facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Jagiellońskie złotka

Jagiellońskie złotka

Jagiellońskie złotka - tak od wczoraj można mówić o piłkarkach UJ Kraków, które po raz kolejny zgarnęły złote medale podczas finałów Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w tym roku w Poznaniu. Dla krakowianek, był to trzeci triumf... z rzędu!

 

 

Do finałowego turnieju dotarły trzy małopolskie ekipy. Niestety ani UEK Kraków, ani PWSZ Tarnów nie dotarły do strefy medalowej. Krakowianki przegrały ostatni mecz z UMCS Lublin i dały się tej ekipie zepchnąć z drugiego, premiowanego awansem do ćwierćfinałów miejsca. Przez fazę grupową niczym burza przebrnęły za to tarnowianki ale odpadły w ćwierćfinałach po serii rzutów karnych z UWM Olsztyn. Mistrzowską formę przez całą imprezę zachowały Jagiellonki. Obrończynie tytułu wygrały wszystkie sześć spotkań, a to oznaczało że nie znalazły pogromcy w całym turnieju i sięgnęły po złote medale. Najlepszą bramkarką turnieju wybrano Denisę Mochnacką z UJ Kraków. PWSZ Tarnów zakończył zmagania ostatecznie na piątym, a UEK Kraków na jedenastym miejscu w końcowej klasyfikacji.

Grupa A
UEK Kraków - SGGW Warszawa 4:1
UG Gdańsk - UMCS Lublin 1:1
SGGW Warszawa - UMCS Lublin 4:2
UEK Kraków - UG Gdańsk 1:3
UG Gdańsk - SGGW Warszawa 1:0
UMCS Lublin - UEK Kraków 3:1
 
1. UG Gdańsk 3 7 5-2
2. UMCS Lublin  3 4 6-6
3. UEK Kraków 3 3 6-7
4. SGGW W-wa 3 3 5-7
 
Grupa B
Usz Szczecin - UJK Kielce 8:1
PŚ Gliwice - PWSZ Tarnów 0:5
UJK Kielce - PWSZ Tarnów 2:8
Usz Szczecin - PŚ Gliwice 4:0
PŚ Gliwice - UJK Kielce 4:0
PWSZ Tarnów - Usz Szczecin 3:3

1. PWSZ Tarnów 3 7 16-5
2. Usz Szczecin 3 7 15-4
3. PŚ Gliwice 3 3  4-9
4. UJK Kielce 3 0  3-20
  
Grupa C
PWSZ Wałbrzych - PP Poznań 5:2
UW Warszawa - UWM Olsztyn 2:4
PP Poznań - UWM Olsztyn 2:3
PWSZ Wałbrzych - UW Warszawa 3:1
UW Warszawa - PP Poznań 3:2
UWM Olsztyn - PWSZ Wałbrzych 0:9
 
1. PWSZ Wałbrzych 3 9 17-3
2. UWM Olsztyn 3 6 7-13
3. UW W-wa 3 3  6-9
4. PP Poznań 3 0  6-11
 
Grupa D
UJ Kraków - PWr Wrocław 10:1
UAM Poznań - AWF Poznań 3:0
Pwr Wrocław - AWF Poznań 2:5
UJ Kraków - UAM Poznań 3:0
UAM Poznań - Pwr Wrocław 3:0
AWF Poznań - UJ Kraków 1:3

1. UJ Kraków 3 9 16-2
2. UAM Poznań 3 6  6-3
3. AWF Poznań 3 3  6-8
4. Pwr Wrocław 3 0  3-18
Ćwierćfinały:
UG Gdańsk - UAM Poznań 3:1
UJ Kraków - UMCS Lublin 7:0
PWSZ Wałbrzych - Usz Szczecin 5:5, k.5-4
PWSZ Tarnów - UWM Olsztyn 1:1, k.1-3
 
