facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Opinie środowiska piłkarskiego na temat przyszłości rozgrywek - cz. I

Opinie środowiska piłkarskiego na temat przyszłości rozgrywek - cz. I

Środowisko piłkarskie (i nie tylko piłkarskie) od dłuższego już czasu oczekuje niecierpliwie na rozwój zdarzeń związanym z rozprzestrzeniającym się po całym świecie koronawirusem. Pojawia się masa pytań, nie na każde z nich znajdują się odpowiedzi. Nie brakuje także sporów na tle sposobu klasyfikowania drużyn w przypadku, gdyby rozgrywki miały nie zostać dokończone, ani anulowane. Rośnie liczba pomysłów i wariantów zakończenia przerwanego sezonu. Sceptycy opowiadają się za zaprzestaniem grania w piłkę w tym sezonie, optymiści liczą na dokończenie rozgrywek zgodnie z terminarzem tyle, że nieco później niż terminarz to przewidywał. Ci po środku liczą z kolei na zakończenie rozgrywek na podstawie aktualnych tabel, inni zaś za najrozsądniejsze uważają dokończenie ligi, ale w okrojonej wersji (np. dzieląc ligi na pół). Ile ludzi, tyle wersji i wizji. Chyba najrzadziej, o ile w ogóle pojawia się za kulisami wersja z anulowaniem rozgrywek całkowicie. Rozwiązanie poniekąd sprawiedliwe, ale chyba najbardziej szkodliwe pod kilkoma względami. Kończenie ligi w pełnym wymiarze z dnia na dzień traci na zasadności. Co przyniesie los? Wcale nie jest także powiedziane, że wszystkie klasy rozgrywkowej spotka ten sam los. Można jedynie liczyć, że zgodnie z zapowiedziami do 11 maja poznamy wspólne stanowisko wszystkich wojewódzkich związków, by w każdym zakątku kraju obowiązywały te same zasady zakończenia bieżących rozgrywek. Czy finisz sezonu na poziomie trzeciej ligi i B klasy będzie taki sam? Jak najbardziej realne wydaje się, że decyzje dotyczące zakończenia poszczególnych klas rozgrywkowych mogą opierać się na innych scenariuszach. A przecież pamiętać trzeba, że futbol to nie tylko męska piłka, ale i młodzieżowa czy kobieca. Wśród kobiet jesteśmy przecież na ostatniej prostej do wyłonienia Mistrza Polski (2-dniowy turniej Final Four). Michał Natkaniec z redakcji Futbol-Małopolska postanowił zasięgnąć języka w lokalnym środowisku futbolowym i zgodnie z oczekiwaniami, spotkał się z przeróżnymi zdaniami na temat wizji zakończenia sezonu.Arkadiusz Panek, trener Galicji Raciborowice (A-klasa, Kraków I)
: - Dla nas, jako klubu nie będzie to żaden problem, aby dokończy sezon nawet grając od połowy czerwca. Rozmawialiśmy między sobą i wszyscy jesteśmy zgodni, co do tego, że możemy przystąpić do treningów a później do rozgrywania spotkań o stawkę. Uważam, że byłoby to jedyne sprawiedliwe wyjście, nikt nie miałby pretensji o kształt tabeli o awans czy spadek, bo punkty zdobywałby lub tracił na boisku. W naszym przypadku nie jest problem nawet gra dwa razy w tygodniu. Liczę się z tym, że nie miałbym do dyspozycji zawsze wszystkich zawodników, ale taki jest sport i trzeba będzie sobie wtedy radzić.

Batory Wola Batorska (B-klasa, Wieliczka): - KS Batory Wola Batorska jest za wznowieniem rozgrywek, oczywiście z zachowaniem najważniejszych standardów ochrony zdrowia. Jesteśmy po rozmowach z naszymi zawodnikami i trenerem, którzy liczą na powrót do gry. W tym tygodniu wznawiamy treningi według nowych wytycznych rządu.
Podstawowe pytanie, które można zadać to czy lokalne podokręgi i kluby są wstanie organizacyjnie sprostać wyzwaniu? Uważamy, że tak – nowa formułą mogłaby przypominać rozgrywki w topowych ligach, czyli 3 mecze w tygodniu.

