facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Żabicki: Naszym celem jest górna połowa tabeli!

Żabicki: Naszym celem jest górna połowa tabeli!

Zapraszam do wywiadu z Pawłem Żabickim. Prezesem Klubu Sportowego Wiarusy Igołomia, który stanowisko to dzierży od dobrych paru lat.

 

 

Człowiek orkiestra, jak można śmiało o nim powiedzieć,  za kadencji którego w Klubie z Igołomii zmieniło się bardzo wiele na plus. Zapytam Pawła o obecne funkcjonowanie Klubu, poproszę o podsumowanie jesieni w wykonaniu piłkarzy, oraz planach na piłkarską wiosnę w Wiarusach.


-Cześć Paweł. Jak ocenisz rundę jesienną w wykonaniu zawodników Wiarusów? Zajęliście siódmą lokatę, ze stratą pięciu punktów do trzeciego w tabeli Orła Myślenice i dość bezpieczną przewagą nad drużynami z dolnej części tabeli.

-Bez wątpienia to była bardzo dobra runda. Do szóstej kolejki byliśmy niepokonaną drużyną, aż w końcu Krzysiek Mastalerz i jego ekipa zafundowali nam zimny prysznic. Mieliśmy w tej rundzie dwie passy, pierwsza ta dobra pięciu meczy bez porażki oraz druga gorsza pięciu porażek z rzędu. Ta druga passa wynikła głównie z faktu, iż mamy wąską kadrę, a w tym okresie nałożyły się nam absencje ważnych zawodników, co przełożyło się na wyniki drużyny.

To, co mnie cieszy to fakt, iż praktycznie ta sama kadrowo drużyna w tej rundzie zgromadziła o osiem punktów więcej niż rok temu, kiedy to byliśmy beniaminkiem. To pokazuje jak chłopaki się rozwijają pod okiem trenera Siwka. To jest bardzo budujące.

- Grupa III Klasy Okręgowej, w której występujecie, jest w tym jak też ubiegłym sezonie bardzo wyrównana. Jak Ty to widzisz z perspektywy pozycji Prezesa, jak też wyników które pokazuje tabela?

-W tym roku liga jest bardziej wyrównana i mam wrażenie, że poziom jest wyższy. Tym bardziej cieszy fakt, iż udało się nam zgromadzić o osiem punktów więcej, a przecież przy odrobinie szczęścia mogłoby ich być kilka więcej. To prawda, liga jest bardzo wyrównana, każdy z każdym może wygrać.

-Jakie plany w Wiarusach na okres zimowy? Jak będą wyglądały same przygotowania oraz mecze sparingowe?

-To będzie spokojna zima, pierwsza taka od wielu lat. Naszym celem jest górna połowa tabeli. Pamiętajmy, że jest to nasz dopiero drugi sezon w Klasie Okręgowej po powrocie i bardzo szanujemy zgromadzone osiemnaście punktów. Wiślanka i Śledziejowice stoczą bój o awans, a nam pozostaje walka o górną połówkę w tej rundzie, mam nadzieję, że nie będzie nam grozić walka o utrzymanie i będzie to spokojna runda, ale grać będziemy w każdym meczu o zwycięstwo, bo w zależności od tych wyników w lipcu definiować będziemy sobie cele na jesień. Mamy fantastyczny obiekt, perspektywiczną drużynę, kto wie, co wydarzy się na jesień.

Wracając do tego okienka, chcielibyśmy się wzmocnić dwoma lub trzema zawodnikami głównie, dlatego, że kadrę mamy wąską i chcemy dać drużynie trochę „świeżości”. Naszym celem jest zwiększenie rywalizacji na bokach obrony i na skrzydłach. Gdyby udało się nam pozyskać zawodników na te pozycje to byłoby to dobre okienko transferowe.

-To, że drużyny Śledziejowic i Wiślanki, bedą walczyć ze sobą o awans do wyższej ligi nie jest tajemnicą dla nikogo pewnie. Która drużyna w Twoich oczach jest faworytem tej rywalizacji i widziałbyś ją w czwartej lidze?

-Wydaje mi się, że Śledziejowice nie roztrwonią wypracowanej przewagi. To bardzo solidna drużyna z ambitnym trenerem. Trzon drużyny stanowią chłopaki, którzy jeszcze nie dawno grali w A klasie, więc podejrzewam, że mają niesamowitą motywację na treningach by spełnić swoje marzenia.

-Zdradź czytającym proszę, czy w Wiarusach szykowane są jakieś zimowe wzmocnienia? Czy obecna kadra zostaje w całości, któs zamierza opuścić zespół?

