facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Lotnik odbiera puchar Kaszowiance! (foto/video)

Lotnik odbiera puchar Kaszowiance! (foto/video)

Na przełomie lipca i sierpnia odbyła się kolejna edycja Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. Tegorocznymi triumfatorami zostali zawodnicy Lotnika Kryspinów, którzy w dramatycznych okolicznościach po serii jedenastek pokonali gospodarza - Kaszowiankę Kaszów i tym samym przerwali ich hegemonię w letnich rozgrywkach.

 

 

Mecze ćwierćfinałowe, w których oczywiście nie brakowało emocji, rozgrywane były w dniach 21, 22, 23 i 25 lipca. Już w pierwszym z nich doszło do rzutów karnych. Próbę nerwów wygrał Lotnik Kryspinów dysponujący świetnym bramkarzem Michałem Zjawińskim. Drugi ćwierćfinał również stał pod znakiem dramaturgii. Odrabiający straty Strażak Rączna zmarnował w samej końcówce rzut karny i to Tęcza powędrowała do walki o finał. Bez problemów z Iskrą Czułów poradził sobie gospodarz turnieju - Kaszowianka Kaszów wysoko pokonując przeciwników. Sensacją pachniało w ostatnim ze starć, gdzie Gwiazda Ściejowice do 89. minuty prowadziła z Liszczanką Liszki, ale piłkarze Tomasza Turka najpierw doprowadzili do wyrównania, a w doliczonym czasie gry zaaplikowali jeszcze dwa gole rywalom.  


ĆWIERĆFINAŁY:

Lotnik Kryspinów - Wisła Jeziorzany 0:0 (4:3 k.) 21.07.2020r.

Sędziowali:
Sławomir Steczko - Wojciech Curyło, Marcin Jurek
Żółta kartka: Tyrała Jakub
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46’) - Lorek, Kuchasz, Zygmunt (Jaskowski 78’), Skóra, Jurek, Brzeźniak, Wilczyński (Tworzyk 73’), Galos, Wąsowicz, Meus
Wisła Jeziorzany: Stachura - Tyrała Krzysztof (Przebinda 66’), Korcel, Król, Nowak, Solecki, Piaskowski, Galos, Tyrała Jakub (Królik 46’), Śladowski, Mlostek
 
Strażak Rączna - Tęcza Piekary 3:4 (2:3) 22.07.2020r.
Jachymczyk 15’, 46’, Steczko Jan 71’ - Kozioł Jakub 24’, Jaskowski 33’, Kozioł Kamil 36’, 59’
 
Sędziowali: Wojciech Curyło - Sławomir Steczko, Marcin Jurek
Żółte kartki: Oratowski - Michalczyk, Florian, Soból Dawid, Kozioł Jakub
Strażak Rączna: Oratowski - Kowalik (Kozłowski 56’), Jachymczyk, Steczko Jan, Grzesiak, Stolarski, Taborski, Jasiołek, Stawowski, Steczko Michał (Woźniak 46’), Wlazło
Tęcza Piekary: Bojda - Ludwikowski, Królik Mariusz, Kina, Królik Sebastian (Steczko 46’), Jaskowski (Miś 75’), Żyła, Soból Sebastian (Kapusta 89’), Kozioł Kamil (Dawid Soból 64’), Kozioł Jakub, Michalczyk (Florian 64’)
 
Iskra Czułów - Kaszowianka Kaszów 0:6 (0:2) 23.07.2020r.
Chryczyk 15’, 49’, Kiełbus 27’, Sotwin 68’, Arynin 73’, Gala 81’
 
Sędziowali: Marcin Jurek - Sławomir Steczko, Wojciech Curyło
Żółte kartki: Malik (dwie), Dukała Szymon
Czerwona kartka: Malik (za dwie żółte)
Iskra Czułów: Kot - Malik, Dukała Szymon, Lewczuk, Petrenko, Faron, Dukała Daniel, Maciusik, Haber, Korczek, Balon. Zagrali również: Baster, Kowal, Szczygieł, Sobczyk.
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Leśko, Pabiś, Talowski, Pamuła, Chryczyk, Gala, Arynin, Sotwin, Kiełbus. Zagrali również: Jaskowski, Grzesiak.
 
Liszczanka Liszki - Gwiazda Ściejowice 3:1 (0:1) 25.07.2020r.
Sobesto 89’, 90+5’, Czubaj 90+2’ - Korczek 4’
 
Sędziowali: Steczko - Chajdecki, Marek
Liszczanka Liszki: Sajdak - Bąk, Dziekan, Koczwara (Turek 26’), Łysek, Marek, Słowiak, Sobesto, Szewczyk, Czubaj, Wyroba. Zagrał również: Kopeć. 
Gwiazda Ściejowice: Horoszko - Żak, Nowak, Drewniak, Guzik, Ugorek, Steczko, Makowski, Korcel, Korczek, Gruca. Zagrali również: Czyrnek, Kapusta, Królik, Sotwin, Kolasa.
 
Oba mecze o awans do wielkiego finału rozegrane zostały w sobotę 1 sierpnia 2020 roku. Do boju stanęła najlepsza czwórka, czyli ekipy Tęczy Piekary, Lotnika Kryspinów, Liszczanki Liszki oraz Kaszowianki Kaszów.


PÓŁFINAŁY

I półfinał 01.08.2020r.

W pierwszym półfinałowym starciu niesiona na skrzydłach aktywnego dopingu swoich młodych kibiców Tęcza Piekary mierzyła się z Lotnikiem Kryspinów. Występujący w roli gości stosunkowo szybko, bo już w siódmej minucie objęli prowadzenie. Ładna i pełna komunikacji akcja Jakuba i Kamila Koziołów dała efekt w postaci celnego dośrodkowania starszego z nich wprost na głowę niepilnowanego Sebastiana Sobola, który z sześciu metrów otworzył wynik spotkania. Piłkarze Adama Kutermaka rozsądnie prowadzili grę i w kolejnych minutach zarówno aktywny Sobol jak i Jakub Kozioł mocno zaangażowani byli w akcje ofensywne na bramkę Lotnika. Dziesięć minut po pierwszym trafieniu zagranie tego drugiego na gola próbował z bliskiej odległości zamienić Michalczyk, jednakże faulowany przez Grzegorza Zygmunta posłał piłkę wysoko nad bramką. Sędzia główny wyrzucił obrońcę z boiska i wskazał na wapno, lecz Krzysztof Olszewski wyczuł intencje Kozioła broniąc tę jedenastkę. Tęcza nie zamierzała załamywać rąk, a nieoceniony wkład w to mieli Sobol oraz dysponujący wspaniałą techniką egzekutor rzutu karnego. Niesfinalizowane szanse zemściły się w 39. minucie meczu. Vladyslav Malinevskyi otrzymał piłkę na 30 metrze i postanowił sprawdzić umiejętności defensywy z Piekar. Zawodnik z Ukrainy popisał się świetnym rajdem prawą flanką, który zwieńczył trafieniem do siatki Tęczy. Jeszcze przed przerwą obie ekipy mogły objąć prowadzenie, jednak Łukasz Michalczyk fatalnie spudłował z bliskiej odległości po podaniu Kozioła, a Rafał Lisowski w ostatniej chwili został powstrzymany przez piekarską obronę z golkiperem Patrykiem Bojdą na czele. 