Półfinały:
UG Gdańsk - PWSZ Wałbrzych 1:1, k.2-3
UJ Kraków - UWM Olsztyn 2:1
 
Mecz o 11.miejsce:
UEK Kraków - PŚ Gliwice 4:1
 
Mecz o 7.miejsce:
USZ Szczecin - UMCS Lublin 0:0, k.3-1
 
Mecz o 5.miejsce:
UAM Poznań - PWSZ Tarnów 4:1
 
Mecz o 3.miejsce
UG Gdańsk - UWM Olsztyn 0:0, k.3-2
 
Mecz o 1.miejsce:
UJ Kraków - PWSZ Wałbrzych 2:1
 
Najlepsza zawodniczka turnieju: Klaudia Fabova (PWSZ Wałbrzych)
Najlepsza bramkarka: Denisa Mochnacka (UJ Kraków)
Najlepsze strzelczynie: Patrycja Michalczyk (Usz Szczecin) i Emilia Jarzyna (UW Warszawa).

-[FOTOGALERIA
 
Końcowa klasyfikacja:
1. Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu
3. Uniwersytet Gdański
4. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
5. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu
6. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
7. Uniwersytet Szczeciński
8. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
9. Uniwersytet Warszawski
10. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
11. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
12. Politechnika Śląska w Gliwicach
13- 16. :
Politechnika Poznańska
Politechnika Wrocławska
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Źródło: Piotr Kwiecień (tekst), Paweł Kloskowski (foto)

Dodano: 2020-02-24 13:33:09


AZS UJ Kraków 

Komentarze


III liga, gr. 4

Stal Kraśnik
:
Chełmianka Chełm
12.08.2020
16:00
Cracovia II Kraków
:
KSZO Ostrowiec Św.
12.08.2020
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
12.08.2020
17:00
Sokół Sieniawa
:
Jutrzenka Giebułtów
12.08.2020
17:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Podhale Nowy Targ
12.08.2020
17:00
ŁKS Łagów
:
Hetman Zamość
12.08.2020
17:00
KS Wiązownica
:
Wisłoka Dębica
12.08.2020
18:00
Wisła Sandomierz
:
Lewart Lubartów
12.08.2020
18:00
Wisła Puławy
:
Korona II Kielce
12.08.2020
18:00
Stal Stalowa Wola
:
Podlasie Biała Podlaska
12.08.2020
 

IV liga (Kraków-Wadowice)

Pcimianka Pcim
3:0
Proszowianka Proszowice
09.08.2020
16:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Sandecja II Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
09.08.2020
11:00
Odwołany
Poprad Rytro
1:2
Orkan Szczyrzyc
09.08.2020
16:00
Lubań Maniowy
2:0
Poprad Muszyna
09.08.2020
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
2:1
BKS Bochnia
09.08.2020
17:00
Skalnik Kamionka Wielka
1:1
Glinik Gorlice
09.08.2020
17:00
Watra Białka Tatrzańska
0:1
Barciczanka Barcice
09.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Piliczanka Pilica
2:0
Spójnia Osiek
09.08.2020
11:00
Bolesław Bukowno
3:1
LKS Niedźwiedź
09.08.2020
17:30
TS Węgrzce
3:1
Zieleńczanka Zielonki
09.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Kaszowianka Kaszów
3:1
Nadwiślan Kraków
09.08.2020
14:00
Piast Wołowice
0:4
Kmita Zabierzów
09.08.2020
15:00
Dąbski Kraków
:
Grębałowianka Kraków
12.08.2020
17:30
Skawinka Skawina
:
Kaszowianka Kaszów
12.08.2020
18:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Prokocim Kraków
12.08.2020
18:00
Nadwiślan Kraków
:
Bronowianka Kraków
12.08.2020
18:00
Wieczysta Kraków
:
Hutnik II Kraków
12.08.2020
18:00
Borek Kraków
:
Piast Wołowice
12.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Tempo Rzeszotary
3:0
Jordan Sum Zakliczyn
09.08.2020
16:00
Wiślanka Grabie
6:0
Gdovia Gdów
09.08.2020
17:00
Raba Dobczyce
4:3
Pasternik Ochojno
09.08.2020
17:00
Wiarusy Igołomia
:
Górnik Wieliczka
12.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Sosnowianka Stanisław Dln
2:2
LKS Żarki
09.08.2020
17:00
Halniak Maków Podhalański
0:3
Brzezina Osiek
09.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Dunajec Zbylitowska Góra
0:0
Olimpia Wojnicz
09.08.2020
17:00
GLKS Gromnik
4:0
Unia Niedomice
09.08.2020
17:00
Dunajec Zakliczyn
2:1
Wisła Szczucin
09.08.2020
17:00
Ikar Odporyszów
4:7
Pogórze
09.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Olimpia B.
4:0
Szreniawa Nowy Wiśnicz
09.08.2020
13:00
Naprzód Sobolów
0:0
Olimpia Kąty
09.08.2020
16:00
Błyskawica Proszówki
5:2
Arkadia Olszyny
09.08.2020
17:00
Radłovia Radłów
4:1
Jadowniczanka Jadowniki
09.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Łosoś Łososina Dolna
7:0
Zyndram
09.08.2020
15:00
Sokół Stary Sącz
2:2
ULKS Korzenna
09.08.2020
14:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Krokus
0:1
Czarni Czarny Dunajec
09.08.2020
15:00
Huragan Waksmund
2:3
LKS Szaflary
09.08.2020
17:30
Jordan Jordanów
1:1
AKS Ujanowice
09.08.2020
17:30
Wierchy Pasierbiec
5:1
Granit Czarna Góra
09.08.2020
17:30

