facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Mastalerz: Rodzinę i piłkę kocham tak samo

Mastalerz: Rodzinę i piłkę kocham tak samo

Krzysztof Mastalerz, na co dzień pracuje z seniorami klubu LKS Śledziejowice oraz jest trenerem bramkarek w zespole AZS UJ Kraków.

 

 

Bardzo dobra runda w wykonaniu jego podopiecznych sprawiła, że zespół ze Śledziejowic jest liderem tabeli przed Wiślanką Grabie.

Udało mi się chwilę porozmawiać ze szkoleniowcem LKS-u, który podsumuje udaną jesień w wykonaniu jego podopiecznych, wspomni o kursie, który ukończył na początku października i zdradzi plany na dalszą karierę.

- Panie Krzysztofie, za wami bardzo udana runda jesienna, jak z perspektywy trenera ocenia Pan postawę swoich podopiecznych?

- Pracę każdego trenera oraz drużyny weryfikuje zawsze w układzie końcowym wynik oraz miejsce w tabeli, a te na dzień dzisiejszy są bardzo dobre. W mojej ocenie wynik osiągnięty w rundzie jesiennej jest adekwatny do pracy, jaką wykonujemy, na co dzień w klubie. Bardzo dobra postawa drużyny to jedno, ale też trzeba pamiętać o ludziach z zarządu z Prezesem Maciejem Żółcińskim na czele, którzy dają mi i drużynie odpowiednie narzędzia do tego żebyśmy się rozwijali. Więc odpowiadając na Pana pytanie pracę moich podopiecznych oraz pracę zarządu oceniam bardzo dobrze.

- Biorąc pod uwagę miejsce w tabeli, scenariusz, jaki zakładaliście sobie na jesień został chyba zrealizowany w 100%?

- Naszym celem przed sezonem było zajęcie jak najlepszego miejsca w tabeli, które zapewni nam realne szanse do włączenia się do walki o awans. Na dzień dzisiejszy tak jak Pan mówi cel został osiągnięty i to z nawiązką, gdyż jesteśmy liderem rozgrywek.

- W każdej nawet bardzo dobrej drużynie zdarzają się przestoje, słabsze momenty. Z perspektywy czasu, który mecz okazał się właśnie dla was najcięższy?

- Zawsze powtarzam, że nie ma meczy cięższych czy łatwiejszych. W każdym spotkaniu stają naprzeciw siebie dwie drużyny, które chcą wygrać. Dopiero w trakcie gry poziom zaangażowania, organizacja gry czy decyzyjność warunkują, która drużyna okazuje się lepsza. Jednak jak mam wybrać spotkanie, w którym było nam najtrudniej to zdecydowanie był to mecz z Gdovią, który przegraliśmy z uwagi właśnie na niższy poziom zaangażowania oraz gorszą organizację gry.


- W związku z tym, oczekiwania przed wiosną są równie wysokie? Awans to jest wasz cel?

- Śmiałem się ostatnio, że utrzymanie już sobie zapewniliśmy, więc teraz już będzie z górki. Natomiast mówiąc już serio to naszym celem na rundę wiosenną jest udowodnić, że nasza dobra gra i zdobycz punktowa z jesieni nie była dziełem przypadku a efektem naszej solidnej pracy. Chcemy z każdego meczu schodzić zadowoleni ze swojej gry z trzema oczkami na koncie i to jest nasz cel.

- Bardzo dobrym transferem okazał się Grzegorz Gawle, który obok Wojciecha Dziadzio i Krzysztofa Maja stanowi o sile ofensywnej Pana zespołu.

- Zgadza się, Grzesiek bardzo dobrze wkomponował się w ten zespół. Swoimi umiejętnościami oraz predyspozycjami motorycznymi robi na pewno różnicę w tej lidze. Natomiast nie zgodzę się do końca z Pana stwierdzeniem, że wymienieni zawodnicy stanowią o sile tego zespołu. Owszem bez dwóch zdań ich wkład jest bardzo duży, łącznie mają przecież najwięcej zdobytych bramek, lecz nasza siła ofensywna zaczyna się od bramkarza przez linie obrony, pomocy aż po atak. W rundzie jesiennej dobrze funkcjonowaliśmy w działaniach defensywnych jak i ofensywnych bez podziału na jednostki, lecz jako układanka jedenastu elementów, które współpracują ze sobą i uważam, że to jest siła tej drużyny.

