facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Czemu dzieci powinny brać udział w grach zespołowych?

Czemu dzieci powinny brać udział w grach zespołowych?

Jednym z popularniejszych sportów dla dzieci w Polsce jest piłka nożna. Rokrocznie rodzice zapisują swoje dzieci na zajęcia dodatkowe do prywatnych szkółek piłkarskich i oficjalnych klubów dla dzieci. Sporty zespołowe pomagają dzieciom w każdym aspekcie ich życia. Korzyści płynące ze wspólnych treningów piłkarskich, kształtują często nawyki dzieci i pozostają z nimi na całe życie. Każdy rodzic, poza dylematem – jaki strój piłkarski dla dzieci wybrać – powinien również wiedzieć, jak wysokie znaczenie, oprócz zdrowego ruchu i typowej rekreacji, ma dla dziecka sport.

Piłka nożna kształtuje charakter dziecka

Doskonałym treningiem dla psychiki młodego piłkarza jest nauka oswajania się nie tylko z sukcesami, ale również nabywanie umiejętności radzenia sobie z porażką. Reagowanie na decyzje trenera i sędziego, dostosowywanie się do poleceń i zasad fair play to bardzo solidny fundament, na którym spoczywa dalsze życie dziecka. Dodatkowo, wykazano, że młodzi ludzie, którzy uprawiają sport są w dorosłym życiu mniej narażeni na ewentualne uzależnienia – rzadziej sięgają po papierosy, narkotyki i alkohol, a także zwykle prowadzą zdrowszy tryb życia. 

Trening piłkarski i poczucie współzależności

Stroje piłkarskie z nadrukiem wyraźnie podkreślają jedność drużyny. Koszulka piłkarska dla dzieci w określonej, klubowej barwie z jednakowym napisem sprawia ogromną radość i poczucie prawdziwego profesjonalizmu  – szczególnie najmłodszym. Drużyny sportowe przecinają podziały społeczne, łącząc dzieci z różnych grup społecznych – co wpływa również na zawiązywanie nowych znajomości i poszerzanie horyzontów dziecka. Trening piłkarski wymaga od dzieci zgrania i prawdziwej współpracy. Warto zatem podkreślić, że gra zespołowa to znacznie więcej niż jednolita koszulka sportowa z nazwą klubu lub dziecięcej szkółki piłkarskiej. Kolejną zaletą gier zespołowych jest to, że każde z dzieci, niezależnie od statusu materialnego, ma zwykle ten sam dres piłkarski i jednakowe stroje piłkarskie z nadrukami. Dzięki jednolitemu wizerunkowi, indywidulane możliwości fizyczne, chart ducha i zaangażowanie są zawsze na pierwszym miejscu. 

Dzieci powinny brać udział w sporcie nie dla natychmiastowych sukcesów i rezultatów, ale raczej dla rozwoju swoich umiejętności fizycznych i intelektualnych. W przeciwnym razie zmuszanie dziecka do uprawiania niektórych sportów, w tym treningów piłkarskich, może wywołać efekt przeciwny i docelowo wywołać niechęć do sportu w ogóle. Istotą każdej dyscypliny jest zjednoczenie wszystkich osób, bez względu na ich pochodzenie społeczne, sytuację finansową i kraj, z którego pochodzą. Więc jeśli ktoś uważa, że do rozpoczęcia przez dziecko treningów potrzebne będą spore nakłady finansowe – jest w błędzie! Na sam początek wystarczy koszulka piłkarska z nadrukiem, właściwe buty, getry piłkarskie ( i dres piłkarski – dalsze etapy kompletowania garderoby młodego piłkarza można przeprowadzać etapowo. Warto przy tym celować w polskich producentów odzieży sportowej (np. PEHA), gdzie ceny strojów piłkarskich dla dzieci będą adekwatne do ich jakości.
 

 

 

stroje piłkarskie z nadrukami, koszulka piłkarska, trening piłkarski, dres piłkarski, koszulka piłkarska dla dzieci, strój do piłki nożnej dla dzieci
 

Źródło: pehasports.com

Dodano: 2019-12-16 09:43:53


koszulka piłkarska  koszulka piłkarska dla dzieci  dres piłkarski  stroje piłkarskie z nadrukami  trening piłkarski  strój do piłki nożnej dla dzieci 

Komentarze


I Liga Futsalu, gr. południowa

Profisport Wrocław
5:8
BSF Bochnia
26.01.2020
15:30
Futsal Nowiny
6:2
GKS Futsal Tychy
26.01.2020
18:45
Sośnica Gliwice
3:4
GKS Komprachcice
26.01.2020
17:00

II Liga Futsalu, gr. małopolsko-świętokrzyska

AZS UEK Kraków
4:2
BSF Busko Zdrój
26.01.2020
17:00