facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Sędor: Jesteśmy wciąż na początku drogi

Sędor: Jesteśmy wciąż na początku drogi

Zapraszamy na rozmowę z Piotrem Sędorem z Akademii Kobiecego Futbolu Prądniczanka, człowiekiem orkiestrą przy Boboli 5. Poznacie plany kobiecej sekcji piłkarskiej Prądniczanki, kulisy przygotowań, plany transferowe oraz ocenę decyzji PZPN dotyczących zakończenia i reformy rozgrywek.

 

 

- Zacznijmy od powrotu do przeszłości. Zaczynał Pan kobiecą piłkę w Prądniczance w 2011 roku. Jak zmieniła się sekcja na przestrzeni tych 9 już lat?

- Diametralnie. Najpierw się z nas śmiali, pukali się w czoło i mówili o „tej mojej drużynie”. Zbieraliśmy pokornie lekcje, w domyśle „baty” od wszystkich. Wtedy mówili „przegraliście kolejny mecz”. Po dwóch latach ciężkiej pracy zaczęliśmy wygrywać ale sporadycznie a później już dość regularnie. Wtedy mówili już o „naszej drużynie” i „naszych zwycięstwach” (śmiech). Po dwóch nieudanych próbach awansu do II ligi, w 2018 roku, za trzecim podejściem, awansowaliśmy bez porażki w całym sezonie z piętnastopunktową przewagą nad drugim zespołem. Dodatkowo nasz drugi zespół również uzyskał awans do III ligi i tak zrobiliśmy „podwójny awans”. Równolegle w klubie rozwijaliśmy drużyny młodzieżowe i dziś mamy bardzo dobre, autorskie szkolenie we wszystkich kategoriach wiekowych. W Prądniczance trenuje ponad 100 dziewczynek w wieku od 5 do 30 lat.

- Jak zespół radził sobie w debiutanckim sezonie II ligi?

- W pierwszym sezonie zajęliśmy wysokie, piąte miejsce. Zrobiliśmy rekonesans, wzmocniliśmy zespół i chcieliśmy powalczyć w kolejnym o awans. Reforma rozgrywek, którą wprowadził PZPN, była jednak zabójcza dla wielu zespołów. Z dwunastu drużyn aż dziewięć miało zostać zdegradowane a tylko maksymalnie trzy mogły zachować ligowy byt.

- Kolejny, drugi sezon z reformą w tle, przerwała pandemia. Po jesieni mieliście drugie miejsce z punktem straty do lidera.

- Dokładnie. Nasz cel realny to było utrzymać się w „nowej” II lidze która de facto oznacza sportowo awans, bo to po zmianach poziom centralny i pół Polski do objechania. Cel maksimum to awans do „nowej” I ligi. Z jednej strony jest niedosyt i ktoś powie, że „zawaliliśmy” mecz z Jelną czy w Lublinie z Unią (0-0, przyp. red.) ale z drugiej, i tej wersji ja się trzymam, zrobiliśmy fenomenalny wynik wygrywając osiem i remisując jeden mecz z dziesięciu jakie mieliśmy w terminarzu. Tak świetnej rundy ten zespół nigdy nie miał. Straciliśmy tylko sześć bramek a średnio w meczu strzelaliśmy ich ponad cztery!

- Tym bardziej żal, że liga na wiosnę nie ruszyła?

- Żal, bo zespół był świadomy celu sportowego. Dobrze przepracowaliśmy zimę, przygotowaliśmy też nowe rozwiązania taktyczne. Klub ściągnął za niemałe pieniądze nowe zawodniczki a dodatkowo kadra powiększyła się o te, które wróciły po kontuzjach. Byliśmy gotowi do walki o awans. Chcieliśmy grać ale z wiadomych względów nie zagraliśmy…

- Jak odbieracie decyzje piłkarskiej centrali?

- Ze zrozumieniem. Naprawdę. Nie mieliśmy na to wpływu więc po co było marnować energię na „bicie piany”? Rozumiem też PZPN, bo jakiej decyzji by nie podjął, to i tak nie miał szans wszystkim dogodzić. Z punktu widzenia rozwoju kobiecej piłki w długiej perspektywie, sportowo ta decyzja jaka została podjęta jest słuszna. Oczywiście znajdą się tacy, którzy widząc tylko swój interes, będą myśleć inaczej. My też możemy czuć się pokrzywdzeni, bo nie dano nam walczyć na boisku a zdecydowano w warszawskich gabinetach o naszych losach. Ale powtarzam, z punktu widzenia rozwoju kobiecej piłki w Polsce, te decyzje uważam za słuszne mimo że dla nas, Prądniczanki, są one niekorzystne. I jeszcze jedno… Zastanawiało mnie, jaki sens ma robienie protestów przez niektóre kluby. Decydując się na grę w lidze, zaakceptowały bowiem regulamin w którym jest punkt, że ostateczne prawo interpretacji regulaminu bez prawa veta klubu, ma PZPN. Więc PZPN mógł zrobić naprawdę wszystko i to w świetle prawa. I ja to rozumiem, szanuję choć nie muszę się z tym zgadzać. Dlatego nie komentowaliśmy żadnych decyzji i przyjęliśmy je do wiadomości a sami skupiliśmy się na pracy.
 
- Co ta reforma i decyzje PZPN oznaczają ostatecznie dla Prądniczanki w nadchodzącym sezonie?

- Zajęliśmy drugą lokatę i w sezonie 2020/21 zagramy w „nowej” II lidze. Sportowo to dla nas awans, bo z makroregionu (podkarpackie, lubelskie, świętokrzyskie i małopolskie) wchodzimy na osiem województw Polski południowej. Zagramy zatem o ligę wyżej choć nazwa ligi się nie zmienia. W tej lidze mamy zespoły z dawnej I ligi plus oprócz nas KSP Kielce, Skrę Częstochowa czy rezerwy Śląska Wrocław jako beniaminkowie. Znaleźliśmy się zatem w gronie najlepszych 48 zespołów w Polsce. Natomiast nasz drugi zespół zagra, jak w poprzednim sezonie, w lidze wojewódzkiej. Zmieni się zapewne tylko nazwa tej ligi – z III na IV.

- Jakie są zatem cele na nadchodzący sezon? Reforma zakończona, miejsc spadkowych pewnie trzy i jedno miejsce premiowane awansem. O co gracie?

- Mamy jubileuszowy rok klubu i to wyjątkowy, bo to setna rocznica. Mamy mocny zespół który zamierzamy dodatkowo wzmocnić w letnim oknie. Mamy swoje ambicje ale i wiemy, że to tylko sport. Nie znamy niestety większości zespołów. Nie wiemy jak grają i na co je stać. Myślę, że po rundzie jesiennej będziemy mogli powiedzieć coś więcej ale wiem, że Prądniczanka jest ciągle na początku swojej drogi i ambicji.

- Jakie ambicje zatem ma kobieca Prądniczanka?

- Chcemy organicznie rozwijać pierwszy zespół seniorek. Głównie zatem poprzez napływ dziewczyn z naszej akademii. Mamy wiele utalentowanych zawodniczek w rocznikach 2005-2007 a kolejna, młodsze już czekają na to żeby pokazać swoje umiejętności. Świetną robotę robią trenerki z Akademii i na tym chcemy budować naszą przyszłość. Obecnie Akademia Kobiecego Futbolu Prądniczanka to zdecydowanie najlepsze miejsce dla dziewczynek kochających piłkę nożną. Jesteśmy jedną z trzydziestu akademii w Polsce, które biorą udział w dedykowanym projekcie UEFA Playmakers a jedną z nielicznych które uczestniczą w programach unijnych Erasmus Plus Sport. Dzięki temu zapewniamy naszym zawodniczkom najlepsze miejsce do uprawiania piłki nożnej i najlepsze szkolenie i rozwój. Stawiamy na nasze wychowanki. Oczywiście będą zewnętrzne transfery ale wyrobiliśmy sobie już taką markę, że te które do nas zechcą przyjść, muszą być wyraźnie lepsze od naszych wychowanek. Zatem naszą ambicją jest sportowy rozwój akademii który pociągnie za sobą awans pierwszej drużyny na poziom centralny, ogólnopolski.

- Jak więc Prądniczanka będzie się przygotowywać do nowego sezonu?

