Podhale rywalem Wieczystej

Podhale Nowy Targ w środowe popołudnie będzie rywalem Wieczystej Kraków w wojewódzkim finale Pucharu Polski, który rozegrany zostanie w Kalwarii Zebrzydowskiej. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Drużyna z III ligi w meczu półfinałowym pokonała Unię Tarnów dopiero po rzutach karnych. W regulaminowym czasie gry utrzymywał się bezbramkowy remis. W pierwszej części dogrywki a dokładnie w dziewięćdziesiątej siódmej minucie do bramki Podhala trafił Suchowski i to Unia była bliżej awansu do finału. Na cztery minuty przed końcem drugiej części dogrywki rzut karny na bramkę zamienił Michał Nawrot doprowadzając tym samym do wyrównania i do rzutów karnych, które zdecydować miały o uczestnictwie w finałowej potyczce z Wieczystą.

Te lepiej egzekwowali goście z Nowego Targu i to oni zameldują się w finale wojewódzkim.

Unia Tarnów – Podhale Nowy Targ 0:0, d.1-1, k. 3-4