Klasa A (Kraków I)

Słomniczanka II Słomniki
1:1
Partyzant Dojazdów
09.08.2020
11:00
Czarni 03 Grzegorzowice
6:1
Wierzbowianka Wierzbno
09.08.2020
17:30
Jastrzębiec Książ Wielki
8:2
Michałowianka Michałowice
09.08.2020
15:00
Strażak Goszcza
1:1
Płomień Kościelec
09.08.2020
18:00
Spartak Wielkanoc
3:8
Galicja Raciborowice
09.08.2020
17:30
Błękitni II Modlnica
1:2
Szreniawa Koszyce
09.08.2020
17:00
Prądniczanka II Kraków
:
Słomniczanka II Słomniki
12.08.2020
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
:
Błękitni II Modlnica
12.08.2020
17:00
Partyzant Dojazdów
:
Spartak Wielkanoc
12.08.2020
17:30
Ekler Baranówka
:
Strażak Goszcza
12.08.2020
18:00
Michałowianka Michałowice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
12.08.2020
18:00
Galicja Raciborowice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
12.08.2020
18:00
Płomień Kościelec
:
Bibiczanka Bibice
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków II)

Wisła Czernichów
1:2
Strażak Rączna
09.08.2020
18:00
Tęcza Piekary
:
JKS Zelków
12.08.2020
17:00
Liszczanka Liszki
:
Lotnik Kryspinów
12.08.2020
17:30
Świt Krzeszowice
:
Strażak Rączna
12.08.2020
17:30
Dragon Szczyglice
:
Iskra Czułów
12.08.2020
18:00
Wisła Jeziorzany
:
MKS Skała 2004
12.08.2020
18:00
Sokół Rybna
:
Sportowiec Modlniczka
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków III)

Bratniak Kraków
0:2
Kabel Kraków
09.08.2020
17:00
Fairant Kraków
1:1
Gajowianka Gaj
09.08.2020
17:00
Podgórze Kraków
:
Bratniak Kraków
12.08.2020
17:00
Krakus Swoszowice
:
Wanda Nowa Huta
12.08.2020
17:00
Gajowianka Gaj
:
Pogoń Skotniki
12.08.2020
17:00
Tramwaj Kraków
:
Strzelcy Kraków
12.08.2020
17:30
Bieżanowianka Kraków
:
Płomień Kostrze
12.08.2020
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Rzozovia Rzozów
12.08.2020
18:00
Kabel Kraków
:
Fairant Kraków
12.08.2020
18:00

