facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Dudek: Przewaga cieszy, ale jesteśmy na półmetku

Dudek: Przewaga cieszy, ale jesteśmy na półmetku

Jeszcze nie tak dawno Tomasz Dudek łączył pracę w Spójni Osiek Zimnodół Zawada z trenowaniem Orła Bębło.

 

 

Przed startem bieżącego sezonu skupił się jednak tylko na pracy w Bęble. Efektem tego, jest pierwsze miejsce jego podopiecznych w lidze i bezpieczna przewaga nad goniącym peletonem. Porozmawiałem chwilę ze szkoleniowcem Orła o zakończonej rundzie jesiennej oraz o planach na nadchodzące miesiące. Zapraszam do lektury.


- Panie trenerze, po pierwsze to gratulacje. Na półmetku rozgrywek Pana podopieczni zdominowali ligę i mają na swoim koncie aż trzydzieści siedem punktów na trzydzieści dziewięć możliwych.

-Tak, to bardzo cieszy. Dziękuje. Drużyna bardzo dobrze się spisała. Jeden mecz zremisowaliśmy pozostałe udało się wygrać.

- Zespół może się pochwalić zarówno największą ilością bramek zdobytych jak i najlepszą defensywą. Gdzie tkwi przyczynach tak dobrych występów.

-Świetnie w zespół wkomponowała się piątka zawodników, których udało się przekonać, aby do nas dołączyli. W poprzednich sezonach byliśmy już drużyną, która stawała na podium A-klasy, ale jednak brakowało, jakości w najważniejszych meczach, które przegrywaliśmy. 

- Sytuacja w tabeli jest taka, że chcąc nie chcąc, trzeba to powiedzieć głośno "Orzeł pewnie zmierza do Klasy Okręgowej". Taki jest cel na ten sezon?

-Cieszy przewaga w tabeli, ale jesteśmy na półmetku, przed nami druga runda. Już pierwszy mecz rewanżowy u v-ce lidera w Koszycach. Wyjazdy mamy też do Książa czy Dojazdowa. Nie ma spotkań łatwych, my mamy być gotowi na każdy mecz i zagrać tak dobrze, aby wygrać. Jeśli udowodnimy swoją siłę w drugiej rundzie to awansujemy. Jeśli chodzi o cel to na pewno jeszcze wiele rozmów organizacyjnych w Bęble nas czeka.

- Jak każdy trener na pewno ma Pan jakieś uwagi i zastrzeżenia do gry swoich podopiecznych, jakie są aspekty, nad którymi skupicie się w zimie, aby być jeszcze lepszą drużyną w wiosennych spotkaniach?

-Będziemy na pewno starali się więcej utrzymywać przy piłce, gdyż zbyt wiele razy próbowaliśmy wrzucać piłki na napastników zamiast rozgrywać i szukać lepszych momentów do stworzenia okazji. Musimy wykorzystywać momenty gry w przewadze oraz ciągle poprawiać skuteczność. Pomimo tylu strzelonych bramek multum okazji marnowaliśmy.

- Z przebiegu rundy jesiennej, jeżeli miałby Pan wskazać najtrudniejszy mecz, którego najbardziej się Pan obawiał to było by spotkanie z Jastrzębcem Książ Wielki, czy jednak zupełnie inna drużyna?

-Staramy się każdy mecz traktować bardzo poważnie i narzucić swój styl gry. Mecze, w których rywale po różnych okolicznościach grali w osłabieniu były dla nas najtrudniejsze. Nagle pomimo przewagi liczebnej traciliśmy rytm i pojawiały się trudności, tak było m.in. z Jastrzębcem, Prądniczanką II, Wierzbowianką.

- W poprzednim sezonie o tej porze roku w tabeli prowadził Niedźwiedź, ale z mniejszą ilością punktów, czy w porównania do poprzedniego sezonu poziom w A-klasie poszedł w górę czy wręcz przeciwnie spadł?

-Myślę, że jest coraz więcej drużyn w A klasie, które wyglądają solidnie na boisku i uważam, że duża zasługa w tym trenerów.


-Jakie plany zespół ma na przerwę zimową? Treningi, sparingi?

-Staramy się uniknąć długiej przerwy w rozgrywkach, więc po zakończonym sezonie, do Świąt, spotykamy się raz w tygodniu na treningach, dodatkowo chłopaki wspierają się innymi formami aktywności jak siłownie, baseny czy niektórzy rozgrywki futsalowe, biznes ligi, etc.

Na początku stycznia zagramy w Kmita Cup, a od połowy tego miesiąca ruszamy z przygotowaniami. Będziemy trenować w hali i boisku ze sztuczna nawierzchnią oraz rozegramy osiem sparingów: pierwszy z naszymi rezerwami, następnie z Nadwiślanką Nowe Brzesko, Dąbskim, Zieleńczanką, Kaszowianką, Targowianką, Błękitnymi Modlnica i Spójnią Osiek.

