facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Opinie środowiska piłkarskiego na temat przyszłości rozgrywek - cz. III

Opinie środowiska piłkarskiego na temat przyszłości rozgrywek - cz. III

Przed nami trzecia część opinii środowiska piłkarskiego. W tej części dość ciekawie swoje zdanie przestawia Marcin Dudziński ze Słomniczanki, który mówi nie tylko o awansach, ale również o spadkach. Głos zabierze również Szczepan Janus, przedstawiciel - SF Fairnat, klubu, które na chwilę obecną jest liderem B-klasy, ale o awans chciałby walczyć na boisku. Swoim zdaniem podzielił się z nami również Krzysztof Mastalerz z LKS Śledziejowice. Zapraszamy do lektury.


Marcin Dudziński, trener Słomniczanki Słomniki:
- Na pewno nie ma złotego środka, z którego wszystkie zespoły będą zadowolone. Jestem za bezpiecznym rozwiązaniem, które nie będzie za sobą niosło zdrowotnych konsekwencji. Jeżeli takie oczywiście w ogóle istnieje to jestem za tym, aby wrócić na boiska i dokończyć sezon. Ale powiedzmy sobie szczerze, nie w warunkach gry, co trzy dni, ponieważ na tym poziomie rozgrywkowym większość zawodników pracuje i mają swoje zobowiązania zawodowe. Rozgrywanie obecnego sezonu również w lipcu czy sierpniu uważam za mrzonkę. Dobrym rozwiązaniem byłby podział ligi na grupę mistrzowską oraz spadkową. Zespoły dostałyby szansę pokazania się w kilku meczach i udowodnienia swojej wartości na boisku. Bardzo niesprawiedliwe według mnie byłoby przyznanie samych awansów a anulowanie spadków. Dlaczego? Przecież każda z drużyn startowała z takiego samego pułapu punktowego i miała dokładnie taką samą liczbę spotkań do rozegrania jak i punktów do zdobycia. Skoro można drużynę awansować wyżej to można też uznać na podstawie tej samej tabeli pozycje spadkowe. A w przypadku braku tych spadków działamy tylko w jedna stronę. Anulowanie sezonu i rozpoczęcie nowych rozgrywek w tym samym składzie uważam za sprawiedliwsze rozwiązanie niż zakończenie ligi uznając tylko same awanse. W przypadku braku spadków, w naszej lidze, która liczy dzisiaj osiemnaście zespołów, może dojść do sytuacji, że w nowym sezonie większą jego część będziemy zmuszeni grać systemem sobota-środa-sobota, bo liga będzie liczyć ponad dwadzieścia drużyn, do tego przecież są jeszcze rozgrywki Pucharu Polski. A mówimy o piątym, amatorskim poziome rozgrywek.

Robert Banaszek, trener Jastrzębca Książ Wielki: - My jako klub Jastrzębiec Książ Wielki jesteśmy do dyspozycji. Gdy będzie zielone światło, co do tego, że będzie można wrócić na boiska to wrócimy. Chociaż nie ukrywam, że na pewno na pewnych etapach rozgrywek byłby problem ze składem, w szczególności w środku tygodnia. Jeżeli jednak decyzja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej będzie negatywna to ją zaakceptujemy. Na chwilę obecną zaczęliśmy treningi w sześcioosobowych grupach zgodnie z rozporządzeniem.

Wojciech Śliwa, trener Czarnych Staniątki: - Jeżeli chodzi o nasz Klub to czekamy na rozwój wydarzeń. Głód piłki u nas jest ogromny, zarówno zawodnicy jak i ja chcielibyśmy wrócić do normalnych zajęć możliwie jak najszybciej. Jednak ile jest osób, tyle opinii i jakakolwiek by nie zapadła decyzja, to głosy i tak będą podzielone. Dlatego, nie chce się wypowiadać, co będzie dalej z ligą. Uszanujemy i pewnie podporządkujemy się każdej decyzji Związku. Uważam jednak, że tam gdzie nie ma stuprocentowej możliwości zabezpieczenia sportowców, jasnych wytycznych, co do rozgrywania spotkań, nie można trenować i grać w piłkę. Dla Nas zdrowie zawodników oraz ich rodzin jest najważniejsze i stawiamy je na pierwszym miejscu. Warto też pamiętać, a o czy dobitnie przypomniał nam ostatnio wiceprezes PZPN, że jesteśmy tylko amatorami i większość z nas ma też swoje obowiązki zawodowe. W dobie obecnie panującej sytuacji nierzadko pracodawca może teraz wymagać od pracownika dodatkowych godzin pracy celem wyprowadzenia firm na prostą. Warto o tym wspomnieć w przypadku brania pod uwagę sposobu rozgrywania spotkań w systemie sobota - środa- sobota. Co do obecnej sytuacji w tabeli, to świetnie zdajemy sobie sprawę, w jakim jesteśmy położeniu i jak niewiele nam brakuje, aby wskoczyć do strefy dającej nam utrzymanie. Zarząd klubu mocno popracował w przerwie na rozgrywki, aby wzmocnić zespół i zaczęło to wyglądać naprawdę bardzo obiecująco. Biorąc pod uwagę jak zawodnicy przepracowali okres przygotowawczy oraz wyniki w meczach kontrolnych byliśmy optymistycznie nastawieni do startu ligi. W tym momencie jednak jedno, co wiemy, to, że nic nie wiadomo. Czekamy na oficjalne stanowisko PZPN. Wtedy będzie czas żeby wraz z Zarządem klubu i samymi zawodnikami porozmawiać i podjąć dalsze decyzję, co do terminu i sposobu powrotu na boisko.