Po zmianie stron Lotnik podjął bardzo ważną w kontekście późniejszych wydarzeń decyzję. Krzysztof Olszewski oddał miejsce w bramce Michałowi Zjawińskiemu, który tego dnia rozegrał fenomenalne 45 minut. Kryspinowscy zawodnicy po wznowieniu gry dali o sobie znać defensywie Tęczy. Ładny, mierzony strzał zza „szesnastki” zaprezentował grający trener Krzysztof Sadko. Piłka odbiła się jeszcze od jednego z obrońców gości i Bojda drugi raz w tym meczu musiał wyciągać futbolówkę z bramki. Podopieczni trenera Kutermaka stosunkowo szybko odpowiedzieli skutecznym wykonaniem stałego fragmentu gry. Po wrzutce z rzutu rożnego główkował Łukasz Jaskowski, futbolówka poprzez Jakuba Kozioła trafiła do Mariusza Królika i doświadczony defensor bez problemów wyjaśnił sytuację doprowadzając do wyrównania. Wiele świeżości oraz jakości wniosło wprowadzenie na boisko Jakuba Brzeźniaka. Młody zawodnik świetnym przeglądem pola uruchamiał skrzydłowych oraz zagrywał celne piłki do doświadczonego Lisowskiego. Warto podkreślić, że po pierwszym kwadransie drugiej połowy Michał Zjawiński miał już na koncie kilka genialnych interwencji, czym utrudnił życie ekipie z Piekar. W 66. minucie atuty fizyczne i znakomite zdolności ustawiania się wykorzystał Rafał Lisowski. Doświadczony snajper miał mnóstwo czasu w obrębie pola karnego Tęczy na podjęcie decyzji o strzale, który był zbyt trudny dla interweniującego Bojdy. Goście, by myśleć o grze w finale Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki musieli gonić wynik. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Jakub Kozioł sprytnie wymanewrował linię defensywną Lotnika i bez trudu doprowadził do wyrównania. Ostatnie minuty meczu były kolejnym popisem umiejętności kryspinowskiego bramkarza. Zjawiński skutecznie zatrzymywał uderzenia braci Soból czy Jakuba Kozioła. Gdy spodziewano się, że o wyłonieniu pierwszego finalisty rozstrzygnie konkurs rzutów karnych, gospodarze tego starcia pokazali, że gra toczy się do ostatniego gwizdka. Jakub Brzeźniak rewelacyjnie dostrzegł wychodzącego na pozycję Lisowskiego, a rosły napastnik nie spudłował w tak dogodnej sytuacji dając drużynie upragniony awans do meczu finałowego. 

Tym samym smutek zagościł na twarzach licznej delegacji kibiców z Piekar, którzy oprócz głośnego dopingu przez 90 minut zaznaczyli swoją obecność odpalonymi w drugiej połowie dymami w barwach ukochanego klubu.
 
Lotnik Kryspinów  - Tęcza Piekary 4:3 (1:1)
Malinevskyi 39’, Sadko 49’ Lisowski 66’, 90+2’ - Sebastian Soból 7’, Królik 51’, Kozioł Jakub 75’
 
Sędziowali: Steczko Sławomir - Curyło Wojciech, Chajdecki Tomasz
Żółte kartki: Malinevskyi
Czerwona kartka: Zygmunt
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46') - Kuchasz, Zygmunt, Rogala, Skóra, Jurek, Sadko, Wilczyński (Brzeźniak 52’), Galos (Meus 66’), Lisowski, Malinevskyi (Wąsowicz 66’)
Tęcza Piekary: Bojda - Kina, Królik, Ludwikowski, Jaskowski (Soból Dawid 70’), Żyła, Kozioł Kamil (Kapusta 88’), Kozioł Jakub, Michalczyk (Florian 66’), Soból Sebastian, Steczko

Krzysztof Sadko (Trener Lotnika Kryspinów): - Jesteśmy drużyną budowaną od kilku sezonów. Aktualnie ponad 50% naszego zespołu stanowią wychowankowie. Ci młodzi chłopcy dojrzewają i widać to na boisku. Pokłosiem chęci prowadzenia przez nich gry była czerwona kartka wskutek niezamierzonej straty. Spotkanie nie ułożyło się po naszej myśli. Na szczęście 18-letni Olszewski zdołał obronić rzut karny i myślę, że to był taki punkt zwrotny. Ostatecznie cieszymy się z awansu do finału, bo graliśmy konsekwentnie do samego końca. Kolejny raz o losach spotkania rozstrzygnął kilkunastoletni zawodnik. Jesteśmy mieszanką zawodników pamiętających czasy IV-ligowego Lotnika i młodych wilków, którzy stają się coraz ważniejszymi ogniwami. Chłopcy zostawili kawał zdrowia i serca na murawie.

Adam Kutermak (Trener Tęczy Piekary): - To był mecz pod znakiem roztrwonionej przewagi i niewykorzystanych sytuacji. Od 20 minuty graliśmy w przewadze i można powiedzieć, że spotkanie toczyło się pod nasze dyktando. Mamy do siebie pretensje o to późniejsze rozluźnienie. Rywale zagrywali piłki za nasze plecy, a mając tak silnego napastnika w zespole bezlitośnie wykorzystywali kreowane sytuacje. Zadanie utrudniła nam również zmiana bramkarza w przerwie meczu. Analizując poprzednie spotkania wiedziałem, że ten golkiper może nam napsuć krwi, bo jest pewnym punktem Lotnika. Bramka w ostatnich sekundach meczu bardzo boli moich chłopców. Taka jednak jest piłka - co nam los kiedyś dał, to dzisiaj zabrał. Szykowaliśmy się na rzuty karne, miałem już w głowie pierwszą piątkę egzekutorów, ale ostatnia akcja pozbawiła nas tej szansy. Szkoda, bo moim zdaniem ta akcja mogła zostać zduszona w zarodku. Od dwudziestego metra można było przerwać ją faulem i o wszystkim mógłby zadecydować konkurs jedenastek. Chłopcy są podenerwowani i myślę, że ta sportowa złość da pozytywny efekt w niedzielnym meczu. Nie mamy jednak zbyt szerokiej kadry, a dwóch wiodących zawodników zgłosiło urazy, więc prawdopodobnie powalczymy w okrojonym składzie.
 
FUTMAL MVP: Rafał Lisowski - W pierwszym półfinale wyróżniało się kilku zawodników. Po stronie Tęczy Piekary dobre zawody rozegrali Jakub Kozioł oraz Sebastian Soból, jednak to Rafał Lisowski bez wątpienia zasłużył na wyróżnienie. Jego trafienia, a w szczególności drugie - decydujące o miejscu w finale turnieju, przeważyły na korzyść rosłego i doświadczonego napastnika Lotnika Kryspinów. 

II półfinał 01.08.2020r.

Przed pierwszym gwizdkiem drugiego meczu półfinałowego piłkarze i kibice zgromadzeni na obiekcie Kaszowianki Kaszów uczcili minutą ciszy 76. rocznicę Powstania Warszawskiego. Spotkanie rozpoczęte o godzinie 18.00 miało wyłonić drugiego finalistę, na którego czekał już Lotnik Kryspinów. 

