facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Złomex podusmował miniony rok

Podsumowanie roku w wykonaniu Zjednocznych ZŁOMEX Branice. Wzrok większości osób przykuwają już nowe wyzwania nadchodzącego 2020 roku. Jednak zanim to, co nastąpi, pochylamy się nad tym co było.

Dlatego czas na podsumowanie i wyodrębnienie najważniejszych wydarzeń ostatnich 12 miesięcy w naszym Klubie. Z początkiem roku nasza pierwsza drużyna rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej sezonu 2018/2019.

Mało, kto wierzył, że ekipa Tomasza Kępskiego startując ze stratą 9 punktów do lidera z Kłaja realnie włączy się do walki o awans. Słaby początek Wolnych oraz Błękitnych, głównych konkurentów Zjednoczonych, spowodował, że braniczanie szybko wrócili do gry o mistrzostwo ligi. Finalnie po kilku niezapomnianych pojedynkach Złomex zajął 3 miejsce, ze stratą 3 punktów do Błękitnych i choć awansu nie udało się osiągnąć to 11 zwycięstw i 2 remisy robiły duże wrażenie.

W czerwcu miały miejsce główne obchody Jubileuszu 80-lecia klubu. Na boisku w Branicach występowały grupy młodzieżowe z Branic oraz gościnnie Wawel Kraków. Swoje „pięć minut” mieli również byli zawodnicy klubu, którzy reprezentowali barwy Złomexu na przestrzeni ostatnich 30-lat. Ich drużyna zmierzyła się z obecnym zespołem Zjednoczonych. Podczas imprezy uhonorowano działaczy klubu odznaczeniami MZPN i Zrzeszenia LZS. Ponadto pojawili się znamienici goście m.in. Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk czy Prezes MZPN Ryszard Niemiec.

Latem przygotowania do kolejnej walki o awans rozpoczęli gracze pierwszej drużyny. Podopieczni Tomasza Kępskiego weszli w sezon serią czterech zwycięstw z rzędu, aby w piątym spotkaniu doznać jedynej w tym roku kalendarzowym ligowej porażki w wyjazdowym meczu z Wolnymi Kłaj. Koniec września przyniósł jednak niezwykle smutną informację dla branickiego i krakowskiego środowiska piłkarskiego.

29 września w wieku 53 lat zmarł nagle wieloletni Prezes naszego Klubu Marek Dudek. Człowiek, który wcześniej, jako zawodnik, a następnie, jako Prezes zdecydowaną większość swojego życia poświęcił dla rozwoju naszego klubu. Za jego długich rządów Złomex Branice stał się klubem znanym i cenionym w krakowskiej oraz wielickiej piłce. Przez cały ten okres piłkę nożną w Branicach cechował rozwój, który w zależności od różnych okoliczności, bywał szybszy lub nieco wolniejszy, ale nieustanny. Jego upór i zaangażowanie sprawiły, że kiedy inne okoliczne klubu upadały, Złomex trwał w swojej działalności. Poświęcił mu całe swoje serce. Bywał na prawie każdym meczu i treningu. Nie przyjmował słowa "porażka". Nie mógł się z nią pogodzić. Zajmował się finansami, sprzętem, pozwoleniami na budowę, kosił trawę,(...), Przygotowywał grilla, robił mnóstwo innych rzeczy związanych z funkcjonowaniem klubu. Rozumieliśmy się rewelacyjnie. Był niesamowitą osobą. Takiego prezesa życzyłbym każdemu klubowi – tak o zmarłym Prezesie dla Gazety Krakowskiej wypowiadał się kilka dni po jego śmierci trener Tomasz Kępski.

Przez następnych kilka tygodni pierwsza drużyna Złomexu osiągała świetne rezultaty, z których Ś.P. Marek Dudek byłby z pewnością zadowolony. Zjednoczeni zwyciężyli we wszystkich spotkaniach, poza jednym remisem z Nadwiślanką Nowe Brzesko. Dobrym rezultatem rok zakończyła również ekipa rezerw, która jesienią zajęła trzecie miejsce w wielickiej C klasie.

Wraz z końcem tego roku upływała kadencja starego Zarządu Klubu. W grudniu nowym prezesem został 44-letni Tomasz Reguła, który wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa.

Oto jak w liczbach, w 2019 roku prezentowała się pierwsza drużyna naszego zespołu. W 2019 roku drużyna Tomasza Kępskiego rozegrała 26 ligowych pojedynków. Kończyły się następującymi rezultatami: Zwycięstw: 22 Remisów: 3 Porażek: 1.

Śmiało można stwierdzić, że drużyna, którą mogliśmy oglądać minionego roku była jedną z najlepszych w historii w klubu. A może najlepszą? Procent zwycięstw naszego zespołu wynosi blisko 85%. Jedyną porażkę 1:2 Zjednoczeni ponieśli w wyjazdowym pojedynku z Wolnymi Kłaj. Największe zwycięstwo braniczanie odnieśli we wrześniu dwukrotnie osiągając wynik 8:0. Najpierw w meczu z Contrą Sułków, następnie z Wilgą Koźmice Wielkie. W pięciu spotkaniach podopieczni Tomasza Kępskiego musieli odrabiać straty. Trzykrotnie z takiej sytuacji wychodzili zwycięsko, po jednym razie zremisowali i przegrali. W roku 2019 zakończyła się także najdłuższa (odnotowana) seria meczów z rzędu bez porażki. Wyniosła 25 spotkań. 93 - tyle wymian swoich zawodników w trakcie minionego roku w oficjalnych meczach dokonał trener Tomasz Kępski.


W statystykach indywidualnych zdecydowanie dominował Tomasz Dudek. Pełne statystyki prezentują się następująco.

Najwięcej zdobytych bramek:


1.Tomasz Dudek 25
2.Kamil Stawiarski 21
3.Grzegorz Biernacik 16

Najwięcej asyst:

1.Tomasz Dudek 37
2.Kamil Stawiarski 9
3.Grzegorz Biernacik 8

Punktacja kanadyjska:

1.Tomasz Dudek 62 punkty
2.Kamil Stawiarski 35 punktów
3.Grzegorz Biernacik 24 punkty

Najwięcej minut na boisku:


1.Łukasz Szymski 2273
2.Tomasz Dudek 2230
3. Kamil Stawiarski 2182

 

 

Źródło: AG

Dodano: 2020-01-07 20:03:06


Zobacz też: Klasa A (Wieliczka)

Złomex 

Komentarze


II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Wierzbowianka II Wierzbno
:
AZS AGH Kraków
22.01.2020
21:15

I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Strzelcy
:
Wieczysta Kraków
24.01.2020
19:30
Clepardia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
24.01.2020
19:30
Prokocim Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
24.01.2020
20:30
Wisła Kraków
:
Dąbski
24.01.2020
20:30
Hutnik Kraków
:
Garbarnia Kraków
24.01.2020
21:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Cracovia Kraków
24.01.2020
21:30