Podział punktów w Słomnikach

Długo nie było piłkarskiego futbolu w Słomnikach. W sobotę mięliśmy tę możliwość, by ponownie zobaczyć zmagania boiskowe. Licznie zgromadzona publiczność, zarówno ta miejscowa, jak też przyjezdna, gdyż rywalem Słomniczanki – Sokół Kocmyrzów, a więc drużyna z sąsiedniej Gminy Kocmyrzów – Luborzyca. Zapowiadało się ciekawe sportowe widowisko. Jedynym minusem wydawać się mogła pogoda, gdyż spotkanie rozgrywane było o godzinie 14.00 w ogromnym upale.

Grać trzeba było, wszak pogoda jest tak dla jednych jak i drugich taka sama.

Trzeba przyznać, że spotkanie wielkim widowiskiem nie było, a sam wynik 0:0 jest tego najlepszym odzwierciedleniem. Dużym trudem dla piłkarzy na pewno okazał się ogromny upał tego dnia i czy chciałeś czy też nie w pewnych momentach meczowych trzeba było oszczędzać się, by wytrzymać cały trud meczowy. Zawody były typowe dla tych, w których kto strzeli pierwszego gola w spotkaniu, może zgarnąć całą pulę. Tak też mogło być i powinno, lecz w kilku sytuacjach bramkowych brakowało a to szczęścia a to celności.

Początek meczu, to uważna gra obu zespołów i wspólne rozgryzanie, na co kogo stać w tym spotkaniu. W 25 minucie odważniej zaatakował Sokół. Na lewej stronie dobrą piłką obsłużony został Assinor – pognał pod pole karne, sprytnie wycofał na szesnasty metr, a uderzający Motłoch ostemplował słupek.

Godna uwagi była również sytuacja miejscowych, tuż przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania. Wtedy też Bieszczanin próbował z szesnastego metra zaskoczyć Przybysia, a wszystko skończyło się na uderzeniu w słupek.

Wiele nie działo się w tej części – oczekiwaliśmy więc większych emocji w drugiej odsłonie.

Od początku drugiej połowy w zespole Sokoła, zameldował się na murawie Michał Guja. Osoba, której pewnie nikomu szczególnie przedstawiać pewnie nie trzeba, a która swoimi umiejętnościami mogła w pojedynkę odwrócić losy meczu. Trzeba przyznać, że zawodnik wniósł sporo ożywienia w poczynania gości, a i sami przyjezdni zaczęli grać lepiej.

Miejscowi swoją dobrą sytuację bramkową mieli w 70 minucie meczu. Na 18 metrze wykonywali rzut wolny do którego aranżowany został Nawrocki. Dobre uderzenie, lecz piłka po rykoszecie od jednego z obrońców wyszła na korner.

Goście swoją piłkę meczową mieli natomiast w 75 minucie. Prawą stroną popędził Stec, dograł na jedenasty metr do Targosza, ten umiejętnie przepuścił piłkę do zamykającego akcję Motłocha, jednak ten ostatni strzelił "Panu Bogu w okno"!

Doskonała sytuacja bramkowa dla Sokoła, który nie mógł, ale powinien w tym momencie objąć prowadzenie.

Sprawdziło się to o czym prognozowałem wcześniej. Mianowicie sytuacji bramkowych w tym meczu, było jak na lekarstwo. Były jednak takie, które, gdyby zostały wykorzystane, zaważyły by na ostatecznym wyniku zawodów.

Bezbramkowy remis, wydaje się być wynikiem sprawiedliwym – ze wskazaniem na Drużynę Sokoła.

Już w najbliższy weekend kolejna ligowa kolejka. Sokół zmierzy się w niej z Orłem Piaski Wielkie, który wysoko pokonał Węgrzcankę Węgrzce Wielki 6:1.
Słomniczankę czeka wyjazd do beniaminka z Chełmka, gdzie o punkty na pewno nie będzie łatwo – jak to u beniaminka bywa.