Jedenaście bramek w Koniuszy!

Spotkanie pomiędzy Wierzbowianką Wierzbno a AZS UEK Słomniczanka Słomniki obfitowało w wiele emocji. Wystarczy tylko wspomnieć, że po pięciu minutach Słomniczanka prowadziła 2:0 a na przerwę to gospodynie schodziły z jednobramkowym prowadzeniem.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla podopiecznych Krzysztofa Kusi. Najpierw do siatki Syrek trafiła Szostak. Minutę później na 2:0 podwyższyła Pietrzyk, wykorzystując dobre zagranie z rzutu rożnego Karcz.

Po pierwszych minutach wydawało się, że Słomniczanka odniesie łatwe zwycięstwo. Nic bardziej mylnego, bo z upływem czasu coraz lepiej i pewniej na parkiecie radziły sobie gospodynie. Aktywna w tym spotkaniu Pawlica dała sygnał do ataku, lecz jej strzał minimalnie minął światło bramki. Chwilę później Sarapata znalazła się w dogodniej sytuacji, ale tym razem na wysokości zadania stanęła Popławska.

Ofensywnie grająca bramkarka AZS UEK po jednej z akcji straciła piłkę i tą sytuację skwapliwie wykorzystała Sarapata kierując piłkę z własnej połowy do pustej bramki Słomniczanki. Kilka minut później Wierzbowianka stanęła przed szansą na wyrównanie, jednak na drodze do szczęścia stanął słupek.

Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy dostarczyły licznie zgromadzonej publiczności wielkich emocji. Najpierw swoją drugą bramkę w tym meczu zdobyła Sarapata, która mocnym strzałem po długim rogu bramki doprowadziła do wyrównania. Tuż przed przerwą Wierzbowianka wyszła na prowadzenie a do siatki po ładnej składnej akcji trafiła Pawlica, która wykorzystała bardzo dobre podanie Śmietany i strzałem z pierwszej piłki dała gospodynią prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Słomniczanki. Mocnym strzałem popisała się Pietrzyk, ale Syrek obroniła tą próbę, jednak przy dobitce Maloty nie miała już najmniejszych szans i na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy. W następnej akcji za zagranie ręką jednej z zawodniczek z Wierzbna sędzia główny podyktował rzut karny. Do piłki podeszła Julia Szostak, ale jej mocny strzał trafił w twarz Magdaleny Syrek, która ofiarną interwencją pozbawiła Słomniczankę bramki w tej sytuacji.

W dwudziestej piątej minucie składna akcja pomiędzy Szostak, Karcz a Pietrzyk zakończyła się bramką tej ostatniej i AZS UEK odzyskał prowadzenie w tym meczu. W kolejnej akcji kibice byli świadkami samobójczego trafienia w wykonaniu jednej z zawodniczek gospodyń, dzięki czemu Słomniczanka prowadziła już dwiema bramkami.

Zespół z Wierzbna próbował się odgryzać swoim rywalkom, jednak w zespole brakowało wykończenia akcji a i same zawodniczki w niektórych sytuacjach mogły dokonać lepszych boiskowych wyborów.

Na dziewięć minut przed ostatnią syreną przewaga AZS UEK Słomniczanka zrobiła się jeszcze bardziej okazała, bo tym razem do siatki rywali trafiła Dominika Michalczyk. Wierzbowianka odpowiedziała jeszcze bramką Pawlicy jednak ostatnie słowo w tym meczu należało do zawodniczek ze Słomnik. Wynik na 7:4 dla AZS UEK Słomniczanka ustaliła Monika Jaskółka.

Spotkanie mogło się podobać. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko obfitujące w pokaźną liczbę bramek. Zgromadzeni kibice nie mogli narzekać również na zwroty akcji. Młode futsalistki z Wierzbna zostawiły po sobie dobre wrażenie, pomimo tego, że po meczu nie dopisały do swojego dorobku nawet jednego punktu.