Już na początku spotkania Liszczanka dała jasny sygnał, że nie odda bez walki pola faworytom, za co żółtą kartką ukarany został Mateusz Koczwara. Dogodne sytuacje w pierwszym kwadransie miał Marcin Czyż, ale jego strzał najpierw wybronił Michał Cholewa, a następnie spudłował po wrzutce Dawida Gali. Niespodziewanie to jednak goście zdobyli pierwszą bramkę. Piotr Marek zagrał do niepilnowanego Tadeusza Sajdaka. Nominalny bramkarz występujący w tym spotkaniu w roli zawodnika z pola uderzył celnie i futbolówka zatrzymała się dopiero w siatce gospodarzy. Kaszowianie bardzo szybko odpowiedzieli na to trafienie za sprawą Dawida Sotwina. Akcję bramkową uruchomił Czyż, który zagrał do skrzydła do wychodzącego na pozycję Igora Arynina. 27-latek obsłużył dokładnym podaniem wbiegającego w obręb pola bramkowego byłego zawodnika Wisły Kraków i tym samym stan meczu o finał został wyrównany. Ważnym momentem w kontekście reszty spotkania była zmiana kontuzjowanego Dawida Gali, którego zastąpił Bartosz Kiełbus. Michał Cholewa miał wyjątkowo trudne zadanie, gdyż siły ofensywne kaszowskiej drużyny były nad wyraz aktywne i zmobilizowane do przechylenia szali na swoją stronę. Damian Pabiś próbował z bliskiej odległości pokonać głową golkipera Liszczanki, a w 28. minucie Kiełbus przesadził z siłą uderzenia wobec czego piłka w sytuacji sam na sam powędrowała nad poprzeczką. Również Sotwin mógł powiększyć swój dorobek strzelecki, jednak po podaniu od Sebastiana Pamuły na jego drodze stanął słupek. W 37. minucie piękną bramką w samo okienko Cholewy popisał się Kiełbus. Przewaga kaszowian rosła z minuty na minutę i gdyby nie dobra dyspozycja golkipera Liszczanki, to już po pierwszej połowie szanse gości na korzystny rezultat mogłyby prysnąć jak mydlana bańka. 

Przyjezdni chcieli zaliczyć dobre wejście w drugą połowę. Piotr Marek oddał niezły strzał na bramkę Kaszowianki, jednak nie zaskoczył nim Grzegorza Murzańskiego. Po chwili do głosu jednak znów doszli gospodarze i nie oddali pola rywalom właściwie do samego końca. W 57. minucie do bramki trafił Kiełbus, lecz sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Niespełna 60 sekund później Pamuła po doskonałym podaniu Sotwina wpakował piłkę do siatki i tym razem bramka została uznana. Strzelanie w ostatnim sobotnim starciu zakończył Kiełbus, któremu przy czwartym trafieniu asystował Adrian Kaim. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazałe, gdyby próby z dystansu udało się Aryninowi zamienić na gole. W końcówce podmęczonym gospodarzom próbowali zagrozić jeszcze Kopeć i Sajdak, ale to Kaszowianka, która w 90. minucie obiła jeszcze słupek, zameldowała się w finale, gdzie czekał na nią Lotnik Kryspinów.
  
Kaszowianka Kaszów - Liszczanka Liszki 4:1 (2:1)
Sotwin 15’, Kiełbus 37’, 70’, Pamuła 58’ - Sajdak 12’
 
Sędziowali: Curyło Wojciech - Steczko Sławomir, Chajdecki Tomasz
Żółte kartki: Pabiś, Pamuła - Dziekan, Koczwara Mateusz
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Misztal, Pabiś, Talowski, Arynin, Czyż, Kołodziejczyk, Sotwin, Gala (Kiełbus 17’), Pamuła
Liszczanka Liszki: Cholewa - Koczwara Mateusz, Słowiak, Bąk, Szewczyk, Kowalik, Wyroba, Sajdak, Mączyński, Marek, Dziekan (Kopeć 59’)
 
Marek Bojko (Trener Kaszowianki Kaszów): - Jesteśmy zespołem występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej spośród klubów w gminie, zatem oczekuje się od nas zwycięstw i do tego dążymy w każdym meczu. Oczywiście, mamy swoje problemy. W tym sezonie odeszło kilku zawodników, skład uzupełniliśmy nowymi twarzami, ale ten proces ich wdrażania wymaga czasu. Naszą dominację było widać w dzisiejszym meczu i sądzę, że zasłużenie wygraliśmy. Stracona bramka to wynik nieporozumienia między zawodnikami. Zawsze drużyny nastawiające się na grę z kontry mają w tych początkowych fazach spotkania ułatwione zadanie. Przy takim nastawieniu i korzystnym rezultacie szukają na tej świeżości swoich okazji. To rywalom się udało, jednak my prowadziliśmy grę, czekaliśmy na swoje sytuacje i je konsekwentnie wykorzystywaliśmy. Jestem zadowolony z postawy mojej drużyny, a szczególnie wchodzących do seniorskiego składu młodych zawodników takich jak Adrian Kaim.  

Tomasz Turek (trener Liszczanki Liszki): - Mierzyliśmy się z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Nasz skład był zdziesiątkowany. W polu zagrał nasz nominalny bramkarz. Występy zaliczyli także piłkarze notujący raczej epizody w ligowych pojedynkach. Uważam, że jest to dobre przetarcie przed nadchodzącymi meczami o punkty. Liczę, że dotrwamy do spotkania o trzecie miejsce, bo z każdym kolejnym starciem nasz skład się uszczupla. Dawid Dziekan ma problem z kolanem, w ubiegłym tygodniu wypadł Maciek Łysek, a w poprzednim meczu urazu doznał Łukasz Koczwara. Mam nadzieję, że na ligę wróci 2-3 rekonwalescentów.

FUTMAL MVP: Dawid Sotwin - 20-latek w imponującym stylu poprowadził zespół Kaszowianki Kaszów do finału lipcowo-sierpniowego turnieju. W półfinale był motorem napędowym zespołu poprzez wykorzystywanie swoich atutów szybkościowych oraz technicznych, zdobył bramkę oraz zanotował asystę i kluczowe podania.

-[PÓŁFINAŁY - FOTOGALERIA  


Mecz o 3. miejsce: (2x35min.) 02.08.2020r.

Starcie o najniższe miejsce na podium pomiędzy Tęczą Piekary a Liszczanką Liszki rozgrywane było w innym formacie niż pozostałe. Drużyny, ze względu na wysoką temperaturę zgodziły się zagrać dwie połowy po 35 minut każda. Krótszy czas spotkania nie oznaczał bynajmniej mniejszych emocji niż miałoby to miejsce w przypadku meczu trwającego standardowe 90 minut. 

