facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

W co ubrać dziecko na trening? Wybieramy strój piłkarski dla dzieci.

W co ubrać dziecko na trening? Wybieramy strój piłkarski dla dzieci.

W błędzie jest ten kto uważa, że tak naprawdę nie ma znaczenia, w co ubiera się dziecko na trening piłki nożnej. Podobnie jak w przypadku innych sportów, dzieci trenujące piłkę, nie mogą uczyć się byle gdzie i w byle czym. Gra w klubie piłkarskim lub w akademii to zupełnie inna sprawa niż zabawa z piłką na świeżym powietrzu i wymaga odpowiedniego przygotowania. W świecie sportu zasady określające strój piłkarski różnią się w zależności od rodzaju ligi i jej lokalizacji. W przypadku zawodowych drużyn, odzież do piłki regulują zasady FIFA. Jeśli chodzi o strój piłkarski dla dzieci, można liczyć na nieco więcej swobody z zachowaniem kilku kluczowych kwestii, takich jak: spójność kolorystyczna, dopasowanie do sylwetki itp. 

Jak dopasować strój piłkarski dla dzieci? Z czego się składa?

Oficjalny strój piłkarski dla dzieci składa się zwykle z trzech elementów. Musi to być koszulka piłkarska, spodenki do piłki nożnej i podczas oficjalnych spotkań - wysokie getry piłkarskie dla dzieci, pod którymi ukryte są ochraniacze na piszczele. Strój piłkarski dla dzieci można kompletować oddzielnie tzn. koszulki sportowe z własnym nadrukiem i dowolne, utrzymane w zbliżonej kolorystyce spodenki, lub postawić na strój piłkarski jednej marki (komplet, czyli koszulka piłkarska i spodenki). Wbrew pozorom to drugie rozwiązanie nierzadko jest najtańszą i najbardziej ekonomiczną opcją, która dodatkowo gwarantuje profesjonalny wygląd młodych piłkarzy na boisku. 

Koszulka piłkarska – jak powinna wyglądać?

Najlepsi polscy producenci odzieży sportowej dla dzieci skupiają uwagę nie tylko na wysokiej jakości dzianin i wygodnym, komfortowym kroju, ale również na wyglądzie, nowoczesnych grafikach i wiernym odwzorowaniu „dorosłej” profesjonalnej odzieży piłkarskiej. Większość drużyn piłkarskich dla dzieci ubiera swoich graczy w koszulki piłkarskie w barwach klubu. Numer identyfikujący graczy jest zaznaczony na odwrocie koszulki. Oficjalne koszulki piłkarskie dla dzieci powinny mieć krótki rękaw. Jeśli jest zimno, można założyć dziecku pod koszulkę bieliznę termoaktywną. Przepisy FIFA stanowią, że rękawy muszą być tego samego koloru co górna część koszulki. Koszulka piłkarska dla bramkarza musi mieć inny kolor niż koszulki piłkarskie reszty drużyny. Oczywiście jeśli chodzi o trening maluchów i amatorskich drużyn – panuje znacznie większa swoboda w wyborze kolorystyki strojów. Przepisy dopuszczają dodatkową parę spodenek pod spodenkami głównymi (o ile są tego samego koloru). Podczas chłodniejszych dni, warto wyposażyć dziecko w dresy piłkarskie dla dzieci, które są niezastąpione podczas treningów na zewnątrz w chłodniejsze dni i w trakcie rozgrzewki. Koszulki sportowe z własnym nadrukiem są konieczne w przypadku oficjalnych rozgrywek. Koszulka piłkarska z napisem, numerem i nazwą szkoły lub klubu pozwala zawodnikom, sędziemu i widzom obserwować poczynania poszczególnych piłkarzy na boisku. Oczywiście nie można nie wspomnieć o tym, że posiadanie własnego, profesjonalnego atrybutu piłkarskiego, jakim jest koszulka piłkarska z własnym imieniem to dla każdego dziecka powód do niesamowitej radości i dumy. Wybierając metodę nadruku warto postawić na najlepszą i najtrwalszą – sublimację.

Wyposażenie ochronne  i getry piłkarskie dla dzieci

Getry piłkarskie dla dzieci, pod którymi umieszcza się specjalne ochraniacze są niezbędnym sprzętem ochronnym do gry. Niektóre kluby, z uwagi na bezpieczeństwo dzieci wymagają również noszenia ochraniaczy na piszczele podczas wszystkich treningów – nie tylko w trakcie meczów. Bramkarze mogą nosić specjalne, szerokie rękawiczki. Bardzo ważne są również dobre buty. Do gry na murawie potrzebne będą tzw, korki, czyli buty specjalnie uformowane na podeszwie. Ale w przypadku dzieci  najlepszym rozwiązaniem do gry na hali lub sztucznej murawie są buty z rowkami i specjalnymi wzorami na spodzie. W każdym wypadku priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci – metalowe korki mogą stanowić po prostu zagrożenie.   

 

Źródło: pehasports.com

Dodano: 2019-11-25 10:21:33


getry piłkarskie  strój piłkarski  strój piłkarski dla dzieci  koszulka piłkarska  koszulka piłkarska dla dzieci  z nadrukiem 

Komentarze