facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Towarzyskie granie w Koszycach (foto)

Towarzyskie granie w Koszycach (foto)

W niedzielę, 5 stycznia w hali sportowej przy Centrum Oświatowym w Koszycach odbyła się pierwsza edycja turnieju piłkarskiego o nazwie: "Moje piłkarskie Koszyce". Organizatorami wydarzenia byli Adam Piecuch - wiceprezes Szreniawy Koszyce oraz Jakub Pokigo - członek zarządu OSP KSRG Koszyce.

Do turnieju zgłosiło się osiem drużyn, choć początkowo organizatorzy zakładali sześciozespołową rywalizację, dodatkowe dwa zespoły dodały kolorytu całej rywalizacji. Skład uczestników prezentował się następująco: Grupa A (Auto Centrum Rachwałowice, Witów, Włostowianka, Jaksice), Grupa B (Pjotery, Zjednoczeni, Przemyków, Straż Koszyce).    
Rywalizację w Grupie A wygrał zespół Witowa, przed Auto Centrum Rachwałowice, natomiast w Grupie B najlepszy okazał się zespół Pjoterów, który dzięki bilansowi bramek wyprzedził w tabeli Przemyków.

Regulamin zawodów zakładał, że zwycięzcy grup spotykają się ze sobą w finale, natomiast zespoły z drugich miejsc toczą potyczkę o najniższe miejsce na podium. Tak więc w finale doszło do pojedynku Pjoterów z Witowem, a w meczu o brązowe medale spotkały się drużyny Przemykowa oraz Auto Centrum Rachwałowice.

Brązowe medale na swoich szyjach, po zaciętej potyczce mogli zawiesić zawodnicy Przemykowa, którzy pokonali Auto Centrum Rachwałowice 7-5.

Rywalizacja finałowa nie przyniosła takich emocji jak "mały finał". Bezkonkurencyjny okazał się zespół Pjoterów, który wygrał z Witowem 11-1. W składzie zwycięskiej ekipy zaprezentowali się: Mateusz Włusek, Piotr Badzioch, Dominik Jaworski, Krzysztof Trzaska, Krystian Stalmach, Artur Ciochoń. Nagrody indywidualne, czyli statuetki za najlepszego strzelca oraz najlepszego bramkarza turnieju powędrowały do zawodników Pjoterów. Najlepszym strzelcem okazał się Piotr Badzioch z 20 golami na koncie, a najlepszym bramkarzem Mateusz Włusek (strzelił także jedną bramkę w finale).

Pamiątkowe puchary i medale zostały ufundowane przez Marszałka Województwa Małopolskiego - Witolda Kozłowskiego. Zakończenie turnieju swoją obecnością uświetnili Burmistrz Miasta i Gminy Koszyce - Stanisław Rybak oraz Radny Powiatu Proszowickiego - Krystian Hytroś.

Organizatorzy zapewniali, że w przyszłym roku czekają nas kolejne zimowe emocje, liczą na podobną frekwencję zarówno zawodników, jak i kibiców oraz pragną podziękować druhom z OSP KSRG Koszyce, którzy poświęcili całą niedzielę, aby pomóc przy organizacji turnieju.

 

 

Źródło: Artur Ciochoń, fot. MK Productions

Dodano: 2020-01-08 21:15:31


Galeria zdjęć

 

Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

Szreniawa Koszyce 

Komentarze


II Liga Futsalu Kobiet, gr. małopolska

Wierzbowianka II Wierzbno
:
AZS AGH Kraków
22.01.2020
21:15

I Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Strzelcy
:
Wieczysta Kraków
24.01.2020
19:30
Clepardia Kraków
:
Grębałowianka Kraków
24.01.2020
19:30
Prokocim Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
24.01.2020
20:30
Wisła Kraków
:
Dąbski
24.01.2020
20:30
Hutnik Kraków
:
Garbarnia Kraków
24.01.2020
21:30
Opatkowianka Opatkowice
:
Cracovia Kraków
24.01.2020
21:30