facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Remis w meczu na szczycie (video)

Remis w meczu na szczycie (video)

Wielu piłkarskich emocji dostarczyło sobotnie spotkanie w A-klasie pomiędzy Orłem Bębło a Jastrzębcem Książ Wielki. Nie mogło być inaczej, ponieważ obie drużyny preferują ofensywny styl gry i co najważniejsze mają ku temu wykonawców.

W zespole Tomasza Dudka, prym wiedzie Nawrocki oraz Szwajcowski a w drużynie Jastrzębca ofensywne trio Krawiec- Srebnicki- Zyguła.

Mecz od samego początku zapowiadał się ciekawie, bo Orzeł w tej rundzie jeszcze nie stracił punktów i pewnie przewodził ligowej tabeli a Jastrzębiec to doświadczona drużyna umiejąca grać z wyżej notowanymi rywalami.

Jedna z pierwszych akcji Orła przyniosła im prowadzenie. Rzut wolny z prawej strony wykonywali gospodarze, piłka trafiła pod nogi Robaka, lecz ta próba została zblokowana przez obrońców i futbolówka przed polem karnym padła łupem Szczepanika, który bez zastanowienia posłał ją z powrotem w szesnastkę Jastrzębca. Tam Bigaj zgrał z klatki do Szwajcowskiego a ten bez zastanowienia skierował ją w stronę bramki Cielesty, który nie był w stanie jej sięgnąć i ta wylądowała w siatce.

Goście z Jastrzębca protestowali, że zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej, jednak sędzia główny pozostał nieugięty i bramkę uznał.

Jastrzębiec swoich okazji do wyrównania szukał po stałych fragmentach gry, bliski szczęścia był Krawiec, lecz piłka minimalnie minęła słupek bramki Zielonki. Swoją szansę miał również Przeździk, ale i w tym przypadku do szczęścia zabrakło niewiele.

W drugiej połowie Banszek przejął w środkowej strefie boiska piłkę i szybkim podaniem uruchomił na lewej stronie Krawca, ten w dogodniej sytuacji wykorzystał złe ustawienie Zielonki i posłał piłkę do bramki obok wychodzącego bramkarza. Kilka chwil później grający trener Jastrzębca ujrzał drugą żółtą kartkę i opuścł boisko a jego zespół musiał radzić sobie w osłabieniu.

Orzeł skierował piłkę do bramki Cielesty po akcji Suszka i strzale Nawrockiego, jednak arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej i bramki nie uznał. Kolejna próba Nawrockiego okazała się już skuteczna. Piłka po rzucie z autu trafiła na piąty metr gdzie najprzytomniej zachował się najlepszy strzelec Orła i skierował piłkę do bramki strzelając swoją dziewiętnastą bramkę w tej rundzie.

Na dziesięć minut przed końcem mieliśmy, więc jednobramkowe prowadzenie Orła i jego grę w przewadze, więc spodziewać się można było, że gospodarze nie dadzą sobie zrobić krzywdy i pewnie sięgną po kolejne trzy oczka. 

W osiemdziesiątej czwartej minucie goście z Książa Wielkiego doprowadzili do wyrównania. Srebnicki zagrał do Galickiego a ten dośrodkował w pole karne w kierunku Krawca, który strzałem głową pokonał Zielonkę, który nie zachował się najlepiej przy tej interwencji.

Szalę zwycięstwa na stronę grających w osłabieniu gości mógł przechylić Wibson, ale jego rajd zakończył się niecelnym strzałem.

Orzeł stracił w tej rundzie pierwsze punkty, jednak nadal jego przewaga nad goniącym go peletonem jest na tyle duża, że ze spokojem może podejść do ostatniego ligowego spotkania w tej rundzie.

Jastrzębiec z dwudziestoma trzema punktami plasuje się aktualnie na drugiej pozycji i do lidera z Bębła traci jedenaście punktów.

A-klasa (Kraków I), 02.11.2019

Orzeł Bębło- Jastrzębiec Książ Wielki 2:2 (1:0)
Szwajcowski 8', Nawrocki 79' - Krawiec 55', 84'

Orzeł: Zielonka- Robak, Mirek, Szczepanik, Lorenc- Bigaj, Serafin (50. Bajołek), Kusiak, Nawrocki, Suszek- Szwajcowski

Jastrzębiec: M. Cielesta- T. Cielesta, Karwat, Galicki, Czaja, Górski, Przeździk, Zyguła (65. Wibson), Banaszek, Krawiec (90. Mnich), Srebnicki

Żółte kartki: Banaszek, Srebnicki
Czerwona kartka: Banaszek


 

 

Źródło: Orzeł Bębło/ fot. archiwum

Dodano: 2019-11-05 23:42:37


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło  Jastrzębiec Książ Wielki 

Komentarze


Fortuna I Liga

Podbeskidzie Bielsko Biała
4:1
Zagłębie Sosnowiec
16.11.2019
12:40
GKS Tychy
2:2
Radomiak Radom
16.11.2019
17:00
Stomil Olsztyn
0:1
GKS Bełchatów
16.11.2019
15:00
Chojniczanka Chojnice
1:3
Wigry Suwałki
16.11.2019
16:00
Sandecja Nowy Sącz
2:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
16.11.2019
17:00
Warta Poznań
0:2
Stal Mielec
17.11.2019
12:40

II liga

Błękitni Stargard
3:2
Górnik Polkowice
16.11.2019
13:00
Bytovia Bytów
1:1
Elana Toruń
16.11.2019
16:00
Górnik Łęczna
1:0
Garbarnia Kraków
16.11.2019
17:00
Resovia Rzeszów
3:2
Stal Stalowa Wola
16.11.2019
13:00
Lech II Poznań
1:1
Olimpia Elbląg
16.11.2019
13:00
Pogoń Siedlce
2:1
Stal Rzeszów
17.11.2019
13:00
Znicz Pruszków
2:1
GKS Katowice
17.11.2019
13:05

III liga, grupa IV

Jutrzenka Giebułtów
0:1
Sokół Sieniawa
16.11.2019
12:00
Avia Świdnik
1:0
Wisłoka Dębica
16.11.2019
13:00
Orlęta Radzyń Podlaski
0:1
KSZO Ostrowiec Św.
16.11.2019
13:00
Podhale Nowy Targ
1:2
Hutnik Kraków
16.11.2019
13:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
2:0
Korona II Kielce
16.11.2019
13:00
Podlasie Biała Podlaska
0:1
Siarka Tarnobrzeg
16.11.2019
13:00
Motor Lublin
4:1
Hetman Zamość
16.11.2019
17:00
Wisła Sandomierz
0:1
Wisła Puławy
17.11.2019
13:00
Stal Kraśnik
0:0
Chełmianka Chełm
17.11.2019
13:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Clepardia Kraków
1:3
Unia Oświęcim
16.11.2019
11:00
Czarni Staniątki
1:3
Słomniczanka Słomniki
16.11.2019
12:00
Beskid Andrychów
2:2
Orzeł Ryczów
16.11.2019
11:00
LKS Rajsko
3:0
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
16.11.2019
13:00
Cracovia II Kraków
2:0
MKS Trzebinia
16.11.2019
12:00
Sokół Kocmyrzów
0:5
Wiślanie Jaśkowice
16.11.2019
13:30
Orzeł Piaski Wielkie
3:2
LKS Jawiszowice
17.11.2019
12:00
Pcimianka Pcim
2:1
Wisła II Kraków
17.11.2019
13:30
Skawinka Skawina
1:2
Dalin Myślenice
17.11.2019
13:30

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Nadwiślanin Gromiec
1:2
Babia Góra Sucha Beskidzka
16.11.2019
13:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Strażak Mokrzyska
1:0
Sokół Maszkienice
16.11.2019
13:00
Sokół Borzęcin Górny
3:1
Naprzód Sobolów
17.11.2019
13:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
0:0
Arkadia Olszyny
17.11.2019
13:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Zorza Zaczarnie
1:2
Ciężkowianka Ciężkowice
16.11.2019
13:00
Pogórze
1:1
LKS Ładna
16.11.2019
13:30
LKS Szynwałd
2:0
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
16.11.2019
13:00
Wisła Szczucin
1:1
Dunajec Zbylitowska Góra
16.11.2019
13:00
Polan Żabno
0:2
Ikar Odporyszów
16.11.2019
13:00
Tuchovia Tuchów
1:0
GLKS Gromnik
16.11.2019
13:00
Olimpia Wojnicz
:
Metal Tarnów
17.11.2019
13:00
Unia Niedomice
:
Dunajec Zakliczyn
17.11.2019
13:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Gród Podegrodzie
:
Dunajec Nowy Sącz
17.11.2019
11:00
LKS Łużna
2:6
Kolejarz Stróże
17.11.2019
12:00
Orzeł Wojnarowa
:
Skalnik Kamionka Wielka
17.11.2019
12:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Jarmuta
4:1
Granit Czarna Góra
17.11.2019
13:00
Odwołany ze względu na zły stan murawy

Klasa A (Kraków I)

Płomień Kościelec
0:3
Szreniawa Koszyce
16.11.2019
14:00

Klasa A (Kraków III)

