Ruszamy z wirtualnym KraksportCup!

Dobiega końca Wirtualna Futmal Liga, czyli zorganizowana przez Futmal/Futbol-Małopolska akcja #DokańczamyRozgrywki. Przypomnijmy, że w ramach naszej zabawy, wirtualnie (w formie REAKCJI na komentarze z zestawem par) dokończyliśmy cztery najpopularniejsze w serwisie Futbol-Małopolska ligi: IV ligę małopolską (zachód) oraz wszystkie trzy krakowskie klasy okręgowe.

W trakcie zabawy dotarło do redakcji sporo zapytań o wirtualne dokończenie także innych klas rozgrywkowych. W związku z tym, że po pierwsze nie zdołamy dokończyć wszystkich lig, a po drugie z chęci przetestowania także innej formy naszej rozgrywki, postanowiliśmy zaoferować Wam inny rodzaj rozgrywki, angażujący fanów klubów ze wszystkich klas rozgrywkowych. Do zabawy zaprasza także Kraksport - jeden z naszych partnerów reklamujących swoją firmę na stronach Futbol-Małopolska.

I tak, w dniu 15.04.2020 ruszy @Kraksport Cup, wielki turniej dla wybranych drużyn z wszystkich klas rozgrywkowych. W pucharze, udział wezmą udział 64 zespoły wyłonione na drodze "kwalifikacji".

Kwalifikacje wyłonią po 3 najlepsze ekipy z 16 klas rozgrywkowych (IV liga wschód, IV liga zachód, KO1, KO2, KO3, KO Wadowice, KO Tarnów I, KO Tarnów II, KO Nowy Sącz I, KO Nowy Sącz II, A1, A2, A3, A Wieliczka, A Myślenice, A Olkusz), po 1 najlepszej ekipie z 9 lig (A Chrzanów, B1, B2, B3, B4, B Wieliczka, B Myślenice I, B Myślenice II, B Olkusz) oraz 7 zespołów ze szczebla centralnego, które awans uzyskają automatycznie (Sandecja, Puszcza, Nieciecza, Garbarnia, Hutnik, Jutrzenka, Podhale) - łącznie 64 ekipy.

W dniu 10 kwietnia o g.12:00 opublikujemy 26 postów. W każdym z nich pojawi się po 1 komentarzu dedydowanym każdej drużynie z danej klasy rozgrywkowej. Po 3 zespoły z każdej ligi/każdego posta (z wyjątkiem B klas i A klasy chrzanowskiej, z których awans uzyska tylko po 1 najlepszym zespole), które uzyskają największą liczbę REAKCJI (jakiejkolwiek reakcji: kciuk, uśmiech, serduszko, etc) na komentarz w którym się znajdują dostaną się do Kraksport Cup. Pojawi się też 1 post z ekipami szczebla centralnego. Po eliminacjach powstanie tabela ekip które uzyskały awans uwzględniająca ilość osiągniętych lajków (dowolnych REAKCJI na komentarze: kciuk, serduszko, uśmiech...każdy rodzaj lajka będzie zaliczany). Poznamy więc pełną klasyfikację ekip od miejsca 1 do 64. I na tej podstawie, drużyny zostaną przydzielone do 16 grup wg klucza.

Przykład: Drużyna 32 - to zespół, który w 64-zespołowej klasyfikacji zespołów które awansowały do Kraksport Cup zajął 32 miejsce (trafi do grupy A).

Grupa O: Drużyna 15, Drużyna 18, Drużyna 34, Drużyna 50

W grupach, rozegrane zostaną wirtualne pojedynki systemem ligowym (łącznie po 6 kolejek), a dwie najlepsze z każdej grupy uzyskają awans do 1/16 finału. W przypadku uzyskania przez 2 lub więcej drużyn takiej samej liczby punktów po 6.kolejce, o kolejności decyduje po pierwsze bilans spotkań bezpośrednich, a dopiero później ogólny bilans bramkowy.

W fazie pucharowej, mecze rozgrywane będą systemem mecz i rewanż (z zachowaniem zasady "gole na wyjeździe liczą się podwójnie"), a wielki finał rozegrany zostanie w formie 1 meczu.

