Przedświąteczna uczta futsalowa (foto)

Hit pierwszej rundy bez wątpienia nie zawiódł. Niepokonane do tej chwili ekipy stworzyły bodaj najlepsze w tym roku widowisko w tej grupie. Pierwszą dawkę adrenaliny odczuliśmy już w 19 sekundzie gdy Kasperska uwolniła się spod opieki Wójcik i omal nie zaskoczyła Klabis uderzeniem z ostrego kąta.

Później jednak swój rytm złapały Jagiellonki i do 12-13 minuty grały jak z nut. Rolniczki imponowały szybkością, zdecydowaniem ale zawodziła precyzja w kluczowych momentach dlatego do groźnych akcji pod bramką Klabis raczej nie dochodziło. Znakomicie za to spisywały się miejscowe. Momentami ich gra przypominała wręcz koncert. Szczególnie podobać mogła się współpraca Maziarz z Wróbel. Obie zawodniczki niezwykle dynamiczne pracowały zarówno indywidualnie jak i dla zespołu. W 6 minucie doczekaliśmy się pierwszych owoców świetnej gry krakowianek. Tracz czujnie przejęła futbolówkę i wraz z Włodarczyk zrobiły co trzeba. Efekt? Tracz wjechała z piłką do siatki na wślizgu.

Rolniczki, które do 10 minuty nie miały za wiele do powiedzenia, zaczęły wysyłać pierwsze niepokojące sygnały. W 11 minucie po strzale Kujawskiej, w polu karnym powstał prawdziwy kocioł, a Klabis fenomenalnie broniła dobitki Kasperskiej i Kiersztajn. Chwilę potem miejscowe nie miały już tyle szczęścia bo do prostopadłego podania dobiegła Ejzel, a w dodatku kapitalnie podcięła delikatnie piłkę gubiąc przy tym wybiegającą z bramki Klabis i głogowianki doprowadziły do wyrównania. Gol wyraźnie dodał skrzydeł gościom. Chwilę później potężnie z dystansu huknęła Duda. W odpowiedzi kapitalną akcją błysnęła Wójcik. Ale kolejny gol wpadł jednak do bramki przyjezdnych. Z prawej strony dośrodkowywała Bryzek, a Sitarz sprytnie trąciła ją do bramki. Radość krakowianek nie trwała długo bo chwilę potem po rozegraniu wrzutu z autu, piłkę w pole karne wbiła Duda, a niezawodna Ejzel znów subtelnie ją trąciła z bliskiej odległości i Klabis przepuściła piłkę między nogami.

Druga połowa meczu pokazała, że dobra gra Rolniczek w końcówce pierwszej nie była dziełem przypadku, nie była skutkiem słabości krakowianek. Podopieczne Anny Wójcik grały niezwykle mądrze taktycznie, świetnie wykorzystywały każdą lukę w obronie, każdą okoliczność, którą można zamienić na zagrożenie dla bramki rywalek. Groźne szczególnie były Ejzel, Duda czy Szymanowska. W 27 minucie przyjezdne stanęły przed wielką szansą na objęcie prowadzenia gdy Klabis trochę pechowo zahaczyła o głowę obrończyni podczas interwencji i arbiter podyktował karnego. Reprezentantka Polski w kluczowym być może momencie meczu nie zawiodła i obroniła krótki karny wykonywany przez Kujawską. To bez wątpienia odbiło się na scenariuszu spotkania. Dosłownie 2 minuty potem z dynamiką Usaina Bolta przyspieszyła na lewej flance Bolko, a jej strzał skutecznie dobiła Zapała. Krakowianki które chwilę temu miały głowę pod toporem, znów objęły prowadzenie. Ale spokój podopiecznym Wojciecha Pituły nie był tego dnia pisany. W kolejnej akcji w poślizg wpadła Sitarz, co skrzętnie wykorzystała najpierw Szymanowska (przechwyt), a później Kasperska (gol) i znów wicelider doprowadził do remisu.
Mecz przypominał prawdziwą przedświąteczną futsalową ucztę. Tak naprawdę wymianę ciosów obserwowaliśmy od wspomnianej 12-13 minuty. Niby krakowianki obejmowały za każdym razem prowadzenie ale rywalki wciąż deptały im po piętach, wciąż prowokowały los do tego by pozwolił im utrzymać się w walce o poskromienie lidera tabeli. Im jednak bliżej końca, tym nieco więcej animuszu wykazywały jednak krakowianki. W 37 minucie doszło do kluczowych dla meczu wydarzeń. Błyskotliwą akcję krakowianek niezbyt udanie powstrzymywały rywalki. Faulowane w jednej akcji były kolejno Maziarz i Bolko, a to zwiastowało przedłużanego karnego (piąty i szósty faul). Do przedłużanej "jedenastki" podeszła Zapała i wpakowała futbolówkę w same widły bramki Dąbek. Dąbek także warto poświęcić słów kilka bo w końcówce meczu udowadniała swój kunszt bramkarski niejednokrotnie. Aby jednak tradycji w tym spotkaniu stało się zadość, na 20 sekund przed końcem znów miejscowe znalazły się w opałach. Fatalny błąd Sitarz sprokurował pojedynek Ejzel z Klabis ale i tym razem golkiperka AZS UJ błysnęła klasą.

Jagiellonki wydarły zwycięstwo najgroźniejszemu rywalowi w lidze i można założyć, że w teorii zapewniły sobie już awans do ćwierćfinałów, a i ciężko będzie je w ogóle w tej grupie już zdetronizować. Ten mecz pokazał jednak, że Rolnik Głogówek będzie jednym z zespołów, który ma apetyt na odebranie Jagiellonkom dominacji w Ekstralidze Futsalu.

FUTMAL MVP przyznajemy Natalii Wróbel. Wybór mniej oczywisty ale ta zawodniczka miała niebagatelny wpływ na grę krakowianek. Mimo, że najmłodsza na parkiecie, to błyszczała swobodą, finezją w grze, kapitalnym panowaniem nad piłką, pomysłem i odwagą w solowych akcjach. Warto wspomnieć też o kilku defensywnych akcentach, które decydowały o fiasku groźnych kontr głogowianek. Nadmieniamy także, że szczególnie w pierwszej połowie, znakomicie ta zawodniczka współpracowała z Justyną Maziarz, ich akcje były nie tylko nieobliczalne ale i efektowne.