-Tak jak mówiłem, szukamy 2-3 zawodników. Zależy nam by zwiększyć rywalizacje na bokach obronnych i na skrzydłach. Na innych pozycjach wydaje się mamy rywalizację. No może jeszcze środkowy obrońca lub środkowy pomocnik dałby nam duży komfort. Gdybyśmy zwiększyli rywalizację na tych pozycjach to jestem pewien, że passa pięciu porażek by się nam nie przytrafiła.

Na chwilę obecną zespół opuszcza Krystian Lewicki oraz Robert Dominik, który serdecznie dziękujemy za reprezentowanie naszych barw.

-Jesteś w stanie wyróżnić któregoś z zawodników swojego zespołu za rundę jesienną? Kogoś dla kogo to wyróżnienie byłoby bodźcem, by był jeszcze lepszym na wiosnę.

-Nie chciałbym nikogo wyróżniać. Mamy skład, który w tej rundzie stworzył dobry kolektyw i z tego się cieszę. Myślę, że nikogo „bodźcować” nie musimy. Mamy w kadrze „wyjadaczy", którzy cieszą się z utrzymania dobrej formy oraz młodych, którzy się uczą z powodzeniem gry w klasie okręgowej. Każdy ma swoją motywację by zagrać jak najlepiej w kolejnym meczu.

-Który mecz okiem Prezesa, był tym najlepszym jak też najsłabszym w wykonaniu piłkarzy Wiarusów?

-Najgorszy mecz to bez wątpienia mecz z Rabą Dobczyce. Ten mecz na długo pozostanie w pamięci nie tylko mojej, bo wszyscy wiemy jak wtedy źle zagraliśmy. Z kolei mi najbardziej podobał się mecz z Jordanem Sum Zakliczyn, mecz, w którym przełamaliśmy passę pięciu porażek z rzędu.

Ależ w tym meczu chłopaki zasuwali na boisku, ależ byli naładowani, dobre boisko, fajna pogoda, grad bramek i happy end dla Wiarusów.

-O, co będzie grać Twoja drużyna na przekroju całego sezonu? Czy określiliście w klubie, co chcecie ugrać na jego finiszu?

-W poprzedniej rundzie długo walczyliśmy, jako beniaminek o utrzymanie. Celem na tez sezon było przede wszystkim utrzymanie, ale wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego liczymy teraz na miejsce w górnej połówce tabeli.

-Czym zachęcisz zawodników poszukujących Klubu na wiosnę, by spróbowali swoich sił w Twojej drużynie?

-Na pewno naszym atutem jest infrastruktura, dwa pełnowymiarowe boiska trawiaste i orlik, świetna atmosfera w drużynie, trener z dużym doświadczeniem, który prowadzi bardzo fajnie treningi, przez co na pewno chłopaki się na treningach nie nudzą tymi samymi ćwiczeniami, zaangażowani działacze, którzy starają się dbać o wszystkie szczegóły by warunki do treningu i gry były jak najlepsze.

-Młodzież w Igołomii rozwija się bardzo prężnie. Jesteście wzorem dla wielu klubów, jak można w  Klubie zbudować solidne szkolenie młodych adeptów piłki. Jak ty jako Prezes odniesiesz się do tego? Czy masz podgląd młodych zawodników, czy odpowiadają za to inni ludzie w Klubie?

-Temat młodzieży i rozwój szkolenia to temat rzeka. Zaczęliśmy w 2012 od jednej drużyny, obecnie mamy siedem, a i tak mamy „dziury” w rocznikach, przez co nie możemy skutecznie powalczyć o wyższe ligi by chłopaki się lepiej rozwijali. Co gorsza, przez tą dziurę w rocznikach przez najbliższe około dwa lata, nie zasilimy pewnie kadr seniorskich, co może być znaczącym problem.

To, co mamy to zaangażowanych trenerów, którzy starają się jak mogą, by wyszkolić jak najlepszych zawodników. W małych klubach rozwijać szkolenie młodzieży jest niezwykle trudne, ale mamy na to pewien pomysł, który obecnie jest fazie „negocjacji”, dlatego nie chciałbym teraz o tym mówić.
Staramy się angażować różne inicjatywy, które mogłyby usprawnić naszą misję, ostatnio nawet cieszyliśmy się ze srebrnego certyfikatu PZPN, ale niestety i ta kwestia bardzo szybko sprowadziła mnie na ziemię.

-Za Twojego Prezesowania, w Klubie zrobiono naprawdę sporo, co widać gołym okiem wizytując na stadionie. Jakie macie dalsze plany na rozwój?

