Rekord padł w Słomnikach

W sobotnie popołudnie w hali sportowej w Słomnikach naprzeciwko siebie stanęły dwie drużyny rywalizujące w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Gospodarze AZS UEK Słomniczanka podejmowała Rekord Bielsko-Biała.

Dość długo utrzymywał się rezultat bezbramkowy, dopiero w 13 minucie worek z bramkami otworzyła Natalia Malota, która ładnym starzałem pokonała Klaudię Ciupę. Kolejne bramki kibice licznie zgromadzeni na hali w Słomnikach oglądali w drugiej połowie. Chwilę po rozpoczęciu gry ponownie na listę strzelców wpisała się Malota, która strzałem głową podwyższyła prowadzenie gospodyń.

Minutę później kapitan AZS UEK Słomniczanka Agnieszka Karcz po przechwycie piłki w indywidualnej akcji nie dała najmniejszych szans bramkarce z Bielska-Białej.  W kolejnej minucie dobrą zespołową akcję wykończyła Sobolewska dopełniając formalności po podaniu Szostak.

Futsalistki z Bielska Białej wspięły się na wyżyny swoich umiejętności i chwilę później zmniejszyły starty za sprawą Magdaleny Knysak.

Jednak odpowiedź podopiecznych Krzysztofa Kusi była błyskawiczna. Rozgrywająca dobre zawody Szostak pięknym strzałem w samo okienko bramki podwyższyła prowadzenie miejscowych na 5:1.

Pod koniec spotkania do głosu doszły zawodniczki Rekordu, które w trzy minuty zdobyły dwie bramki najpierw Karolina Czyż a później wynik meczu ustaliła Anna Chóras.

AZS UEK Słomniczanka Słomniki zanotowała więc drugie zwycięstwo nad zespołem Rekordu dzięki czemu powiększyła swoją przewagę nad rywalkami do czterech punktów.