Poświąteczny triumf Jagiellonek (foto)

Jagiellonki kontynuują zwycięską podróż w Ekstralidze Futsalu. W pierwszą sobotę 2020 roku, podopieczne Wojciecha Pituły ograły beniaminka rozgrywek Wierzbowiankę 6:3. Wygrana oczywiście nie podlegała dyskusji ani przez chwilę. Nie da się też ukryć, że krakowianki nie wrzucały wysokiego biegu, długo utrzymywały się przy piłce, ale produktywność ataków miejscowych na pewno nie była na najwyższym poziomie. Na pewno pierwsze skrzypce w ekipie krakowianek odegrała tego dnia Justyna Maziarz. Trzy gole i asysta przy czwartym, a także błysk w oku podczas gry prowadziły miejscowe do kolejnego triumfu, a Justynę do miana Futmal MVP.

Nieźle zaprezentowały się i wierzbowianki. Młodziutka ekipa Andrzeja Żądły na pewno dość dobrze dotrzymywała kroku doświadczonym rywalkom. Długo udawało się przerywać ataki w kluczowych momentach, utrzymywać kontakt z napastniczkami i utrudniać im skutecznie grę. Bez wątpienia wiodącą postacią w drużynie gości była Sarapata, dysponująca świetną techniką użytkową i niezłą dynamiką. W sukurs wielokrotnie przychodziła jej także Pawlica. Wierzbowianki były szybkie, dynamiczne i trzymały przyzwoity poziom dyscypliny taktycznej. Rzadko groziły palcem w ofensywie ale w obronie były solidnym rywalem.

Trener Pituła nieco oszczędził w tym meczu zawodniczki z pierwszej piątki. Więcej pola do popisu otrzymały zawodniczki spoza niej. I właśnie druga piątka, rozruszała nieco grę krakowianek w tym meczu. W 6 minucie po pięknej solowej akcji i klepce z Wróbel, wynik otworzyła Maziarz. Na 2:0 podwyższyć mogła i Wróbel, czy Zapała ale formę strzelecką wyborną miała tego dnia Maziarz. W 14 minucie cudownie w pojedynkę oszukała defensywę rywalek i choć na raty, to pokonała Syrek po raz kolejny. Tuż przed przerwą, Maziarz błysnęła jeszcze kapitalną asystą dogrywając z autu Zapale i zanosiło się na gładkie 3:0 do szatni. Wierzbowianki zaskoczyły jeszcze w ostatnich sekundach i po świetnej akcji na skrzydle, z ostrego kąta na 3:1 trafiła Pawlica.

Jeśli wierzbowianki po przerwie liczyły jeszcze na psucie krwi krakowiankom, to szybko zostało im to wybite z głowy. Już w 14 sekundzie gry popisową akcję wykonała Wójcik i szybciutko wynik zabrzmiał 4:1. Gdy 2 minuty potem po podaniu Zapały z wolnego, Maziarz dała krakowiankom piątego gola stało się jasne, że ich triumf to już jedynie formalność. Co prawda w 26 minucie po dośrodkowaniu Sarapaty z kornera, Godyń po rykoszecie pokonała Mochnacką, a i Sarapacie w 31 minucie udało się trafić do siatki, to gol Natalii Sitarz po znakomitym podaniu w uliczkę od Wójcik, przesądził ostatecznie o losach wysokiej wygranej AZS UJ.

Ekstraliga Futsalu Kobiet, 04.01.2020
AZS UJ Kraków - Wierzbowianka Wierzbno 6:3 (3:1)
Maziarz 6, 14, 23, Zapała 20 (19:02), Wójcik 21, Sitarz 29 - Pawlica 20 (19:42), Godyń 26, Sarapata 31

Sędziowali: Marek Kowalik (Małopolski ZPN), Paweł Charchut (Podkarpacki ZPN)
Widzów: 200
AZS UJ: Klabis - Wójcik, Wilk, Sitarz, Ładocha oraz Mochnacka, Wróbel, Nosalik, Bolko, Włodarczyk, Maziarz, Bryzek, Tracz, Zapała.
Wierzbowianka: Syrek - Zielińska, Pawlica, Szafran, Sarapata oraz Lizończyk, Śmietana, Wolska, Biernacka, Godyń, Pokorniak.

Śledźcie Futmal.pl na bieżąco. W najbliższych dniach opublikujemy kolejny wywiad z Jagiellonką. Tym razem o poświąteczną formę i nie tylko, zapytaliśmy Natalię Wróbel.