Paweł Zegarek, trener Proszowianki Proszowice: - Oczywiście, najlepszym rozwiązaniem byłoby dokończenie rozgrywek. Jednak, jeżeli zagłębić się w temat i przeanalizować kilka kwestii okaże się, że zwyczajnie jedynym z podstawowych czynników, którego nam braknie to czas. Rozegranie pełnej rundy wiosennej zajmie nam czas mniej więcej do końca wakacji. Co nie ma racji bytu ze względu na opóźnienie w staracie kolejnego sezonu. Stoimy na stanowisku, że w tej bezprecedensowej sytuacji, w jakiej znalazła się nie tylko piłka nożna najlepszym rozwiązaniem byłoby zakończenie sezonu w tym momencie uwzględniając tabelę po rundzie jesiennej. Nie zgadzamy się z możliwością anulowania sezonu, ponieważ każdy klub poniósł swoje koszta związane z m.in. organizacją spotkań. Każdy klub wykonał ciężką pracę pod względem zarówno sportowym jak i ekonomicznym, aby tak jak to jest w naszym przypadku uzyskać promocję do wyższej ligi. Ciężko jest tutaj znaleźć odpowiednie rozwiązanie, bo zawsze któraś ze stron będzie stratna. Jednak to nie kluby zdecydują o tym, czy awanse i spadki będą. Uważam jednak, że kluby w strefie spadkowej nie powinny się żegnać z ligą, ponieważ podobnie jak i my poczyniły pewne kroki, aby zapewnić sobie byt w danej lidze.

Krzysztof Sadko, trener Lotnika Kryspinów: - Jesteśmy klubem amatorskim, każdy z nas kocha piłkę, poświęca jej przecież swój wolny czas. Należy zadać sobie jednak pytanie, czy wznawianie teraz rozgrywek jest umotywowane, gdy w drużynie mam zawodników, którzy, na co dzień pracują w różnych branżach: taksówkarzy, hotelarzy czy pracowników lotniska. Dzisiaj priorytetem dla nich pozostaje przede wszystkim zabezpieczenie finansowe ich rodzin, czy pomoc ogółowi społeczeństwa, gdy weźmiemy pod uwagę że w naszym zespole mamy chociażby policjanta czy strażaków zarówno zawodowych, jak i ochotników. Oni potrzebni są dzisiaj zdecydowanie bardziej gdzie indziej aniżeli na zielonej murawie. Pytanie, czy w ogóle znajdą jeszcze czas, aby w tej sytuacji rozgrywać mecze i kończyć sezon, już nie mówiąc o treningach? W najbliższym czasie wznawiamy treningi grup dziecięcych w warunkach zaproponowanych przez rząd, z pełnym reżimem sanitarnym. Dysponujemy jednym boiskiem, co znacząco utrudni nam przygotowania zarówno dla młodzieży, jak i ewentualnie seniorów naszego klubu. W pierwszej kolejności chcemy dać chwilę radości naszym najmłodszym, seniorzy dopóki restrykcje nie zelżą na kawałek "zielonej murawy" będą musieli poczekać. Zwracam również uwagę, że na zachodzie niektóre ligi, w tym zawodowe zakończył już sezon i będą mogły w spokoju myśleć o przygotowaniach do nowego otwarcia, a w Polsce wyłącznie ligi zawodowe przygotowują się do rozgrywek dysponując pełną diagnostyką wirusa. My, jako klub amatorski nie chcemy narażać życia i zdrowia naszych zawodników. Co jeżeli do zakażenia dojedzie podczas spotkania? Kto poniesie za to odpowiedzialność? Działamy w swojej "małej ojczyźnie" wokół klubu w czynie społecznym, i naszym działaczom-społecznikom należy się wielki szacunek za organizowanie popołudniowych rozrywek dla mieszkańców. Nie godzimy się jednak na branie na ich barki jakiejkolwiek odpowiedzialności na ewentualne zarzuty, co, do których nie jesteśmy w stanie w pełni się zabezpieczyć. Jak mawiali starożytni Rzymianie "Chleba i igrzysk", i my chcemy tych rozgrywek, ale w sytuacji, gdy sfera życia zawodowego w zakresie zaspokojenia potrzeb materialnych zawodników będzie zmierzać do stabilizacji, o czym dzisiaj jeszcze ciężko mówić. Nie pozostaje nic innego jak tylko uzbroić się w cierpliwość.