Przemysław Cecherz, trener Wieczystej Kraków (Klasa Okręgowa, Kraków II): - Jako klub jesteśmy zdecydowanym zwolennikiem wznowienia rozgrywek. Chcemy uczciwie walczyć o awans i mieć taką szansę. Z tego, co można usłyszeć pojawia się wiele propozycji czy to dokończenia rozgrywek w całości czy też podzielania ligi na grupę mistrzowską i spadkową. Każda z nich jest dobra, bo zakłada, że fizycznie pojawimy się na boisku i będziemy mogli walczyć o ligowe punkty. Każdy klub poniósł koszty związane z przygotowaniem się do rundy wiosennej- transfery, sparingi czy obozy.

Osobiście uważam, że skoro szczebel centralny ma wznowić rozgrywki, to, dlaczego niższe ligi nie mogą również stanąć do walki? W Polsce otwiera się coraz więcej miejsc, gdzie ryzyko zakażenia jest moim zdaniem większe niż na boisku piłkarskim. Dlatego powtórzę raz jeszcze- sprawiedliwym rozwiązaniem byłoby dokończenie rozgrywek.W środowisku nie brakuje jednak również opinii, że rozgrywki winny zostać zakończone, bo tak będzie najrozsądniej i najbezpieczniej.
Strzelcy Kraków (A-klasa, Kraków III)
: - Jako drużyna Strzelców Kraków (A klasa grupa III) jesteśmy przeciwni wznowieniu rozgrywek w tym momencie. Główny powód, to brak terminów. Start w połowie Czerwca będzie wiązał się z ciągłym graniem środa – sobota. W naszym wypadku będzie prawdopodobnie niemożliwe granie meczów domowych w środy (brak dostępności boiska). Do tego Lipiec jest sezonem urlopowym i pewnie pomimo aktualnej sytuacji duża liczba zawodników uda się na urlopy i pojawią się problemy z frekwencją na meczach. Poza tym dochodzi niepewność, co do dalszego rozwoju wirusa. Część zawodników na dzień dzisiejszy nie jest skora do powrotu na boisko. Uważamy, że najrozsądniejszym rozwiązaniem byłoby anulowanie sezonu albo zakończenie na tym etapie (z awansami, a bez spadków). Wtedy powiększone ligi można byłoby zacząć tydzień wcześniej i dołożyć jedną kolejkę w środę. Do tego czasu będziemy już o wiele mądrzejsi w kwestii wirusa, a drużyny będą mogły w spokoju przygotować się do rywalizacji w nowym sezonie.

Piotr Sędor, Prądniczanka Kraków (Klasa Okręgowa, Kraków I): - Nasze stanowisko w sprawie gry i dokończenia sezonu jest negatywne. Analizując sytuację epidemiczną w naszym kraju oraz komunikaty płynące z rządu nie ma realnych przesłanek do tego, aby na zdrowych i realnych warunkach dokończyć sezon. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w większości drużyn w tym i naszej występują często amatorzy, którzy pracują lub studiują i ciężko będzie pogodzić intensywność gier, co trzy dni. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że studenci, którzy u nas występują w okresie wakacyjnym będą chcieli wrócić w rodzinne strony lub też podjąć sezonową pracę, która będzie kolidować z pogodzeniem pracy oraz gry.

Należy również zadać pytanie, na jakich zasadach ten sezon miałby być dokończony i w jakiej formule wystartowałby nowy sezon i przede wszystkim, kiedy. Ile czasu zespół miałby na regenerację między sezonami? Jak wyglądałoby okienko transferowe?