Strzelcy Kraków
3:2
Cedronka Wola Radziszowska
16.11.2019
13:00

Klasa A (Wieliczka)

UKS Sygneczów
2:7
Złomex Branice
16.11.2019
14:00

Klasa A (Olkusz)

Pilica Wierbka
7:1
Sokół Gołaczewy
16.11.2019
11:00
Trzy Korony Żarnowiec
0:4
Przebój II Wolbrom
16.11.2019
13:30
Leśnik Gorenice
4:1
Unia Jaroszowiec
16.11.2019
14:00
Wielmożanka Wielmoża
1:0
Olimpia Łobzów
16.11.2019
14:00
Centuria Chechło
2:1
Prądnik Sułoszowa
16.11.2019
14:00
Strażak Przybysławice
1:0
Legion Bydlin
17.11.2019
13:30
Promień Przeginia
8:0
Laskowianka Laski
17.11.2019
13:30
Błysk Zederman
0:7
Spartak Charsznica
17.11.2019
13:30

Klasa A (Chrzanów)

MKS Alwernia
3:2
SPRiN Regulice
16.11.2019
13:00

Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
3:6
Agricola Klimontów
17.11.2019
13:00

Klasa B (Kraków III)

Grom Kraków
0:10
Dragoons Kraków
17.11.2019
13:00
Bratniak Kraków
2:0
Fairant Kraków
17.11.2019
11:00

Klasa B (Kraków IV)

Nadwiślan Rusocice
4:1
Piast Skawina
17.11.2019
13:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Korona Kielce
2:1
Lech Poznań
16.11.2019
12:00
Escola Varsovia Warszawa
0:0
Arka G.
16.11.2019
12:00
Pogoń Szczecin
4:0
Hutnik Kraków
16.11.2019
11:00
Legia Warszawa
4:2
Lechia
16.11.2019
12:00
Jagiellonia
1:1
Wisła Kraków
16.11.2019
12:00
Górnik Zabrze
2:2
Zagłębie Lubin
17.11.2019
12:00
Cracovia Kraków
3:2
SMS Łódź
17.11.2019
12:00
Śląsk Wrocław
2:2
Gwarek Zabrze
17.11.2019
12:00

Centralna Liga Juniorów U-17, grupa D

Wisła Kraków
1:5
Cracovia Kraków
16.11.2019
12:30
Stal Mielec
3:0
Podgórze Kraków
16.11.2019
12:00
Korona Kielce
1:5
Karpaty Krosno
16.11.2019
13:00
TOP 54 Biała Podlaska
1:0
BKS Lublin
16.11.2019
11:00

Centralna Liga Juniorów U-15, grupa D

Wisła Kraków
5:0
TOP 54 Biała Podlaska
16.11.2019
10:00
Górnik Ł.
4:2
Motor Lublin
16.11.2019
10:00
AP 21 Kraków
:
Stal Rz.
17.11.2019
15:00

Ekstraliga Kobiet

Medyk Konin
0:3
Górnik Łęczna
16.11.2019
12:00
AZS UJ Kraków
3:1
AZS PWSZ Wałbrzych
16.11.2019
12:00
KKP Bydgoszcz
3:4
Olimpia Szczecin
17.11.2019
12:00
AZS Wrocław
5:0
Rolnik Głogówek
17.11.2019
12:00
SMS Łódź
1:0
GKS Katowice
17.11.2019
13:00
Czarni Sosnowiec
4:0
Mitech Żywiec
17.11.2019
12:00

I liga kobiet, gr. południowa

Wanda Nowa Huta
3:2
Rysy Bukowina Tatrzańska
16.11.2019
12:00
Tarnovia Tarnów
5:1
ROW Rybnik
16.11.2019
12:00
Rekord Bielsko Biała
6:1
Sparta Daleszyce
16.11.2019
12:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
:
SWD Wodzisław
17.11.2019
13:30

II liga kobiet, gr. małopolska

Naprzód Sobolów
1:4
Iskra Brzezinka
16.11.2019
12:00
Starówka Nowy Sącz
0:4
KSP Kielce
16.11.2019
13:00
Potok Sitno
0:7
UKS Staszkówka Jelna
16.11.2019
14:00

III liga kobiet, gr. małopolska

FSA Kraków
1:3
Podgórze Kraków
16.11.2019
11:00

Centralna Liga Juniorek U-17, gr.południowa

Unia Opole
3:2
Zabrze
16.11.2019
14:00

Ekstraliga Futsalu Kobiet (gr.południowa)

Wierzbowianka Wierzbno
:
ISD-AJD Częstochowa
17.11.2019
20:00
Rekord Bielsko Biała
:
Wanda Słomniczanka Słomniki
17.11.2019
16:30