facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Rezerwy Cracovii w trzeciej lidze! (foto)

Rezerwy Cracovii w trzeciej lidze! (foto)

Dziś ostatecznie rozstrzygnęło się kto awansuje z Małopolski do trzeciej ligi "małopolskiej". Przypieczętowały to przy Wielickiej rezerwy Cracovii, które w dwumeczu okazały się zdecydowanie lepsze od tarnowskich Jaskółek.

 

 

W rewanżowym pojedynku barażowym, Pasy także skorzystały z graczy będących w kadrze ekstraklasowej Cracovii i znów rywalizowały pod czujnym okiem Michała Probierza. W rewanżu, tarnowianie także rozpoczęli z dość dużym animuszem z tą różnicą, że to oni zostali już na wstępie zaskoczeni. W 6 minucie wynik otworzył Rakoczy i Jaskółki miały pod górę już od startu.
 
Potem Pasy kontynuowały naciski i zanosiło się na kolejne gole. W 20 minucie po centrze Rakoczego, bliski strzelenia gola był rosły Strózik. Ten duet zresztą był sporym problemem dla defensywy tarnowian, bo niedługo potem po mięciutkiej wrzutce Rakoczego, Strózik ponownie nękał Lisaka. Pasy czuły się coraz pewniej i nawet oddały nieco pola przyjezdnym, w efekcie dwukrotnie zapachniało kłopotami. W 23 minucie po błędzie obrońcy, szybką kontrę wyprowadził Popiela. Wsparł się zagraniem na skrzydło do często zatrudnianego Wardzały, ten dorzucił piłkę na krótki słupek, gdzie Popiela nawet uprzedził Wilka ale przeniósł futbolówkę ponad poprzeczkę. Było bardzo groźnie, a mogło być jeszcze ciekawiej gdyby w 40 minucie arbiter podyktował karnego za wyraźne zagranie uniesioną do góry ręką przez Strózika (został trafiony piłką po główce stojącego 2 metry obok Bracika). Mimo protestów, arbiter nie dopatrzył się złamania przepisów. Pasy zdołały losy awansu rozstrzygnąć jeszcze przed przerwą, a udało się to dzięki ekstraklasowcowi Vestenickiemu, który z bliska domykał akcje Rakoczego i Zauchy.
 
Po przerwie tarnowianie wprowadzali już na murawę młodzież, w Cracovii na boisku pojawił się Stachera zmieniając Vestenickiego. W ataku pojawił się Strózik i w zasadzie Cracovia przyjęła dość pasywną postawę na boisku. Goście także pozbawieni wiary w cud, nie forsowali tempa i oglądaliśmy generalnie nudne widowisko. Gdyby nie błąd Lisaka w 64 minucie po którym Wiśniewski dośrodkował na tyle niefortunnie, że Nowak wpakował futbolówkę do własnej bramki (4:0) oraz gdyby nie strzał Popieli po centrze Tyrki i w 89 minucie kapitalne uderzenie Wiśniewskiego z wolnego (Lisak popisał się robinsonadą), nie byłoby w zasadzie o czym pisać.
 
Pasy wzmocnione zawodnikami mającymi kontakt z ekstraklasowymi boiskami, przewyższały tarnowian piłkarsko i zdecydowanie wygrały dwumecz barażowy, nawet niespecjalnie świętując triumf tuż po dzisiejszym meczu.

-[GALERIA ZDJĘĆ

Baraż o III ligę, 12.07.2020
Cracovia II - Unia Tarnów 4:0 (3:0)
Rakoczy 6, Vestenicky 36, 44, Nowak 64 (s)
 
Żółte kartki: Supryn - Zając, J.Malisz, Adamski, Nowak
Czerwona kartka: J.Malisz 80 (druga żółta)
Cracovia II: Wilk - Zaucha, Jarzynka, Bracik, Pik - Vinicius (58 Wiśniewski), Rakoczy, Supryn, A.Malisz (82 Ożóg), Strózik (76 Bała) - Vestenicky (46 Stachera).
Unia: Lisak - Węgrzyn, J.Malisz, Zając, Nytko (46 Tyrka) - Adamski (84 Starzyk), Orlik, Nowak (70 Bis), Wardzała (46 Miłkowski) - Biały (82 Oszust), Popiela.

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2020-07-12 20:29:17


Zobacz też: IV liga (Kraków-Wadowice)

Cracovia  Unia Tarnów 

Komentarze


III liga, gr. 4

Stal Kraśnik
1:2
Chełmianka Chełm
12.08.2020
16:00
Cracovia II Kraków
1:2
KSZO Ostrowiec Św.
12.08.2020
17:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Wólczanka Wólka Pełkińska
12.08.2020
17:00
Odwołany
Sokół Sieniawa
:
Jutrzenka Giebułtów
12.08.2020
17:00
Odwołany
Siarka Tarnobrzeg
:
Podhale Nowy Targ
12.08.2020
17:00
Odwołany
ŁKS Łagów
2:1
Hetman Zamość
12.08.2020
17:00
KS Wiązownica
2:3
Wisłoka Dębica
12.08.2020
18:00
Wisła Sandomierz
4:0
Lewart Lubartów
12.08.2020
18:00
Wisła Puławy
3:2
Korona II Kielce
12.08.2020
18:00
Stal Stalowa Wola
:
Podlasie Biała Podlaska
12.08.2020
 
odwołany
Jutrzenka Giebułtów
:
Orlęta Radzyń Podlaski
15.08.2020
11:00
Hetman Zamość
:
Wisła Puławy
15.08.2020
17:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Cracovia II Kraków
15.08.2020
17:00
Siarka Tarnobrzeg
:
Wisła Sandomierz
15.08.2020
17:00
Wisłoka Dębica
:
Stal Kraśnik
15.08.2020
17:30
KSZO Ostrowiec Św.
:
Stal Stalowa Wola
15.08.2020
17:00

IV liga (Kraków-Wadowice)

Węgrzcanka Węgrzce Wlk
:
Beskid Andrychów
15.08.2020
11:00
Proszowianka Proszowice
:
Orzeł Ryczów
15.08.2020
11:00
Sokół Kocmyrzów
:
Orzeł Piaski Wielkie
15.08.2020
16:00
Garbarnia II Kraków
:
Dalin Myślenice
15.08.2020
16:00
LKS Śledziejowice
:
Clepardia Kraków
15.08.2020
17:00
LKS Jawiszowice
:
MKS Trzebinia
15.08.2020
17:00
Puszcza II
:
Pcimianka Pcim
15.08.2020
 
LKS Rajsko
:
Unia Oświęcim
15.08.2020
 
KS Chełmek
:
Słomniczanka Słomniki
15.08.2020
 

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

Metal Tarnów
:
Sandecja II Nowy Sącz
15.08.2020
11:00
Poprad Muszyna
:
Unia Tarnów
15.08.2020
11:00
Limanovia Limanowa
:
Poprad Rytro
15.08.2020
17:00
Glinik Gorlice
:
Lubań Maniowy
15.08.2020
17:00
GKS Drwinia
:
Skalnik Kamionka Wielka
15.08.2020
 
Okocimski Brzesko
:
Sokół Słopnice
15.08.2020
 
Wolania Wola Rzędzińska
:
Wierchy Rabka Zdrój
15.08.2020
 
Barciczanka Barcice
:
Rylovia Rylowa
15.08.2020
 
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Tarnovia Tarnów
15.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Zieleńczanka Zielonki
:
Piliczanka Pilica
15.08.2020
11:00
Spójnia Osiek
:
Przebój Wolbrom
15.08.2020
17:00
LOT Balice
:
TS Węgrzce
15.08.2020
17:00
Leśnik Gorenice
:
Bolesław Bukowno
15.08.2020
17:30
Przemsza Klucze
:
Orzeł Bębło
15.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Dąbski Kraków
3:6
Grębałowianka Kraków
12.08.2020
17:30
Skawinka Skawina
4:1
Kaszowianka Kaszów
12.08.2020
18:00
Nadwiślan Kraków
1:0
Bronowianka Kraków
12.08.2020
18:00
Wieczysta Kraków
3:0
Hutnik II Kraków
12.08.2020
18:00
Borek Kraków
3:1
Piast Wołowice
12.08.2020
 
Bronowianka Kraków
:
Skawinka Skawina
15.08.2020
11:00
Prądniczanka Kraków
:
Zwierzyniecki Kraków
15.08.2020
11:00
Prokocim Kraków
:
Wieczysta Kraków
15.08.2020
 
Kmita Zabierzów
:
Borek Kraków
15.08.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Wiarusy Igołomia
3:0
Górnik Wieliczka
12.08.2020
18:00
Złomex Branice
:
Wróblowianka Wróblowice
15.08.2020
11:00
Orzeł Myślenice
:
Raba Dobczyce
15.08.2020
17:00
Jordan Sum Zakliczyn
:
Radziszowianka Radziszów
15.08.2020
17:00
Gdovia Gdów
:
Wiarusy Igołomia
15.08.2020
18:00
Dziecanovia Dziekanowice
:
Wiślanka Grabie
15.08.2020
18:00
Błękitni Bodzanów
:
Pasternik Ochojno
15.08.2020
18:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Babia Góra Sucha Beskidzka
:
Sosnowianka Stanisław Dln
15.08.2020
17:00
Kalwarianka Kalwaria Z.
:
Sokół Przytkowice
15.08.2020
17:00
LKS Żarki
:
Halniak Maków Podhalański
15.08.2020
17:00
Brzezina Osiek
:
Garbarz Zembrzyce
15.08.2020
17:00
Zatorzanka Zator
:
Niwa Nowa Wieś
15.08.2020
17:00
Tempo Białka
:
Hejnał Kęty
15.08.2020
17:00
Victoria Jaworzno
:
Zgoda Byczyna
15.08.2020
17:30

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

Pogórze
:
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
15.08.2020
11:00
Wisła Szczucin
:
GLKS Gromnik
15.08.2020
17:00
Tuchovia Tuchów
:
LKS Szynwałd
15.08.2020
17:00
Unia Niedomice
:
LUKS Skrzyszów
15.08.2020
17:30

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Olimpia B.
:
Błyskawica Proszówki
15.08.2020
16:00
Szreniawa Nowy Wiśnicz
:
Orzeł Dębno
15.08.2020
17:00
Strażak Mokrzyska
:
Radłovia Radłów
15.08.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

Helena Nowy Sącz
:
Podhalanin Biecz
15.08.2020
16:00
LKS Łużna
:
Gród Podegrodzie
15.08.2020
17:00
LKS Uście Gorlickie
:
LKSKobylankaKobylanka
15.08.2020
17:30

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Zalesianka
:
Wierchy Pasierbiec
15.08.2020
16:00
Czarni Czarny Dunajec
:
Jordan Jordanów
15.08.2020
17:30
Turbacz Mszana Dolna
:
Jarmuta
15.08.2020
17:30
LKS Szaflary
:
Wiatr Ludźmierz
15.08.2020
17:30

Klasa A (Kraków I)

Prądniczanka II Kraków
1:1
Słomniczanka II Słomniki
12.08.2020
17:00
Wierzbowianka Wierzbno
2:5
Błękitni II Modlnica
12.08.2020
17:00
Partyzant Dojazdów
2:0
Spartak Wielkanoc
12.08.2020
17:30
Ekler Baranówka
8:1
Strażak Goszcza
12.08.2020
18:00
Michałowianka Michałowice
1:1
Czarni 03 Grzegorzowice
12.08.2020
18:00
Galicja Raciborowice
0:1
Jastrzębiec Książ Wielki
12.08.2020
18:00
Płomień Kościelec
3:2
Bibiczanka Bibice
12.08.2020
18:00
Spartak Wielkanoc
:
Prądniczanka II Kraków
15.08.2020
16:00
Czarni 03 Grzegorzowice
:
Galicja Raciborowice
15.08.2020
17:30
Błękitni II Modlnica
:
Michałowianka Michałowice
15.08.2020
 

Klasa A (Kraków II)

Tęcza Piekary
6:2
JKS Zelków
12.08.2020
17:00
Liszczanka Liszki
0:1
Lotnik Kryspinów
12.08.2020
17:30
Świt Krzeszowice
6:0
Strażak Rączna
12.08.2020
17:30
Dragon Szczyglice
2:3
Iskra Czułów
12.08.2020
18:00
Wisła Jeziorzany
1:2
MKS Skała 2004
12.08.2020
18:00
Sokół Rybna
2:3
Sportowiec Modlniczka
12.08.2020
18:00
Lotnik Kryspinów
:
Dragon Szczyglice
15.08.2020
16:00
Maszycanka Maszyce
:
Sokół Rybna
15.08.2020
17:30
MKS Skała 2004
:
Tęcza Piekary
15.08.2020
18:00
Iskra Czułów
:
Wisła Jeziorzany
15.08.2020
18:00

Klasa A (Kraków III)

Krakus Swoszowice
3:0
Wanda Nowa Huta
12.08.2020
11:00
Gajowianka Gaj
1:2
Pogoń Skotniki
12.08.2020
17:00
Tramwaj Kraków
4:1
Strzelcy Kraków
12.08.2020
17:30
Bieżanowianka Kraków
3:1
Płomień Kostrze
12.08.2020
18:00
Cedronka Wola Radziszowska
1:2
Rzozovia Rzozów
12.08.2020
18:00
Kabel Kraków
3:0
Fairant Kraków
12.08.2020
18:00
Iskra Krzęcin
:
Cedronka Wola Radziszowska
15.08.2020
17:00
Strzelcy Kraków
:
Bieżanowianka Kraków
15.08.2020
17:30

Klasa A (Wieliczka)

Contra Sułków
:
Piłkarz Podłęże
15.08.2020
17:00
Zieloni Niegowić
:
Zryw Szarów
15.08.2020
17:00
Czarnochowice
:
Strażak Kokotów
15.08.2020
17:00
Czarni Staniątki
:
Wolni Kłaj
15.08.2020
18:00
Iskra Zakrzów
:
UKS Sygneczów
15.08.2020
18:00

Klasa A (Myślenice)

Sęp Droginia
0:4
Górki Myślenice
12.08.2020
17:30
Staw Polanka
:
Zielonka Wrząsowice
15.08.2020
17:00
Lubomir Wiśniowa
:
Karpaty Siepraw
15.08.2020
17:00
Skalnik Trzemeśnia
:
Gościbia Sułkowice
15.08.2020
17:00
LKS Rudnik
:
Hejnał Krzyszkowice
15.08.2020
17:30
Topór Tenczyn
:
Beskid Tokarnia
15.08.2020
18:00

Klasa A (Olkusz)

Centuria Chechło
:
Przebój Wolbrom
15.08.2020
11:00
Unia Jaroszowiec
:
Sokół Gołaczewy
15.08.2020
17:00
Olimpia Łobzów
:
Promień Przeginia
15.08.2020
17:00

Klasa A (Chrzanów)

Start Kamień
:
Wisła Jankowice
15.08.2020
16:00
MKS Alwernia
:
Unia Kwaczała
15.08.2020
17:00

Klasa B (Wieliczka)

Wilga Instalbud Golkowice
:
Wieliczanka Wieliczka
15.08.2020
17:00
Gryf Wiatowice
:
Start Brzezie
15.08.2020
17:00
Gdovia II Gdów
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
15.08.2020
 
Górnik II Wieliczka
:
Tęcza Słomiróg
15.08.2020
 

Klasa B (Myślenice)

Cyrhla Krzczonów
2:1
Radwan Skomielna Czarna
12.08.2020
18:00
Dukla Bysina
:
Raba II Dobczyce
15.08.2020
16:00
Wicher Stróża
:
Szczebel Lubień
15.08.2020
17:00

Klasa B (Olkusz)

Hetman Dłużec
:
Nidzica Słaboszów
15.08.2020
16:00
Stare Bukowno
:
Pilica II Wierbka
15.08.2020
17:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Legia Warszawa
:
Górnik Zabrze
15.08.2020
12:00
Escola Varsovia Warszawa
:
Hutnik Kraków
15.08.2020
12:00
Pogoń Szczecin
:
Wisła Kraków
15.08.2020
11:00
SMS Łódź
:
Zagłębie Lubin
15.08.2020
12:00
Cracovia Kraków
:
Lech Poznań
15.08.2020
12:30
Jagiellonia
:
Arka G.
15.08.2020
12:00

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D

Motor Lublin
:
TOP 54 Biała Podlaska
15.08.2020
13:30
Hutnik Kraków
:
Karpaty Krosno
15.08.2020
 
Cracovia Kraków
:
Stal Mielec
15.08.2020
15:00
Korona Kielce
:
Wisła Kraków
15.08.2020
 