Moim zdaniem lepiej byłoby zakończyć rozgrywki po rundzie jesiennej utrzymując stan tabeli i awansować drużyny z miejsc premiowanych, ale bez spadków. Spowoduje to, co prawda powiększenie ligi w następnym sezonie, ale teraz jest dobry czas na to, aby to przeanalizować i przedstawić spójny plan, który pokaże jak liga funkcjonować będzie w najbliższym sezonie. Najbliższy okres czasu sztaby szkoleniowe mogłyby wykorzystać na roztrenowanie zawodników przeprowadzając ramowe przygotowania do nowego sezonu.

Kolejną kwestią jest dobór obsady sędziowskiej przy dużej intensywności gry modelem sobota- środa- sobota należy też wziąć pod uwagę, że sędziowie również mają swoją pracę i zobowiązania i nie jest wiadome, czy na każde spotkanie udałoby się delegować trójkę sędziowską. Rozumiem jednak, że pojawią się głosy i opinie klubów, które będą zwolennikami gry, bo ich sytuacja w tabeli nie jest do końca jasna i klarowna. Zespoły z czołówki często jeszcze walczą o awans i na pewno nie będą do końca zadowolone z zamknięcia sezonu w tym momencie.

Jednak mogę się wypowiedzieć, nie tylko, jako członek zarządu klubu Prądniczanki, ale jako trener kobiecych drużyn klubu Prądniczanki. Aktualnie zespół zajmuje drugie miejsce w tabeli. Solidnie przepracowany okres przygotowawczy i powroty zawodniczek po kontuzjach stawiały nas w dobrej sytuacji w rundzie wiosennej, gdzie mieliśmy powalczyć o awans. Tutaj również wygrywa zdrowy rozsądek, że zdrowie zawodniczek jest dla nas sprawą pierwszą rzędną.

Czarni Grzegorzowice zarząd (A-klasa, Kraków I): - W opinii naszego Zarządu oraz piłkarzy, dokończenie obecnego sezonu mija się z celem. Ciężko stwierdzić, na jakich warunkach Związek zaproponowałby dokończenie rozgrywek. Nasze stanowisko w tej sytuacji jest jasne. W naszym zespole występują przede wszystkim piłkarze, którzy, na co dzień pracują na etatach w innych firmach i gra system, co trzy dni jest dla nas nie do zaakceptowania.Pośród trenerów oraz osób decyzyjnych w wielu klubach pojawia się również krążąca w kuluarach opcja dokończenia sezonu poprzez podział ligi na grupę mistrzowską oraz spadkową, co dla niektórych byłoby wyjściem godzącym wszystkie strony, bo każdy dostałby szansę powalczenia o awans czy ligowy byt na boisku.Kamil Ostrowski, trener Orła Myślenice (Klasa Okręgowa, Kraków III)
: - Moim zdaniem cała ta sytuacja, która ma aktualnie miejsce to zrzucenie odpowiedzialności na kluby amatorskie. Komunikaty płynące z Ministerstwa czy Związku nie są spójne oraz jasne. Uważam, że dla wszystkich, a przede wszystkim dla mnie zdrowie zawodników jest na pierwszym miejscu. Osobiście uważam, że gra, co trzy dni nie będzie dobrym rozwiązaniem i mija się z celem. Jedyną rozsądną opcją w przypadku dokończenia ligi jest podział na grupę mistrzowską i spadkową. Wtedy drużyny między sobą mogą rozstrzygnąć kwestię awansu oraz spadku i nikt nie będzie miał do nikogo pretensji. Mimo tego, że kluby w niższych ligach często są klubami amatorskimi, to one tworzą fundament pod zawodową piłkę. Bardzo bym chciał, aby wszystkie kluby w Polsce bez względu na to czy działają, jako zawodowe czy amatorskie były traktowane na równi.

Marcin Sadko, trener Pcimianki Pcim (IV liga, gr. Zachód): - Najlepszym rozwiązaniem jest dokończenie ligi, byłoby to sprawiedliwe dla wszystkich klubów. Jednak na chwilę obecną ta opcja wydaje się być mało realna ze względu na sytuację w kraju i ograniczenia czasowe. My, jako klub bylibyśmy na to przygotowani. Jednak musielibyśmy poznać zasady, na jakich miałoby się to odbyć. W niższych ligach ciężko będzie grać system weekend- środa- weekend. Jest to zbyt duże obciążenie. To nie jest Ekstraklasa, gdzie grają zawodowcy, którzy nie mają innych obowiązków. W rozmowie z Prezesem (klubu) zgodziliśmy się, co do tego, że dobrym rozwiązaniem w obecnej sytuacji byłoby podzielenie ligi na grupę mistrzowską i spadkową, wówczas każdy dostałby szansę udowodnienia swojej wartości na murawie. Bardzo niesprawiedliwe byłoby anulowanie całego sezonu, bo wiele klubów zbudowało kadry i poniosło koszty, aby walczyć o awans do wyższej ligi.

 

 

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2020-05-06 11:47:55


Czarni  Wieczysta  Strzelcy Kraków  Pcimianka  Galicja 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Jagiellonia Białystok
:
Lech Poznań
24.09.2021
20:30
Górnik Łęczna
:
Lechia Gdańsk
24.09.2021
18:00
Legia Warszawa
:
Raków Częstochowa
25.09.2021
20:00
Stal Mielec
:
Radomiak Radom
25.09.2021
15:00
Warta Poznań
:
Zagłębie Lubin
25.09.2021
17:30

Fortuna I Liga

Widzew Łódź
:
Skra Częstochowa
24.09.2021
18:00
Górnik Polkowice
:
GKS Tychy
24.09.2021
20:30
Chrobry Głogów
:
GKS Jastrzębie
25.09.2021
20:30
Arka Gdynia
:
Puszcza Niepołomice
25.09.2021
18:00
Odra Opole
:
GKS Katowice
25.09.2021
12:40

eWinner II Liga

Garbarnia Kraków
:
GKS Bełchatów
24.09.2021
15:00
Wigry Suwałki
:
Śląsk II Wrocław
25.09.2021
15:00
Pogoń Grodzisk Mazowiecki
:
Motor Lublin
25.09.2021
13:00
Sokół Ostróda
:
Ruch Chorzów
25.09.2021
16:00
Olimpia Elbląg
:
Lech II Poznań
25.09.2021
16:00
KKS 1925 Kalisz
:
Hutnik Kraków
25.09.2021
18:00

III liga, gr. 4

Wólczanka Wólka Pełkińska
1:1
Czarni Połaniec
21.09.2021
16:00
Wisłoka Dębica
:
Chełmianka Chełm
25.09.2021
16:00
Cracovia II Kraków
:
Podlasie Biała Podlaska
25.09.2021
16:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Stal Stalowa Wola
25.09.2021
16:00
Tomasovia Tomaszów Lubelski
:
Korona Rzeszów
25.09.2021
15:00
Czarni Połaniec
:
Unia Tarnów
25.09.2021
13:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
25.09.2021
16:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice)

Wieczysta Kraków
:
Wiślanka Grabie
25.09.2021
11:00
Clepardia Kraków
:
Tempo Białka
25.09.2021
11:00
Dalin Myślenice
:
LKS Jawiszowice
25.09.2021
14:00
Beskid Andrychów
:
Pcimianka Pcim
25.09.2021
16:00
KS Chełmek
:
TS Węgrzce
25.09.2021
16:00
Unia Oświęcim
:
Orzeł Ryczów
25.09.2021
11:00
Garbarnia II Kraków
:
Sokół Kocmyrzów
25.09.2021
12:30

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Glinik Gorlice
:
Wierchy Rabka Zdrój
25.09.2021
16:00
Okocimski Brzesko
:
BKS Bochnia
25.09.2021
16:00
Tarnovia Tarnów
:
Lubań Maniowy
25.09.2021
16:00
Radłovia Radłów
:
Dunajec Zakliczyn
25.09.2021
16:00
Jarmuta
:
Poprad Muszyna
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Promień Przeginia
:
Jastrzębiec Książ Wielki
25.09.2021
16:00
Zieleńczanka Zielonki
:
Przemsza Klucze
25.09.2021
16:00
Spójnia Osiek
:
Błękitni Modlnica
25.09.2021
14:00
Bolesław Bukowno
:
Piliczanka Pilica
25.09.2021
16:00
Przebój Wolbrom
:
Orzeł Bębło
25.09.2021
16:00
KS PKM Olkusz
:
LKS Niedźwiedź
25.09.2021
11:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Borek Kraków
:
Orzeł Piaski Wielkie
25.09.2021
16:00
Skawinka Skawina
:
Bronowianka Kraków
25.09.2021
17:00
Świt Krzeszowice
:
Radziszowianka Radziszów
25.09.2021
15:30
Orlęta Rudawa
:
Grębałowianka Kraków
25.09.2021
16:00
Prokocim Kraków
:
Pogoń Skotniki
25.09.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Karpaty Siepraw
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
25.09.2021
16:00
Orzeł Myślenice
:
Gdovia Gdów
25.09.2021
16:30
LKS Śledziejowice
:
Wróblowianka Wróblowice
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Nadwiślanin Gromiec
:
LKS Żarki
25.09.2021
16:00
LKS Gorzów
:
Brzezina Osiek
25.09.2021
16:00
Fablok Chrzanów
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
25.09.2021
16:00
Strażak Rajsko
:
Zgoda Byczyna
25.09.2021
 
Sokół Przytkowice
:
MKS Libiąż
25.09.2021
 
Górnik Brzeszcze
:
Niwa Nowa Wieś
25.09.2021
 
Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Skawa Wadowice
25.09.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Sokół Maszkienice
25.09.2021
16:00
Sokół Borzęcin Górny
:
Olimpia B.
25.09.2021
 
Jadowniczanka Jadowniki
:
Orzeł Dębno
25.09.2021
 
GKS Drwinia
:
Błyskawica Proszówki
25.09.2021
 
Strażak Mokrzyska
:
Poręba Spytkowska
25.09.2021
 
Ceramika Muchówka
:
Naprzód Sobolów
25.09.2021
 
Korona N.
:
Victoria Słomka
25.09.2021
 
Raba Książnice
:
Rylovia Rylowa
25.09.2021
 

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Polan Żabno
1:2
Dunajec Zbylitowska Góra
22.09.2021
16:00
LKS Szynwałd
3:0
Olimpia Wojnicz
22.09.2021
16:00
LKS Ładna
2:1
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
22.09.2021
16:00
GLKS Gromnik
5:0
Zorza Zaczarnie
22.09.2021
16:00
LKS Rzuchowa
3:5
Pogórze
22.09.2021
16:00
LUKS Zalipie
5:1
Rzepiennik Strzyżewski
22.09.2021
16:00
Tuchovia Tuchów
5:0
LUKS Skrzyszów
22.09.2021
16:00
LUKS Skrzyszów
:
LKS Ładna
25.09.2021
16:00
Tuchovia Tuchów
:
Pogórze
25.09.2021
16:00
Zorza Zaczarnie
:
Polan Żabno
25.09.2021
16:00
LKS Nowa Jastrząbka
:
GLKS Gromnik
25.09.2021
17:30

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Sokół Stary Sącz
:
LKS Zagórzany
25.09.2021
16:00
Dunajec Nowy Sącz
:
LKS Uście Gorlickie
25.09.2021
16:00
Helena Nowy Sącz
:
Zyndram
25.09.2021
16:00
Barciczanka Barcice
:
Łosoś Łososina Dolna
25.09.2021
16:00
Gród Podegrodzie
:
Wójtowa Lipinki
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Wiatr Ludźmierz
1:1
Turbacz Mszana Dolna
22.09.2021
17:00
Turbacz Mszana Dolna
:
LKS Szaflary
25.09.2021
16:00
Wiatr Ludźmierz
:
Granit Czarna Góra
25.09.2021
16:00
Zalesianka
:
Zawrat Bukowina Tatrzańska
25.09.2021
16:00
Płomień Limanowa
:
Orkan Szczyrzyc
25.09.2021
16:00
Krokus
:
AKS Ujanowice
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Słomniczanka II Słomniki
:
Juvenia Prandocin
25.09.2021
15:00
Orzeł Iwanowice
:
Błękitni II Modlnica
25.09.2021
16:00
Galicja Raciborowice
:
Płomień Kościelec
25.09.2021
16:30
MKS Skała 2004
:
Bibiczanka Bibice
25.09.2021
16:45
Ekler Baranówka
:
Czarni 03 Grzegorzowice
25.09.2021
16:00
Szreniawa Koszyce
:
Partyzant Dojazdów
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Lotnik Kryspinów
1:2
Tęcza Piekary
21.09.2021
16:30
JKS Zelków
:
Dragon Szczyglice
25.09.2021
 
Potok Więckowice
:
Tramwaj Kraków
25.09.2021
 
Liszczanka Liszki
:
Sankowia Sanka
25.09.2021
 
Lotnik Kryspinów
:
Strażak Rączna
25.09.2021
 
Piast Wołowice
:
Tęcza Piekary
25.09.2021
 
Cedronka Wola Radziszowska
:
Wisła Jeziorzany
25.09.2021
 
Sportowiec Modlniczka
:
Start Kamień
25.09.2021
 

Keeza Klasa A (Kraków III)

Bieżanowianka Kraków
:
Gajowianka Gaj
25.09.2021
16:00
Dąbski Kraków
:
Iskra Krzęcin
25.09.2021
16:30
Podgórze Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
25.09.2021
 
Strzelcy Kraków
:
Wieczysta II
25.09.2021
 
Wanda Nowa Huta
:
Krakus Swoszowice
25.09.2021
 
Prądniczanka II Kraków
:
Kabel Kraków
25.09.2021
 
Nadwiślan Kraków
:
Bratniak Kraków
25.09.2021
 

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Błękitni Bodzanów
:
Czarnochowice
25.09.2021
15:30
Iskra Zakrzów
:
Start Brzezie
25.09.2021
16:00
Gwiazda Brzegi
:
Strażak Kokotów
25.09.2021
 
Piast Łapanów
:
Batory Wola Batorska
25.09.2021
 
Zieloni Niegowić
:
Sokół Chorągwica
25.09.2021
 

Keeza Klasa A (Myślenice)

Gościbia Sułkowice
:
Pasternik Ochojno
25.09.2021
16:00
Zielonka Wrząsowice
:
Clavia Świątniki Górne
25.09.2021
16:00
Górki Myślenice
:
Skalnik Trzemeśnia
25.09.2021
16:00
Topór Tenczyn
:
LKS Rudnik
25.09.2021
17:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Olimpia Łobzów
:
Wielmożanka Wielmoża
25.09.2021
16:00
Piliczanka II Pilica
:
Trzy Korony Żarnowiec
25.09.2021
16:00
Laskowianka Laski
:
Unia Jaroszowiec
25.09.2021
16:00
Błysk Zederman
:
Strażak Przybysławice
25.09.2021
16:00
Pogoń Miechów
:
Przebój II Wolbrom
25.09.2021
16:30
Strumyk Zarzecze
:
Centuria Chechło
25.09.2021
 
Legion Bydlin
:
Prądnik Sułoszowa
25.09.2021
 
Spartak Charsznica
:
Pilica Wierbka
25.09.2021
 

Keeza Klasa A (Chrzanów)

Victoria Zalas
:
Unia Kwaczała
25.09.2021
 
MKS Alwernia
:
SPRiN Regulice
25.09.2021
 
Tęcza Tenczynek
:
Błyskawica Myślachowice
25.09.2021
 
Polonia Luszowice
:
Wolanka Wola Filipowska
25.09.2021
 
Promyk Bolęcin
:
Ciężkowianka Jaworzno
25.09.2021
 
Górnik Siercza
:
Wisła Jankowice
25.09.2021
 
Wisełka Rozkochów
:
Zagórzanka Zagórze
25.09.2021
 

Keeza Klasa B (Kraków I)

Strażak Goszcza
:
LKS Polanowice
25.09.2021
 
Victoria Smroków
:
Olimpia Czaple Wielkie
25.09.2021
 
Polonia Wilczkowice
:
Milenium Radziemice
25.09.2021
 
Zawisza Sulechów
:
Agricola Klimontów
25.09.2021
 
Cobra Wężerów
:
LKS Niedźwiedź II
25.09.2021
 

Keeza Klasa B (Kraków II)

Kmita II Zabierzów
:
Iskra Radwanowice
25.09.2021
16:00
Novi Narama
:
Górzanka Nawojowa Góra
25.09.2021
 
Niegoszowianka
:
Topór Aleksandrowice
25.09.2021
 
Orzeł II Bębło
:
Wisła Rząska
25.09.2021
 
Fitball Szklary
:
Płomień Jerzmanowice
25.09.2021
 

Keeza Klasa B (Kraków III)

Albertus Kraków
:
Bronowicki Kraków
25.09.2021
12:30
Rybitwy Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
25.09.2021
16:00
Wawel Kraków
:
Bieżanowianka II Kraków
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Wisła Czernichów
:
Rzozovia Rzozów
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Contra Sułków
:
Gdovia II Gdów
25.09.2021
16:00
UKS Sygneczów
:
Złomex II Branice
25.09.2021
16:00
Górnik II Wieliczka
:
Rożnowa
25.09.2021
16:00
Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
Wilga Instalbud Golkowice
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa B (Myślenice)

Dukla Bysina
:
Jordan Sum II Zakliczyn
25.09.2021
16:00
Lubomir Wiśniowa
:
Sęp Droginia
25.09.2021
16:00
LKS Trzebunia
:
Cyrhla Krzczonów
25.09.2021
16:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

Spartak Wielkanoc
:
Stare Bukowno
25.09.2021
14:00
Northstar Miechów
:
KS PKM II Olkusz
25.09.2021
16:00
Dłubnia Trzyciąż
:
Błyskawica Kolbark
25.09.2021
 

Keeza Klasa C (Wieliczka)

Tęcza Słomiróg
:
Błyskawica Wyciąże
25.09.2021
17:00
Czarnochowice II
:
Batory II Wola Batorska
25.09.2021
 

Centralna Liga Juniorów U-18

Pogoń Szczecin
:
Jagiellonia
24.09.2021
12:00
Warta
:
Wisła Kraków
25.09.2021
 
Cracovia Kraków
:
Legia Warszawa
25.09.2021
 
Arka G.
:
Lech Poznań
25.09.2021
13:00
SMS Łódź
:
Śląsk Wrocław
25.09.2021
16:00
Polonia Warszawa
:
Raków Częstochowa
25.09.2021
12:00
Zagłębie Lubin
:
Stal Rzeszów
25.09.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - jesień

Stal Rz.
:
TOP 54 Biała Podlaska
25.09.2021
12:00
Motor Lublin
:
Wisła Puławy
25.09.2021
13:00
Wisła Kraków
:
Resovia Rzeszów
25.09.2021
11:00
Korona Kielce
:
Cracovia Kraków
25.09.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - jesień

Cracovia Kraków
:
KKP Korona Kielce
25.09.2021
 
Górnik Ł.
:
Sandecja Nowy Sącz
25.09.2021
12:00
TOP 54 Biała Podlaska
:
Wisła Kraków
25.09.2021
 