Klasa A (Wieliczka)

Rożnowa
1:2
Piłkarz Podłęże
09.08.2020
16:00
Wilga Koźmice Wielkie
4:0
Iskra Zakrzów
09.08.2020
16:00
Strażak Kokotów
1:2
Nadwiślanka Nowe Brzesko
09.08.2020
17:00
Wolni Kłaj
6:0
Gwiazda Brzegi
09.08.2020
17:00
Zieloni Niegowić
3:1
Czarni Staniątki
09.08.2020
17:00

Klasa A (Myślenice)

Zielonka Wrząsowice
1:2
Topór Tenczyn
09.08.2020
16:00
Beskid Tokarnia
2:4
Lubomir Wiśniowa
09.08.2020
16:00
Iskra Brzączowice
0:1
LKS Rudnik
09.08.2020
17:30

Klasa A (Olkusz)

Promień Przeginia
3:0
Spartak Charsznica
09.08.2020
11:00
Przebój Wolbrom
1:3
Legion Bydlin
09.08.2020
17:00
Strażak Przybysławice
3:1
Olimpia Łobzów
09.08.2020
17:00
Sokół Gołaczewy
2:3
Błysk Zederman
09.08.2020
17:00
Błyskawica Kolbark
3:3
Laskovia
09.08.2020
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Victoria Zalas
1:4
MKS Alwernia
09.08.2020
14:30
UKS Dulowa
1:2
SPRiN Regulice
09.08.2020
17:00
Unia Kwaczała
4:2
Promyk Bolęcin
09.08.2020
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
2:3
Górnik II Wieliczka
09.08.2020
15:00
Wilga Instalbud Golkowice
2:4
Batory Wola Batorska
09.08.2020
18:00

Klasa B (Myślenice)

Karpaty II Siepraw
0:1
Jawor Jawornik
09.08.2020
17:00
Szczebel Lubień
1:3
Cyrhla Krzczonów
09.08.2020
17:00
LKS Trzebunia
2:0
Iskra Głogoczów
09.08.2020
18:00
Cyrhla Krzczonów
:
Radwan Skomielna Czarna
12.08.2020
18:00

Klasa B (Olkusz)

Victoria Smroków
0:2
Stare Bukowno
09.08.2020
11:00
Cobra Wężerów
0:3
Hetman Dłużec
09.08.2020
14:00
Nidzica Słaboszów
:
Piliczanka II Pilica
09.08.2020
17:00

Małopolska Liga Juniorów

Unia Tarnów
1:3
Sandecja Nowy Sącz
09.08.2020
10:00
Puszcza Niepołomice
2:2
Prądniczanka Kraków
09.08.2020
10:00
Podhale Nowy Targ
3:0
BKS Bochnia
09.08.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
1:0
Orkan Raba Wyżna
09.08.2020
17:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Glinik Gorlice
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
 
Podgórze Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja II Nowy Sącz
:
Górnik Wieliczka
10.08.2020
18:00
Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
13:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
10:00
Unia Oświęcim
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
11:00
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Unia Tarnów
:
AP 21 Kraków
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
:
Beskid A.
12.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
Respect Szalowa
12.08.2020
15:00
Raba Dobczyce
:
MOSiR Bochnia
12.08.2020
17:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
13.08.2020
18:00

I Małopolska Liga Młodzików

Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
11.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
AS Progres Kraków
12.08.2020
17:00
Kalwarianka
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
17:00

II Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków
:
AS Progress Andrychów
12.08.2020
17:00
Fablok Chrzanów
:
Cracovia II
12.08.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Bronowianka
12.08.2020
13:00

Ekstraliga Kobiet

ROW Rybnik
1:2
Śląsk Wrocław
09.08.2020
12:15
Rolnik Biedrzychowice
0:6
Górnik Łęczna
09.08.2020
16:00
APLG Gdańsk
0:1
KKP Bydgoszcz
09.08.2020
18:00