Małopolska Liga Juniorów

Dunajec Nowy Sącz
:
Podhale Nowy Targ
15.08.2020
10:00
Garbarnia Kraków
:
Unia Tarnów
15.08.2020
10:00
Sokół Stary Sącz
:
BKS Bochnia
15.08.2020
10:00
Orkan Raba Wyżna
:
Pcimianka Pcim
15.08.2020
16:00

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Puszcza Niepołomice
4:1
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
12.08.2020
14:00
Profi Zielonki
:
Garbarnia Kraków
15.08.2020
10:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Puszcza Niepołomice
15.08.2020
13:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Podgórze Kraków
15.08.2020
13:30
Dunajec Nowy Sącz
:
Glinik Gorlice
15.08.2020
13:30

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Tarnovia Tarnów
1:3
Okocimski Brzesko
12.08.2020
13:00
Okocimski Brzesko
:
Sandecja II Nowy Sącz
14.08.2020
18:00
Unia Tarnów
:
Tarnovia Tarnów
15.08.2020
10:00

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
0:4
Garbarnia Kraków
12.08.2020
10:00
Unia Oświęcim
5:1
Okocimski Brzesko
12.08.2020
11:00
Unia Tarnów
10:0
AP 21 Kraków
12.08.2020
13:30
Okocimski Brzesko
:
Podhale Nowy Targ
15.08.2020
10:00
Dunajec Nowy Sącz
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
15.08.2020
16:00
Unia Tarnów
:
Unia Oświęcim
15.08.2020
 
AP 21 Kraków
:
Garbarnia Kraków
15.08.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
:
Beskid A.
12.08.2020
10:00
Raba Dobczyce
4:2
MOSiR Bochnia
12.08.2020
17:00
Sandecja Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
13.08.2020
18:00
Okocimski Brzesko
:
Raba Dobczyce
15.08.2020
13:00
Beskid A.
:
Sandecja Nowy Sącz
15.08.2020
 
Wisła Kraków
:
Tarnovia Tarnów
15.08.2020
 
Respect Szalowa
:
MOSiR Bochnia
15.08.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików

Tarnovia Tarnów
5:1
Okocimski Brzesko
11.08.2020
10:00
Kalwarianka
0:9
Dunajec Nowy Sącz
12.08.2020
17:00
Okocimski Brzesko
:
Sandecja
15.08.2020
10:00
Wisła Kraków
:
Tarnovia Tarnów
15.08.2020
 
Cracovia Kraków
:
Kalwarianka
15.08.2020
 
AS Progres Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
15.08.2020
 

II Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków
2:0
AS Progress Andrychów
12.08.2020
17:00
Okocimski Brzesko
:
Fablok Chrzanów
15.08.2020
13:00
AS Progress Andrychów
:
Cracovia II
15.08.2020
 
Wisła Kraków
:
Podhale Nowy Targ
15.08.2020
 
Bronowianka
:
Limanovia Limanowa
15.08.2020
 

Ekstraliga Kobiet

Górnik Łęczna
:
AZS UJ Kraków
15.08.2020
11:00
Śląsk Wrocław
:
SMS Łódź
15.08.2020
12:00
Olimpia Szczecin
:
APLG Gdańsk
15.08.2020
17:00

I liga kobiet (południe)

Rekord Bielsko Biała
:
Czwórka Radom
15.08.2020
 
Stomil Olsztyn
:
Piastovia Piastów
15.08.2020
 
Pogoń Tczew
:
Resovia Rzeszów
15.08.2020
 
Polonia Środa Wielkopolska
:
UKS SMS II Łódź
15.08.2020
 
UKS Staszkówka Jelna
:
Tarnovia Tarnów
15.08.2020
 
Praga Warszawa
:
SWD Wodzisław
15.08.2020
 

II liga kobiet (wschód)

Widok Lublin
:
Rysy Bukowina Tatrzańska
15.08.2020
 
Prądniczanka Kraków
:
KSP Kielce
15.08.2020
 
Ząbkovia Ząbki
:
Włókniarz Białystok
15.08.2020
 
KS Raszyn
:
Wanda Nowa Huta
15.08.2020
 
AZS UW Warszawa
:
Sokół Kolbuszowa Dolna
15.08.2020
 
Respekt Myślenice
:
Loczki Wyszków
15.08.2020