- Jak oceni Pan poziom krakowskiej Klasy Okręgowej, w której aktualnie występujecie? Jako beniaminkowi w zeszłym sezonie było ciężej?

- Powiem tak. Uważam, że w tym roku poziom rozgrywek jest wyższy niż w roku ubiegłym, a już na pewno liga jest bardziej wyrównana a mimo to jesteśmy liderem. W poprzednim sezonie natomiast, mimo że ten poziom był niższy to po jesieni mieliśmy tylko 15 punktów. Było nam bardzo ciężko, uczyliśmy się tej ligi. Teraz ja, jako trener mogę powiedzieć, że się nauczyłem tej ligi, poziom jest wyższy, ale wiem jak grają zespoły, wiem personalnie, kto w nich gra i dzięki temu mam możliwość przygotowania się do każdego spotkania, co w jakimś stopniu pomogło nam lepiej funkcjonować na boisku.

- Patrząc przez pryzmat wyników zdominowaliście tą ligę, większość waszych spotkań kończy się rozmiarach pogromu dla przeciwników! Aż w siedmiu spotkaniach zachowaliście czyste konto. To naprawdę imponujące wyniki.

- Tak jak wspomniałem wcześniej, naszą siłą jest drużyna a dokładniej świadome funkcjonowanie zawodników na boisku. To, że mamy najmniej bramek straconych i najwięcej strzelonych to nie tylko efekt tego, że mamy dwóch, trzech dobrych obrońców czy napastników. Chodzi o to jak organizuje się zespół po stracie piłki a jak zachowuje się po odbiorze. Dobre funkcjonowanie w fazach przejściowych, z defensywy do ofensywy i odwrotnie powoduje, że przeciwnikom bardzo trudno się z nami gra.

- Łatwo się, więc domyślić, że wyznawana przez Pana filozofia futbolu to ładna widowiskowa gra, połączona z ofensywą i strzeleniem przeciwnikowi jak największej ilości bramek.

- Ja bym tego tak nie nazwał. Mam na pewno swoją wizje, mam swój plan, mam jedno czy drugie ulubione ustawienie. Lecz wszystko jest uzależnione od tego, z kim się pracuję i jakich zawodników się ma w szatni gotowych do gry w danym momencie. Ostatnio w rozmowie z zawodnikami podsumowaliśmy sobie, że przez ostatnie 2 lata potrafiliśmy zagrać w 5 czy 6 różnych ustawieniach w zależności od tego, jakim układem personalnym dysponowaliśmy i przeciwko komu graliśmy. Dodatkowo czasami funkcjonujemy w dwóch różnych ustawieniach w jednym spotkaniu w zależności od tego, jakie mamy założenia na dany mecz. Czasami grając bardzo ofensywnie a innym razem bardziej broniąc dostępu do swojej bramki. Lecz wszystko sprowadza się do jednego i to można podciągnąć pod nazwijmy to filozofie gry, chce żeby prowadzona przeze mnie drużyna potrafiła dobrze się organizować i funkcjonowała świadomie na boisku.

- Jak zespół będzie się przygotowywał do wiosennych spotkań. Jaki jest plan treningów, sparingi?

- Przygotowania rozpoczynamy 12 stycznia. Mamy przewidziane trzy jednostki w tygodniu, z czego dwie będą odbywać się na własnych obiektach a trzecia na wynajmowanym boisku ze sztuczną nawierzchnią. Co do gier kontrolnych to jest ich zaplanowanych siedem: Michałowianka, Clepardia, Prądniczanka, Glinik Gorlice, TS Węgrzce, Grębałowianka oraz Wiślanie Jaśkowice.

- Na jakie aspekty gry zwraca Pan szczególną uwagę, bo zapewne są takie elementy z których nie jest Pan do końca zadowolony?

- Jakby się Pan zapytał któregoś z moich zawodników, na co zwracam szczególną uwagę na treningach to w większości otrzymałby Pan odpowiedz, prawidłowe ustawianie się i odpowiednie przyjmowanie pozycji na boisku. Nie ma chyba jednostki treningowej, na której bym tego tematu nie poruszył.

- Okienko transferowe w klubie będzie gorące? Czy raczej nie planujecie żadnych ruchów (In/out)?
 
- Z uwagi na pracę zawodową rozstaje się z nami bramkarz Paweł Sitarz, któremu z tego miejsca jeszcze raz chciałem podziękować za bardzo duże zaangażowanie oraz jego profesjonalne podejście. Brak Pawła powoduje, że pojawi się u nas na pewno nowy bramkarz. Co do reszty kadry to wszyscy dotychczasowi zawodnicy z nami zostają, dlatego też nie przewidujemy większych zmian kadrowych.

- Jak dobrze się orientuję, będąc trenerem LKS-u pełnił Pan również funkcję trenera bramkarek w AZS UJ Kraków. Jak widać da się połączyć te dwie funkcję tak, aby ze sobą nie kolidowały.

- Tak zgadza się, jestem w sztabie szkoleniowym kobiecej Ekstraligowej drużyny AZS UJ Kraków gdzie odpowiadam za pracę z bramkarkami. Do tego jeszcze do południa pracuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Mój tygodniowy grafik jest jak widać mocno napięty lecz udaje mi się to tak wszystko poukładać, że w każdym z tych miejsc pracuje na 120%. Praca w kilku miejscach najbardziej chyba koliduje jednak z życiem codziennym, gdzie jeszcze są żona i dzieci. W tym wszystkim podziwiam najbardziej moją żonę, która ma świadomość, że rodzinę i piłkę kocham tak samo. Ona to akceptuje i mnie w tym wszystkim jeszcze wspiera.

W październiku udało się również z powodzeniem ukończyć kurs trenerski UEFA goalkeeper B. Warto zauważyć, że był to pierwszy kurs pod egidą UEFA w Polsce w kategorii goalkeeper B.

- Dokładnie, jestem w gronie dwudziestu trenerów z całej Polski, którzy mogą się pochwalić dyplomem UEFA Goalkeeper B. Jak widać oprócz codziennej pracy staram się również wciąż rozwijać.

- Jakie dalsze plany w związku z tym? Dalszy rozwój i kurs UEFA goalkeeper A?

- Staram się rozwijać dwutorowo. Posiadam obecnie dyplom UEFA A, który daje mi możliwość pracy, jako samodzielny trener oraz obrałem również drugą ścieżkę gdzie się doskonale, jako trener bramkarzy i z pewnością będę chciał też w przyszłości ukończyć kolejny stopień. Wierzę w to, że zdobyte kwalifikacje, szkolenia, staże oraz wiedza pozwalają mi podnosić poziom sportowy zawodników a w przyszłości dadzą mi możliwość pracować na wyższych szczeblach rozgrywkowych.

- Dziękuje bardzo za rozmowę i poświęcony czas. Życzę samych sukcesów trenerskich.Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2019-12-09 10:35:54


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków III)

Śledziejowice  wywiad  Mastalerz 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Górnik Zabrze
:
Śląsk Wrocław
16.04.2021
20:30
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Pogoń Szczecin
16.04.2021
18:00
Wisła Kraków
:
Warta Poznań
17.04.2021
20:00
Lechia Gdańsk
:
Piast Gliwice
17.04.2021
15:00
Raków Częstochowa
:
Lech Poznań
17.04.2021
17:30
Wisła Płock
:
Jagiellonia Białystok
18.04.2021
15:00
Legia Warszawa
:
Cracovia Kraków
18.04.2021
17:30
Stal Mielec
:
Zagłębie Lubin
18.04.2021
12:30

Fortuna I liga

Puszcza Niepołomice
0:4
Radomiak Radom
14.04.2021
13:00
GKS Jastrzębie
:
Miedź Legnica
16.04.2021
17:40
ŁKS Łódź
:
Arka Gdynia
16.04.2021
17:40
Sandecja Nowy Sącz
:
Widzew Łódź
17.04.2021
16:00
Resovia Rzeszów
:
Stomil Olsztyn
17.04.2021
15:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Chrobry Głogów
17.04.2021
20:00
Górnik Łęczna
:
Puszcza Niepołomice
17.04.2021
12:40
Zagłębie Sosnowiec
:
GKS Bełchatów
18.04.2021
12:40
Odra Opole
:
Korona Kielce
18.04.2021
12:40

