Jagiellonki dopięły swego (foto)

Warszawianki do Krakowa przyjechały w zaledwie 7-osobowym składzie, co wobec 3 bramkowej straty do odrobienia, nie stawiało przyjezdnych w roli ekipy mającej realne szanse na awans. Mimo to, podopieczne trenera Roberta Kraski całkiem dzielnie się broniły. Napór miejscowych był oczywiście ogromny ale przyznać trzeba, że i jakiegoś bombardowania bramki Roli nie obejrzeliśmy. Pewnie spowodowane to było też tym, że podopieczne Krzysztofa Mastalerza za priorytet miały kontrolę nad meczem, długie utrzymywanie się przy piłce i w zasadzie z tego zadania wywiązywały się należycie. Rola najbardziej zapracowaną zawodniczką na parkiecie na pewno nie była bo i próby Nosalik czy Bryzek okazywały się ciut niecelne, a Ładocha spudłowała z 3 metrów po składnej akcji z Włodarczyk głównie dlatego, że nie do końca sięgnęła piłkę.

Warszawianki ograniczały się głównie do odpierania ataków UJ ale wysokie umiejętności Dymińskiej czy Wiadernej powodowały, że nieliczne kontry zapowiadały się naprawdę groźnie. Rzadko kończyły się uderzeniami ale nieco zamętu w defensywie krakowianek siały. Na pewno uwagę zwracało znakomite markowanie podań i strzałów w wykonaniu Dymińskiej.

I jeśli ktoś spodziewał się, że po zmianie stron, przybysze ze stolicy opadną z sił i rozpocznie się strzelecka akademia w wykonaniu UJ, to był w poważnym błędzie. Owszem, Jagiellonki w dalszym ciągu długo rozgrywały piłkę i kąsały co jakiś czas uderzeniami z dystansu ale bardzo groźna w grze tyłem do rywalek Dymińska dawała się coraz bardziej we znaki. Pierwszy ostrzegawczy sygnał padł w 25 minucie gdy Dymińska zgubiła krycie Maziarz i znalazła się sam na sam z Mochnacką. Tym razem słowacka golkiperka okazała się górą. Mniej do powiedzenia miała jednak w 29 minucie gdy piłkę pod bramkę dość nieoczekiwanie posłała Witoń, a Zasowska zmieściła ją w krótki narożnik bramki Mochnackiej. Niespodziewany gol po pierwsze nieco zestresował kibiców, ale i rozkręcił całkiem okazałą wymianę ciosów. W 30 minucie huknęła z dużego palca Bartosiewicz i Jagiellonki wyrównały. W 33 minucie znów we znaki dał się duet Witoń - Dymińska. Witoń zagrywała lobem za plecy obrończyń, a Dymińska znów świetnie uwolniła się spod opieki rywalek i pewnie wykorzystała sytuację sam na sam z golkiperką. Do kolejnego remisu w 35 minucie doprowadziła Nosalik precyzyjnym uderzeniem z dystansu mieszcząc futbolówkę między nogami kilku zawodniczek i zasłonięta Rola nie miała w zasadzie nic do powiedzenia. Wymianę ciosów zakończyły jednak mocnym akcentem gospodynie. W 39 minucie Zapała świetnie zakończyła pomysłowo rozegrany rzut wolny wespół z Bryzek i Maziarz, a tuż przed końcową syreną na 4:2 trafiła znów Bartosiewicz, której w zdobyciu drugiego gola z dystansu pomógł mały rykoszet od obrońcy.

Jagiellonki kontrolowały przebieg meczu do 25 minuty i zanosiło się na to, że bez kanonady strzeleckiej, krakowianki dopełnią formalności. Groźne Dymińska, Wiaderna i jak się później okazało także i Witoń spowodowały, że pojawiła się jeszcze solidna porcja emocji. Na szczęście małopolanki szybko odpowiadały na każde trafienie SGGW i w końcowym rozrachunku pewnie przypieczętowały awans do Final Four.

FUTMAL MVP wędruje do Klaudii Dymińskiej z SGGW. Mimo, że warszawianki przyjechały mocno przetrzebione kadrowo, potrafiły napędzić nieco strachu obrończyniom tytułu, a świetne markowanie strzałów i znakomita gra tyłem do bramki, pozwoliła Dymińskiej napędzić zespół na tyle, że zwyczajnie uwierzył w to, że można Jagiellonki w tym dwumeczu jeszcze skarcić. Dymińska to była w tym meczu taka zawodniczka, do której po prostu warto było zagrywać piłkę. Robiła z niej naprawdę najwięcej pożytku.

Ekstraliga Futsalu Kobiet, rewanż ćwierćfinału, 07.03.2020
AZS UJ Kraków - AZS SGGW Warszawa 4:2 (0:0)
Bartosiewicz 30, 40, Nosalik 35, Zapała 39 - Zasowska 29, Dymińska 33

Żółta kartka: Wiaderna
AZS UJ: Mochnacka - Wilk, Wójcik, Bartosiewicz, Nosalik oraz Dul, Gęślak, Bolko, Włodarczyk, Maziarz, Ładocha, Bryzek, Tracz, Zapała.
SGGW: Rola - Godlewska, Zasowska, Dymińska, WIaderna oraz Witoń, Kucharska.
Pierwszy mecz: 3:0
Awans: AZS UJ Kraków

W pozostałych ćwierćfinałach, AZS UEK Słomniczanka pokonała AWF Warszawa 10:6 (w dwumeczu 16:9), AZS UAM Poznań pokonał Rekord Bielsko Biała 3:1 (w dwumeczu 8:3), a Rolnik Głogówek zremisował z AZS UW Warszawa 2:2 (w dwumeczu wygrywając 5:2).

W Final Four zagrają więc: AZS UJ Kraków, AZS UEK Słomniczanka, AZS UAM Poznań oraz Rolnik Głogówek. Gdzie rozegrany zostanie turniej finałowy? Okaże się w najbliższych dniach.

RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI: FUTMAL PREMIUM

Dodano: 2020-03-08 00:02:17