facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Polska na Euro 2020 czyli boimy się tylko Hiszpanii?

Polska za sprawą Ruuda Gullita po losowaniu Mistrzostw Europy znalazła się w grupie E gdzie będzie rywalizować z Hiszpanią i Szwecją oraz zwycięzcą ścieżki barażowej B (rywalizują w niej Irlandia Płn., Bośnia i Hercegowina, Słowacja i Irlandia). Jeżeli interesują Cię zakłady sportowe sprawdź stronę Euro 2020. Mistrzostwa Europy rozpoczną się 12 czerwca 2020 roku a Polacy swoje mecze grupowe rozgrywać będą w Bilbao oraz Dublinie. Mecz finałowy zostanie rozegrany miesiąc później a najlepsza drużynę Europy poznamy na stadionie Wembley w Londynie. Tytułu mistrzowskiego będą bronili Portugalczycy którzy podczas Euro 2016 rozgrywanego we Francji pokonali w finale gospodarzy 1:0. Nasza reprezentacja podczas tych mistrzostw spisała się znakomicie docierając do ćwierćfinału gdzie po rzutach karnych wyeliminowana została przez późniejszych mistrzów Europy.

Niewątpliwie faworytem naszej grupy podczas EURO 2020 będą Hiszpanie którzy mimo znaczących zmian pokoleniowych nadal należą do najlepszych drużyn na świecie a starcia z nimi obawiają się nie tylko Polacy. Pojedynku grupowego z podopiecznymi Luisa Enrique który niedawno na stanowisku selekcjonera zastąpił Roberta Moreno bardzo obawiają się kibice Biało-Czerwonych. Spora grupa fanów reprezentacji wyraża przekonanie, że w meczu z Hiszpanią czeka as solidne lanie a wynik jest z góry przesądzony. Faktycznie nasi grupowi rywale mimo zakończenia kariery przez Cesca Fabregasa, Davida Silve czy Andreasa Inieste nadal przedstawiają ogromny potencjał piłkarski. Kadra uzupełniona została przez młodych zawodników grających na co dzień w najlepszych klubach Primera Division takich jak Real Madryt, Barcelona czy Valencii.

Historycznie rzecz ujmując pojedynki z Hiszpanami nigdy nie były łatwe a ich wyniki z reguły niekorzystne a najsromotniejszą klęskę ponieśliśmy w 2010 roku przegrywając 0:6. Podopieczni Luisa Enrique będą zdecydowanym faworytem w spotkaniu z zawodnikami Jerzego Brzęczka zatem porażka z nimi nie będzie niespodzianką. Co nie oznacza oczywiście, że z Hiszpanami nie można podjąć walki co najdobitniej podczas eliminacji do EURO 2020 pokazali Szwedzi. W pojedynku tych drużyn do 90 minuty prowadzili 1:0 a bramkę wyrównującą stracili w ostatnich sekundach regulaminowego czasu gry.

Mecz z Hiszpanią będzie piekielnie trudny gdyż nasz grypowy rywal jest faworytem nie tylko do wygrania Grupy E ale i całego EURO 2020 jednak grać trzeba i szukać mankamentów i słabości u rywali. Starcie to będzie niewątpliwie szansą na kapitalny sprawdzian z zespołem ścisłej światowej czołówki a doświadczenia w nim zdobyte mogą procentować w przyszłości.

Ostatnim przeciwnikiem Reprezentacji Polski w meczach eliminacyjnych wzbudzającym podobny respekt byli Niemcy których pokonaliśmy w drodze na EURO 2016 które to wydarzenie większość fachowców określiło jako „cud” a kibice do dzisiaj wspominają ten magiczny wieczór na Stadionie Narodowym.

Drugi grupowy rywal to Reprezentacja Szwecji która co prawda nie zalicza się do światowych potęg ale dla naszej drużyny była zawsze trudnym przeciwnikiem a spotkania z nią były zawsze bardzo ciężkie gdzie do końca drżeliśmy o wynik.
Co prawda ekipa ze Skandynawii nie straszy jakimiś wielkimi nazwiskami ale jako kolektyw przedstawia swoja wartość. Jednak jest to zespół zdecydowanie w naszym zasięgu i jeżeli podopieczni Jerzego Brzęczka pokażą swoje atuty prezentowane w ostatnich meczach eliminacji to o wynik powinniśmy być spokojni. Reasumując nasza grupa na EURO 2020 nie jest taka zła a szanse wyjścia z niej dość duże. Dlatego też jako kibice Reprezentacji Polski mamy nadzieje na ciekawy turniej i sukcesy Biało-Czerwonych.


 

 

Źródło: własne

Dodano: 2020-01-05 01:02:44


Komentarze


I Liga Futsalu, gr. południowa

Profisport Wrocław
5:8
BSF Bochnia
26.01.2020
15:30
Futsal Nowiny
6:2
GKS Futsal Tychy
26.01.2020
18:45
Sośnica Gliwice
3:4
GKS Komprachcice
26.01.2020
17:00

II Liga Futsalu, gr. małopolsko-świętokrzyska

AZS UEK Kraków
4:2
BSF Busko Zdrój
26.01.2020
17:00