facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wanda Cup 2019 - 70-lecie Nowej Huty i KS Wanda (foto)

Wanda Cup 2019 - 70-lecie Nowej Huty i KS Wanda (foto)

W dniach od 9 do 17 listopada zrewitalizowane boisko pod balonem na terenie OSiR Wandzianka zostało poddane surowemu egzaminowi. Z okazji Jubileuszów 70-lecia Nowej Huty i KS Wanda Kraków odbył się cykl turniejów piłki nożnej, w którym w duchu „fair-play” i „respekt” rywalizowało prawie 500 dzieci w 4 kat. wiekowych:

 

 

- Żak starszy (r.2011 i młodsi)
- Młodzik (r.2007 i młodsi)
- Orlik starszy (rocz. 2009), orlik młodszy (rocz. 2010).
 
- Cele były wieloaspektowe: Godne uczczenie Jubileuszów: 70-le Wanda Kraków oraz dobra zabawa dzieci, radość i uśmiechcia największej dzielnicy Krakowa - Nowej Huty i zasłużonego klubu, jakim jest KS na ustach młodych piłkarzy, zachęta dla chłopców i dziewczynek, aby z pasją realizowali swoje marzenia o wielkich karierach sportowych - mówi o cyklu turniejów "Wanda Cup 2019" organizator i pomysłodawca Prezes Nowohuckiej Akademii Sportu Wanda Kraków – Pan Wojciech Gruchała.

W 4 turniejach wzięły udział 32 drużyny, reprezentujące 20 klubów sportowych, akademie i szkółki piłkarskie nie tylko z Krakowa: Sandecja Nowy Sącz, AP Goal Nowy Sącz, AP Wiki Sanok, Orkan Szczyrzyc, Dąb Zabierzów Bocheński, TS Węgrzce, WKS Wawel, AP Hutnik Kraków, KSPN Pogoń Kraków, AM Cracovia, RKS Garbarnia, AP Prądniczanka, Polska Akademia Piłki Nożnej, Michałowianka, AP Wieliczka, Polonia Kraków, Clepardia Kraków, AP „21”, AS Progres i gospodarze - Nowohucka Akademia Sportu Wanda Kraków. 

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali: 
żak młodszy (2011) – Orkan Szczyrzyc,
młodzik (2007/08 ) –  Hutnik Kraków, 
orlik starszy (2009) –  AP Goal Nowy Sącz,
orlik młodszy (2010) –  Nowohucka Akademia Sportu Wanda Kraków

Wybierano również najlepszych zawodników i bramkarzy w poszczególnych turniejach. Lista nazwisk, przedstawia się następująco:  
Kacper Boratyński - AP Hutnik Kraków, Franciszek Leśniak – Sandecja Sącz, Jakub Bolsęga - Orkan Szczyrzyc,  Eryk Grygierzec - AP Prądniczanka, Wiktor Łukasik – AR Goal Nowy Sącz, Bartek Mikoś – Clepardia, Olek Stanula – NAS Wanda Kraków, Tobiasz Bzdyl - AS Progres.

Nagrody specjalne dla najmłodszych zawodników NAS Wanda otrzymali:
Mikołaj Miklas
Tobiasz Gębala. 

-[FOTOGALERIA

Uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami zespołowymi w postaci pamiątkowych pucharów, gadżetami ufundowanymi przez Wydział Komunikacji Społecznej UM Krakowa i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie oraz indywidualnymi w formie sprzętu sportowego, słodyczy i wydawnictw książkowych o Historii Nowej Huty, a wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale. Organizatorzy do ostatniej chwili trzymali w tajemnicy nazwiska osób wręczających nagrody. A były to znane osobistości sportu, władz samorządowych i oświatowych.

W dniu 9 listopada nagrody wręczali:
Paweł Palusiński  – Regionalny Specjalista ds. Rozwoju PN PZPN,
Magdalena Dziedzic – Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce,
Andrzej Buczkowski – Rada Dzielnicy XVI Bieńczyce,,
Ks. Marek Ostapiszyn Dyrektor Zespołu Szkół Palotyńskich w Krakowie,

W dniu 10 listopada:
Michał Królikowski – Przewodniczący Rady trenerów MZPN,, 
Kamil Pestka – reprezentant Polski U-21,,
Przemysław Stawarz – Dyrektor KS Wanda. 

W dniu 16 listopada: 
Janusz Kozioł – Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. kultury fizycznej,
Józef Lassota – były Prezydent Miasta Krakowa,
Zygmunt Bińczycki – Przewodniczący Rady Dzielnicy XVI Bińczyce,
Przemysław Stawarz – Dyrektor KS Wanda
Piotr Kwiecień - redaktor naczelny serwisu Futbol-Małopolska

W dniu 17 listopada: 
Marian Cygan - były trener KS Hutnik Kraków, trener-koordynator MZPN,
Łukasz Sosin - były reprezentant Polski, zawodnik m.in. KS Hutnik Kraków, MKS Cracovia, Limassol Nikozja, uczestnik Ligii Mistrzów UEFA,
ANdrzej Tychoniak - Prezes HDK przy KS Cracovia, 
Przemysław Stawarz – Dyrektor KS Wanda. 