-W marcu kończy się kadencja obecnego zarządu, zobaczymy, co będzie dalej. Gdybym jednak już dzisiaj miał zdefiniować najważniejsze cele to przede wszystkim wyniki sportowe. Kiedy zaczynałem pierwszą kadencję w 2012 mieliśmy więcej celów infrastrukturalnych jak np. remont budynku, szatni, problem jednej murawy, wandalizm, sprzęt sportowy, parking itd. Z tymi problemami uporaliśmy się dosyć szybko, zaledwie w 7 lat.

Obecnie mamy jeszcze dwa większe cele lub raczej „marzenia” związane z infrastrukturą, a poza tym to zostanie tylko kwestia wyników sportowych, mam tu na myśli oczywiście drużyn seniorskie i młodzieżowe, bo na pewno przy odrobinie szczęścia, wytężonej pracy każdą drużynę stać by włączyć się do walki o awans.

-Jak wygląda współpraca pomiędzy pierwszą drużyną Wiarusów, a drużyną rezerw?

-Do niedawna uważałem, że ta współpraca nie wygląda jak, powinna, ale ta runda pokazała, że zarówno pierwsza drużyna jak i rezerwy mogą sobie pomóc. Był okres, kiedy to z drużyny rezerw chłopaki jechali zasilać kadrę pierwszej drużyny oraz na odwrót. Kilku zawodników pierwszej drużyny wróciło do gry właśnie poprzez drużynę rezerw, w której na nowo złapali bakcyla i formę. Co więcej w tej drużynie cały czas mamy 2-3 chłopaków, którzy gdyby nie obowiązki zawodowe to z powodzeniem mogliby podjąć walkę o pierwszy skład w pierwszej drużynie. Oczywiście cieszymy się też, kiedy zawodnicy z pierwszej drużyny dogrywają brakujące minuty w naszych meczach.

-Jakiś czas temu funkcjonowała u Was formacja piłkarek nożnych, jednak temat wykruszył się. Czy dziś zawodniczki kontynuują swoją przygodę z piłką w pobliskim Wierzbnie?

-Ta drużyna się nie utrzymała. W klubie zostały nam trzy dziewczynki, które grają z chłopcami w drużynach orlików i młodzików, a jedna dziewczyna przeszła do Zabierzowa Bocheńskiego.

-Dziękuję za rozmowę i poświęcony czas. Życzę powodzenia na wiosnę na piłkarskiej zielonej murawie, jak też dalszego Prezesowania z takim zapałem jaki jest do dnia dzisiejszego.

-Dziękuję również i zapraszam do Igołomii na nasze spotkania.

Źródło: Sebastian Gratkowski

Dodano: 2020-01-10 18:14:37


Zobacz też: Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiarusy Igołomia 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Korona Kielce
1:2
Piast Gliwice
05.06.2020
18:00
Górnik Zabrze
2:2
Lechia Gdańsk
05.06.2020
20:30
Zagłębie Lubin
3:3
Lech Poznań
06.06.2020
17:30
Jagiellonia Białystok
2:2
Wisła Płock
06.06.2020
15:00
Pogoń Szczecin
:
Cracovia Kraków
06.06.2020
20:00
Wisła Kraków
:
Legia Warszawa
07.06.2020
17:30
Arka Gdynia
:
Śląsk Wrocław
07.06.2020
15:00
Raków Częstochowa
:
ŁKS Łódź
07.06.2020
12:30

Fortuna I Liga

Radomiak Radom
0:0
Odra Opole
04.06.2020
18:10
GKS Tychy
1:1
Zagłębie Sosnowiec
04.06.2020
20:40
Chrobry Głogów
1:0
GKS Bełchatów
05.06.2020
20:10
Stal Mielec
0:0
Puszcza Niepołomice
05.06.2020
17:40
Wigry Suwałki
1:1
Miedź Legnica
05.06.2020
15:30
Warta Poznań
:
Olimpia Grudziądz
06.06.2020
15:10
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.06.2020
12:40
GKS Tychy
:
Chojniczanka Chojnice
07.06.2020
15:10
Zagłębie Sosnowiec
:
Stomil Olsztyn
07.06.2020
12:40
Sandecja Nowy Sącz
:
Radomiak Radom
07.06.2020
17:00
Odra Opole
:
GKS Jastrzębie
07.06.2020
17:00

II liga

Lech II Poznań
:
Pogoń Siedlce
06.06.2020
12:00
Górnik Łęczna
:
Stal Stalowa Wola
06.06.2020
 
Legionovia Legionowo
:
Elana Toruń
06.06.2020
16:00
Skra Częstochowa
:
GKS Katowice
07.06.2020
17:30
Stal Rzeszów
:
Widzew Łódź
07.06.2020
13:05
Błękitni Stargard
:
Znicz Pruszków
07.06.2020
16:00
Garbarnia Kraków
:
Górnik Polkowice
07.06.2020
16:00
Bytovia Bytów
:
Gryf Wejherowo
07.06.2020
18:00