Niefortunna końcówka półfinałowego pojedynku z Lotnikiem Kryspinów z pewnością siedziała z tyłu głów piłkarzy Adama Kutermaka. Od pierwszych minut chcieli przejąć inicjatywę i objąć prowadzenie w meczu o miejsce „na pudle”. Na początku ładną akcję rozegrali Kamil Kozioł z będącym na prawym skrzydle Sebastianem Sobolem, lecz Łukasz Michalczyk chybił w dogodnej sytuacji. Chwilę później świetnej okazji nie sfinalizował Jakub Kozioł, na którego drodze stanął Marcin Cholewa oraz poprzeczka. Oblężenie lisieckiej bramki trwało w najlepsze i nie zapowiadało się, by ten stan rzeczy miał się wkrótce zmienić. O sile ofensywnej ekipy z Piekar stanowił z pewnością Jakub Kozioł, choć i Sebastian Soból, jak na przykład w 19. minucie, gdy uderzył minimalnie obok bramki, był nie lada zagrożeniem. Prawdopodobnie najlepsza próba Liszczanki w tym starciu, gdyby oczywiście zakończyła się bramką, z powodzeniem mogłaby zostać okrzyknięta mianem trafienia tego turnieju. W 33. minucie Jacek Bąk zdecydował się na strzał z 40 metrów, po którym futbolówka tylko obiła spojenie. Tęcza zdołała jeszcze przed przerwą wyjść na prowadzenie. Gola do szatni z najbliższej odległości strzelił po stałym fragmencie gry Dawid Soból.

Na drugie 35 minut gospodarze tego spotkania włączyli drugi bieg i swoją obecność na podium chcieli jak najszybciej potwierdzić. Na nic Liszczance zdało się także wejście trenera Tomasza Turka na boisko. Prawdziwym ciosem dla przyjezdnych była druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Jacka Bąka. Rewelacyjny popis techniki i zwinności dał Jakub Kozioł. 23-latek wypracowywał świetne okazje Dawidowi Sobolowi oraz Łukaszowi Michalczykowi, lecz równie czujny był Michał Cholewa, bez którego wymiar kary mógł być znacznie wyższy. Golkiper popisał się piękną paradą w 65. minucie, gdy futbolówka wędrowała w okienko przy dłuższym słupku. Niestety Cholewa skapitulował dwukrotnie w końcówce meczu. Najpierw do głosu doszli Kamil i Jakub Kozioł. Starszy z nich odważnym rajdem zrobił miejsce młodszemu, który bez problemów umieścił piłkę w siatce. Strzelanie w tym spotkaniu zakończył Paweł Florian. Napastnika obsłużył w ostatnich minutach meczu zdobywca pierwszej bramki.

Końcowy gwizdek dał radość licznej delegacji kibiców Tęczy Piekary, którzy wraz ze swoimi ulubieńcami cieszyli się z brązowego medalu. 
 
Tęcza Piekary - Liszczanka Liszki 3:0 (1:0)
Soból Dawid 35’, Jakub Kozioł 64’, Florian 66’

Żółte kartki: Kina - Bąk (dwie) 
Czerwona kartka: Bąk (za dwie żółte)
Tęcza Piekary: Bojda - Królik, Kina, Ludwikowski, Kozioł Kamil, Steczko, Soból Dawid (Stopa 70’), Kozioł Jakub (Suski 67’), Soból Sebastian, Michalczyk, Florian
Liszczanka Liszki: Cholewa - Szewczyk Mateusz, Koczwara, Słowiak, Szewczyk Łukasz, Bąk, Marek Piotr, Dziekan (Turek 45’), Kowalik, Marek Marcin, Kopeć

Łukasz Michalczyk (Tęcza Piekary): - Cieszymy się z miejsca na podium, bo to był taki nasz cel minimum na ten turniej. Przyznam, że w pewnym momencie już brakowało nam sił, nogi odmawiały już posłuszeństwa. Wynik cieszy tym bardziej, że osiągnęliśmy go okrojoną kadrą, bo po wczorajszym spotkaniu kilku zawodników zgłosiło kontuzje. Półfinałowe starcie z Lotnikiem uznajemy za naszą wielką porażkę, bo grając w przewadze powinniśmy doprowadzić to spotkanie do korzystnego dla nas rozwiązania. Dzisiaj wszystko nam sprzyjało, by osiągnąć dobry rezultat. Chcę również podziękować kibicom, którzy głośno nas wspierali. 

Michał Cholewa (Liszczanka Liszki): - Mecz mógł się zupełnie inaczej ułożyć, gdyby to uderzenie Jacka Bąka z 40 metrów wpadło do bramki. Niestety jednak trafiło w spojenie. Robiliśmy co mogliśmy. Graliśmy bez kilku kluczowych zawodników - wiadomo - urlopy, wakacje, kontuzje. Staraliśmy się, ale do przodu Tęczę popchnęła ta druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka naszego piłkarza. Później już posypało się to lawinowo. W dziesiątkę w takim upale niezwykle trudno było to uratować. Od początku nie chcieliśmy rwać się do przodu, ale spokojnie konstruować akcje. Jesteśmy wymęczeni tymi spotkaniami i to dało się we znaki. Uważam decyzję o skróceniu tego meczu o trzecie miejsce za rozsądną. 
 
FUTMAL MVP: Jakub Kozioł - Dynamiczny atakujący drużyny z Piekar rozegrał kolejny bardzo udany występ na Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. Starcie o trzecie miejsce było ponownym błyskiem umiejętności 23-latka, które to okrasił golem i asystą przy otwierającym golu. 
 
 


Finał 02.08.2020r.

Pomiędzy meczem o trzecie miejsce a wielkim finałem zaplanowano stosunkowo długą, bo prawie dwugodzinną przerwę. Była to idealna okazja dla wszystkich głodnych sportowych emocji sympatyków futbolu, by skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej przygotowanej przez gospodarzy turnieju, a przede wszystkim znaleźć nieco ochłody w postaci zimnych napojów czy lodów. 

Podobnie jak w sobotę drugi mecz rozpoczął się od symbolicznej minuty ciszy. Piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego niedawno sędziego z regionu - Zbigniewa Marszałka.  

Zmobilizowana Kaszowianka dążąca do uniknięcia wpadki przed własną publicznością mocno weszła w finałowy mecz. Już w pierwszej klarownej sytuacji dwójkowa akcja Bartosza Kiełbusa z Igorem Aryninem dała prowadzenie ekipie z Kaszowa za sprawą celnego strzału króla strzelców tegorocznego turnieju. Kolejny bardzo solidny występ zaliczył Dawid Sotwin. 20-latek notował świetne rajdy skrzydłami wykorzystując swoje szybkościowe atuty. Właściwie każda z klarowniejszych sytuacji pierwszej odsłony toczyła się właśnie przez tego zawodnika, którego grę oglądało się z wielką przyjemnością. Kaszowianka nie była jednak w stanie przewagi z tej części meczu przekuć w trafienia, więc po 45 minutach piłkarze Marka Bojko prowadzili tylko jedną bramką.

Drugą odsłonę Lotnik tradycyjnie rozpoczął ze zmienioną obsadą bramki i po raz kolejny był to strzał w dziesiątkę. Michał Zjawiński tuż po wejściu między słupki został sprawdzony przez Arynina próbą zza 16 metra. W 54. minucie skórę gospodarzom turnieju uratował Bartosz Talowski, który po błędzie golkipera przy stałym fragmencie gry zatrzymał na linii bramkowej  futbolówkę. Kilkadziesiąt sekund później piłka wpadła do siatki. Celne dośrodkowanie z rzutu rożnego wprost na głowę Andrzeja Lorka dało Lotnikowi remis. Ostatnie pół godziny nie obfitowało w ogrom klarownych sytuacji strzeleckich. Zawodnicy obu ekip czuli już zmęczenie, a główne zagrożenie tworzone było przy okazji stałych fragmentów gry, przy których atuty fizyczne wykorzystywali piłkarze Lotnika. Z każdą minutą pachniało rzutami karnymi, jednak piłkarze z Kryspinowa pokazali już w półfinale, że dramatyczne końcówki należą do nich. Tym razem jednak wynik remisowy utrzymał się do końca i sędzia główny zaprosił drużyny do konkursu jedenastek. W pierwszej serii rzutów karnych górą byli bramkarze - Grzegorz Murzański i Michał Zjawiński wyczuli intencje rywali broniąc strzały. W drugiej turze Dawid Sotwin oraz Andrzej Lorek zrealizowali swoje zadanie, choć bramkarz Kaszowianki o centymetry minął się z piłką. Zjawiński po raz kolejny pokazał swój geniusz mając naprzeciw siebie Igora Arynina. Kolejne jedenastki bezbłędnie i pewnie wykonali Galos, Pamuła i Sadko. Największa presja ciążyła na Pawle Misztalu, od którego uderzenia zależało, do kogo ostatecznie powędruje puchar. Pojedynek nerwów wygrał bramkarz Lotnika, czym zapewnił tytuł swojej drużynie przerywając hegemonię kaszowskiego kolektywu.

Po meczu i krótkiej przerwie tradycyjnie wręczono nagrody indywidualne oraz zespołowe sponsorowane przez Wójta Gminy Liszki, LKS Kaszowiankę Kaszów, Pracownię Piekarniczo-Cukierniczą „Łysa Góra” Ewa i Janusz Trojan, Wyroby Wędlin Tradycyjnych „Wolarek” oraz „Specjały Lisieckie” Janusza Kromki. Przy wyróżnianiu piłkarzy i drużyn naturalnie nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Liszki Pana Pawła Misia. Turniej jak zawsze stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym, wobec czego brawa należą się organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym w jego poprowadzenie w specyficznych czasach pandemii.
 
Lotnik Kryspinów - Kaszowianka Kaszów 4:3k. 1:1 (0:1)
Lorek 55’ - Kiełbus 6’
W karnych strzelali: Kiełbus (-), Jurek (-), Sotwin (+), Lorek (+), Arynin (-), Galos (+), Pamuła (+), Sadko (+), Misztal (-)
  
Żółte kartki: Lorek, Zygmunt (poza boiskiem) - Kaim, Sotwin
Lotnik Kryspinów: Olszewski (Zjawiński 46’) - Kuchasz, Jurek, Skóra, Sadko, Galos, Malinevskyi (Wąsowicz 85’), Wilczyński (Meus 64’), Brzeźniak, Lorek, Lisowski
Kaszowianka Kaszów: Murzański - Kaim, Misztal, Leśko, Talowski, Arynin, Czyż, Kołodziejczyk, Sotwin, Kiełbus, Pamuła

Michał Zjawiński (Lotnik Kryspinów): - Mierzyliśmy się z wymagającymi warunkami pogodowymi. Wysoka temperatura nie ułatwiała nam gry. Chłopcy włożyli wiele serca w ten turniej. Całe rozgrywki były dla nas pełne emocji i dramaturgii. W półfinale Grzegorz Zygmunt otrzymał czerwoną kartkę i musieliśmy grać w 10, a później „Lisu” doprowadził do wyrównania i następnie zapewnił nam miejsce w finale. To były trudne spotkania, lecz ostatecznie to my cieszymy się z wygranej i podnieśliśmy puchar. Rywale byli wymagający, jednak my daliśmy nie tylko z serca, ale i, jak mówi trener Sadko, z wątroby. Nie ćwiczyliśmy wcześniej rzutów karnych. To wychodzi nam naturalnie i mam nadzieję, że tak zostanie jak najdłużej. Razem z Krzyśkiem Olszewskim rozegraliśmy tyle samo minut. To młody zawodnik, który wiele razy ratował nam wynik meczu i wierzę, iż da nam jeszcze wiele radości. Cieszę się z obronionych jedenastek w finale turnieju, ale nie uważam się za bohatera, bo każdy dołożył cegiełkę do końcowego sukcesu i pokazaliśmy, że Lotnik budzi respekt. 
 
Dawid Sotwin (Kaszowianka Kaszów): - W pierwszej połowie mieliśmy dużo sytuacji, ale ich nie wykorzystaliśmy. Szkoda, bo mecz mógł potoczyć się zupełnie inaczej. Po zmianie stron byliśmy pozytywnie nastawieni, jednak zmęczenie dało się we znaki, bo zostawiliśmy kawał zdrowia na boisku, wskutek czego trochę przygaśliśmy. Konkurs jedenastek to loteria, w której tym razem byliśmy słabsi. Cieszę się z tytułu MVP turnieju, lecz na pewno smakowałoby to lepiej, gdybyśmy stanęli na najwyższym stopniu podium. Dobro drużyny zawsze jest najważniejsze, dlatego tytuł najlepszego zawodnika turnieju jest dla mnie taką nagrodą pocieszenia, chociaż na pewno stanowi motywację do dalszej pracy na treningach i w meczach ligowych. A skoro mowa o rozgrywkach, to naszym celem na ten sezon jest zajęcie miejsce w pierwszej piątce i do tego będziemy dążyć.

FUTMAL MVP: Michał Zjawiński - Golkiper Lotnika Kryspinów kolejny raz pokazał genialną dyspozycję między słupkami. Jego pewne interwencje pozwoliły utrzymać remis, po którym zarządzono konkurs rzutów karnych. Zjawiński wybronił aż trzy jedenastki w finale Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. 
Paweł Miś (Wójt Gminy Liszki):
- Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta Gminy Liszki był specyficzny z racji pandemii COVID-19. Kluby sportowe nie miały szansy rozegrania meczów rundy wiosennej sezonu 2019/20 wobec tego zdecydowaliśmy, by te rozgrywki były namiastką potyczek o punkty. Wiadomo, że sparingi to także forma sprawdzenia się, jednakże gdy stawką jest dominacja na terenie gminy czy też puchar, to dochodzi adrenalina, sportowa złość i tego żaden mecz towarzyski nie jest w stanie zapewnić. Jednocześnie jest to turniej, który odbywa się każdego roku, zatem nie chcieliśmy przerywać tej tradycji. Ponadto, mieliśmy na uwadze kibiców, bo to oni ucierpieli na tzw. lockdownie. Uznaliśmy, że musimy im zapewnić te sportowe emocje oraz rozrywkę. Tegoroczny turniej był specyficzny również ze względu na konieczność pogodzenia jego terminarza z harmonogramem meczów o Puchar Polski. Chcieliśmy, by zespoły miały możliwość wystawienia najsilniejszych składów w obu tych rozgrywkach. Spotkania w tym roku były naprawdę wyrównane. Poza meczem Kaszowianki z Iskrą Czułów o wszystkich starciach zadecydowały tak właściwie detale. Dziękujemy piłkarzom za walkę, było widać po nich głód gry. Finał dostarczył ogromnych emocji, a golkiperzy obu drużyn zaprezentowali genialną formę. Kaszowianka przez wiele lat wygrywała te letnie turnieje. Lotnik z racji zwycięstwa w tegorocznych rozgrywkach będzie gospodarzem w następnym roku. Oba kluby dysponują bazą szkoleniową na bardzo dobrym poziomie. Cieszy mnie, że zespoły w naszej gminie z każdym rokiem rozwijają się pod wieloma względami. Chcemy, by z każdą edycją turnieju Turniej podnosił swoją rangę. Rozważamy wprowadzenie nagród nie tylko rzeczowych dla najlepszych drużyn, ale i finansowych. To pozytywnie wpłynie na rywalizację między zespołami z regionu. 
 
