facebook youtube twitter


Futbol Wyniki Wyślij nam wynik meczu
 

Wakacyjny Turniej Orlików w Igołomi (foto)

Wakacyjny Turniej Orlików w Igołomi (foto)

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu władz Klubu Sportowego Wiarusy Igołomia oraz wsparciu Urzędu Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce i rzecz jasna dzięki zwycięstwu w konkursie budżetu obywatelskiego, w Igołomi zorganizowano drugą już edycję Pucharu Prezesa KS Wiarusy Igołomia w kategorii orlików.

 

 

Drugą z rzędu, wygraną przez ekipą Nadwiślanki Brzesko, która zaprezentowała najbardziej kompletną drużynę. 


Nowością był występ dziewczęcej drużyny Targowianki, która jedyne punkty straciła w ostatnim pojedynku turnieju i tylko z tego powodu, nie wygrała całego turnieju! Warto nadmienić, że dziewczyny z Targowiska rocznikowo były starsze średnio o 2 lata od pozostałych ekip (i o 4 lata od ekipy Złomexu) co miało nieco zrównoważyć różnice w stylu gry między męskim, a kobiecym futbolem. Przewaga wzrostu pozwoliła targowiankom zaprezentować w pełni swoje umiejętności i szczególnie pod kątem piłkarskim, było naprawdę co podziwiać. Podopieczne Arkadiusza Borycza górowały dojrzałością piłkarską nad większością ekip. Wyróżnienia zaczynały się już w bramce wszak sztab trenerski pozostałych ekip wybrał Anielę Wełnę najlepszą bramkarką całego turnieju. W defensywie królową była Wiktoria Guściora, rasowy środkowy obrońca. Ze spokojem wyprowadzała akcje, zachowywała zimną krew, znakomicie ustawiała się w grze defensywnej noi bezbłędnie rozdawała piłki po skrzydłach. A było komu, bo cały zespół Targowianki świetnie pracował na boisku. Zawodniczki aktywnie szukały gry, wychodziły na pozycje dzięki czemu gra tego zespołu była naprawdę bardzo płynna. To zespół, który dysponował ludźmi od czarnej roboty, od asystowania i od zdobywania bramek. Świetne piłki dogrywała zwłaszcza Amelia Durbas, której centry z kornerów nie raz kończyły się celnymi główkami partnerek, a i sama potrafiła poprowadzić akcję mijając rywali. Motorem napędowym targowianek była także kapitan Julia Dziurdzia, świetnie panująca nad piłką zawodniczka nie raz ucierała nosa przeciwnikom budując w pojedynkę akcję 15-20 metrową (turniej rozgrywany był na orliku). Noi na koniec czas na snajperki. Mowa tu o Gabrieli Marciniak i Julii Sieczce. Tą pierwszą można śmiało mianować liderką ofensywy, widać szybkość podejmowania decyzji strzeleckich, z dystansu, z półdystansu czy głową w polu karnym. Świetnie wspierała ją Sieczka, której technika pozwalała na uderzenia piłki z powietrza bezpośrednio po przyjęciu ją na klatkę piersiową. Tak było choćby w meczu ze Złomexem, gdy wykazywała bodaj najwięcej aktywności pod bramką rywala. Ladies o ile z łatwością uporały się ze Złomexem to dość niespodziewanie zdominowały także całkiem solidną piłkarsko ekipę Skawinki. Wygrana 3:0 w dużej mierze dzięki dwóm trafieniom Zofii Wojdyły nakręciły zespół do walki o najwyższe lokaty. Znacznie trudniej o zwycięstwo było w starciu z gospodarzami zwłaszcza, że dziewczynom przytrafił się na początku gol samobójczy ale siła ofensywna targowianek i tym razem okazała się górą i mogły one jako jedyne w turnieju przystąpić do ostatniego pojedynku z kompletem punktów!-[FOTOGALERIA

