Zwycięska inauguracja Wisły Kraków (foto)

W sobotę, 8 lutego, odbył się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana pierwszy po przerwie zimowej mecz PKO Ekstraklasy. Zmierzyła się w nim krakowska Wisła i białostocka Jagiellonia. W drużynie gospodarzy oficjalnie zadebiutowali Turgeman, Żukow i Herbert.

Mecz z Jagiellonią miał potwierdzić dobre przygotowanie wiślaków do wiosennych spotkań. Trener Skowronek i jego drużyna chcieli też podtrzymać zwycięską passę z grudnia, gdy pokonali Pogoń Szczecin i ŁKS Łódź. Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy stwarzających sobie okazje do zdobycia gola. Dopięli oni swego w 28 minucie, gdy po rzucie rożnym dla Jagiellonii wyszli z błyskawiczną kontrą. W końcowym jej etapie Burliga zagrał do Turgemana i debiutujący w Wiśle napastnik umieścił piłkę w siatce. W 56 mininucie Basha zagrał długą piłkę w pole karne, wyszedł do niej bramkarz gości i jeden z obrońców Jagi. Doszło między nimi do nieporozumienia, które skrzętne wykorzystał Wojtkowski i podwyższył na 2:0. W 87 minucie kapitalnym uderzeniem z narożnika pola karnego popisał się Buksa i ustalił wynik na 3:0.

Wiślacy z przytupem rozpoczęli 2020 rok. Trzecie z rzędu zwycięstwo pozwoliło im zbliżyć się do bezpiecznego miejsca w tabeli na jedyne 2 punkty. Następny mecz Biała Gwiazda rozegra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin

Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok 3:0 (1:0)
Turgeman 28' Wojtkowski 57' Buksa 87'

Wisła: Buchalik – Sadlok, Klemenz, Hebert (46′ Janicki), Burliga – Basha – Wojtkowski, Savicević (81′ Mak), Żukow, Błaszczykowski – Turgeman (71′ Buksa)

Jagiellonia: Iliew – Wójcicki, Szymanowicz, Arsenić, Bodvarsson – Romanczuk – Camara (77′ Stawiarz), Pospisil, Imaz, Prikryl (66′ Kostal) – Bida (83′ Mystkowski)

Widzów: 15 420

Sędzia: Jarosław Przybył

Źródło: Grzegorz Saj (tekst), Jakub Pieprzyk (foto)

Dodano: 2020-02-09 14:42:50