- Czy wsparcie, jakie otrzymujcie od sponsorów jak i również od Gminy Wielka Wieś jest wystarczające, aby utrzymać drużynę na takim poziomie (sportowym, organizacyjnym)?

-Cały czas staramy się, aby coraz większe grono chętnych w różnych forach wspierało klub, aby ten się rozwijał. Duża zasługa w tym prezesa Zbigniewa Mazeli, który dużo czasu poświęca na prowadzenie klubu czy choćby dbanie o murawę boiska. Gmina Wielka Wieś jest naszym partnerem i oczywiście wspiera klub i mocno kibicuje Orłowi. Bardzo dziękujemy firmom, które są z nami jak „e-remonty” „J.A. Gąska”, „Lewiatan Bębło”, „Multimat”, „Flora Kraków” czy „Hotel Margerita”.

- W mediach społecznościowych również zaczęliście działać na większą skalę niż miało to miejsce wcześniej. Obszerne skróty spotkań, wywiady, podsumowania. To trafia do kibica, który jest na bieżąco z tym, co dzieje się w klubie.

-To zasługa naszego zawodnika Michała Nawrockiego i jego talentu reżyserskiego. Filmiki okołomeczowe, mają oprócz pokazania goli, dostarczyć kibicom dużo uśmiechu, pokazać, jaka jest atmosfera w drużynie. Całą rundę można prześledzić na youtubie na kanale NWT Studio

- Rozumiem, że sztab szkoleniowy również korzysta z tych pomocy, analizuje spotkania, pokazuje różne rozwiązania danych sytuacji na boisku? Czy raczej ma Pan swoje metody trafiania do zawodników?

-Tak, korzystam z nagrań naszych spotkań i myślę, że dużo rozmawiamy z drużyną na temat naszego trenowania, grania etc. Nagrywane spotkania to dla drużyny również inna perspektywa, aby pokazać nasze dobre strony, ale przede wszystkim błędy, które popełniamy.

- Sądząc po wynikach, atmosfera w zespole jest bardzo dobra, patrząc na boisko również można odnieść takie wrażenie. Kto w szatni jest takim dobrym duchem drużyny, dbającym o ten pozytywny klimat? 

-Atmosfera jest bardzo dobra. Myślę, że każdy z zawodników ma w tym swój udział. Nie chciałbym zdradzać szczegółów. Na pewno kapitan Wojtek Szwajcowski pilnuje porządku, a prym wiedzie Mateusz Krztoń, nasz trzeci bramkarz. Jak jest Mati z nami, lecz niestety nie zawsze może być, to mogę liczyć na treningu na totalny pot i pokaz charakteru, natomiast poza boiskiem, kto Mateusza zna wie, że jest wesoło.


Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2019-12-12 14:06:29


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Orzeł Bębło 

Komentarze


Ekstraliga Futsalu Kobiet, gr. południowa

AZS UEK Słomniczanka Słomniki
5:3
Rekord Bielsko Biała
18.01.2020
15:00
ISD-AJD Częstochowa
3:6
Wierzbowianka Wierzbno
19.01.2020
16:00
Rolnik Głogówek
1:4
AZS UJ Kraków
19.01.2020
19:00

I Liga Futsalu Kobiet, gr. południowa

Unia Opole
1:2
Plon Błotnica Strzelecka
19.01.2020
16:00
AZS UP Kraków
3:4
ROW Rybnik
19.01.2020
17:45

II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Respekt Myślenice
:
AZS AGH Kraków
19.01.2020
15:30
Wierzbowianka II Wierzbno
1:1
AZS AGH Kraków
22.01.2020
21:15

I Liga Futsalu, gr. południowa

BSF Bochnia
4:4
Marfarbex Busko Zdrój
18.01.2020
20:30
Górnik Polkowice
3:5
GKS Komprachcice
18.01.2020
17:00
GKS Futsal Tychy
3:1
AZS UMCS Lublin
19.01.2020
17:00
Sośnica Gliwice
0:2
Futsal Nowiny
19.01.2020
17:00
Heiro Rzeszów
4:3
Futsal Team Brzeg
19.01.2020
17:00
FC Siemianowice Śląskie
11:5
Profisport Wrocław
19.01.2020
17:00

II Liga Futsalu, gr. małopolsko-świętokrzyska

Futsal II Nowiny
2:2
Sparta Spytkowice
18.01.2020
15:00
Unia Tarnów
2:6
AZS UEK Kraków
19.01.2020
18:30
UKS Pińczów
10:3
BSF Busko Zdrój
19.01.2020
17:00