Tego kompletu bowiem do ostatniej serii gier nie zdołali zdobyć obrońcy tytułu - Nadwiślanka Nowe Brzesko, zespół świetnie poukładany z bardzo ambitnym i nakręcającym swoich podopiecznych szkoleniowcem. Nadwiślanka królowała w tym turnieju dzięki trzem muszkieterom w drugiej linii. Brylowały tam trzy osiemdziesiątki. W środku, prawdziwy lider zespołu Mateusz Kalika (nr. 88 na koszulce) a na skrzydłach dwie podpory zespołu: supersnajper Patryk Szarata (86) oraz Krystian Suchenko (89). Ci trzej zawodnicy nabijali wszelkie statystyki. Od posiadania piłki, po asysty i gole, a na kreowaniu akcji ofensywnych kończąc. Ten tercet świetnie był także zgrany ze sobą i dodawał pewności siebie całej ekipie. Suchenko znakomicie dryblował na prawej flance, dogrywał piłki, na lewej szarżował Szarata, który najczęściej jednak brylował jako snajper. W środku był wspomniany Kalika, dla którego prowadzenie piłki prawą i lewą nogą rozglądając się jednocześnie po placu gdy nie było problem, tak samo jak bycie pod grą i agresywne napieranie na rywala z piłką. Kalika bez dwóch zdań zasługiwał na miano MVP turnieju bo piłkarsko przewyższał o klasę resztę stawki. Motorem napędowym Nadwiślanki był także szkoleniowiec, który bez względu na wynik i okoliczności wciąż motywował, wciąż wytykał, cały czas dawał bodźce do pełnej koncentracji i rzetelności wykonywania pracy na boisku. To wszystko układało się w całość, która wzorem roku ubiegłego doprowadziła ekipę z Nowego Brzeska do końcowego triumfu. Droga nie była z górki od samego początku, bo Nadwiślanka zaczęła od remisu z gospodarzami ale później pogromy w pojedynkach ze Złomexem i Skawinką doprowadziły do tego, że ostatnie starcie turnieju z Targowianką, było istnym finałem turnieju.


I pojedynek damsko-męski dwóch najlepszych ekip w turnieju okazał się prawdziwym hitem. Targowianka dzielnie stawiała czoła obrońcom tytułu i dłuższymi momentami mecz był naprawdę wyrównany. Prowadzenie objęli jednak w 10 minucie (mecze trwały 15 minut) chłopcy z Nowego Brzeska, a swoją akcję środkiem boiska na gola zamienił Nikodem Nowak. Kilkadziesiąt sekund później w podobnych okolicznościach na 2:0 podwyższył Patryk Szarata ale nie oznaczało to jeszcze końca emocji. Dziewczyny z Targowiska odpowiedziały bowiem błyskawicznie i niezwykle efektownie. Amelia Dziubas przymierzyła niemal z połowy bajecznie z lewej nogi w same widły bramki rywala i mecz nabrał jeszcze rumieńców. Wszystko rozstrzygnęło się w samej końcówce gdy Szarata i Suchenko zamknęli wynik rywalizacji.


O trzecie miejsce w turnieju rywalizowały tak naprawdę ekipy Wiarusów i Skawinki. Ale i w tej kwestii dość szybko się dużo wyjaśniło. W drugiej kolejce Wiarusy przegrały bezpośrednie starcie ze Skawinką, a w trzeciej niespodziewanie straciły punkty ze Złomexem i to Skawince dało duży handicap w walce o ostatnie miejsce na podium. Zespół Kasjusza Piwowarczyka piłkarsko zasługiwał w tej stawce co najmniej na trzecie miejsce. Nieco gorzej jednak było z konsekwencją i koncentracją na boisku, brakowało w tej ekipie lidera, człowieka który udźwignie morale zespołu w sytuacji, gdy ten traci jedną czy drugą bramkę. Ten mankament blokował nieco zwycięską ścieżkę skawinian, którzy jednak zdołali zaprezentować miły dla oka futbol, kilka przemyślanych akcji, naprawdę dobrą grę bez piłki. Czasami można było odnieść wrażenie, że dogrywane wzdłuż bramki piłki były na pamięć, bo zawsze znalazł się tam ktoś, kto domknie dośrodkowanie. Nieźle wyszkoleni technicznie i ze śladami wiedzy taktycznej skawinianie mogli ugrać w turnieju nieco więcej gdyby nie dali się zdominować choćby Targowiance czy zdołować wręcz ekipie Nadwiślanki, która od bodaj wyniku 3:0 tylko już punktowała rywala. Zespół Kasjusza Piwowarczyka miał kilka perełek w składzie. Niezwykle przebojowy i odważny na skrzydle był Przemysław Kuruk. To chłopak dość uniwersalny bo nie dość że bez kozery wdzierał się z piłką między dwóch rywali, to potrafi też uderzyć soczyście z dystansu czy świetnie szukać wolnych stref na boisku. To piłkarz, którego wielokrotnie przyłapywaliśmy przyczajonego na skrzydle, zupełnie bez krycia i pozornie zupełnie poza grą. Był skutecznym bodździem do przerzucenia ciężaru gry na jego skrzydło i zdobywania przestrzeni na boisku. Wykazywał też wysoką efektywność względem wskazówek trenera zza linii bocznej. Warto wspomnieć i Aleksandra Kuklę, chłopaka który walczy na boisku o swoje, rozpycha się w walce o lepszą pozycję i o podanie od partnerów. Skawinka w grze bez piłki naprawdę w tym turnieju imponowała.