Klasyfikacja końcowa: 
1. Lotnik Kryspinów
2. Kaszowianka Kaszów
3. Tęcza Piekary
4. Liszczanka Liszki
5. Wisła Jeziorzany
6. Strażak Rączna
7. Gwiazda Ściejowice
8. Iskra Czułów
 
Najlepszy bramkarz turnieju: Michał Zjawiński (Lotnik Kryspinów)
Król strzelców: Bartosz Kiełbus (Kaszowianka Kaszów) - 4 bramki
MVP Turnieju: Dawid Sotwin (Kaszowianka Kaszów)


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM
 

Źródło: Przemysław Marczewski (tekst), Krzysztof Porębski (foto), Sebastian Dyląg (video)

Dodano: 2020-08-04 11:33:17


Tęcza Piekary  Lotnik  Kaszowianka  Liszczanka  Puchar Wójta Gminy Liszki 

Komentarze


PKO Ekstraklasa

Zagłębie Lubin
:
Górnik Zabrze
03.10.2020
 
Śląsk Wrocław
:
Cracovia Kraków
03.10.2020
 
Pogoń Szczecin
:
Jagiellonia Białystok
03.10.2020
 
Wisła Kraków
:
Lechia Gdańsk
03.10.2020
 
Piast Gliwice
:
Lech Poznań
03.10.2020
 
Podbeskidzie Bielsko Biała
:
Stal Mielec
03.10.2020
 
Raków Częstochowa
:
Wisła Płock
03.10.2020
 
Warta Poznań
:
Legia Warszawa
03.10.2020
 

Fortuna I liga

Arka Gdynia
0:2
GKS Tychy
29.09.2020
20:40
Widzew Łódź
1:1
Zagłębie Sosnowiec
29.09.2020
18:10
Korona Kielce
0:3
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
30.09.2020
18:10
Sandecja Nowy Sącz
0:4
Stomil Olsztyn
30.09.2020
16:00
Puszcza Niepołomice
2:1
GKS Jastrzębie
30.09.2020
19:00
Radomiak Radom
0:2
Miedź Legnica
30.09.2020
19:00
Chrobry Głogów
1:1
Górnik Łęczna
30.09.2020
18:00
GKS Bełchatów
1:3
ŁKS Łódź
30.09.2020
19:00
Odra Opole
1:0
Resovia Rzeszów
30.09.2020
 
ŁKS Łódź
:
Resovia Rzeszów
03.10.2020
19:08
Odra Opole
:
Arka Gdynia
03.10.2020
19:45
Miedź Legnica
:
Chrobry Głogów
03.10.2020
 
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Radomiak Radom
03.10.2020
 
Zagłębie Sosnowiec
:
Sandecja Nowy Sącz
03.10.2020
 

II liga

Olimpia Elbląg
3:3
Sokół Ostróda
29.09.2020
20:30
Znicz Pruszków
1:0
Hutnik Kraków
29.09.2020
19:00
Skra Częstochowa
1:0
Chojniczanka Chojnice
30.09.2020
15:30
Pogoń Siedlce
4:2
Lech II Poznań
30.09.2020
18:00
Błękitni Stargard
0:5
Stal Rzeszów
30.09.2020
16:00
Olimpia Grudziądz
1:3
GKS Katowice
30.09.2020
18:00
KKS 1925 Kalisz
0:3
Wigry Suwałki
30.09.2020
18:00
Garbarnia Kraków
2:2
Bytovia Bytów
30.09.2020
15:00
Śląsk II Wrocław
1:1
Motor Lublin
30.09.2020
12:00
Olimpia Elbląg
:
Hutnik Kraków
03.10.2020
16:00
GKS Katowice
:
Znicz Pruszków
03.10.2020
17:00
Chojniczanka Chojnice
:
Garbarnia Kraków
03.10.2020
17:00
Sokół Ostróda
:
Błękitni Stargard
03.10.2020
18:00
Bytovia Bytów
:
Śląsk II Wrocław
03.10.2020
18:00
Lech II Poznań
:
Olimpia Grudziądz
03.10.2020
 
Górnik Polkowice
:
Pogoń Siedlce
03.10.2020
 

III liga, gr. 4

Jutrzenka Giebułtów
1:1
Orlęta Radzyń Podlaski
30.09.2020
15:30
KSZO Ostrowiec Św.
1:2
Stal Stalowa Wola
30.09.2020
17:00
Jutrzenka Giebułtów
:
Korona II Kielce
03.10.2020
12:00
Podlasie Biała Podlaska
:
Wisłoka Dębica
03.10.2020
14:00
KSZO Ostrowiec Św.
:
Chełmianka Chełm
03.10.2020
15:00
Avia Świdnik
:
Lewart Lubartów
03.10.2020
15:00
Orlęta Radzyń Podlaski
:
Stal Kraśnik
03.10.2020
15:00
Wólczanka Wólka Pełkińska
:
Hetman Zamość
03.10.2020
15:30
Wisła Puławy
:
Podhale Nowy Targ
03.10.2020
 
Sokół Sieniawa
:
ŁKS Łagów
03.10.2020
 
Stal Stalowa Wola
:
Wisła Sandomierz
03.10.2020
 
Cracovia II Kraków
:
KS Wiązownica
03.10.2020
 

IV liga (Kraków-Wadowice)

Dalin Myślenice
:
LKS Śledziejowice
03.10.2020
15:00
Beskid Andrychów
:
Wiślanie Jaśkowice
03.10.2020
15:30
Clepardia Kraków
:
Proszowianka Proszowice
03.10.2020
 
Unia Oświęcim
:
Puszcza II
03.10.2020
 
Słomniczanka Słomniki
:
Orzeł Ryczów
03.10.2020
 
LKS Rajsko
:
Garbarnia II Kraków
03.10.2020
 

IV liga (Tarnów-Nowy Sącz)

BKS Bochnia
:
Poprad Rytro
03.10.2020
15:30
Rylovia Rylowa
:
Skalnik Kamionka Wielka
03.10.2020
16:00
Okocimski Brzesko
:
Metal Tarnów
03.10.2020
 
Barciczanka Barcice
:
Orkan Szczyrzyc
03.10.2020
 
Bruk-Bet Termalica II Nieciecza
:
Limanovia Limanowa
03.10.2020
 
GKS Drwinia
:
Poprad Muszyna
03.10.2020
 
Tarnovia Tarnów
:
Sokół Słopnice
03.10.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków I)

Przebój Wolbrom
:
TS Węgrzce
03.10.2020
15:00
Orzeł Bębło
:
Bolesław Bukowno
03.10.2020
16:00
Spójnia Osiek
:
Zieleńczanka Zielonki
03.10.2020
16:00
Orzeł Iwanowice
:
LOT Balice
03.10.2020
16:00
Przemsza Klucze
:
LKS Niedźwiedź
03.10.2020
 
Błękitni Modlnica
:
Pogoń Miechów
03.10.2020
 
KS Olkusz
:
Leśnik Gorenice
03.10.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków II)

