Młode Lwy pożarte (video)

W spotkaniu drugiej kolejki II ligi piłkarskiej drużyna Garbarni Kraków gościła drugi zespół Śląska Wrocław. Gospodarze przegrali 1:3 i źle rozpoczęli sezon 2020/2021. W pierwszych minutach piłkarze Garbarni rzucili się do ofensywy. W piątej minucie po rzucie rożnym piłka trafiła do Grzegorza Marszalika, który przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Podopieczni Łukasza Surmy jednak szybko dopięli swego i w trzynastej minucie otworzyli wynik meczu. Po podaniu Patryka Serafina, najpierw piłkę uderzył Kamil Kuczak. Strzał byłego Wiślaka, został jednak zablokowany, następnie piłka trafiła pod nogi Błażeja Radwanka, który z bliskiej odległości dobił piłkę do bramki gości. Po szybko strzelonej bramce na 1:0 do głosu zaczęli dochodzić Wrocławianie. Swoją pierwszą groźną akcję zawodnicy Śląska mieli po niefrasobliwym podaniu Jakuba Kowalskiego do bramkarza Garbarni. Piłkę przejął Sebastian Bergier, lecz zamiast strzelić do siatki trafił w bramkarza Garbarni Aleksandra Kozioła. W 19 minucie Śląsk wyrównał po pięknej kombinacyjnej wymianie między Bargierem a Matieu Scaletą. Ten ostatni doszedł do podania swojego kolegi i celnym strzałem doprowadził do remisu. W 31 minucie doszło do faulu w polu karnym Garbarni. Przewinił Jan Klimek, a minutę później Wrocławianie cieszyli się już z prowadzenia po pewnie wykorzystanym rzucie karnym przez Sebastiana Bargierak, który precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w prawym rogu bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa niestety była dużo bardziej chaotyczna. Brak ładu w grze jednych i drugich przekładał się na małą ilość stworzonych sytuacji w kolejnych trzech kwadransach. Na domiar złego zawodnicy zaczęli opuszczać murawę z powodu urazów, przez co mecz również stracił swoje tempo z pierwszej połowy. Największym pechowcem spotkania był Mateusz Małek, który wszedł na plac gry 65 minucie, żeby po paru minutach wrócić na ławkę rezerwowych z kontuzją. Na pierwszą groźną sytuację w drugiej części spotkania musieliśmy czekać aż do 75 minuty. Wtedy na strzał zdecydował się rezerwowy piłkarz Śląska Grzegorz Kotowicz. Uderzył jednak nad poprzeczką. W końcowych minutach meczu gospodarzy stać było na jeszcze jeden groźny atak. Lewą stroną boiska ruszył nowy nabytek Garbarni Szymon Pająk. Uderzył bardzo mocno w dalszy róg bramki, a piłka nieznacznie minęła słupek. Ostatniego gola w Krakowie strzelił Śląsk. Po szybkiej kontrze na czystą pozycje wyszedł Adrian Łyszczarz, który spokojnym uderzeniem przypieczętował zwycięstwo rezerw dwukrotnego mistrza Polski.

Śląsk wygrał pierwszy mecz w nowym sezonie i awansował na dziewiąte miejsce w tabeli. Natomiast Garbarnia po pierwszym swoim spotkaniu zajmuje aktualnie szesnastą pozycję. W następnej serii gier Garbarnia jedzie do Kalisza na mecz z KKS 1925. Śląsk natomiast będzie pauzował z uwagi na nieparzystą liczbę drużyn w lidze.