Hutnik mistrzem jesieni

Piłkarze Hutnika Kraków udanie zakończyli jesienne rozgrywki na szczeblu III ligi (gr. IV). Podopieczni Leszka Janiczaka w ostatnim meczu mierzyli się w Nowy Targu z miejscowym Podhalem.

Lepiej pojedynek mogli zacząć gospodarze, którzy w szesnastej minucie wywalczyli rzut karny. Faulowany w polu karnym był Lepiarz a do piłki podszedł Zapotoczny, który jednak fatalnie przestrzelił, posyłając piłkę obok bramki.

Odpowiedź Hutnika była piorunująca dwie minuty później Krzysztof Świątek zagrał wysoką piłkę w pole karne a błąd przy interwencji popełnił Pieszek, który podarował ją wręcz Handzlikowi a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce.

Piłkarze z Nowej Huty poszli za ciosem i już w dwudziestej drugiej minucie podwyższyli swoje prowadzenie. Tym razem Sobala dośrodkował w pole karne a całą akcję zamknął Antoniak, kierując piłkę po dalszym rogu bramki Podhala.

Gospodarze stratę zmniejszyli pod koniec pierwszej połowy, kiedy to Potaniec wykorzystał podanie z głębi pola i strzałem od słupka pokonał Dula.

W drugiej połowie stroną przeważającą byli Hutnicy, ale wynik nie ulegał zmianie, swoje okazję miał Kędziora, Gamrot oraz Świątek. Po stronie gospodarzy najlepszą okazję miał Palonek pod koniec meczu, lecz piłka ostatecznie zatrzymała się na słupku.

Hutnik Kraków podobnie jak przed rokiem zakończył ligowe zmagania w rundzie jesiennej na pierwszym miejscu. W tym roku krakowian czeka jeszcze jedno spotkanie rozegrane awansem z wiosny. W najbliższy weekend udadzą się do Przeworska, gdzie zmierzą się z viceliderem tabeli- Wólczanką Wólka Pełkińska. W pierwszym meczu Hutnik musiał uznać wyższość rywali przegrywając na własnym boisku 2:1.