Kapitalny mecz Wierzbowianki

Dzisiejsze spotkanie obu zespołów, mogło być najważniejszym w dotychczasowych występach futsalowej drużyny Wierzbowianki. Mogło być- gdyby nie zaskakujące wyniki poprzedniej serii spotkań. Dzisiejsze wydarzenie byłoby meczem o bezpośrednie miejsce w ligowej tabeli. Wygrany  unikał walki w barażach o pozostanie w lidze, gwarantując sobie jednocześnie czwarte miejsce w lidze, które dawało awans do fazy play- off.

Przypomnijmy, tydzień temu Wierzbowianka zrobiła swoje, wygrywając sensacyjnie z Rolnikiem Głogówek na jego terenie w stosunku 3:2. Karty miał tutaj rozdawać zespół AZS UJ Kraków, ten jednak przegrał sromotnie właśnie z Rekordem w Bielsku 8:1. Wszystko to sprawiało, że dzisiejszy mecz, zamiast meczu sezonu w Wierzbnie – stał się meczem o przysłowiową pietruszkę!

Nawet gdy w ligowej tabeli jest już wszystko jasne, zawodniczki obu zespołów robiły wszystko by pokonać rywala i zostawić po sobie jak najlepsze wrażenie, po rundzie zasadniczej sezonu. Takie podejście piłkarek sprawiło, że dziś w Koniuszy zobaczyliśmy kapitalny mecz, a o końcowy wynik drżeliśmy do ostatnich sekund spotkania!

Lepiej w mecz weszły zawodniczki Rekordu, które po dziewięciu minutach spotkania prowadziły 2:0. Obie bramki zdobyła Moskała. Gdy wydawało się, że Bielszczanki będą kontrolowały mecz, zdarzyło się coś co na boiskach futsalowych jest rzadkością (przynajmniej tych w kobiecym wykonaniu). Tuż po zdobyciu drugiego swojego gola, Moskała została ukarana przez arbitra czerwoną kartką, za niesportowy faul. Sprawiało to, że zawodniczka opuścić musiała spotkanie, a zawodniczki gości przez dwie minuty grały w liczebnym osłabieniu. Wierzbowianka mogła wrócić do gry, lecz po strzale z rzutu wolnego Szafran trafiła w słupek.

Rekordzistki broniły się w osłabieniu szczęśliwie i wynik nie uległ zmianie.

Trzybramkowe prowadzenie gościom dała w 13 minucie meczu Kaim i wszystko wskazywało na to, że goście w pełni będą kontrolować to spotkanie. Takie myślenie potwierdziła jeszcze sytuacja z 16 minuty meczu, kiedy to Rekord dostał rzut wolny, za podwójne zagranie do bramkarki. Knysak potężnie uderzyła na bramkę, a miejscowych od utraty gola uratowała poprzeczka.

Co ciekawe młode zawodniczki Wierzbowianki wcale nie załamały się takim obrotem boiskowych wydarzeń. Grały swoje, wierząc, że stwarzane sytuacje bramkowe w końcu znajdą drogę w światło bramki.

W 17 minucie Zielińska otrzymała prezent pod bramką Rekordu, lecz zmarnowała sytuację sam na sam. Minutę później zaskakująco uderzyła Pawlica, a jej strzał zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Ciupę. Kolejna akcja miejscowych zakończyła się już powodzeniem. Kombinacyjnie pograły one pod bramką Rekordu, a z gola po raz pierwszy w tym spotkaniu cieszyła się Pawlica.

Radośc gospodyń nie trwała jednak długo. W 19 minucie Kaim podwyższyła rezultat. Szczęśliwa bramka, gdyż bramkarka Wierzbowianki mogła w tej sytuacji zachować się zdecydowanie lepiej.

Do przerwy mięliśmy rezultat 1:4 dla przyjezdnych, co wydawało się z przebiegu spotkania wynikiem sprawiedliwym.

To co wydarzyło się w drugiej części spotkania, na długo zostanie zapewne w głowach zawodniczek obu zespołów, jak też wszystkich osób obserwujących ten mecz na żywo.

Druga połowa spotkania, już od samego początku była bardzo ciekawym widowiskiem. Zawodniczki obu zespołów nie kalkulowały i dochodziły raz po raz do sytuacji strzeleckich. Mogło podobać się takie podejście, licznie zgromadzonej dziś publiczności w podkrakowskiej Koniuszy.

W 22 minucie Sarapata strzela gola na 2:4 – ogrywając zawodniczkę Rekordu i lokując piłkę w bramce, która wcześniej odbija się jeszcze od słupka.

Sytuacji do zdobycia goli mięliśmy sporo, lecz albo brakowało skuteczności w wykończeniu akcji, bądź na posterunku stawały bramkarki obu zespołów.

Na kolejnego gola poczekać musięliśmy do 34 minty spotkania. Wtedy też gola numer trzy dla drużyny Wierzbowianki zdobyła Suwada – Wierzbowianka wróciła do gry słychać było z trybun i jak się okazało nie były to słowa rzucone na wiatr!

Minutę później, ta sama zawodniczka strzela w słupek, a Rekord wraca z dalekiej podróży!

Wierzbowianki poszły za ciosem, a widząc coraz bardziej nerwową grę gości, postanowiły jeszcze bardziej podkręcić tempo gry. Taka postawa przyniosła nagrodę już w 36 minucie spotkania.
Szafran uderzyła na bramkę, a piłka odbiwszy się jeszcze od obrońcy Rekordu – wpadła do siatki! Mamy remis 4:4!

Pamiętać trzeba, że w przepisach futsalowych jest takowy zapis iż szósty faul drużyny w danej połowie, karany jest przedłużanym rzutem karnym. Do takiego zdarzenia doszło i w tym spotkaniu. Po raz szósty Bielszczanki faulowały w 37 minucie meczu, a do wykonywania stałego fragmentu gry podeszła Sarapata. Młoda zawodniczka Wierzbowianki wytrzymała presję i wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 5:4!

Drużyna Rekordu ruszyła wszystkimi siłami, by odmienić niekorzystny rezultat. Bliska doprowadzenia do remisu w 39 minucie była Knysak, po strzale której piłka odbiła się od słupka.

Ostatnie minuty niezwykle emocjonujące, a w tych kolejny przedłużany rzut karny dostają zawodniczki Wierzbowianki, za kolejny Faul Bielszczanek. Do piłki podeszła ponownie Sarapata, jednak górą w starciu bramkarka Rekordu.

Koniec spotkania! W tym pełnym emocji meczu, pełnym zmian nastrojów, jak i boiskowych wydarzeń - górą gospodynie! Wierzbowianka dokonała nie lada sztuki, przegrywając 1:4 – młode zawodniczki z Wierzbna pokazały niesamowity charakter i pokonały drużynę Rekordu 5:4!

W połowie marca Wierzbowianka rozegra mecze barażowe o pozostanie w Ekstralidze futsalu Kobiet z drugiem zespołem I ligi – zespołem AZS UP Kraków.

Dzisiejsze spotkanie było znakomitą promocją Kobiecej piłki futsalowej. Jak widać w małej podkrakowskiej miejscowości można stworzyć zespół, który dostarcza niesamowitych emocji, dla których warto odwiedzać sportowe hale!