Wysoki lot Sokoła!

W drugiej kolejce czwartoligowych zmagań mięliśmy dziś w Kocmyrzowie, bardzo ciekawie zapowiadające się zawody. Miejscowi podejmowali drużynę Orła Piaski Wielkie, która to na inaugurację rozgromiła Węgrzcankę Węgrzce Wielkie w stosunku 6:1. Zapowiadało się interesująco i tak też było, choć zadowolona z wyniku jak też boiskowych poczynań była pewnie tylko jedna drużyna – Sokół Kocmyrzów.

Spotkanie przeniesiono z godzin popołudniowych na godzinę 11.00, co wydawało się w panujących warunkach pogodowych rozwiązaniem delikatnie mówiąc mało komfortowym dla grających.

Początek zawodów, to uważna gra obu drużyn. Nic nie zapowiadało, że może szybko paść gol. Wystarczyła jednak chwila nieuwagi przyjezdnych i Stec w 17 minucie dośrodkował z lewej strony, a Guja wpakował piłkę do siatki z piątego metra.

Aktywny w tym spotkaniu pomocnik Sokoła – Stec w 28 minucie, mógł podwyższyć prowadzenie miejscowych. Z osiemnastego metra oddał centrostrzał na bramkę i pomylił się niewiele.

W 38 minucie rzut rożny wykonywali gospodarze. Assinor dorzucił dokładną piłkę w pole karne, a ta ostatecznie znalazła adresata w osobie Gui. Ten już wiedział co zrobić z futbolówką i z szesnastego metra z półwoleja pokonał Marynowskiego po raz drugi w tym meczu. Drugi gol dla Sokoła i druga bramka popularnego "Gujowego".
Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się pierwsza część zawodów, przypomniał o sobie czarnoskóry Assinor. Dobrą akcję prawą stroną zainicjował znów Stec – znalazł w polu karnym Assinora, a ten minąwszy dwóch obrońców Orła, podwyższył wynik spotkania.

Zgromadzeni licznie kibice, przecierali oczy ze zdumienia, wszak taki wynik do przerwy, dawno nie był widziany w Kocmyrzowie. Zapewne trzeba by się cofnąć dwa lata wstecz, kiedy to Sokół walczył o punkty w Klasie Okręgowej. Tak czy inaczej, zasłużone prowadzenie gospodarzy.

Do przerwy mięliśmy zatem wynik 3:0 dla Drużyny z Gminy Kocmyrzów – Luborzyca.

Druga część zawodów podobna do jej pierwszej odsłony. Miejscowi w pełni kontrolowali bieg boiskowych wydarzeń. Drużyna Orła swoją najlepszą okazję do zdobycia gola miała w 60 minucie. Ciesielski dograł ostrą piłkę wzdłuż pola karnego, lecz zabrakło zawodnika, który dołożyłby tylko nogę. Trzeba przyznać, że sytuacji do zdobycia gola przyjezdni mieli w tym spotkaniu jak na lekarstwo, a ta była bardzo dobrą by zdobyć gola.

W 75 minucie Sokół zaatakował odważniej. Na siedemnastym metrze od bramki faulowany został zawodnik miejscowy, a bardzo dobrze prowadząca te zawody Magdalena Syta, wskazała na rzut wolny.

Pozycja do zdobycia gola, bardzo dobra, a że Sokół ma w swoim zespole zawodników, którzy potrafią takowe okazje wykorzystać wiadomo nie od wczoraj. Tak też się stało. Do piłki podszedł Michał Guja – strzelając pewnie i zdobywając czwartą bramkę dla gospodarzy, a swoją numer trzy w tym meczu.

Miejscowi nie zamierzali kończyć festiwalu strzeleckiego w tym meczu. W doliczonym czasie gry w polu karnym gości faulowany był Pasionek. Sędzia wskazała na "wapno", a pewnym strzelcem rzutu karnego – Pietrzyk.

Sokół rozgromił dziś Orła Piaski Wielkie 5:0 i z zaciekawieniem będziemy czekać na kolejne mecze tego zespołu. Już w najbliższym, Sokoły zmierzą się w Andrychowie z Beskidem, który na własnym boisku jest drużyną bardzo groźną.

Drużynę Orła czeka natomiast spotkanie z beniaminkiem z Chełmka, który to dziś wysoko pokonał Słomniczankę Słomniki 4:0. "Orły", muszą się szybko pozbierać, aby zmyć plamę po dzisiejszych zawodach.

IV liga (gr. Zachodnia), 15.08.2020
Sokół Kocmyrzów – Orzeł Piaski Wielkie 5:0 (3:0)
Guja 17', 38', 75', Assinor 41', Pietrzyk 90+3' (k)

Sokół: Przybyś – Pasionek, Cholewa, Orłowski, Urbaniec (80. Brak), Stec (60. Świeca), Pietrzyk, Motłoch (70. Targosz), Guja (80. Korneluk), Assinor, Zawrzykraj (85. Korfel).

Orzeł: Marynowski – Michura (70. M. Feret), Piekarski (60. Tatar), Uwakwe, Kret, Kądziołka (46. Mazur), Sulima, Ł. Feret (65. Kozik), Wcisło, Śliski, Ciesielski (80. Jeż).

Sędziowali: Magdalena Syta (główny), Kamil Kołodziejczyk, Oliwier Gutkowski (asystenci)

Źródło: Sebastian Gratkowski/ fot. archwium

Dodano: 2020-08-15 22:00:11