Czwartą siłą turnieju byli gospodarze, zespół Radosława Nowaka. Siłą tej ekipy były w tych “orlikowych” warunkach głównie indywidualności. Kilku zawodników pokazało całkiem ciekawe umiejętności techniczne czy stricte piłkarskie. Dryg do dryblowania i markowania kontaktu z piłką wykazywał Filip Kundzinowicz, trudny do okiełznania był Jakub Adamski, który świetnie zastawiał się mając piłkę i równie umiejętnie pracował ciałem w odbiorze piłki. Niezwykłą wolą walki wykazywał się najmniejszy na murawie Dawid Caba, a takim cichym liderem zespołu był tego dnia Kamil Kural, zawodnik od czarnej roboty. Trudno było mu odebrać piłkę głównie dzięki umiejętnej pracy ciałem, świetnie czuł się w roli piwota z obrońcą na plecach, a i dzięki skutecznemu utrzymywaniu się przy piłce potrafił zaskoczyć i solową akcją przez pół boiska. Wiarusy zaprezentowały ciekawy zespół, kilka ciekawych piłkarsko postaci ale jako zespół nie były w stanie wdrapać się na podium


Złomex do Igołomi przywiózł zespół znacznie młodszy od rywali i było to widać gołym okiem, nie tylko w protokole meczowym ale wizualnie na boisku. Siły fizycznej braniczanom wyraźnie brakowało w każdym starciu ale dzięki zespołowej grze i przyzwoitej grze bez piłki, noi w dużej mierze dzięki przebojowemu i o klasę lepszemu od reszty zespołu Mateuszowi Wiśniewskiemu, udało się Złomexowi powalczyć ze Skawinką i utrzeć nosa gospodarzom.


-[FOTOGALERIA

Po turnieju odbyło się uroczyste wręczenie nagród, pucharów, statuetek i medali. Nagrody i udział w turnieju finansowane było z pieniędzy Województwa Małopolskiego w ramach konkursu na Budżet Obywatelski. Dzięki temu, uczestniczące w turnieju drużyny udział wzięły bez wpisowego. 


WYNIKI


Wiarusy - Nadwiślanka 2:2

Kural 2x - N.Nowak, Szarata

Złomex - Targowianka 1:4

M.Wiśniewski - Dziurdzia, Wojdyła 2x, Sieczka


Wiarusy - Skawinka 3:5

Salwiński, Dzięga, Kural - Możuch 3x, Kukla, Rębisz

Nadwiślanka - Złomex 6:0

Szarata 4x, Kalika, samob.


Skawinka - Targowianka 0:3

Wojdyła 2x, Sieczka

Wiarusy - Złomex 1:1

Kural - M.Wiśniewski


Nadwiślanka - Skawinka 10:0

Szarata 4x, Kalika 2x, Suchenko 2x, Nowak, Gieras

Wiarusy - Targowianka 1:2

samob. - Dziurdzia, Sieczka


Skawinka - Złomex 3:1 

Kukla 2x, Dźwigał - M.Wiśniewski

Nadwiślanka - Targowianka 4:1

N.Nowak 2x, Szarata, Suchenko - Dziubas


1. Nadwiślanka 4 10 22-3
2. Targowianka 4  9 10-6
3. Skawinka 4  6  8-17
4. Wiarusy 4  2  7-10
5. Złomex 4  1  3-14

Król strzelców: Patryk Szarata (11 goli - Nadwiślanka)

MVP Turnieju: Mateusz Kalika (Nadwiślanka)

Najlepszy bramkarz: Aniela Wełna (Targowianka Ladies)-[FOTOGALERIA

Wojciech Hajdaś (trener Nadwiślanki): - Czy postawa Targowianki jest zaskoczeniem? Myślę, że nie. Graliśmy z Targowianką Ladies już w tym roku i mniej więcej wiedzieliśmy czego się spodziewać. Wiadomo, że starsze rocznikowo dziewczęta z Targowianki górowały nad naszym zespołem fizycznie i był to faktycznie najtrudniejszy w tym turnieju rywal. Targowianka to ciekawy zespół, próbujący i wręcz grający dobrze piłką. Widzę pewną analogię do zeszłorocznej edycji gdy także zaliczyliśmy mały falstart ale później im trudniejszy był rywal to i nasza forma była wyższa. Z jednej strony to cieszy bo można powiedzieć że jesteśmy drużyną turniejową jak Niemcy, rozkręcamy się z meczu na mecz i wygrywamy ale z drugiej warto się temu przyjrzeć bo kiedyś ta słabsza dyspozycja na początku turniejów może się na nas zemścić. Co do samego turnieju to po raz kolejny słowa uznania należą się organizatorom, władzom klubu WIarusy Igołomia, które są chyba liderem w regionie jeśli chodzi o pozyskiwanie dofinansowań na wszelakie inicjatywy. Z samego budżetu obywatelskiego w ostatnich 3-4 latach Wiarusy pozyskały na szkolenie młodzieży z tego co wiem około pół miliona złotych. A przecież spójrzmy jeszcze na ten okazały obiekt, na to przecież także zarząd Wiarusów skutecznie pozyskiwał środki. Wielkie gratulacje zatem dla gospodarzy zarówno za organizację tego turnieju ale i za ogół działań przez nich prowadzonych. Liczymy na udział w kolejnej edycji i na szansę powalczenia o trzeci tytuł z rzędu.

Końcowa klasyfikacja:

1. Nadwiślanka Nowe Brzesko:
3.Sebastian Gieras, 8.Patryk Mietła, 89.Krystian Suchenko, 88.Mateusz Kalika, 84.Krystian Sendek, 86.Patryk Szarata, 20.Adrian Wielbłąd, 14.Nikodem Nowak, 2.Olaf Nowak. Trener: Wojciech Hajdas.

2. Targowianka Ladies Football Academy
: 1. Amelia Wełna - 9.Julia Dziurdzia, 7.Julia Sieczka, 12.Emilia Babraj, 17.Milena Babraj, 10.Amelia Manys, 16.Zofia Wojdyła, 14.Amelia Durbas, 17.Zuzanna Tabor, 18.Wiktoria Guściora, 9.Gabriela Marciniak. Trener: Arkadiusz Borycz.

3. Skawinka Skawina
: 1.Przemysław Kuruk, 11.Krystian Możuch, 14.Filip Murniak, 23.Tomasz Stańczyk, 15.Karol Solarz, 10.Kamil Rębisz, 7.Hubert Stożek, 6.Krzysztof Dźwigał, 16.Aleksander Kukla. Trener: Kasjusz Piwowarczyk.

4. Wiarusy Igołomia:
7.Łukasz Bętkowski - 26.Filip Kundzinowicz, 2.Robert Walczyk, 55.Kacper Dziża, 52.Michał Boligłowa, 43.Jakub Adamski, 6.Adam Salwiński, 21.Kamil Kural, 37.Dawid Caba, Artur Dzięga. Trener: Radosław Nowak.

5. Złomex Branice:
Szymon Wiśniewski, Tomasz Wiśniewski, Filip Kuczek, Michał Kuczek, Dawid Jaworski, Aleksander Białkowski, Fabian Kurzydło, Mateusz Wiśniewski, Oskar Walawander. Trener: Krystian Stanecki.


RELACJA ZREALIZOWANA W RAMACH USŁUGI FUTMAL PREMIUM

Źródło: Piotr Kwiecień

Dodano: 2020-08-23 13:52:50


Komentarze


PKO Ekstraklasa

Warta Poznań
0:1
Górnik Zabrze
26.10.2020
18:00
Wisła Kraków
:
Lechia Gdańsk
28.10.2020
18:00
przełożony z powodu zagrożenia epidemicznego
Pogoń Szczecin
:
Jagiellonia Białystok
30.10.2020
20:30
przełożony z powodu zagrożenia epidemicznego

Fortuna I liga

Puszcza Niepołomice
:
Górnik Łęczna
29.10.2020
 
Radomiak Radom
:
GKS Tychy
29.10.2020
 
Chrobry Głogów
:
Odra Opole
30.10.2020
17:00
w pierwotnym terminie (25 października, 16:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

II liga

Lech II Poznań
:
Olimpia Elbląg
29.10.2020
13:00
Pierwotnie 17 października, przełożony z powodu zagrożenia epidemicznego.

Centralna Liga Juniorów U-18

Górnik Zabrze
:
Korona
27.10.2020
14:00
w pierwotnym terminie (4 października, 15:00) odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego

Małopolska Liga Juniorów

Orkan Raba Wyżna
0:2
Profi Zielonki
27.10.2020
14:00
Sandecja Nowy Sącz
4:1
Dunajec Nowy Sącz
27.10.2020
14:30
Tarnovia Tarnów
:
Sokół Stary Sącz
28.10.2020
14:00

II Małopolska Liga Trampkarzy

Raba Dobczyce
:
Wisła Kraków
28.10.2020
17:00

I Małopolska Liga Młodzików

Wisła Kraków
:
Dunajec Nowy Sącz
29.10.2020
16:00

II Małopolska Liga Młodzików

Limanovia Limanowa
:
Podhale Nowy Targ
28.10.2020
15:00

I liga oldbojów (Kraków)

Hutnik Kraków
:
Grębałowianka Kraków
26.10.2020
21:00

II liga oldbojów (Kraków)

Zwierzyniecki Kraków
5:3
Prądniczanka Kraków
26.10.2020
18:30