II liga

Lech II Poznań
2:5
Znicz Pruszków
14.04.2021
13:00
Motor Lublin
0:1
Wigry Suwałki
14.04.2021
18:00
Chojniczanka Chojnice
6:0
Śląsk II Wrocław
14.04.2021
19:30
Hutnik Kraków
4:1
Błękitni Stargard
14.04.2021
16:30
Sokół Ostróda
2:1
Skra Częstochowa
14.04.2021
18:00
Górnik Polkowice
:
Olimpia Grudziądz
14.04.2021
 
Przełożone
GKS Katowice
:
Olimpia Elbląg
14.04.2021
 
Przełożone
Bytovia Bytów
2:3
KKS 1925 Kalisz
14.04.2021
17:00
Stal Rzeszów
:
Garbarnia Kraków
14.04.2021
 
Przełożone
Skra Częstochowa
:
Hutnik Kraków
17.04.2021
16:00
Wigry Suwałki
:
Bytovia Bytów
17.04.2021
16:00
Olimpia Elbląg
:
Lech II Poznań
17.04.2021
16:00
Garbarnia Kraków
:
Sokół Ostróda
17.04.2021
15:00
KKS 1925 Kalisz
:
Chojniczanka Chojnice
18.04.2021
17:50
Olimpia Grudziądz
:
Pogoń Siedlce
18.04.2021
17:00
Śląsk II Wrocław
:
Stal Rzeszów
18.04.2021
13:00
Błękitni Stargard
:
GKS Katowice
18.04.2021
13:00

III liga, gr. 4

Avia Świdnik
:
Jutrzenka Giebułtów
14.04.2021
12:00
Przełożone
Sokół Sieniawa
:
Lewart Lubartów
14.04.2021
17:00
Przełożone
Orlęta Radzyń Podlaski
2:6
Wisłoka Dębica
14.04.2021
17:00
Cracovia II Kraków
1:2
Chełmianka Chełm
14.04.2021
13:00
Wisła Puławy
:
Siarka Tarnobrzeg
14.04.2021
16:00
Przełożone
Podlasie Biała Podlaska
1:0
Wólczanka Wólka Pełkińska
14.04.2021
15:00
KSZO Ostrowiec Św.
0:1
Podhale Nowy Targ
14.04.2021
17:00
ŁKS Łagów
2:1
Wisła Sandomierz
14.04.2021
17:00
Stal Kraśnik
:
KS Wiązownica
14.04.2021
16:00
Przełożone
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
KSZO Ostrowiec Św.
17.04.2021
16:30
Jutrzenka Giebułtów
:
Podlasie Biała Podlaska
17.04.2021
13:00
Podhale Nowy Targ
:
Stal Kraśnik
17.04.2021
17:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Sokół Sieniawa
17.04.2021
16:00
Korona II Kielce
:
Avia Świdnik
18.04.2021
12:00
Lewart Lubartów
:
Orlęta Radzyń Podlaski
18.04.2021
17:00
Chełmianka Chełm
:
Stal Stalowa Wola
18.04.2021
15:00
Wisłoka Dębica
:
Cracovia II Kraków
18.04.2021
17:00
Wisła Sandomierz
:
Wisła Puławy
18.04.2021
16:00
KS Wiązownica
:
ŁKS Łagów
18.04.2021
16:30

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Sokół Kocmyrzów
:
Dalin Myślenice
17.04.2021
15:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Słomniczanka Słomniki
17.04.2021
16:00
KS Chełmek
:
Orzeł Ryczów
17.04.2021
 
Unia Oświęcim
:
LKS Śledziejowice
17.04.2021
 
Garbarnia II Kraków
:
Pcimianka Pcim
17.04.2021
 
Clepardia Kraków
:
MKS Trzebinia
17.04.2021
 
LKS Rajsko
:
Beskid Andrychów
17.04.2021
 
Proszowianka Proszowice
:
Wiślanie Jaśkowice
17.04.2021
 
LKS Jawiszowice
:
Orzeł Piaski Wielkie
18.04.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zatorzanka Zator
:
Sosnowianka Stanisław Dln
14.04.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Sokół Stary Sącz
:
Gród Podegrodzie
14.04.2021
16:30

