower górski czy hulajnogę, a dochód przekazano także na akcję "GramyDlaPoli".

Atrakcji nie zabrakło i w przerwie meczu, gdy rozstrzygano konkurs plastyczny na maskotkę TKS Skawinka, odbywały się także pokazy grup cheerleederek.

FUTMAL MVP dla Kasjusza Piwowarczyka. Trzy gole rosłego pomocnika Skawinki bez wątpienia okazały się kluczem do tego bez wątpienia sukcesu drużyny TKS. W dodatku przyczyniły się do przełamania fatalnej passy notowanej jesienią przez ten zespół. Przy okazji, w zasadzie wszystkie trzy gole były przedniej urody.