Rozegrano ogółem 113 spotkań, strzelono 457 bramek. Wszystkich zachwycił wysoki pozom sportowy i wyszkolenie techniczne młodych adeptów sztuki piłkarskiej. Nie brakowało także wielkich emocji, pięknych akcji indywidualnych i zespołowych.   

Projekt współfinansowany przez: Gmina Miejska Kraków.
Sponsor: Leader Team Kraków
Patronat medialny: Futbol-Małopolska (Futmal.pl)
Obsługa fotograficzna: Adam Murzański
 

Źródło: NAS (tekst), Adam Murzański (foto)

Dodano: 2019-11-19 10:04:59


Wanda  Wanda Cup  NAS 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Arka Gdynia
3:2
ŁKS Łódź
11.07.2020
15:00
Legia Warszawa
2:0
Cracovia Kraków
11.07.2020
17:30
Wisła Kraków
1:1
Korona Kielce
11.07.2020
20:00
Śląsk Wrocław
2:2
Pogoń Szczecin
12.07.2020
12:30
Piast Gliwice
2:0
Jagiellonia Białystok
12.07.2020
15:00
Lech Poznań
3:2
Lechia Gdańsk
12.07.2020
17:30
Arka Gdynia
:
Górnik Zabrze
14.07.2020
20:30
Zagłębie Lubin
:
Wisła Kraków
14.07.2020
20:30
ŁKS Łódź
:
Raków Częstochowa
14.07.2020
20:30
Wisła Płock
:
Korona Kielce
14.07.2020
20:30
Lechia Gdańsk
:
Legia Warszawa
15.07.2020
20:30
Cracovia Kraków
:
Lech Poznań
15.07.2020
20:30
Pogoń Szczecin
:
Piast Gliwice
15.07.2020
20:30
Jagiellonia Białystok
:
Śląsk Wrocław
15.07.2020
20:30

Fortuna I Liga

GKS Tychy
0:1
Puszcza Niepołomice
11.07.2020
15:10
Stomil Olsztyn
1:2
Miedź Legnica
11.07.2020
17:40
GKS Jastrzębie
0:3
Podbeskidzie Bielsko Biała
11.07.2020
12:40
Radomiak Radom
2:0
Olimpia Grudziądz
12.07.2020
12:40
GKS Bełchatów
0:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.07.2020
15:10
Miedź Legnica
:
GKS Bełchatów
15.07.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Stomil Olsztyn
15.07.2020
 
Wigry Suwałki
:
Sandecja Nowy Sącz
15.07.2020
 
Olimpia Grudziądz
:
GKS Jastrzębie
15.07.2020
 
Warta Poznań
:
GKS Tychy
15.07.2020
 
Chojniczanka Chojnice
:
Zagłębie Sosnowiec
15.07.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Radomiak Radom
15.07.2020
 
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Odra Opole
15.07.2020
 
Stal Mielec
:
Chrobry Głogów
15.07.2020
 

II liga

Olimpia Elbląg
1:2
Skra Częstochowa
11.07.2020
16:00
Błękitni Stargard
0:1
Stal Rzeszów
11.07.2020
17:00
Bytovia Bytów
4:3
Legionovia Legionowo
11.07.2020
18:00
Resovia Rzeszów
1:1
Górnik Polkowice
11.07.2020
17:00
Gryf Wejherowo
0:4
Garbarnia Kraków
11.07.2020
17:00
Górnik Łęczna
2:3
Pogoń Siedlce
11.07.2020
17:00
Znicz Pruszków
1:2
Lech II Poznań
11.07.2020
19:00
GKS Katowice
1:1
Widzew Łódź
12.07.2020
13:05
Garbarnia Kraków
:
Bytovia Bytów
15.07.2020
 
Górnik Polkowice
:
Znicz Pruszków
15.07.2020
 
Legionovia Legionowo
:
Błękitni Stargard
15.07.2020
14:00
Lech II Poznań
:
Gryf Wejherowo
15.07.2020
 
Skra Częstochowa
:
Górnik Łęczna
15.07.2020
18:00
Pogoń Siedlce
:
GKS Katowice
15.07.2020
17:00
Widzew Łódź
:
Stal Stalowa Wola
15.07.2020
19:10
Elana Toruń
:
Resovia Rzeszów
15.07.2020
18:00
Stal Rzeszów
:
Olimpia Elbląg
15.07.2020
17:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny