facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Kosałka: Ta runda była dla nas ciężka

Kosałka: Ta runda była dla nas ciężka

Zapraszamy do wywiadu z Łukaszem Kosałką  – opiekunem drużyny Kapitolu Racławice, występującego na co dzień w krakowskiej klasie A grupie I. Jak trudna była to jesień w wykonaniu jego podopiecznych, pokazuje ligowa tabela, w której zespół z Racławic okupuje miejsce w dolnej jej części.

 

 

Jakie plany na lepsze piłkarskie jutro, co zrobić by piłkarze wydostali się z niewygodnej pozycji po jesieni, oraz jak będzie wyglądała zima w Racławicach – o to zapytałem między innymi Łukasza.


-Runda jesienna dobiegła końca. Jak ją oceniasz z perspektywy murawy w wykonaniu swojej drużyny? Zajęliście w połowie sezonu miejsce, które oznacza spadek z ligi.

-Tak runda była dla nas bardzo ciężka. Ciężka w różnych aspektach, z przebiegu jej trwania wnioskuję, że chęć pracy, zaangażowania się i poświęcenia w tym okresie jest niewystarczająca, jest jeszcze coś więcej niż tylko wkład personalny. Jeśli chodzi o ocenę mojej drużyny to chciałbym bardzo podziękować zawodnikom za ciężką i rzetelną pracę w okresie przygotowawczym jak i samej rundzie jesiennej , Jestem pełen podziwu dla zawodników, bo w takich warunkach mało kto by się angażował w grę, a Ci chłopcy zawsze dawali z siebie 100%, ze skutkiem nie do końca zawsze oczekiwanym - ale zawsze się starali i za to im dziękuję. Są to zawodnicy w większości, którzy nie szkolili się od podstaw, dlatego też runda ta zweryfikowała nas 0/1, bardzo dużo popełnialiśmy błędów indywidualnych, co często wpływało na wyniki końcowe. W tej rundzie straciliśmy 1/4 bramek z rzutów karnych, mieliśmy także spore problemy ze skutecznością, nie lubię gdybać, ale przy odrobinie więcej szczęścia to zdobycz punktowa byłaby przynajmniej o połowę większa. Dlatego też uważam, że drużyna wykonała dobrą pracę, każdy mecz rozgrywaliśmy z jakimś założeniem i pomysłem, w żadnym z meczów nie byliśmy drużyną odbiegającą znacznie od przeciwnika, oczywiście nie wszystko wychodziło, ale do tego trzeba mieć możliwości i czas, aby to funkcjonowało przyzwoicie. Przed nami cała runda wiosenna i wiem, że jak dobrze przepracujemy okres przygotowawczy w odpowiedniej liczbie personalnej jak i przy dobrej organizacji Gminy Racławice, o spadku za pół roku nie będziemy rozmawiać. Tego bym sobie życzył jak i Wszystkim tym, którzy kibicują mojej drużynie.
   

-W porównaniu z ubiegłym sezonem, kiedy na jego finiszu zajęliście miejsce siódme z trzydziestoma dwoma punktami, ten dorobek na dziś wygląda bardzo mizernie. W czym tkwi taki spadek formy drużyny?

-Często bywa tak że po sukcesie (awansie) drużyna tworzy dobry klimat i odpowiednią harmonię, wszystko to sprawia ze łatwiej się realizuję założenia. Jeśli jest do tego dobra podstawa, na której robi się ten sukces to można długo cieszyć się z dobrych wyników. Jednak często też historia pokazuje, że owa podstawa jest oparta tylko na zaangażowaniu, poświęcenie i ambicja to te chwilę są dużo krótsze. Choć bardzo doceniam takie cechy w życiu prywatnym jak w byciu zawodnikiem czy trenerem. Dlatego jestem daleki od porównywania sezonów poprzednich zwłaszcza, gdy one mnie nie dotyczyły.

Dużym powodem takiego wyniku jest na pewno ubytek zawodników z powodu kontuzji w trakcie rundy, w większości są to kontuzję, które wykluczają chłopaków z gry w rundzie wiosennej. Też trzeba wyszczególnić to, że jednak jest to też drużyna, która składa się z głównie z młodych zawodników, którzy w większości, na co dzień pracują na pełny zegar, a to wpływa na dyspozycję młodego zawodnika niestety negatywnie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie tylko nas ten problem dotyczy, ale analizując drużyny z tego typu problemami można zauważyć, że wyniki są w tendencji spadkowej.
    

 
-Gracie na poziomie A-klasy drugi sezon. Jak wiadomo, pierwszy sezon często dla beniaminka jest udanym i tak też było z Wami. Nowe boiska, inny poziom gry, większa chęć pokazania się zawodników na poziomie wyższym. Jednak ta runda pokazała, że z solidnej ligowej drużyny "rozmieniliście się na drobne". Dlaczego?

-Tak, Kapitol w pierwszym sezonie po awansie bardzo udanie się zaprezentował, ale jak wcześniej wspomniałem nie porównuję tych sezonów, raczej opieram się na obecnych realiach. W momencie objęcia drużyny spotkałem się zupełnie z inną grupą ludzi, których usytuowanie mentalne jak i personalne nie miało wiele wspólnego z drużyną, która odnosiła sukces, krótko mówiąc drużyna była w rozsypce, deklaracja i chęć zawodników do pracy pozwoliła mi podjąć wspólną pracę, ale również i z sympatii znajomych mi ludzi.


-Jakie plany na okres zimowy w Racławicach? Z kim planujecie rozegrać mecze sparringowe? Zapewne będzie to gorący czas w zespole, by ratować ligę w której gracie.

-Zawodnicy już trochę mnie poznali i zapewne spodziewają się gorącego okresu. Po rundzie jesiennej jesteśmy w ciągłym treningu podtrzymującym z wyjątkiem okresu świątecznego. Część drużyny bierze udział w rozgrywkach halowych w Kazimierzy Wielkiej. Natomiast 21 stycznia rozpoczęliśmy oficjalnie przygotowania do rundy wiosennej, Trenować będziemy trzy razy w tygodniu, na własnych obiektach - orlik, hala.  W planie mamy rozegrać pięć meczów kontrolnych, pierwszy mecz rozgrywamy 8.02. z Olimpią Łobzów w Lelowie na sztucznej nawierzchni.
Niestety jesteśmy ograniczeni finansowo, co do organizacji tego typu przygotowań. Mam nadzieję ze duża część z nich będzie zrealizowana.


-Wzmocnienia, ubytki w kadrze? Zajmowane miejsce pokazuje, że gołym okiem brakuje zawodników, którzy podniosą jakość gry drużyny, a co najważniejsze zespół zacznie wreszcie zbierać punkty, które potrzebne są Wam jak tlen.

-Zgadza się, kontuzję, które wykluczają zawodników z gry powodują bardzo duże ubytki w kadrze, nie ukrywam, że jeśli się nie wzmocnimy to będzie trudno poskładać drużynę tak jak bym chciał, a walka o utrzymanie będzie bardzo trudna wręcz nawet pod znakiem zapytania.
   

-Pomimo zajmowanego miejsca w tabeli, jesteś w stanie wskazać najlepsze spotkania Twojej drużyny?

-Trudno mi wskazać takie spotkanie, iż większość meczy graliśmy w dosyć podobnym zaangażowaniem, co prawda z różnymi rezultatami, ale sporo się działo dobrego w założeniach taktycznych. Oczywiście mecze wygrane bardzo nas cieszyły. Myślę że mecz z Bibiczanką, pomimo przegranej 1:0 (po błędzie indywidualnym w ostatnich minutach meczu) drużyna taktycznie zagrała bardzo poprawnie. Natomiast mam nadzieję, że na wiosnę będziemy częściej rozgrywać takie mecze.


-Meczów in minus było pewnie dużo, który z nich szczególnie zapamiętałeś i dlaczego właśnie to spotkanie było najsłabszym w Waszym wykonaniu?

-Na pewno jest to mecz z 11 kolejki, mecz, który się nie odbył z Orłem Bębło. Uważam ze to jest naganne, a takie sytuacje organizacyjne się zdarzają, ale nie chciałbym więcej takich spotkań doświadczyć.

-Czy wyróżniłbyś szczególnie któregoś zawodnika z drużyny w jesiennych zmaganiach na boisku?

-Nie jestem zwolennikiem wyróżniania indywidualnie zawodników, oczywiście są zawodnicy, którzy mają większe doświadczenie i wpływ na przebieg meczu, to też potwierdzają w spotkaniach, natomiast uważam, że wszyscy są ważni i wspólnie pracują na wynik.

-Które zespoły w lidze grają najlepszą piłkę i zasługują na nagrodę, jaką byłby awans do wyższej klasy rozgrywkowej?

-Jest kilka zespołów w lidze, które ciekawie prezentują swoje możliwości, natomiast myślę, że drużyna Orła Bębło prezentuję się najlepiej, jeśli utrzyma poziom rozgrywanych meczów to maja dużą szansę na awans. Przekonamy się w czerwcu.

-Jak ocenisz całą ligę po jesieni, w której to rywalizujecie już drugi sezon?

-Dużo słyszałem, że Krakowska A Klasa prezentuję wysoki poziom, z ciekawością oczekiwałem meczów. Faktycznie kilka zespołów ma bardzo ciekawych zawodników, którzy są zauważalni w swoich meczach. Oni podnoszą poziom swoich drużyn, co sprawia, że liga jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Mam nadzieję, że organizacyjnie będziemy w stanie rywalizować w obecnej klasie rozgrywkowej, bo jednak A Klasa, a B klasa to przepaść w organizacji gry.

-Wiosna jak wiadomo zawsze jest ciekawsza. Z doświadczenia wiem, że często pojawiają się wtedy tzw: "Rycerze wiosny". Czy jest szansa, żeby właśnie Kapitol był takim zespołem?

-Przed nami ciężka praca fizyczna i organizacyjna, nie mogę obiecać, że będziemy takimi "Rycerzami", ale tego bym sobie życzył. Zapewniam, że jeśli organizacyjnie podoła Gmina to w drużynie na pewno nie zabraknie woli i determinacji o pozostanie w lidze, na pewno naszym celem jest utrzymanie ligi i wierzę, że tak się stanie.


-Czym zachęcisz zawodników, którzy poszukują nowych pracodawców, by zostali piłkarzami Waszego zespołu? Być może ktoś z czytających skorzysta z takiego zaproszenia.

-W moim przypadku jest to wyjątkowo trudne pytanie, drużyna jest w trudnej sytuacji kadrowej. W zasadzie mogę tylko zapewnić ze swojej strony dobrą i rzetelną współpracę, tak, aby wspólnie osiągnąć założony cel- utrzymanie drużyny w lidze.  Oczywiście zapraszam Wszystkich tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w Kapitolu

-Coraz więcej mniejszych klubów stawia na szkolenie młodzieży. Jak to wygląda w Waszym klubie?

-Faktycznie da się to zauważyć, że coraz więcej szkółek czy akademii powstaję w mniejszych, miejscowościach. Uważam, że ma to sens w wielu aspektach życiowych tych młodych sportowców. Jeśli chodzi o młodzież w Kapitolu to słyszałem, że prowadzone jest szkolenie dzieci, ale niestety nie mam większej wiedzy na temat. Na pewno grup juniorskich nie ma, a to jest bardzo niepokojące w perspektywie czasu dla Kapitolu. Więcej mógłbym powiedzieć co dzieje się dobrego w MKS Pogoni Miechów, w Miechowie prowadzimy takie szkolenie gdzie dzieję się bardzo dużo dobrego, MKS to największy Klub w powiecie, sporo by mówić ale to temat na inny wywiad. 


-Mniejsze kluby często opierają budowę zespołu o osoby, które są ściśle powiązane z daną miejscowością, wsią czy najbliższym otoczeniem. To po części gwarantuje pewien poziom, dodaje zespołowi charakteru. W waszym zespole spotkamy takie osoby, które  są "na dobre i złe" poprzez właśnie lokalne przywiązanie do barw klubowych?

-Tak, oczywiście Kapitol to drużyna zbudowana od lat wyłącznie z zawodników miejscowych lub z okolic, są to zawodnicy bardzo charakterni i bezgraniczni wobec własnego klubu. Dlatego też gratuluję im wspomnianego sukcesu, bo na pewno sami na to zapracowali, jeśli chodzi o zawodników. Trzeba też docenić byłego Trenera, który ten sukces kreował.


-Muszę zapytać też o sprawę, która wiele osób ciekawi. Mianowicie skąd pomysł, by wszystkie mecze w roli gospodarza rozgrywać w niedzielę o godzinie 11? Nie ukrywam, że jest to rzadkość na poziomie seniorskim.

-Też się nad tym kiedyś zastanawiałem, ale powód jest oczywisty, powodem jest jak już wspominałem wcześniej praca, zawodnicy pracują również w weekendy, więc mecze w soboty są rzadkością. A że o 11 to spowodowane jest chęcią spędzenia popołudnia z najbliższymi.


-Nie od dziś wiadomo, że boisko, na którym rozgrywacie swoje mecze, jako gospodarz, pozostawia wiele do życzenia. Niewielu jednak wie pewnie, że jest to obszar chroniony, na którym nie wiele można zrobić – pomimo nawet wielkich chęci. Opowiedz od kuchni jak to wszystko wygląda.

-Co do stanu boiska i infrastruktury to nie chcę się wypowiadać, bo uważam, że minimum przyzwoitości powinno być zapewnione. A to, że jest to obszar chroniony to ja rozumiem, ale nie rozumiem ze zdrowie ludzi jest mniej istotne niż jakiś tam obszar. W tej rundzie przez stan boiska zawodnicy doznali bardzo poważnych kontuzji. Nie chciałbym się szerzej wypowiadać na ten temat. Mam nadzieję ze znajdzie Gmina jakieś alternatywne rozwiązanie, bo to boisko nie nadaje się do rozgrywania meczów.


-Z Krakowa w Wasze rejony, niewątpliwie jest kawał drogi. Dlaczego Kapitol nie występuje w Olkuskiej klasie A, co było by pewnie i dla Was samych wygodniejszym rozwiązaniem?

-Występowanie w krakowskiej A klasie było decyzją władz klubu, po konsultacji z zawodnikami. Czy byłoby wygodniejszym rozwiązaniem to trudno mi stwierdzić. W olkuskiej A klasie są również dalekie wyjazdy za przykład mogę podać choćby Leśnik Gorenice.


-W Racławicach powoli budzi się ruch kibicowski, co widać na Waszych spotkaniach. Skąd pomysł, by na takim poziomie pokazywać się z takiej strony?

-Tak, miałem możliwość doświadczyć dopingu miejscowych kibiców, na pewno miło się zawodnikom walczy przy dopingu tego typu. Czują zawodnicy, że są doceniani i wspierani, co często pomaga w rozgrywanych meczach. Mocniejsze akcenty na pewno były zauważalne w okresie awansu i gry w pierwszym sezonie A klasy, ale i tak bardzo dziękujemy za wsparcie i doping. Pomysł zrodził się zapewne w okresie największych sukcesów drużyny. Myślę, że wspierając drużynę w rundzie wiosennej na pewno będą ważną częścią w walce o utrzymanie się Kapitolu w lidze.

-Dziękuję za poświęcony czas. Życząc realizacji założonych planów na wiosnę.

-Dziękuję również i zapraszam oczywiście na nasze spotkania.

Źródło: Sebastian Gratkowski

Dodano: 2020-02-10 21:14:52


Zobacz też: Klasa A (Kraków I)

kapitol 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok
:
Zagłębie Lubin
26.09.2020
 
Cracovia Kraków
:
Raków Częstochowa
26.09.2020
 
Wisła Płock
:
Warta Poznań
26.09.2020
 
Legia Warszawa
:
Śląsk Wrocław
26.09.2020
 
Lechia Gdańsk
:
Podbeskidzie Bielsko Biała
26.09.2020
 
Stal Mielec
:
Piast Gliwice
26.09.2020
 
Lech Poznań
:
Pogoń Szczecin
26.09.2020
 
Górnik Zabrze
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

Fortuna I liga

Miedź Legnica
:
Korona Kielce
25.09.2020
19:00
Puszcza Niepołomice
:
Chrobry Głogów
25.09.2020
19:00
GKS Tychy
:
Resovia Rzeszów
25.09.2020
19:00
Odra Opole
:
GKS Bełchatów
25.09.2020
19:45
Stomil Olsztyn
:
Zagłębie Sosnowiec
25.09.2020
19:45
Górnik Łęczna
:
Radomiak Radom
26.09.2020
16:00
ŁKS Łódź
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
19:08
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Arka Gdynia
26.09.2020
20:00
GKS Jastrzębie
:
Widzew Łódź
26.09.2020
 

II liga

Wigry Suwałki
:
Śląsk II Wrocław
25.09.2020
17:00
Motor Lublin
:
Garbarnia Kraków
25.09.2020
19:50
Stal Rzeszów
:
Olimpia Elbląg
26.09.2020
15:00
Hutnik Kraków
:
Olimpia Grudziądz
26.09.2020
16:00
Chojniczanka Chojnice
:
Błękitni Stargard
26.09.2020
17:00
GKS Katowice
:
Pogoń Siedlce
26.09.2020
18:00
Bytovia Bytów
:
Skra Częstochowa
26.09.2020
18:00
Sokół Ostróda
:
Znicz Pruszków
26.09.2020
18:00
Lech II Poznań
:
Górnik Polkowice
26.09.2020
 

III liga, gr. 4

Orlęta Radzyń Podlaski
1:6
Wólczanka Wólka Pełkińska
23.09.2020
16:00
Sokół Sieniawa
8:0
Jutrzenka Giebułtów
23.09.2020
16:00
Stal Stalowa Wola
3:2
Podlasie Biała Podlaska
23.09.2020
19:38
Wisła Sandomierz
2:1
Podhale Nowy Targ
23.09.2020
16:00
Hetman Zamość
:
KSZO Ostrowiec Św.
26.09.2020
15:00
Stal Kraśnik
:
Sokół Sieniawa
26.09.2020
15:00
Chełmianka Chełm
:
Podlasie Biała Podlaska
26.09.2020
16:00
Wisłoka Dębica
:
Avia Świdnik
26.09.2020
16:00
Podhale Nowy Targ
:
Jutrzenka Giebułtów
26.09.2020
16:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Stal Stalowa Wola
26.09.2020
16:00
KS Wiązownica
:
Orlęta Radzyń Podlaski
26.09.2020
 
Wisła Sandomierz
:
Cracovia II Kraków
26.09.2020
 
ŁKS Łagów
:
Wisła Puławy
26.09.2020
 
Korona II Kielce
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
26.09.2020
 

IV liga (Kraków-Wadowice)

Sokół Kocmyrzów
:
LKS Jawiszowice
26.09.2020
15:00
Wiślanie Jaśkowice
:
Orzeł Piaski Wielkie
26.09.2020
15:00
Orzeł Ryczów
:
Dalin Myślenice
26.09.2020
17:00
Puszcza II
:
MKS Trzebinia
26.09.2020
 
KS Chełmek
:
LKS Rajsko
26.09.2020
 
Proszowianka Proszowice
:
Unia Oświęcim
26.09.2020
 

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Wierchy Rabka Zdrój
3:1
Watra Białka Tatrzańska
23.09.2020
16:00
Poprad Muszyna
:
Glinik Gorlice
26.09.2020
15:00
Orkan Szczyrzyc
:
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
26.09.2020
15:00
Metal Tarnów
:
GKS Drwinia
26.09.2020
16:00
Sokół Słopnice
:
Rylovia Rylowa
26.09.2020
16:30
Unia Tarnów
:
Wolania Wola Rzędzińska
26.09.2020
 
Lubań Maniowy
:
Wierchy Rabka Zdrój
26.09.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków I)

TS Węgrzce
:
Piliczanka Pilica
26.09.2020
11:00
Leśnik Gorenice
:
Orzeł Bębło
26.09.2020
16:30
LKS Niedźwiedź
:
KS Olkusz
26.09.2020
16:00
Pogoń Miechów
:
Przebój Wolbrom
26.09.2020
16:00
Zieleńczanka Zielonki
:
Orzeł Iwanowice
26.09.2020
16:00
LOT Balice
:
Przemsza Klucze
26.09.2020
16:00
Bolesław Bukowno
:
Błękitni Modlnica
26.09.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Dąbski Kraków
0:4
Kmita Zabierzów
23.09.2020
16:00
Bronowianka Kraków
:
Prądniczanka Kraków
26.09.2020
11:00
Dąbski Kraków
:
Orlęta Rudawa
26.09.2020
17:00
Nadwiślan Kraków
:
Skawinka Skawina
26.09.2020
17:00
Borek Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
26.09.2020
 