W opinii naszego klubu dokończenie sezonu w lipcu czy sierpniu nie ma racji bytu, ponieważ wtedy zaplanowany jest start przygotowań do nowego sezonu. Minęło już blisko dwa miesiące, od kiedy zawiesiliśmy treningi, a organizm sportowca, zwłaszcza amatora, trzeba przygotować do wysiłku meczowego, stosując chociażby odpowiednią prewencję urazów. Raz jeszcze podkreślę, ta grupa uwielbia piłkę nożną, uwielbia się spotykać w swoim gronie, ale jako trener w jakimś stopniu czuję się odpowiedzialny za ich organizmy.

Niezależnie, gdybym miał na to większy wpływ, zakończyłbym rozgrywki teraz i do wyższych lig awansował zespoły, które po rundzie jesiennej plasowały się na premiowanych miejscach. Zasłużyli na to swoją postawę w pierwszej części sezonu i nie odbierajmy im nagrody i radości, na którą sami zapracowali. Nie stosowałbym natomiast relegacji do niższych lig. Z uwagi na wyjątkową sytuację, w jakiej sie obecnie znajdujemy, stosując z wyprzedzeniem oczywiste dla wszystkich drużyn zapisy regulaminowe odnośnie awansów i spadków, w perspektywie nawet dwóch kolejnych sezonów można wrócić do składu liczbowego z aktualnych rozgrywek. Za bezzasadne uważam jednak anulowanie sezonu


Krzysztof Mastalerz, trener LKS Śledziejowice: - Wszystkie propozycje, jakie padają w kontekście dokończenia rozgrywek są na chwilę obecną „wróżeniem z fusów”. Nie wiemy w tym momencie, kiedy rząd pozwoli na wspólną rywalizację na boisku w niższych ligach, więc nie mamy punktu odniesienia, nie możemy nic przewidzieć ani zaplanować. Jak padną konkretne daty ze strony rządzących wtedy będzie się można zastanawiać czy jest to w pierwszej kolejności możliwe do zrealizowania a później, w jakiej formie. Najbardziej prawdopodobny jednak scenariusz jest taki, że rozgrywki zostaną zakończone na rundzie jesiennej. Jeśli tak się stanie uważam, że sezon powinien zostać zaliczony na podstawie wyników z pierwszej rundy. Ktoś już to porównywał do skoków narciarskich gdzie zdarza się, że wyniki są zaliczane po pierwszej serii z uwagi na to, że siła wyższa, jaką jest np. wiatr nie pozwoliła na dokończenie rywalizacji. Podobnie jest teraz u nas, mamy doczynienia z siłą wyższą i nie mamy na nią wpływu. Pierwsza runda się odbyła, zawodnicy zostawiali zdrowie i serce na boisku, więc uważam, że trzeba ich rezultaty teraz sklasyfikować na bazie tego, co zostało rozegrane na jesieni.

Szczepan Janus, SF Fairant Kraków: - Z rozmów pomiędzy zarządem a zawodnikami wynika, że głód piłkarski jest duży i większość opowiedziała się za możliwością dogrania sezonu. Oczywiście, jeżeli taka możliwość się pojawi. Można poczekać z ostateczną decyzją i zobaczyć jak będą funkcjonowały ligi na poziomie centralnym a także za granicą. Teoretycznie jesteśmy liderem tabeli, więc powinno nam być na rękę zakończenie rozgrywek. Jednak piłkę nożną traktujemy, jako rozrywkę, dobrą zabawę i chcemy uczciwie ten awans wywalczyć na boisku. Chcemy być fair wobec innych klubów, które podobnie jak i my myślą o awansie. Przed startem rozgrywek każdy zdawał sobie sprawę, że rozegramy dwie rundy, tak, aby wszystkie drużyny miały równe szanse i np. wykorzystały atut własnego boiska. Moim zdaniem podział ligi na grupę mistrzowską i spadkową nie miałby większego sensu, bo niebyły do końca sprawiedliwy. Nawet na przykładzie polskiej ligi widać, że zdarza się, że drużyny z dolnej części tabeli potrafią odebrać punkty faworytom.

Kamil Król, trener Raba Książnice: - Aktualna sytuacja jest ciężka do przewidzenia. Nie wiemy jak to do końca ma funkcjonować. Powiem tak, dla nas zdrowie jest najważniejsze i nie ma wyższej wartości. Jakakolwiek podjęta decyzja przez osoby ze Związku będzie niosła za sobą konsekwencje i zawsze znajdzie się ktoś, kto na niej zyska i ktoś, kto straci. My, jako Raba Książnice organizujemy się powoli, wdrażamy treningi sześcioosobowe. Ale jest wiele kwestii organizacyjnych i logistycznych, które ciężko teraz wyjaśnić. Jeżeli decyzja będzie pozytywna, to znaczy tak, że będziemy mogli wrócić na boisko walczyć o ligowe punkty to wtedy będziemy myśleć jak najlepiej się przygotować do rundy i jak minimalizować możliwość zakażenia.

Marek Marchewka, trener SKS Bratniak Kraków: - Nasza decyzja, którą przekazaliśmy również włodarzom Związku jest taka, że jesteśmy za kontynuowaniem sezonu. Piłkę nożną traktujemy, jako rozrywkę i chcemy w niej uczestniczyć. Nasza chęć gry nie jest jednak równoznaczna z tym, że zagramy, bo decyzję w tej sprawie podejmą odpowiednie organy a to odpowiedzialne.

 

 

Źródło: Michał Natkaniec

Dodano: 2020-05-07 10:25:40


Czarni  Słomniczanka  Jastrzębiec Książ Wielki  Raba Książnice 

Komentarze


Fortuna I liga

Chrobry Głogów
:
Arka Gdynia
13.06.2021
12:40
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Stomil Olsztyn
13.06.2021
12:40
GKS Jastrzębie
:
Resovia Rzeszów
13.06.2021
12:40
Miedź Legnica
:
Zagłębie Sosnowiec
13.06.2021
12:40
Puszcza Niepołomice
:
GKS Bełchatów
13.06.2021
12:40
Górnik Łęczna
:
Sandecja Nowy Sącz
13.06.2021
12:40
Radomiak Radom
:
Korona Kielce
13.06.2021
12:40
GKS Tychy
:
ŁKS Łódź
13.06.2021
12:40
Widzew Łódź
:
Odra Opole
13.06.2021
12:40

II liga

Chojniczanka Chojnice
1:1
Górnik Polkowice
12.06.2021
12:00
Śląsk II Wrocław
5:1
Błękitni Stargard
12.06.2021
12:00
Wigry Suwałki
0:0
Znicz Pruszków
12.06.2021
12:00
Bytovia Bytów
4:3
Pogoń Siedlce
12.06.2021
12:00
Motor Lublin
5:2
Olimpia Grudziądz
12.06.2021
12:00
Stal Rzeszów
0:2
Lech II Poznań
12.06.2021
12:00
Sokół Ostróda
3:2
GKS Katowice
12.06.2021
12:00
KKS 1925 Kalisz
1:1
Olimpia Elbląg
12.06.2021
12:00
Garbarnia Kraków
4:4
Skra Częstochowa
12.06.2021
12:00

III liga, gr. 4

Hetman Zamość
0:3
Siarka Tarnobrzeg
12.06.2021
17:30
Wisłoka Dębica
3:1
Podhale Nowy Targ
12.06.2021
17:30
Stal Stalowa Wola
2:2
Cracovia II Kraków
12.06.2021
17:30
Korona II Kielce
2:0
Wisła Sandomierz
12.06.2021
17:30
KSZO Ostrowiec Św.
1:1
ŁKS Łagów
12.06.2021
17:30
Podlasie Biała Podlaska
0:2
Wisła Puławy
12.06.2021
17:30
Avia Świdnik
1:1
Sokół Sieniawa
12.06.2021
17:30
Jutrzenka Giebułtów
0:1
KS Wiązownica
12.06.2021
17:30
Chełmianka Chełm
2:1
Lewart Lubartów
12.06.2021
17:30
Wólczanka Wólka Pełkińska
3:2
Stal Kraśnik
12.06.2021
17:30

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice) - mistrzowska

MKS Trzebinia
2:4
Wiślanie Jaśkowice
12.06.2021
11:00
Unia Oświęcim
1:3
Pcimianka Pcim
12.06.2021
17:00
Beskid Andrychów
0:0
Dalin Myślenice
12.06.2021
11:00
LKS Jawiszowice
1:3
Orzeł Ryczów
12.06.2021
17:00

Keeza IV liga (Kraków-Wadowice) - spadkowa

Proszowianka Proszowice
0:2
LKS Śledziejowice
12.06.2021
17:00
Orzeł Piaski Wielkie
1:1
Garbarnia II Kraków
12.06.2021
18:00
Clepardia Kraków
2:0
Słomniczanka Słomniki
12.06.2021
11:00
Puszcza II
1:3
LKS Rajsko
12.06.2021
17:00
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
KS Chełmek
13.06.2021
17:00
Garbarnia II Kraków
:
LKS Śledziejowice
15.06.2021
18:00

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz) - mistrzowska

Limanovia Limanowa
2:3
Wierchy Rabka Zdrój
12.06.2021
11:00
Wolania Wola Rzędzińska
2:2
Unia Tarnów
12.06.2021
17:00
Glinik Gorlice
0:3
Poprad Muszyna
12.06.2021
18:00
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
4:1
Lubań Maniowy
12.06.2021
17:00
Sokół Słopnice
4:1
Metal Tarnów
12.06.2021
17:30

Keeza IV liga (Tarnów-Nowy Sącz) - spadkowa

Barciczanka Barcice
2:2
Tarnovia Tarnów
12.06.2021
16:00
Skalnik Kamionka Wielka
0:3
BKS Bochnia
12.06.2021
18:00
GKS Drwinia
:
Orkan Szczyrzyc
12.06.2021
18:00
Okocimski Brzesko
1:0
Watra Białka Tatrzańska
12.06.2021
16:30
Poprad Rytro
:
Rylovia Rylowa
13.06.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przemsza Klucze
3:1
Pogoń Miechów
12.06.2021
11:00
Zieleńczanka Zielonki
0:0
LKS Niedźwiedź
12.06.2021
18:00
Błękitni Modlnica
1:4
Przebój Wolbrom
12.06.2021
11:00
Orzeł Bębło
0:4
Piliczanka Pilica
12.06.2021
17:00
KS Olkusz
2:3
TS Węgrzce
12.06.2021
18:00
Spójnia Osiek
:
Leśnik Gorenice
13.06.2021
18:00
Orzeł Iwanowice
:
Bolesław Bukowno
13.06.2021
17:00
Leśnik Gorenice
:
Zieleńczanka Zielonki
15.06.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków II)

Orlęta Rudawa
0:5
Wieczysta Kraków
12.06.2021
18:00
Kmita Zabierzów
3:2
Bronowianka Kraków
12.06.2021
15:30
Piast Wołowice
2:4
Grębałowianka Kraków
12.06.2021
15:00
Borek Kraków
3:2
Kaszowianka Kaszów
12.06.2021
18:00
Dąbski Kraków
2:5
Prądniczanka Kraków
12.06.2021
17:00
Skawinka Skawina
2:6
Hutnik II Kraków
12.06.2021
17:00
Nadwiślan Kraków
0:1
Prokocim Kraków
12.06.2021
18:00
Kmita Zabierzów
:
Dąbski Kraków
15.06.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Kraków III)

Pasternik Ochojno
2:1
Tempo Rzeszotary
12.06.2021
17:00
Górnik Wieliczka
4:1
Wróblowianka Wróblowice
12.06.2021
17:00
Dziecanovia Dziekanowice
1:2
Błękitni Bodzanów
12.06.2021
18:00
Gdovia Gdów
4:2
Złomex Branice
12.06.2021
18:00
Orzeł Myślenice
4:1
Wiarusy Igołomia
12.06.2021
18:00
Raba Dobczyce
1:0
Radziszowianka Radziszów
12.06.2021
18:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Wiślanka Grabie
13.06.2021
16:00

Keeza Klasa Okręgowa (Wadowice)

Sokół Przytkowice
1:4
Hejnał Kęty
11.06.2021
18:00
Sosnowianka Stanisław Dln
1:2
Kalwarianka Kalwaria Z.
12.06.2021
18:00
Niwa Nowa Wieś
4:1
Brzezina Osiek
12.06.2021
16:00
LKS Gorzów
0:2
Nadwiślanin Gromiec
12.06.2021
12:00
MKS Libiąż
:
LKS Żarki
12.06.2021
18:00
Garbarz Zembrzyce
0:3
Babia Góra Sucha Beskidzka
12.06.2021
18:00
Zgoda Byczyna
0:2
Tempo Białka
12.06.2021
18:00
Halniak Maków Podhalański
2:2
Victoria Jaworzno
12.06.2021
18:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Zorza Zaczarnie
2:1
Dunajec Zakliczyn
12.06.2021
17:00
LKS Ładna
2:3
Polan Żabno
12.06.2021
18:00
Ciężkowianka Ciężkowice
2:1
Olimpia Wojnicz
12.06.2021
17:00
GLKS Gromnik
:
LKS Szynwałd
13.06.2021
14:00
Tuchovia Tuchów
:
Dunajec Zbylitowska Góra
13.06.2021
18:00
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
Unia Niedomice
13.06.2021
18:00
Ikar Odporyszów
:
Wisła Szczucin
13.06.2021
17:00

Keeza Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Arkadia Olszyny
0:0
Szreniawa Nowy Wiśnicz
12.06.2021
16:30
Sokół Maszkienice
3:0
Olimpia B.
12.06.2021
18:00
Orzeł Dębno
6:1
Naprzód Sobolów
12.06.2021
15:00
Strażak Mokrzyska
4:1
Błyskawica Proszówki
12.06.2021
11:00
Raba Książnice
:
Radłovia Radłów
13.06.2021
17:00
Olimpia Kąty
:
Wola Radłowska
13.06.2021
18:00
Poręba Spytkowska
:
Sokół Borzęcin Górny
13.06.2021
15:00
Sokół Borzęcin Górny
:
Strażak Mokrzyska
15.06.2021
17:30
Poręba Spytkowska
:
Jadowniczanka Jadowniki
15.06.2021
17:30
Naprzód Sobolów
:
Sokół Maszkienice
15.06.2021
17:30

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

LKSKobylankaKobylanka
1:0
Grybovia Grybów
12.06.2021
17:00
Dunajec Nowy Sącz
1:0
Podhalanin Biecz
12.06.2021
17:00
Sokół Stary Sącz
:
Zyndram
13.06.2021
14:30
Hart Tęgoborze
:
Zawisza R.
13.06.2021
16:00
LKS Zagórzany
:
Kolejarz Stróże
13.06.2021
17:30
Gród Podegrodzie
:
LKS Uście Gorlickie
13.06.2021
16:00
LKS Łużna
:
Łosoś Łososina Dolna
13.06.2021
14:00
ULKS Korzenna
:
Helena Nowy Sącz
13.06.2021
11:00

Keeza Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Babia Góra Lipnica Wielka
2:3
Krokus
12.06.2021
18:00
Turbacz Mszana Dolna
2:1
Laskovia
12.06.2021
18:00
Jarmuta
3:0
Wiatr Ludźmierz
12.06.2021
18:00
Zalesianka
6:1
Huragan Waksmund
12.06.2021
18:00
AKS Ujanowice
:
Granit Czarna Góra
12.06.2021
18:00
LKS Szaflary
1:2
Jordan Jordanów
12.06.2021
18:00
Wierchy Pasierbiec
:
Czarni Czarny Dunajec
13.06.2021
15:00

Keeza Klasa A (Kraków I)

Galicja Raciborowice
:
Bibiczanka Bibice
12.06.2021
18:00
Partyzant Dojazdów
12:2
Strażak Goszcza
12.06.2021
16:00
Michałowianka Michałowice
0:2
Słomniczanka II Słomniki
12.06.2021
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
0:3 v.o.
Spartak Wielkanoc
12.06.2021
 
Szreniawa Koszyce
:
Jastrzębiec Książ Wielki
13.06.2021
18:00
Prądniczanka II Kraków
:
Ekler Baranówka
13.06.2021
18:00
Błękitni II Modlnica
:
Czarni 03 Grzegorzowice
13.06.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków II)

Maszycanka Maszyce
1:1
Wisła Czernichów
12.06.2021
11:00
Wisła Rząska
:
MKS Skała 2004
12.06.2021
17:00
Sokół Rybna
:
Lotnik Kryspinów
12.06.2021
18:00
Dragon Szczyglice
4:4
Tęcza Piekary
12.06.2021
11:00
Sportowiec Modlniczka
:
Świt Krzeszowice
12.06.2021
18:00
Liszczanka Liszki
4:0
JKS Zelków
12.06.2021
16:30
Strażak Rączna
:
Iskra Czułów
13.06.2021
18:00

Keeza Klasa A (Kraków III)

Podgórze Kraków
:
Wanda Nowa Huta
12.06.2021
17:00
Płomień Kostrze
1:4
Kabel Kraków
12.06.2021
18:00
Rzozovia Rzozów
:
Pogoń Skotniki
12.06.2021
17:00
Iskra Krzęcin
:
Fairant Kraków
13.06.2021
16:00
Tramwaj Kraków
:
Krakus Swoszowice
13.06.2021
17:00
Strzelcy Kraków
:
Gajowianka Gaj
13.06.2021
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Bratniak Kraków
13.06.2021
17:00
Krakus Swoszowice
:
Bratniak Kraków
15.06.2021
18:30
Bieżanowianka Kraków
:
Tramwaj Kraków
15.06.2021
18:00

Keeza Klasa A (Wieliczka)

Czarnochowice
:
Wolni Kłaj
12.06.2021
18:00
Rożnowa
1:2
Sokół Chorągwica
12.06.2021
18:00
Iskra Zakrzów
2:1
Zieloni Niegowić
12.06.2021
18:00
Piłkarz Podłęże
:
Strażak Kokotów
13.06.2021
18:00
Piast Łapanów
:
UKS Sygneczów
13.06.2021
18:00
Czarni Staniątki
:
Contra Sułków
13.06.2021
18:30
Nadwiślanka Nowe Brzesko
:
Wilga Koźmice Wielkie
13.06.2021
14:00
Gwiazda Brzegi
:
Zryw Szarów
13.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Myślenice)

Karpaty Siepraw
2:0
Skalnik Trzemeśnia
12.06.2021
18:00
Gościbia Sułkowice
:
Zielonka Wrząsowice
12.06.2021
17:00
Rokita Kornatka
:
LKS Rudnik
12.06.2021
18:00
Clavia Świątniki Górne
4:3
Beskid Tokarnia
12.06.2021
15:00
Iskra Brzączowice
2:7
Sokół Borzęta
12.06.2021
18:00
Górki Myślenice
1:2
Topór Tenczyn
12.06.2021
17:00
Hejnał Krzyszkowice
:
Staw Polanka
13.06.2021
11:00
Lubomir Wiśniowa
:
Sęp Droginia
13.06.2021
15:00

Keeza Klasa A (Olkusz)

Sokół Gołaczewy
1:3
Przebój Wolbrom
12.06.2021
17:00
Olimpia Łobzów
5:4
Błysk Zederman
12.06.2021
16:00
Błyskawica Kolbark
0:0
Trzy Korony Żarnowiec
12.06.2021
18:00
Promień Przeginia
3:2
Centuria Chechło
12.06.2021
11:00
Dłubnia Trzyciąż
:
Laskowianka Laski
13.06.2021
17:00
Pilica Wierbka
:
Legion Bydlin
13.06.2021
11:00
Spartak Charsznica
:
Unia Jaroszowiec
13.06.2021
11:00
Strażak Przybysławice
:
Wielmożanka Wielmoża
13.06.2021
17:00

Keeza Klasa A (Chrzanów)

Tęcza Tenczynek
3:1
UKS Dulowa
12.06.2021
18:00
Fablok Chrzanów
5:2
Zagórzanka Zagórze
12.06.2021
18:00
MKS Alwernia
0:3
Wisła Jankowice
12.06.2021
18:00
Ciężkowianka Jaworzno
6:0
Wolanka Wola Filipowska
12.06.2021
11:00
Błyskawica Myślachowice
:
Unia Kwaczała
13.06.2021
17:00
Promyk Bolęcin
:
Wisełka Rozkochów
13.06.2021
18:00
SPRiN Regulice
:
Victoria Zalas
13.06.2021
18:00

Keeza Klasa B (Kraków I)

Zawisza Sulechów
:
Novi Narama
12.06.2021
17:00
Olimpia Czaple Wielkie
:
Kosynierzy Łuczyce
13.06.2021
15:30
Milenium Radziemice
:
Juvenia Prandocin
13.06.2021
12:00
Agricola Klimontów
:
Sparta Skrzeszowice
13.06.2021
11:00
LKS Niedźwiedź II
:
Polonia Wilczkowice
13.06.2021
16:00
Trątnowianka Trątnowice
:
LKS Polanowice
13.06.2021
12:00

Keeza Klasa B (Kraków II)

Potok Więckowice
3:1
Płomień Jerzmanowice
12.06.2021
17:00
Iskra Radwanowice
1:1
Orzeł II Bębło
12.06.2021
12:00
Niegoszowianka
:
Fitball Szklary
13.06.2021
17:00
Maszycanka II Maszyce
:
Topór Aleksandrowice
13.06.2021
16:00
Kmita II Zabierzów
:
Górzanka Nawojowa Góra
13.06.2021
11:00

Keeza Klasa B (Kraków III)

Rybitwy Kraków
2:5
Wieczysta II
12.06.2021
16:00
Wawel Kraków
4:3
Opatkowianka Opatkowice
12.06.2021
11:00
Albertus Kraków
3:7
Pychowianka Kraków
12.06.2021
13:30
Grom Kraków
:
Victoria Kraków
13.06.2021
17:00
Kaszowianka II Kaszów
:
Dragoons Kraków
13.06.2021
13:00

Keeza Klasa B (Kraków IV)

Gwiazda Ściejowice
2:2
Trzebol Wielkie Drogi
12.06.2021
17:00
Sankowia Sanka
:
Nadwiślan Rusocice
12.06.2021
17:00
Tyniec Kraków
3:0 v.o.
Skawinka II Skawina
12.06.2021
 
Borkowianka Borek Sz.
:
Sparta Przeginia Duchowna
13.06.2021
17:00
Lotnik II Kryspinów
:
Błękitni Czułówek
13.06.2021
18:30

Keeza Klasa B (Wieliczka)

Batory Wola Batorska
3:0 v.o.
Promień Zakrzowiec
12.06.2021
17:00
Start Brzezie
1:0
Naprzód Ochmanów
12.06.2021
17:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
:
Gryf Wiatowice
12.06.2021
15:30
Wiarusy II
3:1
Górnik II Wieliczka
12.06.2021
16:00
Wieliczanka Wieliczka
:
Gdovia II Gdów
12.06.2021
17:00
Tęcza Słomiróg
9:0
Ledniczanka
12.06.2021
17:00
Wilga Instalbud Golkowice
:
Dąb Zabierzów Bocheński
13.06.2021
17:00

Keeza Klasa B (Myślenice)

Górki II Myślenice
:
Szczebel Lubień
13.06.2021
16:00
Iskra Głogoczów
3:0 v.o.
Raba II Dobczyce
13.06.2021
16:00
Grodzisko Raciechowice
:
Radwan Skomielna Czarna
13.06.2021
15:00
Dukla Bysina
:
Wicher Stróża
13.06.2021
15:00
Jawor Jawornik
:
Orzeł Nowa Wieś
13.06.2021
16:00
Karpaty II Siepraw
:
LKS Trzebunia
13.06.2021
18:00
Cyrhla Krzczonów
:
Cisy Harbutowice
13.06.2021
15:00

Keeza Klasa B (Olkusz)

Strumyk Zarzecze
:
Northstar Miechów
12.06.2021
17:00
Hetman Dłużec
3:0
Stare Bukowno
12.06.2021
16:00
Pilica II Wierbka
2:0
Czapla Czaple Male
12.06.2021
16:00
Piliczanka II Pilica
:
Victoria Smroków
13.06.2021
16:00
Trzy Buki Wierzchowisko
3:0 v.o.
Nidzica Słaboszów
13.06.2021
11:00

Makroregionalna Liga Juniorów U-19

Górnik Łęczna
0:5
Sandecja Nowy Sącz
12.06.2021
12:00
Stal Rzeszów
:
Korona II
13.06.2021
14:00
Resovia Rzeszów
:
Motor Lublin
13.06.2021
12:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Wisła Kraków
4:1
Legia Warszawa
11.06.2021
11:00
Gwarek Zabrze
5:2
Jagiellonia
12.06.2021
12:00
Hutnik Kraków
1:0
Górnik Zabrze
12.06.2021
12:00
Cracovia Kraków
1:2
Śląsk Wrocław
12.06.2021
13:00
Lech Poznań
:
SMS Łódź
13.06.2021
17:00
Zagłębie Lubin
:
Escola Varsovia Warszawa
13.06.2021
12:00
Korona
:
Pogoń Szczecin
13.06.2021
12:00
Arka G.
:
Lechia
13.06.2021
15:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D - wiosna

