Szewczyk ratuje punkt

W pierwszym spotkaniu po restarcie ligi drużyna Garbarni Kraków udała się do Wronek na spotkanie z rezerwami Lecha Poznań. Spotkanie dobrze zaczęło się dla gości, którzy już w dziewiętnastej minucie objęli prowadzenie po strzale z rzutu wolnego Bartłomieja Mruka. Młody obrońca Garbarni popisał się ładnym strzałem i nie dał szans goalkeeperowi drużyny Lecha. Na odpowiedź gospodarzy nie czekaliśmy z byt długo bo już po trzech minutach do remisu doprowadził Letnikowski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Nakrošiusa na Szymczaku.

Na kolejne bramki trzeba było czekać do sześćdziesiątej minuty spotkania. Wtedy to błąd popełnił Kosturbała a Szymczak skrzętnie go wykorzystał umieszczając futbolówkę w dalszym rogi bramki strzeżonej przez Frątczaka. Odpowiedź gości nadeszła dopiero w ostatnich minutach, kiedy to Kuczak zagrał piłkę wzdłuż bramki rywali a całą akcję skutecznie i szczęśliwie zamknął Szewczyk doprowadzając tym samym do remisu i podziału punktów.

Garbarnia po dwudziestu trzech kolejkach plasuje się na dwunastej pozycji z dorobkiem dwudziestu dziewięciu punktów i ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. W najbliższej kolejce Brązowi na własnym stadionie zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Początek spotkania w niedzielę o 17:00.