Kmita Zabierzów
:
Wieczysta Kraków
26.09.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiarusy Igołomia
:
Tempo Rzeszotary
26.09.2020
16:00
Wróblowianka Wróblowice
:
Raba Dobczyce
26.09.2020
16:00
Gdovia Gdów
:
Jordan Sum Zakliczyn
26.09.2020
16:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Orzeł Myślenice
26.09.2020
16:00
Błękitni Bodzanów
:
Górnik Wieliczka
26.09.2020
17:00
Wiślanka Grabie
:
Radziszowianka Radziszów
26.09.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Sokół Przytkowice
:
MKS Libiąż
26.09.2020
15:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Zatorzanka Zator
26.09.2020
16:00
Hejnał Kęty
:
Niwa Nowa Wieś
26.09.2020
16:00
Zgoda Byczyna
:
Garbarz Zembrzyce
26.09.2020
16:00
Tempo Białka
:
LKS Gorzów
26.09.2020
16:00
Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Brzezina Osiek
26.09.2020
16:00
Victoria Jaworzno
:
Nadwiślanin Gromiec
26.09.2020
16:30

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Zorza Zaczarnie
:
LKS Rzuchowa
26.09.2020
16:00
Tuchovia Tuchów
:
Pogórze
26.09.2020
16:00
LKS Szynwałd
:
LKS Ładna
26.09.2020
16:30
LUKS Skrzyszów
:
Ciężkowianka Ciężkowice
26.09.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Błyskawica Proszówki
:
Sokół Borzęcin Górny
26.09.2020
16:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Jadowniczanka Jadowniki
26.09.2020
16:00
Wola Radłowska
:
Radłovia Radłów
26.09.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Helena Nowy Sącz
:
Gród Podegrodzie
26.09.2020
15:00
LKS Łużna
:
LKS Uście Gorlickie
26.09.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Krokus
:
Jarmuta
26.09.2020
16:00
Laskovia
:
Huragan Waksmund
26.09.2020
16:00

Klasa A (Kraków I)

Michałowianka Michałowice
:
Prądniczanka II Kraków
26.09.2020
15:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Bibiczanka Bibice
26.09.2020
16:30
Wierzbowianka Wierzbno
:
Płomień Kościelec
26.09.2020
 
Błękitni II Modlnica
:
Strażak Goszcza
26.09.2020
 

Klasa A (Kraków II)

Świt Krzeszowice
:
MKS Skała 2004
26.09.2020
15:30
Sokół Rybna
:
Wisła Jeziorzany
26.09.2020
16:00
Wisła Rząska
:
Liszczanka Liszki
26.09.2020
16:30

Klasa A (Kraków III)

Gajowianka Gaj
:
Tramwaj Kraków
26.09.2020
16:00
Iskra Krzęcin
:
Krakus Swoszowice
26.09.2020
16:00
Rzozovia Rzozów
:
Wanda Nowa Huta
26.09.2020
16:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Bieżanowianka Kraków
26.09.2020
 

Klasa A (Wieliczka)

UKS Sygneczów
:
Contra Sułków
26.09.2020
16:00
Rożnowa
:
Zieloni Niegowić
26.09.2020
16:00
Sokół Chorągwica
:
Wolni Kłaj
26.09.2020
16:30
Czarnochowice
:
Iskra Zakrzów
26.09.2020
17:00

Klasa A (Myślenice)

Sokół Borzęta
:
LKS Rudnik
26.09.2020
16:00
Clavia Świątniki Górne
:
Iskra Brzączowice
26.09.2020
16:00
Zielonka Wrząsowice
:
Karpaty Siepraw
26.09.2020
16:00
Staw Polanka
:
Rokita Kornatka
26.09.2020
16:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Sęp Droginia
26.09.2020
16:00
Topór Tenczyn
:
Lubomir Wiśniowa
26.09.2020
17:00
Gościbia Sułkowice
:
Hejnał Krzyszkowice
26.09.2020
17:00