Korona Kielce
1:2
Wisła Kraków
12.06.2021
12:00
Cracovia Kraków
1:2
Stal Rz.
12.06.2021
15:30
TOP 54 Biała Podlaska
0:0
Górnik Ł.
12.06.2021
13:30
Motor Lublin
3:1
Hutnik Kraków
12.06.2021
16:00

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D - wiosna

BKS Lublin
2:3
Cracovia Kraków
12.06.2021
16:00
TOP 54 Biała Podlaska
0:3
KKP Korona
12.06.2021
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Unia Tarnów
13.06.2021
12:00
Hetman Z.
:
Wisła Kraków
13.06.2021
16:00

Małopolska Liga Juniorów

Unia Tarnów
3:0
Beskid Andrychów
11.06.2021
18:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
6:3
Tarnovia Tarnów
12.06.2021
10:30
BKS Bochnia
:
Profi Zielonki
13.06.2021
10:00
Okocimski Brzesko
:
Sokół Stary Sącz
13.06.2021
10:00
Puszcza Niepołomice
:
Dunajec Nowy Sącz
13.06.2021
10:00
Górnik Wieliczka
:
Prądniczanka Kraków
13.06.2021
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Limanovia Limanowa
13.06.2021
15:00
Pcimianka Pcim
:
Orkan Raba Wyżna
13.06.2021
18:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Podhale Nowy Targ
3:1
Dunajec Nowy Sącz
11.06.2021
17:30
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
6:1
Profi Zielonki
12.06.2021
10:00
Sandecja Nowy Sącz
2:2
Okocimski Brzesko
12.06.2021
13:00
Garbarnia Kraków
:
Puszcza Niepołomice
14.06.2021
17:00

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych - wiosna

Podgórze Kraków
3:1
SMS Oświęcim
12.06.2021
14:00
Unia Tarnów
:
Górnik Tarnów
12.06.2021
12:00
Glinik Gorlice
1:3
Hutnik II Kraków
12.06.2021
10:00
AP Wisła Czarny Dunajec
:
Tarnovia Tarnów
13.06.2021
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Garbarnia Kraków
0:4
Wisła II Kraków
11.06.2021
15:00
Dunajec Nowy Sącz
4:1
Unia Oświęcim
12.06.2021
10:00
Okocimski Brzesko
0:2
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.06.2021
10:00
Respect Szalowa
0:0
Podhale Nowy Targ
12.06.2021
11:00
Okocimski Brzesko
:
Garbarnia Kraków
15.06.2021
18:00

II Małopolska Liga Trampkarzy - wiosna

Unia II Tarnów
2:1
Okocimski Brzesko
12.06.2021
10:00
MOSiR Bochnia
2:1
Sandecja Nowy Sącz
12.06.2021
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Hutnik Kraków
13.06.2021
10:00
AP 21 Kraków
:
Chełmek
13.06.2021
10:00

I Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Limanovia Limanowa
4:2
Podhale Nowy Targ
12.06.2021
13:45
Wisła Kraków
:
Sandecja Nowy Sącz
12.06.2021
 
Tarnovia Tarnów
:
AS Progres Kraków
12.06.2021
10:00
Cracovia Kraków
1:5
Dunajec Nowy Sącz
12.06.2021
10:00

II Małopolska Liga Młodzików - wiosna

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:2
AP Wisła Czarny Dunajec
12.06.2021
16:00
AP 21 Chrzanów
5:1
Kalwarianka
12.06.2021
10:00
Hutnik Kraków
:
Okocimski Brzesko
13.06.2021
15:00
Okocimski Brzesko
:
Wisła II K.
15.06.2021
18:00

III liga kobiet, gr.4

Tarnovia II
:
Starówka Nowy Sącz
13.06.2021
13:00
Izolator Boguchwała
:
Puszcza Niepołomice
13.06.2021
13:00
Podgórze Kraków
:
Naprzód Sobolów
13.06.2021
13:00
Iskra Krzemień
:
Iskra Brzezinka
13.06.2021
13:00
Hetman Włoszczowa
:
Unia Lublin
13.06.2021
13:00
DAP Dębica
:
Dąb Zabierzów Bocheński
13.06.2021
13:00
Tarnovia II
:
DAP Dębica
15.06.2021
18:00

Halowa Liga Oldbojów (Kraków)

Clepardia Kraków
:
Wieczysta Kraków
11.06.2021
19:30
Cracovia Kraków
12:6
Grębałowianka Kraków
11.06.2021
19:30
Hutnik Kraków
5:5
Wisła Kraków
11.06.2021
20:30
Orzeł Piaski Wielkie
:
Dąbski
11.06.2021
20:30
Prokocim Kraków
:
Strzelcy
11.06.2021
21:30
Opatkowianka Opatkowice
5:0
Wanda Kraków
11.06.2021
21:30
walkower, Wanda wycofała się z rozgrywek

Seniorzy

Młodzież

Inne

Patronat medialny