Derby Podgórza na remis (foto/video)

W A klasowych derbach dzielnicy Podgórze obejrzeliśmy ciekawe i emocjonujce spotkanie, w którym oba zespoły podzieliły się punktami, choć kilka minut przed końcem meczu to Kabel prowadził 2:1

„Niebiescy” przystąpili do meczu zmobilizowani brakiem zwycięstw, które jeszcze na początku tego sezonu były normą. Pierwsze minuty to wzajemne badanie sił przez oba zespoły. Z czasem jednak to Kabel zaczął przejmować inicjatywę na sztucznej murawie boiska przy Dekerta 21.

Kabel dobrze neutralizował atuty rywala i potrafił szybko przechodzić do ataku po odbiorze piłki. Prowadzenie dla „kablarzy” zdobył Bartłomiej Kluska po dograniu z lewej strony Damiana Kodyry. Podopieczni trenera Janeczka kontrolowali wydarzenia boiskowe, jednak gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Po rzucie wolnym egzekwowanym przez Mirosława Szymkowiaka piłka zatrzymała się w polu karnym Kabla, do której najszybciej dopadł grający trener Podgórza — Grzegorz Pater i wpakował futbolówkę do siatki.

Kabel jednak konsekwentnie realizował swój plan na mecz. Trzy minuty później, Grzegorz Grzesiak został nieprzepisowo zatrzymany w polu karnym. Sam poszkodowany wykorzystał rzut karny i do przerwy Kabel prowadził 2:1

W drugiej części rywalizacji gospodarze postanowili zagrać ofensywniej, agresywniej i zarazem ryzykowniej. Na boisku zaczęło dochodzić do mocniejszych starć, a arbiter spotkania często sięgał po gwizdek, by przerywać grę. Od sześćdziesiątej minuty Kabel został zepchnięty do defensywy. Mimo iż „niebiescy” mieli sporo możliwości do wyprowadzenia ataków, atuty Kabla z pierwszej połowy zaczęły zawodzić. Podgórze natomiast stwarzało zagrożenie po stałych fragmentach gry, które świetnie wykonywał Szymkowiak. Wydawało się, że Kabel dowiezie ostatecznie upragnione zwycięstwo do końca.

W osiemdziesiątej dziewiątej minucie zawodnik Podgórza zdecydował się oddać strzał sprzed pola karnego. Żaden z zawodników Kabla nie zdołał zablokować uderzenia i ku radości miejscowych fanów i smutku ekipy Kabla, piłka wpadła do bramki „kablarzy” i mecz zakończył się remisem 2:2.

Obecnie zespół z Parkowej plasuje się na czwartym miejscu z dorobkiem dwudziestu jeden punktów. Prowadzi Zwierzyniecki KS - 28 punktów. Warto odnotować, iż pomiędzy dwunastym a drugim zespołem w tabeli A klasy (gr. III), różnica punktowa wynosi zaledwie sześć oczek. To pokazuje jak wyrównana jest liga i zarazem ciekawie zapowiada się runda rewanżowa. Za tydzień Kabel podejmie u siebie w ostatnim meczu rundy jesiennej Płomień Kostrze.