Wieczysta Kraków
:
Borek Kraków
03.10.2020
11:00
Prokocim Kraków
:
Piast Wołowice
03.10.2020
 
Zwierzyniecki Kraków
:
Dąbski Kraków
03.10.2020
 
Prądniczanka Kraków
:
Grębałowianka Kraków
03.10.2020
 
Hutnik II Kraków
:
Kmita Zabierzów
03.10.2020
 

Klasa Okręgowa (Kraków III)

Pasternik Ochojno
:
Wróblowianka Wróblowice
03.10.2020
11:00
Górnik Wieliczka
:
Gdovia Gdów
03.10.2020
16:00
Raba Dobczyce
:
Wiślanka Grabie
03.10.2020
16:00
Radziszowianka Radziszów
:
Wiarusy Igołomia
03.10.2020
16:00
Tempo Rzeszotary
:
Błękitni Bodzanów
03.10.2020
16:00
Orzeł Myślenice
:
Złomex Branice
03.10.2020
17:00

Klasa Okręgowa (Wadowice)

Nadwiślanin Gromiec
:
Kalwarianka Kalwaria Z.
03.10.2020
15:00
Zatorzanka Zator
:
Tempo Białka
03.10.2020
15:00
Brzezina Osiek
:
Victoria Jaworzno
03.10.2020
15:00
Garbarz Zembrzyce
:
Sosnowianka Stanisław Dln
03.10.2020
15:30
MKS Libiąż
:
Zgoda Byczyna
03.10.2020
15:30
Niwa Nowa Wieś
:
Sokół Przytkowice
03.10.2020
16:00
LKS Gorzów
:
Hejnał Kęty
03.10.2020
16:00
LKS Żarki
:
Babia Góra Sucha Beskidzka
03.10.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Tarnów I)

LKS Rzuchowa
:
Tuchovia Tuchów
03.10.2020
15:00
Dunajec Zbylitowska Góra
:
Dunajec Zakliczyn
03.10.2020
15:00
Pogórze
:
Unia Niedomice
03.10.2020
15:30
Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska
:
GLKS Gromnik
03.10.2020
15:30
Ciężkowianka Ciężkowice
:
LKS Szynwałd
03.10.2020
16:00
LKS Ładna
:
Zorza Zaczarnie
03.10.2020
 

Klasa Okręgowa (Tarnów II)

Orzeł Dębno
:
Olimpia B.
03.10.2020
11:00
Poręba Spytkowska
:
Błyskawica Proszówki
03.10.2020
15:00
Radłovia Radłów
:
Szreniawa Nowy Wiśnicz
03.10.2020
16:00
Jadowniczanka Jadowniki
:
Strażak Mokrzyska
03.10.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz I)

LKSKobylankaKobylanka
:
LKS Łużna
03.10.2020
16:00
Gród Podegrodzie
:
Podhalanin Biecz
03.10.2020
16:00
LKS Uście Gorlickie
:
Zyndram
03.10.2020
16:00
Sokół Stary Sącz
:
Hart Tęgoborze
03.10.2020
16:00

Klasa Okręgowa (Nowy Sącz II)

Zalesianka
:
Krokus
03.10.2020
14:00
Jarmuta
:
Jordan Jordanów
03.10.2020
15:30
Turbacz Mszana Dolna
:
Granit Czarna Góra
03.10.2020
15:30
Wiatr Ludźmierz
:
Laskovia
03.10.2020
15:30
LKS Szaflary
:
Czarni Czarny Dunajec
03.10.2020
15:30

Klasa A (Kraków I)

Ekler Baranówka
:
Wierzbowianka Wierzbno
03.10.2020
16:30
Prądniczanka II Kraków
:
Galicja Raciborowice
03.10.2020
 
Bibiczanka Bibice
:
Błękitni II Modlnica
03.10.2020
 

Klasa A (Kraków II)

Lotnik Kryspinów
:
Wisła Czernichów
03.10.2020
15:00
Dragon Szczyglice
:
Wisła Rząska
03.10.2020
15:00
Wisła Jeziorzany
:
Strażak Rączna
03.10.2020
16:00
Iskra Czułów
:
Świt Krzeszowice
03.10.2020
16:00

Klasa A (Kraków III)

Wanda Nowa Huta
:
Iskra Krzęcin
03.10.2020
11:00
Płomień Kostrze
:
Rzozovia Rzozów
03.10.2020
15:00
Tramwaj Kraków
:
Kabel Kraków
03.10.2020
15:00
Bieżanowianka Kraków
:
Gajowianka Gaj
03.10.2020
16:00
Krakus Swoszowice
:
Cedronka Wola Radziszowska
03.10.2020
 
Strzelcy Kraków
:
Pogoń Skotniki
03.10.2020
 
Bratniak Kraków
:
Fairant Kraków
03.10.2020
 

Klasa A (Wieliczka)

Wolni Kłaj
:
Rożnowa
03.10.2020
15:00
Contra Sułków
:
Iskra Zakrzów
03.10.2020
15:00
UKS Sygneczów
:
Strażak Kokotów
03.10.2020
15:30
Zieloni Niegowić
:
Piłkarz Podłęże
03.10.2020
16:00
Czarni Staniątki
:
Nadwiślanka Nowe Brzesko
03.10.2020
16:00
Zryw Szarów
:
Piast Łapanów
03.10.2020
 

Klasa A (Myślenice)

Górki Myślenice
:
Gościbia Sułkowice
03.10.2020
16:00
Sęp Droginia
:
Beskid Tokarnia
03.10.2020
16:00
LKS Rudnik
:
Skalnik Trzemeśnia
03.10.2020
16:00
Karpaty Siepraw
:
Topór Tenczyn
03.10.2020
16:30

Klasa A (Olkusz)

Centuria Chechło
:
Spartak Charsznica
03.10.2020
11:00

Klasa A (Chrzanów)

UKS Dulowa
:
Wisła Jankowice
03.10.2020
15:00
Błyskawica Myślachowice
:
Zagórzanka Zagórze
03.10.2020
15:00
Tęcza Tenczynek
:
Wolanka Wola Filipowska
03.10.2020
15:00
MKS Alwernia
:
Ciężkowianka Jaworzno
03.10.2020
15:00

Klasa B (Kraków I)

Zawisza Sulechów
:
Olimpia Czaple Wielkie
03.10.2020
15:00

Klasa B (Kraków II)

Maszycanka II Maszyce
:
Płomień Jerzmanowice
03.10.2020
16:30
Topór Aleksandrowice
:
Górzanka Nawojowa Góra
03.10.2020
 
Potok Więckowice
:
Niegoszowianka
03.10.2020
 
Iskra Radwanowice
:
Fitball Szklary
03.10.2020
 
Kmita II Zabierzów
:
Bronowicki Kraków
03.10.2020
 

Klasa B (Kraków III)

Wieczysta II
:
Dragoons Kraków
03.10.2020
15:00
Victoria Kraków
:
Opatkowianka Opatkowice
03.10.2020
 

Klasa B (Kraków IV)

Tyniec Kraków
:
Lotnik II Kryspinów
03.10.2020
11:00
Borkowianka Borek Sz.
:
Radziszowianka II
03.10.2020
15:30
Sankowia Sanka
:
Sparta Przeginia Duchowna
03.10.2020
 