III liga, grupa IV

Avia Świdnik
:
Hutnik Kraków
06.06.2020
11:00
Podhale Nowy Targ
:
Korona II Kielce
06.06.2020
17:30
Podlasie Biała Podlaska
:
Wisła Puławy
06.06.2020
17:30
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wisłoka Dębica
06.06.2020
17:30
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Siarka Tarnobrzeg
06.06.2020
17:30
Motor Lublin
:
KSZO Ostrowiec Św.
06.06.2020
17:30
Stal Kraśnik
:
Hetman Zamość
06.06.2020
17:30
Wisła Sandomierz
:
Sokół Sieniawa
06.06.2020
17:30
Jutrzenka Giebułtów
:
Chełmianka Chełm
06.06.2020
17:30

IV liga (Kraków-Wadowice)

Słomniczanka Słomniki
:
Clepardia Kraków
06.06.2020
 
MKS Trzebinia
:
Beskid Andrychów
06.06.2020
11:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Cracovia II Kraków
06.06.2020
17:00
Wiślanie Jaśkowice
:
LKS Rajsko
06.06.2020
17:00
Wisła II Kraków
:
LKS Jawiszowice
06.06.2020
 
Unia Oświęcim
:
Orzeł Piaski Wielkie
06.06.2020
 
Dalin Myślenice
:
Czarni Staniątki
06.06.2020
17:00
Orzeł Ryczów
:
Pcimianka Pcim
06.06.2020
18:00
Sokół Kocmyrzów
:
Skawinka Skawina
06.06.2020
17:00

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Wierchy Rabka Zdrój
:
Poprad Rytro
06.06.2020
11:00
Wolania Wola Rzędzińska
:
Okocimski Brzesko
06.06.2020
18:00
Poprad Muszyna
:
BKS Bochnia
06.06.2020
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Orkan Szczyrzyc
06.06.2020
17:00
Unia Tarnów
:
Limanovia Limanowa
06.06.2020
17:00
GKS Drwinia
:
Sandecja II Nowy Sącz
06.06.2020
16:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Glinik Gorlice
07.06.2020
11:00
Lubań Maniowy
:
Watra Białka Tatrzańska
07.06.2020
17:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19, gr.D

Resovia Rzeszów
:
Chełmianka Chełm
06.06.2020
13:00
Juventa Starachowice
:
Korona II
06.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
06.06.2020
 
Orlęta R.P.
:
Siarka
06.06.2020
 

Małopolska Liga Juniorów

Tarnovia Tarnów
:
Dalin Myślenice
06.06.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Górnik Wieliczka
06.06.2020
 
Spartak S.
:
Dunajec Nowy Sącz
06.06.2020
 
BKS Bochnia
:
Profi Zielonki
06.06.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Limanovia Limanowa
06.06.2020
 
Unia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
06.06.2020
 
Orkan Raba Wyżna
:
Pcimianka Pcim
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Dunajec Nowy Sącz
:
Podgórze Kraków
06.06.2020
 
Garbarnia Kraków
:
Profi Zielonki
06.06.2020
 
Glinik Gorlice
:
Puszcza Niepołomice
06.06.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Sandecja Nowy Sącz
06.06.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych (wiosna)

Unia Tarnów
:
Sandecja II Nowy Sącz
06.06.2020
10:00
Hejnał
:
Tarnovia Tarnów
06.06.2020
11:00
Górnik Wieliczka
:
Pcimianka
06.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Dunajec Nowy Sącz
:
Unia Tarnów
06.06.2020
 
Garbarnia Kraków
:
Unia Oświęcim
06.06.2020
 
Okocimski Brzesko
:
AP 21 Kraków
06.06.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy (wiosna)

Respect Szalowa
:
MOSiR Bochnia
06.06.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
06.06.2020
 
Sandecja Nowy Sącz
:
Wisła Kraków
06.06.2020
 
Beskid A.
:
Raba Dobczyce
06.06.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Kalwarianka
:
Okocimski Brzesko
06.06.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Cracovia Kraków
06.06.2020
10:00
Sandecja
:
Dunajec Nowy Sącz
06.06.2020
10:00
AS Progres Kraków
:
Wisła Kraków
07.06.2020
15:00

II Małopolska Liga Młodzików (wiosna)

Bronowianka
:
Podhale Nowy Targ
06.06.2020
10:00
TS Wisła I Kraków
:
Cracovia II
06.06.2020
 
Okocimski II
:
AP Progres Andrychów
06.06.2020
 
Limanovia Limanowa
:
Fablok Chrzanów
06.06.2020
 

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny