Beskid ogrywa rezerwy

Beskid Andrychów odniósł szóste zwycięstwo w siódmym meczu w IV lidze. Dobra postawa piłkarzy z Andrychowa na chwilę obecną ma odzwierciedlenie w ligowej tabeli, gdzie Beskid plasuje się na pierwszej pozycji.

W sobotnim meczu rywalem Beskidu były rezerwy Puszczy Niepołomice, które radzą sobie słabo i zajmują miejsce w dolnych rejonach tabeli z czteroma punktami na koncie.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w siedemnastej minucie, kiedy to Karcz wpadł w pole karne i podał piłkę do Różyckiego a ten mocnym strzałem z bliska umieścił piłkę w bramce Puszczy. Chwilę później Tomasz Moskała mógł podwyższyć prowadzenie miejscowych, jednak spudłował w dogodnej sytuacji.

Napór gospodarzy trwał w najlepsze, okazję na bramkę zmarnował Kasiński, który próbował z przed pola karnego zaskoczyć goalkeepera Puszczy. Mający przewagę piłkarze Beskidu przed przerwą podwyższyli swoje prowadzenie a na listę strzelców wpisał się Sobala wykorzystując dobre dośrodkowanie Karcza.

W drugiej połowie dobrze grająca drużyna gospodarzy miała kolejne okazję na podwyższenie rezultatu, jednak futbolówka po jednym ze strzałów lądowała na poprzeczce bramki rywali lub obijała tylko boczną siatkę.

Na trzeciego gola kibice miejscowej drużyny czekali do osiemdziesiątej trzeciej minuty, kiedy to do siatki trafił Karcz, notując w tym meczu dwie asysty i dokładając jeszcze bramkę. W samej końcówce rozbici goście tracą jeszcze czwartą bramkę, kiedy to Kołodziej wykończa kontrę zespołu zapoczątkowaną przez Sobalę.

W następnej serii gier piłkarze Beskidu pauzują, natomiast już w pierwszy weekend października podejmą drużynę Wiślanych Jaśkowice