Keeza Klasa C (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
UKS Sygneczów II
17.04.2021
17:00
Contra II
:
Start II Brzezie
17.04.2021
17:00
Czarnochowice II
:
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
18.04.2021
17:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Stal Rzeszów
:
Korona II
17.04.2021
12:00
Resovia Rzeszów
:
Motor Lublin
17.04.2021
 
Garbarnia Kraków
:
Orlęta K.
17.04.2021
 
Górnik Łęczna
:
Sandecja Nowy Sącz
17.04.2021
 

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

Korona Kielce
:
Stal Rz.
17.04.2021
12:00
Cracovia Kraków
:
Górnik Ł.
17.04.2021
 
TOP 54 Biała Podlaska
:
Hutnik Kraków
17.04.2021
 
Motor Lublin
:
Wisła Kraków
17.04.2021
 

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

Hetman Z.
:
KKP Korona
17.04.2021
13:00
BKS Lublin
:
Unia Tarnów
17.04.2021
 
TOP 54 Biała Podlaska
:
Cracovia Kraków
17.04.2021
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Wisła Kraków
18.04.2021
12:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Dunajec Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
17.04.2021
 
Puszcza Niepołomice
:
Sandecja Nowy Sącz
17.04.2021
 
Garbarnia Kraków
:
Podhale Nowy Targ
17.04.2021
 
Profi Zielonki
:
Okocimski Brzesko
17.04.2021
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Unia Tarnów
:
AP Wisła Czarny Dunajec
17.04.2021
 
Tarnovia Tarnów
:
Glinik Gorlice
17.04.2021
 
Hutnik II Kraków
:
SMS Oświęcim
17.04.2021
 
Górnik Tarnów
:
Podgórze Kraków
17.04.2021
 

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Okocimski Brzesko
:
Respect Szalowa
17.04.2021
 
Unia Oświęcim
:
Wisła II Kraków
17.04.2021
 
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
17.04.2021
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Garbarnia Kraków
17.04.2021
 

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Sandecja Nowy Sącz
:
AP 21 Kraków
17.04.2021
10:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
17.04.2021
 
MOSiR Bochnia
:
Unia II Tarnów
17.04.2021
 
Hutnik Kraków
:
Chełmek
17.04.2021
 

I Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Wisła Kraków
:
AS Progres Kraków
17.04.2021
 
Tarnovia Tarnów
:
Dunajec Nowy Sącz
17.04.2021
 
Cracovia Kraków
:
Limanovia Limanowa
17.04.2021
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Podhale Nowy Targ
18.04.2021
10:00

II Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Wisła II K.
:
Kalwarianka
17.04.2021
 
Cracovia II Kraków
:
AP Wisła Czarny Dunajec
17.04.2021
 
Hutnik Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
17.04.2021
 
AP 21 Chrzanów
:
Okocimski Brzesko
17.04.2021
 

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
:
SMS Łódź
17.04.2021
12:00
Czarni Sosnowiec
:
Medyk Konin
17.04.2021
12:15
Rolnik Biedrzychowice
:
ROW Rybnik
17.04.2021
13:30
GKS Katowice
:
Śląsk Wrocław
17.04.2021
13:00
KKP Bydgoszcz
:
AZS UJ Kraków
18.04.2021
12:15
Górnik Łęczna
:
APLG Gdańsk
18.04.2021
14:00

I liga kobiet (południe)

UKS SMS II Łódź
:
Tarnovia Tarnów
17.04.2021
15:00
Piastovia Piastów
:
Praga Warszawa
17.04.2021
 
Czwórka Radom
:
Pogoń Tczew
17.04.2021
14:00
Stomil Olsztyn
:
Polonia Środa Wielkopolska
18.04.2021
12:30
Rekord Bielsko Biała
:
UKS Staszkówka Jelna
18.04.2021
14:00

II liga kobiet (wschód)

Wanda Nowa Huta
:
Sparta Daleszyce
17.04.2021
12:00
Sokół Kolbuszowa Dolna
:
Włókniarz Białystok
17.04.2021
13:00
Respekt Myślenice
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
17.04.2021
16:00
Ząbkovia Ząbki
:
Prądniczanka Kraków
17.04.2021
14:00
Loczki Wyszków
:
KSP Kielce
18.04.2021
14:00
KS Raszyn
:
Widok Lublin
18.04.2021
15:00

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny