Wysoka porażka na inaugurację

Od wysokiej porażki rundę wiosenną rozpoczęła drużyna Hutnika Kraków występująca w Centralnej Lidze Juniorów. Podopieczni trenera Grzegorza Staszewskiego przed własną publicznością ulegli Jagiellonii Białystok aż 2:5.

Mecz zaczął się dobrze dla miejscowych, którzy już w czwartej minucie objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego autorstwa Styrczuli. Do remisu doprowadził Murawski, który zachował się najprzytomniej w podbramkowym zamieszaniu i mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans Szewczykowi.

Taki rezultat utrzymywał się do czterdziestej siódmej minuty, kiedy to Włoch wykorzystał prosty błąd defensywy Jagi i skierował piłkę do bramki Dziekońskiego. Później niestety do bramki trafiali już tylko piłkarze Jagiellonii, najpierw Toporkiewicz z rzutu karnego w pięćdziesiątej dziewiątej minucie doprowadził do wyrównania. Dwie minuty później piłkarzy z Białegostoku na prowadzenie wyprowadził Maciejuk, który zamknął dośrodkowanie z prawej strony boiska i strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w siatce Szewczyka.

Swoją drugą bramkę w tym spotkaniu w siedemdziesiątej drugiej minucie zdobył Toporkowiecz, który w indywidualnej akcji popędził z piłką przez połowę boiska i strzałem po długim rogu nie dał szans Szewczykowi. Na piętnaście minut przed końcem składną akcję Jagiellonii sfinalizował Stawiarz pieczętując tym samym wysokie zwycięstwo swojego zespołu.

Hutnicy po siedemnastu kolejkach plasują się na ostatnim miejscu w tabeli i do bezpiecznej lokaty tracą już piętnaście punktów.