UJ i UEK z awansem do finałów AMP!

W weekend w Kielcach rozegrano jeden z półfinałowych turniejów Akademickich Mistrzostw Polski w Futsalu mężczyzn w którym udział wzięło sześć małopolskich drużyn. Ze stawki 14 zespołów, awans do turnieju finałowego uzyskiwały 4 najlepsze ekipy. Do tego grona udało się zakwalifikować UJ Kraków i UEK Kraków.

Co ciekawe, obie te drużyny trafiły na siebie już w grupie eliminacyjnej, w której solidarnie pokonały UJK Kielce i awansowały do fazy play off. Kluczowe dla losów awansu były rzecz jasna ćwierćfinały. Zwycięzcy tej rundy zapewniali sobie bowiem awans do finałowego turnieju który 20 lutego rozpoczyna się w Poznaniu.

UEK Kraków pokonał 3:2 PWSZ Tarnów, a UJ rozgromił UMCS Lublin 7:0 i stało się jasne, że będziemy mieli dwie krakowskie drużyny w finałach.

Półfinałowy turniej wygrała ostatecznie PŚk Kielce, która po serii rzutów karnych pokonała UPr Lublin. Krakowscy półfinaliści przegrali swoje mecze (UJ 2:8 z UPr Lublin, a UEK 2:5 z Kielcami) i zmierzyły się ostatecznie w meczu o trzecie miejsce w turnieju.

Komplet wyników turnieju półfinałowego można znaleźć TUTAJ.

W gronie finalistów AMP zabrakło miejsca dla PWSZ Tarnów, AWF Kraków, AGH Kraków oraz PWSZ Nowy Sącz.