- Planowaliśmy tygodniowe zgrupowanie w Dębicy ale ostatecznie zostajemy na własnych obiektach. Warunki mamy wyśmienite więc ze względu na pandemię nie ruszamy się z Krakowa. Zaczynamy 13 lipca i wtedy chcę mieć skompletowane kadry. Zatem wszelkie ruchy transferowe chcę zamknąć do pierwszego treningu. Na celowniku mamy kilka nazwisk ale szczerze mówiąc z tym składem jaki obecnie mamy, spokojnie możemy rywalizować w lidze. Pewnie dojdzie do tej drużyny jedna czy dwie zawodniczki ale należy pamiętać, że w zimie dołączyły Stefańska, Cholewa, Talaga czy Wózek ale przez zawieszenie rozgrywek nie zdążyły zadebiutować w nowych barwach. Wózek, choć trenuje z pierwszym zespołem, nie może grać w seniorkach ze względu na wiek. Będzie zatem grać w drużynie juniorek które w tym sezonie znacząco się rozwinęły pod okiem trener Popławskiej. Zresztą do tego zespołu dołączą dodatkowo bardzo utalentowane Natalia Ciapała i Lidka Kwarciak. Obie z rocznika 2005. Wracając do seniorek, to od zimy trenuje z nami Natalia Janus i w lipcu zamkniemy formalności związane z jej przejściem. Testowaliśmy też Natalię Stadnik z FSA, którą chcemy pozyskać. Do zespołu dołączyła również Magda Matyja z Mitechu Żywiec, która będzie dla nas istotnym wzmocnieniem. W moim notesie są jeszcze dwa nazwiska z klubów ekstraligowych ale czy do nas dołączą okaże się w ciągu najbliższego tygodnia. W ciągu 4 tygodni okresu przygotowawczego będziemy mieli, łącznie z grami kontrolnymi, 27 jednostek treningowych. Zatem można powiedzieć, że trenować będziemy codziennie przez cały miesiąc. Dziewczyny otrzymały szczegółową rozpiskę tego okresu już w czerwcu i od 13 lipca wszystkie zaczynają pracę. Będzie intensywnie. 

- Czy organizacja pracy znacznie się zmieni ze względu na charakter ligi? Wprawdzie nie ma już wyjazdów do Lublina ale za to będziecie jeździć więcej na zachód kraju?

- Na pewno musieliśmy nieznacznie zmienić podejście do codziennej pracy. Trenujemy trzy/cztery razy w tygodniu w zależności od mikrocyklu. Z piątkowych treningów zrezygnowaliśmy na rzecz poniedziałku. Do sztabu dołączył trener przygotowania motorycznego – Wojciech Żuchowicz, który pracował ostatnio w ekstraklasowej Wiśle a od niedawna odpowiada za ten aspekt w naszej drużynie. W sztabie mamy jeszcze Olę Spałek – Pasiekę, naszą fizjoterapeutkę. Opiekę medyczną nad pierwszym zespołem sprawuje dr Maciej Trybalski z kliniki HSM. Trenerem bramkarek jest Kamil Czarnecki pod okiem którego rozwijają się nasze golkiperki również te z drużyny juniorek. Razem z drugą trener Sandrą Podżus, czeka nas realny podział zespołu na kadrę pierwszego i drugiego zespołu. Zrobimy to w lipcu, gdy będziemy mieli już skompletowaną kadrę piłkarek.

- Wyższa liga oznacza zapewne wyższe koszty? Jak wygląda sprawa sponsorów i organizowania środków na dalszy rozwój zespołu?

- To ciągle jest temat rozwojowy. Mamy kilku partnerów którzy nas wspierają. To Kraksport, Interstal czy kilku innych. Największe koszty „bierze na siebie” jednak klub. Szukamy innych opcji i wierzymy, że zespół grający na tym poziomie ale i cała nasza Akademia może być ciekawym nośnikiem dla firm chcących się promować w taki sposób.

- Kibiców interesuje plan gier kontrolnych. Kiedy i z kim zagracie w lecie?

- Zaczniemy 18 lipca grą wewnętrzną. Później mamy tygodniowe zgrupowanie na własnych obiektach i mecz w Tarnowie z Tarnovią. 26 lipca gramy mecz z Resovią Rzeszów, 1 sierpnia w Myślenicach zagramy z Respektem a 9 sierpnia ostatni sparing z Puszczą Niepołomice. 15 sierpnia zagramy już mecz otwierający sezon. Mamy mało czasu do przygotowania zespołu więc i musieliśmy zwiększyć intensywność zajęć oraz przesunąć start okresu przygotowawczego o tydzień.

Źródło: własne

Dodano: 2020-07-09 10:52:50


Zobacz też: II liga kobiet, gr. małopolska

Prądniczanka  wywiad  Sędor 

Komentarze


III liga, gr. 4

Jutrzenka Giebułtów
1:3
Wisła Puławy
08.08.2020
11:00
Korona II Kielce
0:2
ŁKS Łagów
08.08.2020
12:00
Avia Świdnik
:
Stal Stalowa Wola
08.08.2020
17:00
Przełożony. Stal grała w Pucharze Polski
Chełmianka Chełm
1:2
KS Wiązownica
08.08.2020
17:00
Hetman Zamość
0:1
Stal Kraśnik
08.08.2020
17:00
Podlasie Biała Podlaska
1:0
Cracovia II Kraków
08.08.2020
17:00
Lewart Lubartów
0:0
Siarka Tarnobrzeg
08.08.2020
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
2:3
Sokół Sieniawa
08.08.2020
17:00
KSZO Ostrowiec Św.
2:0
Orlęta Radzyń Podlaski
08.08.2020
17:00
Wisłoka Dębica
0:2
Wisła Sandomierz
08.08.2020
17:30
Podhale Nowy Targ
2:0
Avia Świdnik
08.08.2020
17:30
Stal Kraśnik
:
Chełmianka Chełm
12.08.2020
16:00
Cracovia II Kraków
:
KSZO Ostrowiec Św.
12.08.2020
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
12.08.2020
17:00
Sokół Sieniawa
:
Jutrzenka Giebułtów
12.08.2020
17:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Podhale Nowy Targ
12.08.2020
17:00
ŁKS Łagów
:
Hetman Zamość
12.08.2020
17:00
KS Wiązownica
:
Wisłoka Dębica
12.08.2020
18:00
Wisła Sandomierz
:
Lewart Lubartów
12.08.2020
18:00
Wisła Puławy
:
Korona II Kielce
12.08.2020
18:00
Stal Stalowa Wola
:
Podlasie Biała Podlaska
12.08.2020
 

IV liga (Kraków-Wadowice)

Orzeł Piaski Wielkie
6:1
Węgrzcanka Węgrzce Wlk
08.08.2020
11:00
MKS Trzebinia
3:0
LKS Rajsko
08.08.2020
11:00
Słomniczanka Słomniki
0:0
Sokół Kocmyrzów
08.08.2020
14:00
Orzeł Ryczów
2:1
Garbarnia II Kraków
08.08.2020
14:00
Wiślanie Jaśkowice
4:0
Puszcza II
08.08.2020
17:00
Beskid Andrychów
3:1
LKS Jawiszowice
08.08.2020
17:00
Dalin Myślenice
1:1
KS Chełmek
08.08.2020
17:00
Unia Oświęcim
0:0
Clepardia Kraków
08.08.2020
17:00
Pcimianka Pcim
3:0
Proszowianka Proszowice
09.08.2020
16:30

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Rylovia Rylowa
1:3
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
08.08.2020
11:00
Tarnovia Tarnów
4:3
Okocimski Brzesko
08.08.2020
13:00
Unia Tarnów
4:0
Metal Tarnów
08.08.2020
17:00
Sokół Słopnice
1:1
GKS Drwinia
08.08.2020
17:00
Sandecja II Nowy Sącz
:
Limanovia Limanowa
09.08.2020
11:00
Odwołany
Poprad Rytro
1:2
Orkan Szczyrzyc
09.08.2020
16:00
Lubań Maniowy
2:0
Poprad Muszyna
09.08.2020
16:00
Wierchy Rabka Zdrój
2:1
BKS Bochnia
09.08.2020
17:00
Skalnik Kamionka Wielka
1:1
Glinik Gorlice
09.08.2020
17:00
Watra Białka Tatrzańska
0:1
Barciczanka Barcice
09.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Pogoń Miechów
2:1
LOT Balice
08.08.2020
17:00
Orzeł Bębło
0:1
KS Olkusz
08.08.2020
17:00
Przebój Wolbrom
2:0
Orzeł Iwanowice
08.08.2020
17:00
Błękitni Modlnica
5:1
Przemsza Klucze
08.08.2020
17:30
Piliczanka Pilica
2:0
Spójnia Osiek
09.08.2020
11:00
Bolesław Bukowno
3:1
LKS Niedźwiedź
09.08.2020
17:30
TS Węgrzce
3:1
Zieleńczanka Zielonki
09.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Prądniczanka Kraków
7:2
Skawinka Skawina
08.08.2020
11:00
Bronowianka Kraków
2:3
Dąbski Kraków
08.08.2020
17:00
Hutnik II Kraków
4:3
Zwierzyniecki Kraków
08.08.2020
17:00
Grębałowianka Kraków
1:6
Borek Kraków
08.08.2020
17:30
Prokocim Kraków
3:1
Orlęta Rudawa
08.08.2020
17:00
Kaszowianka Kaszów
3:1
Nadwiślan Kraków
09.08.2020
14:00
Piast Wołowice
0:4
Kmita Zabierzów
09.08.2020
15:00
Dąbski Kraków
:
Grębałowianka Kraków
12.08.2020
17:30
Skawinka Skawina
:
Kaszowianka Kaszów
12.08.2020
18:00
Zwierzyniecki Kraków
:
Prokocim Kraków
12.08.2020
18:00
Nadwiślan Kraków
:
Bronowianka Kraków
12.08.2020
18:00
Wieczysta Kraków
:
Hutnik II Kraków
12.08.2020
18:00
Borek Kraków
:
Piast Wołowice
12.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wróblowianka Wróblowice
2:1
Dziecanovia Dziekanowice
08.08.2020
17:00
Złomex Branice
4:1
Błękitni Bodzanów
08.08.2020
17:30
Radziszowianka Radziszów
3:1
Orzeł Myślenice
08.08.2020
17:30
Tempo Rzeszotary
3:0
Jordan Sum Zakliczyn
09.08.2020
16:00
Wiślanka Grabie
6:0
Gdovia Gdów
09.08.2020
17:00
Raba Dobczyce
4:3
Pasternik Ochojno
09.08.2020
17:00
Wiarusy Igołomia
:
Górnik Wieliczka
12.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Zgoda Byczyna
0:3
Babia Góra Sucha Beskidzka
08.08.2020
16:00
Niwa Nowa Wieś
4:0
LKS Gorzów
08.08.2020
16:00
Garbarz Zembrzyce
0:2
Nadwiślanin Gromiec
08.08.2020
17:00
Hejnał Kęty
2:1
Kalwarianka Kalwaria Z.
08.08.2020
17:00
MKS Libiąż
1:2
Zatorzanka Zator
08.08.2020
17:00
Sokół Przytkowice
4:0
Victoria Jaworzno
08.08.2020
18:00
Sosnowianka Stanisław Dln
2:2
LKS Żarki
09.08.2020
17:00
Halniak Maków Podhalański
0:3
Brzezina Osiek
09.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

LKS Szynwałd
4:0
Zorza Zaczarnie
08.08.2020
17:30
LUKS Skrzyszów
2:1
Tuchovia Tuchów
08.08.2020
17:30
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
1:2
Polan Żabno
08.08.2020
18:00
Ciężkowianka Ciężkowice
3:4
LKS Rzuchowa
08.08.2020
18:00
Dunajec Zbylitowska Góra
0:0
Olimpia Wojnicz
09.08.2020
17:00
GLKS Gromnik
4:0
Unia Niedomice
09.08.2020
17:00
Dunajec Zakliczyn
2:1
Wisła Szczucin
09.08.2020
17:00
Ikar Odporyszów
4:7
Pogórze
09.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Sokół Borzęcin Górny
3:3
Raba Książnice
08.08.2020
13:30
Wola Radłowska
0:2
Strażak Mokrzyska
08.08.2020
17:00
Poręba Spytkowska
0:1
Orzeł Dębno
08.08.2020
18:00
Olimpia B.
4:0
Szreniawa Nowy Wiśnicz
09.08.2020
13:00
Naprzód Sobolów
0:0
Olimpia Kąty
09.08.2020
16:00
Błyskawica Proszówki
5:2
Arkadia Olszyny
09.08.2020
17:00
Radłovia Radłów
4:1
Jadowniczanka Jadowniki
09.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Podhalanin Biecz
3:1
Zawisza R.
08.08.2020
16:00
Helena Nowy Sącz
3:1
LKS Łużna
08.08.2020
16:00
Hart Tęgoborze
4:0
LKS Uście Gorlickie
08.08.2020
17:00
Dunajec Nowy Sącz
7:3
Grybovia Grybów
08.08.2020
17:00
Orzeł Wojnarowa
:
LKS Zagórzany
08.08.2020
 
odwołany
LKSKobylankaKobylanka
6:3
Kolejarz Stróże
08.08.2020
17:00
Łosoś Łososina Dolna
7:0
Zyndram
09.08.2020
15:00
Sokół Stary Sącz
2:2
ULKS Korzenna
09.08.2020
14:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Jarmuta
4:1
Zalesianka
08.08.2020
17:00
Wiatr Ludźmierz
5:0
Turbacz Mszana Dolna
08.08.2020
17:30
Laskovia
1:4
Babia Góra Lipnica Wielka
08.08.2020
17:30
Krokus
0:1
Czarni Czarny Dunajec
09.08.2020
15:00
Huragan Waksmund
2:3
LKS Szaflary
09.08.2020
17:30
Jordan Jordanów
1:1
AKS Ujanowice
09.08.2020
17:30
Wierchy Pasierbiec
5:1
Granit Czarna Góra
09.08.2020
17:30

Klasa A (Kraków I)

Bibiczanka Bibice
2:0
Prądniczanka II Kraków
08.08.2020
16:00
Słomniczanka II Słomniki
1:1
Partyzant Dojazdów
09.08.2020
11:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Wierzbowianka Wierzbno
09.08.2020
17:30
Jastrzębiec Książ Wielki
8:2
Michałowianka Michałowice
09.08.2020
15:00
Strażak Goszcza
:
Płomień Kościelec
09.08.2020
18:00
Spartak Wielkanoc
3:8
Galicja Raciborowice
09.08.2020
17:30
Błękitni II Modlnica
1:2
Szreniawa Koszyce
09.08.2020
17:00
Prądniczanka II Kraków
:
Słomniczanka II Słomniki
12.08.2020
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
:
Błękitni II Modlnica
12.08.2020
17:00
Partyzant Dojazdów
:
Spartak Wielkanoc
12.08.2020
17:30
Ekler Baranówka
:
Strażak Goszcza
12.08.2020
18:00
Michałowianka Michałowice
:
Czarni 03 Grzegorzowice
12.08.2020
18:00
Galicja Raciborowice
:
Jastrzębiec Książ Wielki
12.08.2020
18:00
Płomień Kościelec
:
Bibiczanka Bibice
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków II)

Lotnik Kryspinów
4:0
Wisła Rząska
08.08.2020
11:00
JKS Zelków
4:3
Wisła Jeziorzany
08.08.2020
11:00
Świt Krzeszowice
3:1
Sokół Rybna
08.08.2020
17:30
MKS Skała 2004
3:1
Dragon Szczyglice
08.08.2020
17:30
Iskra Czułów
1:1
Liszczanka Liszki
08.08.2020
18:00
Maszycanka Maszyce
2:1
Sportowiec Modlniczka
08.08.2020
18:00
Wisła Czernichów
1:2
Strażak Rączna
09.08.2020
18:00
Tęcza Piekary
:
JKS Zelków
12.08.2020
17:00
Liszczanka Liszki
:
Lotnik Kryspinów
12.08.2020
17:30
Świt Krzeszowice
:
Strażak Rączna
12.08.2020
17:30
Dragon Szczyglice
:
Iskra Czułów
12.08.2020
18:00
Wisła Jeziorzany
:
MKS Skała 2004
12.08.2020
18:00
Sokół Rybna
:
Sportowiec Modlniczka
12.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków III)

Wanda Nowa Huta
0:2
Bieżanowianka Kraków
08.08.2020
11:00
Rzozovia Rzozów
2:3
Iskra Krzęcin
08.08.2020
17:00
Pogoń Skotniki
7:4
Cedronka Wola Radziszowska
08.08.2020
17:00
Płomień Kostrze
2:4
Tramwaj Kraków
08.08.2020
17:00
Strzelcy Kraków
1:4
Podgórze Kraków
08.08.2020
17:00
Bratniak Kraków
0:2
Kabel Kraków
09.08.2020
17:00
Fairant Kraków
1:1
Gajowianka Gaj
09.08.2020
17:00
Podgórze Kraków
:
Bratniak Kraków
12.08.2020
17:00
Krakus Swoszowice
:
Wanda Nowa Huta
12.08.2020
17:00
Gajowianka Gaj
:
Pogoń Skotniki
12.08.2020
17:00
Tramwaj Kraków
:
Strzelcy Kraków
12.08.2020
17:30
Bieżanowianka Kraków
:
Płomień Kostrze
12.08.2020
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
:
Rzozovia Rzozów
12.08.2020
18:00
Kabel Kraków
:
Fairant Kraków
12.08.2020
18:00

Klasa A (Wieliczka)

Zryw Szarów
:
Contra Sułków
08.08.2020
 
odwołany
Sokół Chorągwica
0:2
Piast Łapanów
08.08.2020
17:00
UKS Sygneczów
:
Czarnochowice
08.08.2020
 
odwołany
Rożnowa
1:2
Piłkarz Podłęże
09.08.2020
16:00
Wilga Koźmice Wielkie
4:0
Iskra Zakrzów
09.08.2020
16:00
Strażak Kokotów
1:2
Nadwiślanka Nowe Brzesko
09.08.2020
17:00
Wolni Kłaj
6:0
Gwiazda Brzegi
09.08.2020
17:00
Zieloni Niegowić
3:1
Czarni Staniątki
09.08.2020
17:00

Klasa A (Myślenice)

Hejnał Krzyszkowice
4:0
Sęp Droginia
08.08.2020
16:30
Karpaty Siepraw
6:3
Rokita Kornatka
08.08.2020
17:00
Clavia Świątniki Górne
4:1
Staw Polanka
08.08.2020
17:30
Gościbia Sułkowice
5:1
Sokół Borzęta
08.08.2020
18:00
Górki Myślenice
1:2
Skalnik Trzemeśnia
08.08.2020
18:00
Zielonka Wrząsowice
1:2
Topór Tenczyn
09.08.2020
16:00
Beskid Tokarnia
2:4
Lubomir Wiśniowa
09.08.2020
16:00
Iskra Brzączowice
0:1
LKS Rudnik
09.08.2020
17:30

Klasa A (Olkusz)

Pilica Wierbka
7:3
Unia Jaroszowiec
08.08.2020
11:00
Prądnik Sułoszowa
2:1
Wielmożanka Wielmoża
08.08.2020
17:00
Trzy Korony Żarnowiec
2:1
Centuria Chechło
08.08.2020
17:30
Promień Przeginia
3:0
Spartak Charsznica
09.08.2020
11:00
Przebój Wolbrom
1:3
Legion Bydlin
09.08.2020
17:00
Strażak Przybysławice
3:1
Olimpia Łobzów
09.08.2020
17:00
Sokół Gołaczewy
2:3
Błysk Zederman
09.08.2020
17:00
Błyskawica Kolbark
3:3
Laskovia
09.08.2020
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Wisła Jankowice
1:1
Fablok Chrzanów
08.08.2020
11:00
Wisełka Rozkochów
0:5
Ciężkowianka Jaworzno
08.08.2020
17:00
Tęcza Tenczynek
1:3
Błyskawica Myślachowice
08.08.2020
17:00
Wolanka Wola Filipowska
0:2
Start Kamień
08.08.2020
18:00
Victoria Zalas
1:4
MKS Alwernia
09.08.2020
14:30
UKS Dulowa
1:2
SPRiN Regulice
09.08.2020
17:00
Unia Kwaczała
4:2
Promyk Bolęcin
09.08.2020
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Wiarusy II
4:2
Gdovia II Gdów
08.08.2020
11:00
Start Brzezie
5:0
Ledniczanka
08.08.2020
17:00
Wieliczanka Wieliczka
2:1
Dąb Zabierzów Bocheński
08.08.2020
17:30
Promień Zakrzowiec
0:5
Naprzód Ochmanów
08.08.2020
18:00
Tęcza Słomiróg
5:4
Gryf Wiatowice
08.08.2020
18:00
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
2:3
Górnik II Wieliczka
09.08.2020
15:00
Wilga Instalbud Golkowice
2:4
Batory Wola Batorska
09.08.2020
18:00

Klasa B (Myślenice)

Raba II Dobczyce
4:1
Górki II Myślenice
08.08.2020
15:00
Radwan Skomielna Czarna
2:2
Dukla Bysina
08.08.2020
17:00
Orzeł Nowa Wieś
3:0
Grodzisko Raciechowice
08.08.2020
18:00
Karpaty II Siepraw
0:1
Jawor Jawornik
09.08.2020
17:00
Szczebel Lubień
1:3
Cyrhla Krzczonów
09.08.2020
17:00
LKS Trzebunia
2:0
Iskra Głogoczów
09.08.2020
18:00
Cyrhla Krzczonów
:
Radwan Skomielna Czarna
12.08.2020
18:00

Klasa B (Olkusz)

Strumyk Zarzecze
3:1
Pilica II Wierbka
08.08.2020
17:00
Northstar Miechów
7:5
Trzy Buki Wierzchowisko
08.08.2020
17:00
Czapla Czaple Male
1:4
Orzeł K.
08.08.2020
17:00
Victoria Smroków
0:2
Stare Bukowno
09.08.2020
11:00
Cobra Wężerów
0:3
Hetman Dłużec
09.08.2020
14:00
Nidzica Słaboszów
:
Piliczanka II Pilica
09.08.2020
17:00

Małopolska Liga Juniorów

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:0
Okocimski Brzesko
08.08.2020
10:00
Limanovia Limanowa
0:3
Dunajec Nowy Sącz
08.08.2020
10:00
Garbarnia Kraków
12:1
Sokół Stary Sącz
08.08.2020
10:00
Pcimianka Pcim
0:1
Górnik Wieliczka
08.08.2020
16:30
Unia Tarnów
1:3
Sandecja Nowy Sącz
09.08.2020
10:00
Puszcza Niepołomice
2:2
Prądniczanka Kraków
09.08.2020
10:00
Podhale Nowy Targ
3:0
BKS Bochnia
09.08.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
1:0
Orkan Raba Wyżna
09.08.2020
17:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Glinik Gorlice
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
 
Podgórze Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Puszcza Niepołomice
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja II Nowy Sącz
:
Górnik Wieliczka
10.08.2020
18:00
Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
13:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Garbarnia Kraków
12.08.2020
10:00
Unia Oświęcim
:
Okocimski Brzesko
12.08.2020
11:00
Podhale Nowy Targ
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
 
Unia Tarnów
:
AP 21 Kraków
12.08.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
:
Beskid A.
12.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
Respect Szalowa
12.08.2020
15:00
Raba Dobczyce
:
MOSiR Bochnia
12.08.2020
17:00

I Małopolska Liga Młodzików

Tarnovia Tarnów
:
Okocimski Brzesko
11.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
AS Progres Kraków
12.08.2020
17:00
Kalwarianka
:
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
17:00

II Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków
:
AS Progress Andrychów
12.08.2020
17:00
Fablok Chrzanów
:
Cracovia II
12.08.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Bronowianka
12.08.2020
13:00

Ekstraliga Kobiet

Medyk Konin
1:1
GKS Katowice
08.08.2020
12:00
Czarni Sosnowiec
8:0
Olimpia Szczecin
08.08.2020
13:00
SMS Łódź
2:0
AZS UJ Kraków
08.08.2020
13:30
ROW Rybnik
1:2
Śląsk Wrocław
09.08.2020
12:15
Rolnik Biedrzychowice
0:6
Górnik Łęczna
09.08.2020
16:00
APLG Gdańsk
0:1
KKP Bydgoszcz
09.08.2020
18:00