Małopolska Liga Juniorów

Unia Tarnów
6:2
Orzeł Myślenice
21.09.2021
16:30
Wolania Wola Rzędzińska
:
Pcimianka Pcim
25.09.2021
11:00
Profi Zielonki
:
Puszcza Niepołomice
25.09.2021
16:00
Hutnik Kraków
:
Limanovia Limanowa
25.09.2021
12:00
Grybovia Grybów
:
Górnik Wieliczka
25.09.2021
10:00
MKS Trzebinia
:
Dunajec Nowy Sącz
25.09.2021
10:00
Garbarnia Kraków
:
Podhale Nowy Targ
25.09.2021
10:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - jesień

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
3:0
Sandecja Nowy Sącz
21.09.2021
16:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Garbarnia Kraków
22.09.2021
15:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Unia Tarnów
24.09.2021
16:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Tarnovia Tarnów
25.09.2021
10:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - jesień

Unia II Tarnów
:
Okocimski Brzesko
25.09.2021
14:30
Beskid Andrychów
:
Hutnik II Kraków
25.09.2021
11:00
Limanovia Limanowa
:
Puszcza Niepołomice
25.09.2021
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

Podhale Nowy Targ
0:6
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.09.2021
17:00
Tarnovia Tarnów
:
Unia Tarnów
25.09.2021
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
25.09.2021
10:00
Hutnik Kraków
:
Garbarnia Kraków
25.09.2021
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Wisła II Kraków
25.09.2021
10:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - jesień

Górnik Tarnów
2:7
Kalwarianka
21.09.2021
16:00
Limanovia
:
Respect Szalowa
25.09.2021
13:00
AS Progres Kraków
:
Unia Oświęcim
25.09.2021
12:00
Górnik Tarnów
:
Unia II Tarnów
25.09.2021
10:00

I Małopolska Liga Młodzików

Tarnovia Tarnów
2:1
Cracovia Kraków
21.09.2021
15:30
Dunajec Nowy Sącz
0:1
Limanovia Limanowa
21.09.2021
17:00
Hutnik
3:3
AS Progres Kraków
22.09.2021
18:00
Podhale Nowy Targ
:
Sandecja
25.09.2021
12:00
Hutnik
:
Dunajec Nowy Sącz
25.09.2021
16:30
AS Progres Kraków
:
Limanovia Limanowa
25.09.2021
14:00

II Małopolska Liga Młodzików

TS Wisła I Kraków
4:2
Cracovia Kraków
21.09.2021
14:00
Cracovia Kraków
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
22.09.2021
18:30
Akademia Goal Nawojowa
:
AP 21 Chrzanów
25.09.2021
11:00
Unia Tarnów
:
Cracovia Kraków
25.09.2021
 
Pogoń S.
:
TS Wisła I Kraków
25.09.2021
 

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
:
APLG Gdańsk
25.09.2021
12:00
Medyk Konin
:
Rekord Bielsko Biała
25.09.2021
12:00
Śląsk Wrocław
:
GKS Katowice
25.09.2021
 
Tarnovia Tarnów
:
Górnik Łęczna
25.09.2021
 
SMS Łódź
:
Czarni Sosnowiec
25.09.2021
 

I Liga Kobiet

Ząbkovia Ząbki
:
UKS Staszkówka Jelna
25.09.2021
14:30
Rolnik Biedrzychowice
:
Czwórka Radom
25.09.2021
 
Resovia Rzeszów
:
Stomil Olsztyn
25.09.2021
 
Pogoń Tczew
:
UKS SMS II Łódź
25.09.2021
 
Skra Częstochowa
:
SWD Wodzisław
25.09.2021
 

II Liga Kobiet, gr. południowa

Sokół Kolbuszowa Dolna
:
Respekt Myślenice
25.09.2021
 
Prądniczanka Kraków
:
Śląsk II Wrocław
25.09.2021
 
Bielawianka Bielawa
:
Unia Lublin
25.09.2021
 
KSP Kielce
:
Ostrovia Ostrów Wielkopolski
25.09.2021
 

Keeza III Liga Kobiet, gr. IV

Tarnovia II
:
Iskra Brzezinka
25.09.2021
13:00
Izolator Boguchwała
:
FSA Kraków
25.09.2021
11:00