Trzebol Wielkie Drogi
:
Błękitni Czułówek
03.10.2020
 
Nadwiślan Rusocice
:
Skawinka II Skawina
03.10.2020
 

Klasa B (Wieliczka)

Promień Zakrzowiec
:
Wiarusy II
03.10.2020
15:30
Naprzód Ochmanów
:
Wieliczanka Wieliczka
03.10.2020
16:00
Start Brzezie
:
Węgrzcanka II Węgrzce Wlk
03.10.2020
16:00
Górnik II Wieliczka
:
Gdovia II Gdów
03.10.2020
 

Klasa B (Myślenice)

LKS Trzebunia
:
Raba II Dobczyce
03.10.2020
17:00

Klasa B (Olkusz)

Strumyk Zarzecze
:
Czapla Czaple Male
03.10.2020
15:30
Northstar Miechów
:
Stare Bukowno
03.10.2020
15:30

Klasa C (Wieliczka)

Wawrzynianka Wawrzeńczyce
:
UKS Sygneczów II
03.10.2020
17:00

Centralna Liga Juniorów U-18

Jagiellonia
4:2
Wisła Kraków
30.09.2020
11:00
Pogoń Szczecin
:
Cracovia Kraków
03.10.2020
12:00
Legia Warszawa
:
Gwarek Zabrze
03.10.2020
12:00
SMS Łódź
:
Lechia
03.10.2020
12:00
Górnik Zabrze
:
Korona
03.10.2020
 
Zagłębie Lubin
:
Lech Poznań
03.10.2020
 
Hutnik Kraków
:
Śląsk Wrocław
03.10.2020
 
Wisła Kraków
:
Arka G.
03.10.2020
 
Escola Varsovia Warszawa
:
Jagiellonia
03.10.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-17, gr. D

Stal Mielec
:
Cracovia Kraków
03.10.2020
13:30
Karpaty Krosno
:
Hutnik Kraków
03.10.2020
 
Wisła Kraków
:
Korona Kielce
03.10.2020
 
TOP 54 Biała Podlaska
:
Motor Lublin
03.10.2020
 

Centralna Liga Juniorów U-15, gr. D

KKP Korona
:
TOP 54 Biała Podlaska
03.10.2020
12:00
Cracovia Kraków
:
Wisła Kraków
03.10.2020
12:30
Górnik Ł.
:
Sandecja Nowy Sącz
03.10.2020
 

Małopolska Liga Juniorów

Górnik Wieliczka
0:3
Okocimski Brzesko
30.09.2020
17:00
Profi Zielonki
:
Tarnovia Tarnów
03.10.2020
10:00
Sokół Stary Sącz
:
Beskid Andrychów
03.10.2020
10:00
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Pcimianka Pcim
03.10.2020
10:00
Prądniczanka Kraków
:
Górnik Wieliczka
03.10.2020
 
Unia Tarnów
:
Podhale Nowy Targ
03.10.2020
 
Garbarnia Kraków
:
BKS Bochnia
03.10.2020
 

I Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Puszcza Niepołomice
:
Sandecja Nowy Sącz
03.10.2020
11:00
Podgórze Kraków
:
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
03.10.2020
 
Garbarnia Kraków
:
Profi Zielonki
03.10.2020
 
Glinik Gorlice
:
Dunajec Nowy Sącz
03.10.2020
 

II Małopolska Liga Juniorów Młodszych

Sandecja II Nowy Sącz
:
Okocimski Brzesko
03.10.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Unia Tarnów
03.10.2020
 
Pcimianka
:
Górnik Wieliczka
03.10.2020
 

I Małopolska Liga Trampkarzy

Bruk-Bet Termalica Nieciecza
:
Dunajec Nowy Sącz
03.10.2020
10:00
Unia Oświęcim
:
Unia Tarnów
03.10.2020
10:00
Podhale Nowy Targ
:
Okocimski Brzesko
03.10.2020
10:00
Garbarnia Kraków
:
AP 21 Kraków
03.10.2020
 

II Małopolska Liga Trampkarzy

Tarnovia Tarnów
:
Wisła Kraków
03.10.2020
 

I Małopolska Liga Młodzików

Kalwarianka
:
Cracovia Kraków
03.10.2020
10:00
Dunajec Nowy Sącz
:
AS Progres Kraków
03.10.2020
10:00
Sandecja
:
Okocimski Brzesko
03.10.2020
10:00
Tarnovia Tarnów
:
Wisła Kraków
03.10.2020
 

II Małopolska Liga Młodzików

Cracovia II
:
AS Progress Andrychów
03.10.2020
 
Podhale Nowy Targ
:
Wisła Kraków
03.10.2020
 
Fablok Chrzanów
:
Okocimski Brzesko
03.10.2020
 

Ekstraliga Kobiet

Olimpia Szczecin
:
GKS Katowice
03.10.2020
12:00
Medyk Konin
:
ROW Rybnik
03.10.2020
 
Rolnik Biedrzychowice
:
Śląsk Wrocław
03.10.2020
 
Górnik Łęczna
:
KKP Bydgoszcz
03.10.2020
 
Czarni Sosnowiec
:
AZS UJ Kraków
03.10.2020
 
APLG Gdańsk
:
SMS Łódź
03.10.2020
 

I liga kobiet (południe)

Praga Warszawa
:
Stomil Olsztyn
03.10.2020
12:00
SWD Wodzisław
:
Rekord Bielsko Biała
03.10.2020
12:00
Polonia Środa Wielkopolska
:
Czwórka Radom
03.10.2020
14:00
UKS SMS II Łódź
:
Resovia Rzeszów
03.10.2020
 
UKS Staszkówka Jelna
:
Pogoń Tczew
03.10.2020
 

II liga kobiet (wschód)

Widok Lublin
:
Respekt Myślenice
03.10.2020
16:00
Prądniczanka Kraków
:
AZS UW Warszawa
03.10.2020
14:00
Sparta Daleszyce
:
Włókniarz Białystok
03.10.2020
13:00
KSP Kielce
:
Wanda Nowa Huta
03.10.2020
15:00

III liga kobiet, gr.4

Podgórze Kraków
:
DAP Dębica
03.10.2020
11:00
Izolator Boguchwała
:
Hetman Włoszczowa
03.10.2020
11:00
Tarnovia II
:
Unia Lublin
03.10.2020
12:00
Naprzód Sobolów
:
Iskra Brzezinka
03.10.2020
 

IV liga małopolska kobiet

Uran Łukowica
:
Victoria Zalas
03.10.2020
 
Tempo Białka
:
Bronowianka Kraków
03.10.2020
 
FSA Kraków
:
Olimpia Osieczany
03.10.2020
 
Górnik Wieliczka
:
Burza Roczyny
03.10.2020
 
Prądniczanka II Kraków
:
Pogorzanka Pogorzyce
03.10.2020
 

Centralna Liga Juniorek U-17

Bronowianka Kraków
:
Unia Opole
03.10.2020
11:00
Zabrze
:
Ślęza Wrocław
03.10.2020
12:00
SMS Łódź
:
Resovia Rzeszów
03.10.2020
12:30

I liga futsalu (południe)

Sośnica Gliwice
:
Kamionka Mikołów
03.10.2020
19:00
Stal Mielec
:
BSF Bochnia
03.10.2020
19:30