Pogrom w Bronowicach

W siódmej kolejce klasy okręgowej Kraków, grupa II zespół Bronowianki podejmował drugą drużynę Hutnika Kraków. Gospodarze tego dnia byli zdecydowanie słabsi i przegrali wysoko 0:6. W początkowej fazie meczu to Bronowianka przeważała i już w piątej minucie Marko Zeleniuk oddał pierwszy celny strzał na bramkę Adama Dula. Chwile później po tym zdarzeniu Mateusz Kapusta przejął piłkę w środku pola, ruszył przebojowo w stronę obrońców „Hutników” i huknął za pola karnego. Tor lotu piłki przeciął jeden z defensorów gości i piłka wylądowała ostatecznie na rzucie rożnym. Hutnik przeczekał pierwsze ataki rywali i wraz upływem czasu zaczął przejmować inicjatywę w spotkaniu.

Premierową bramkę dla podopiecznych Piotra Gaździckiego strzelił w 28 minucie meczu Adrian Wójcik po kombinacyjnej akcji, którą rozpoczął dobrze tego dnia dysponowany Filip Barabasz. Do końca pierwszej połowy zawodnicy z  Suchych Stawów jeszcze kilkukrotnie stworzyli sobie ciekawe sytuacje. Najgroźniejsze z nich to dwukrotne strzały w słupek Mateusza Reczulskiego. Bronowianka miała bardzo dużo szczęścia przez pierwsze 45 minut. Wynik 0:1 do przerwy to najniższy wymiar kary.

Po przerwie trener gości wpuścił Macieja Papieża i na pewno tej decyzji nie pożałował. Doświadczony pomocnik HKS-u w środku pola wygrywał większość pojedynków i pomagał młodszym kolegom w odbiorze. Na początku drugiej połowy Hutnik podwoił swoje prowadzenie. Krystian Kądzielski po dobrym podaniu z prawej strony boiska płaskim strzałem pokonał Sławomira Łuczaka. Goście nie odpuszczali i w 66 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Adrian Wójcik. Młody napastnik gości znalazł się sam na sam z bramkarzem Bronowianki i plasowanym strzałem trafił do siatki. Zawodnicy gospodarzy po tym golu wyraźnie stracili chęć i zapał do gry. Hutnik natomiast z każdą bramką  czuł się coraz pewniej na murawie. W 77 minucie wprowadzony Papież uruchomił lewą stroną Patryka Matyska. Młody skrzydłowy szybko zabrał się z futbolówką w pole karne i strzelił w prawy róg bramki nie do obrony. w końcówce swoją trzecią i czwartą bramkę zdobył Adrian Wójcik. Najpierw pięknym dryblingiem „nawinął” w polu karnym obrońcę Bronowiankii i strzelił na 0:5, a po chwili wykorzystał dobrą asystę Matuesza Łacha i przypieczętował zasłużoną wygraną HKS-u.

Dla Bronowianki to druga wysoka przegrana z rzędu. Przed tygodniem ulegli przy Chałupnika Wieczystej Kraków 7:0. Podopieczni Bartłomieja Łętochy w tym sezonie nie mają wielu powodów do radości. W siedmiu występach zgromadzili zaledwie trzy punkty. W następnej serii gier jadą na południe Krakowa na mecz z Prokocimiem. Hutnicy natomiast grają w tym sezonie w kratkę. Ich bilans to: dwa zwycięstwa, remis i dwie przegrane. W następnej kolejce pojadą w „delegację” na lokalny pojedynek z Grębałowiaką.