Klasa A (Olkusz)

Promień Przeginia
:
Błyskawica Kolbark
26.09.2020
11:00
Pilica Wierbka
:
Sokół Gołaczewy
26.09.2020
11:00
Olimpia Łobzów
:
Przebój Wolbrom
26.09.2020
16:00
Błysk Zederman
:
Wielmożanka Wielmoża
26.09.2020
16:00

Klasa A (Chrzanów)

Fablok Chrzanów
:
SPRiN Regulice
26.09.2020
11:00
Wisła Jankowice
:
Unia Kwaczała
26.09.2020
16:00
Start Kamień
:
Błyskawica Myślachowice
26.09.2020
16:00
Ciężkowianka Jaworzno
:
Promyk Bolęcin
26.09.2020
16:00
Wolanka Wola Filipowska
:
UKS Dulowa
26.09.2020
16:00

Klasa B (Kraków I)

Kosynierzy Łuczyce
:
Trątnowianka Trątnowice
26.09.2020
16:00
Olimpia Czaple Wielkie
:
LKS Niedźwiedź II
26.09.2020
16:00

Klasa B (Kraków II)

Bronowicki Kraków
:
Iskra Radwanowice
26.09.2020
16:00
Fitball Szklary
:
Maszycanka II Maszyce
26.09.2020
16:00
Płomień Jerzmanowice
:
Topór Aleksandrowice
26.09.2020
 
Górzanka Nawojowa Góra
:
Orzeł II Bębło
26.09.2020
 

Klasa B (Kraków III)

Pychowianka Kraków
:
Wieczysta II
26.09.2020
 
Opatkowianka Opatkowice
:
Albertus Kraków
26.09.2020
 
Wawel Kraków
:
Grom Kraków
26.09.2020
 
Universum Kraków
:
Kaszowianka II Kaszów
26.09.2020
 

Klasa B (Kraków IV)

Radziszowianka II
:
Tyniec Kraków
26.09.2020
16:00
Lotnik II Kryspinów
:
Gwiazda Ściejowice
26.09.2020
16:30
Sparta Przeginia Duchowna
:
Nadwiślan Rusocice
26.09.2020
 
Błękitni Czułówek
:
Borkowianka Borek Sz.
26.09.2020
 

Klasa B (Wieliczka)

Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Tęcza Słomiróg
26.09.2020
16:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Promień Zakrzowiec
26.09.2020
16:30
Batory Wola Batorska
:
Górnik II Wieliczka
26.09.2020
17:00
Gdovia II Gdów
:
Gryf Wiatowice
26.09.2020
 

Klasa B (Myślenice)

Radwan Skomielna Czarna
:
LKS Trzebunia
26.09.2020
16:00
Cyrhla Krzczonów
:
Iskra Głogoczów
26.09.2020
16:00
Raba II Dobczyce
:
Orzeł Nowa Wieś
26.09.2020
16:00
Szczebel Lubień
:
Karpaty II Siepraw
26.09.2020
16:00
Wicher Stróża
:
Jawor Jawornik
26.09.2020
17:00

Klasa B (Olkusz)

Stare Bukowno
:
Piliczanka II Pilica
26.09.2020
16:00

Klasa C (Wieliczka)

Błyskawica Wyciąże
:
Czarnochowice II
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-18

Zagłębie Lubin
3:2
Jagiellonia
23.09.2020
10:00
Arka G.
5:0
Lech Poznań
23.09.2020
10:30
Arka G.
:
Zagłębie Lubin
26.09.2020
12:00
Jagiellonia
:
Legia Warszawa
26.09.2020
12:00
SMS Łódź
:
Górnik Zabrze
26.09.2020
12:00
Lech Poznań
:
Korona
26.09.2020
 
Śląsk Wrocław
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 
Cracovia Kraków
:
Escola Varsovia Warszawa
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D

Stal Mielec
:
Hutnik Kraków
26.09.2020
12:00
Korona Kielce
:
TOP 54 Biała Podlaska
26.09.2020
12:00
Karpaty Krosno
:
Motor Lublin
26.09.2020
 