W fazie play-off (1/16, 1/8, 1/4 i 1/2 finału) o awansie do dalszej rundy zadecyduje bilans dwumeczu pomiędzy rywalami, z zastrzeżeniem że w przypadku remisu w dwumeczu (np 2:1 i 2:3 lub 4:4 i 2:2), lepszy będzie zespół, który zdobył więcej goli na wyjeździe. W przypadku gdy dojdzie do bezwzględnego remisu w dwumeczu (np. 3:3 i 3:3), o awansie zadecyduje suma reakcji na poszczególne drużyny w obu meczach danej rundy (suma reakcji podanych w nawiasie przy końcowych wynikach podanych przez redakcję). W wielkim i małym finale, rozegrany zostanie 1 mecz, który w przypadku wyniku remisowego, rozstrzygać będziemy w formie 15-minutowej dogrywki. O g.22:00 (tuż po meczu finałowym) opublikujemy osobnego posta z dogrywką. W dogrywce nie zdobywamy już wirtualnych goli, a triumfuje zespół, który do g.22:15 zgromadzi więcej stosownych REAKCJI. Przy dalszej równości, mecz finałowy zostanie na tych samych zasadach powtórzony 1 dzień później o g.21:00 (31.04.2020).

W fazie grupowej każde 10 REAKCJI na komentarz w formie kciuka lub 10 REAKCJI na komentarz w formie serduszek to 1 wirtualny gol. W fazie 1/16 i 1/8 finału, aby zdobyć 1 wirtualnego gola, należy zdobyć 25 kciuków/serduszek. W fazie 1/4 i 1/2 finału w celu zdobycia gola potrzeba będzie 50 reakcji, a w wielkim i małym finale aż 100 reakcji! W wielkim i małym finale, o zwycięstwie zadecyduje liczba zdobytych wirtualnych goli. W razie remisu, o g.22:00 tego samego wieczoru, zostanie opublikowany osobny post z 15-minutową dogrywką. Triumfatorem zostanie zespół, który w dogrywce zgromadzi więcej stosownych REAKCJI (w dogrywce nie zdobywamy już wirtualnych goli, toczy się walka jedynie o reakcje).

Rrywalizacja w każdym meczu trwać będzie 45 minut (+ ew czas doliczony na "zamykanie" meczów przez redakcję, nie dłużej niż 5 minut).

Faza ligowa/grupowa potrwa od 15-20 kwietnia. Mecze rozgrywane będą w godzinach:
20:00-20:45/20:50 - grupy ABCD
20:05-20:50/20:55 - grupy EFGH
21:00-21:45/21:50 - grupy IJKL
21:05-21:50/21:55 - grupy MNOP

Faza pucharowa potrwa od 22 do 30 kwietnia.

1/16 finału 22-23.04.2020
(układ par na pierwsze mecze, w rewanżach dzień później następuje zamiana gospodarzy z goścmi)

Ćwierćfinały 26-27.04.2020

E1/L2/D2/M1 - H2/I1/A1/P2 (21:00-21:45/21:50)
E2/L1/D1/M2 - H1/I2/A2/P1 (21:00-21:45/21:50)
F1/K2/C2/N1 - G2/J1/B1/O2 (21:00-21:45/21:50)
F2/K1/C1/N2 - G1/J2/B2/O1 (21:00-21:45/21:50)

Półfinały 28-29.04.2020

F2/K1/C1/N2/G1/J2/B2/O1 - E1/L2/D2/M1/H2/I1/A1/P2 (21:00-21:45/21:50)
F1/K2/C2/N1/G2/J1/B1/O2 - E2/L1/D1/M2/H1/I2/A2/P1 (21:00-21:45/21:50)

FINAŁ 30.04.2020 (21:00-21:45/21:50)

Na koniec informacja i apel jednocześnie. Pamiętajcie drodzy czytelnicy - Kraksport Cup to tylko i wyłącznie dobra zabawa, ma zapewnić rozrywkę, dawkę emocji i rywalizacji, zdrowej rywalizacji.

Źródło: futmal.pl

Dodano: 2020-04-08 13:30:36