Wisła Kraków
:
Cracovia Kraków
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D

KKP Korona
:
BKS Lublin
26.09.2020
15:00
Motor Lublin
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
16:00
Górnik Ł.
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 
TOP 54 Biała Podlaska
:
Cracovia Kraków
26.09.2020
 

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Nowy Sącz
:
Prądniczanka Kraków
26.09.2020
10:00
Limanovia Limanowa
:
Unia Tarnów
26.09.2020
10:00
BKS Bochnia
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
10:00
Pcimianka Pcim
:
Puszcza Niepołomice
26.09.2020
16:30
Tarnovia Tarnów
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
26.09.2020
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Dunajec Nowy Sącz
:
Podgórze Kraków
26.09.2020
13:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Puszcza Niepołomice
26.09.2020
13:30
Profi Zielonki
:
Sandecja Nowy Sącz
26.09.2020
15:30
Garbarnia Kraków
:
Glinik Gorlice
26.09.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
26.09.2020
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Dunajec Nowy Sącz
:
Podhale Nowy Targ
26.09.2020
10:00
Garbarnia Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
26.09.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Respect Szalowa
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików

Dunajec Nowy Sącz
:
Kalwarianka
26.09.2020
10:00
Okocimski Brzesko
:
Tarnovia Tarnów
26.09.2020
10:00
Cracovia Kraków
:
Sandecja
26.09.2020
 
AS Progres Kraków
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

II Małopolska Liga Młodzików

Cracovia II
:
Fablok Chrzanów
26.09.2020
 
AS Progress Andrychów
:
Wisła Kraków
26.09.2020
 

Ekstraliga Kobiet

SMS Łódź
:
Czarni Sosnowiec
26.09.2020
15:00
Śląsk Wrocław
:
Olimpia Szczecin
26.09.2020
 
Medyk Konin
:
Górnik Łęczna
26.09.2020
 
GKS Katowice
:
KKP Bydgoszcz
26.09.2020
 
AZS UJ Kraków
:
Rolnik Biedrzychowice
26.09.2020
 
ROW Rybnik
:
APLG Gdańsk
26.09.2020
 

I liga kobiet (południe)

Pogoń Tczew
:
Polonia Środa Wielkopolska
26.09.2020
12:00
Stomil Olsztyn
:
UKS Staszkówka Jelna
26.09.2020
 
Czwórka Radom
:
UKS SMS II Łódź
26.09.2020
 
Resovia Rzeszów
:
Tarnovia Tarnów
26.09.2020
 
Rekord Bielsko Biała
:
Praga Warszawa
26.09.2020
 

II liga kobiet (wschód)

Widok Lublin
0:4
KS Raszyn
22.09.2020
19:00
Wanda Nowa Huta
:
Włókniarz Białystok
26.09.2020
16:00
KS Raszyn
:
Prądniczanka Kraków
26.09.2020
 

III liga kobiet, gr.4

Starówka Nowy Sącz
:
Naprzód Sobolów
26.09.2020
15:00
Iskra Brzezinka
:
Puszcza Niepołomice
26.09.2020
 
Hetman Włoszczowa
:
Podgórze Kraków
26.09.2020
 
DAP Dębica
:
Iskra Krzemień
26.09.2020
 

IV liga małopolska kobiet

Prądniczanka II Kraków
:
Uran Łukowica
26.09.2020
 
Pogorzanka Pogorzyce
:
Górnik Wieliczka
26.09.2020
 
Burza Roczyny
:
FSA Kraków
26.09.2020
 
Olimpia Osieczany
:
Tempo Białka
26.09.2020
 
Bronowianka Kraków
:
Victoria Zalas
26.09.2020
 

Centralna Liga Juniorek U-17

SWD Wodzisław
:
Zabrze
26.09.2020
12:00
Unia Opole
:
Górnik Ł.
26.09.2020
14:00
UKS Staszkówka Jelna
:
SMS Łódź
26.09.2020
 
ROW Rybnik
:
Bronowianka Kraków
26.09.2020
 

I liga oldbojów (Kraków)

Dąbski
:
Garbarnia Kraków
24.09.2020
17:30