Iskra lesza od lidera

W sobotę w Zakrzowie doszło do ciekawego pojedynku, w którym miejscowa Iskra mierzyła się z Nadwiślanką Nowe Brzesko, czyli zespołem, który przed tą kolejką był jedyną drużyną bez porażki w A-klasie (Wieliczka).

Pierwsze minuty należały do podopiecznych Tyrpuły, już w dziesiątej minucie ataki gości przyniosły skutek w postaci bramki Andrzeja Komendy, wykorzystując dobre dogranie z boczne strefy boiska.

Z upływem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy w dwudziestej piątej minucie doprowadzili do wyrównania. Autorem bramki okazał się niezawodny Sławomir Zeszczuk, lokując piłkę w bramce rywali strzałem z okolic dwudziestu pięciu metrów.

Dwie minuty później na stadionie w Zakrzowie mieliśmy ponowną zmianę wyniku. Iskra wyszła na prowadzenie po dwójkowej akcji. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykonuje Kaczor a piłka trafia wprost na głowę Stawarczyka, który pakuje ją do bramki strzeżonej przez Michała Zaborka.

Podrażnieni goście na drugą połowę wyszli zmotywowani, aby odrobić straty bramkowe i wrócić do gry o pełną pulę. Jednak to to piłkarze z Zakrzowa zdobyli trzecią bramkę, która dała im dwubramkową przewagę. Na listę strzelców zapisał się Kaczor, który wykorzystał prostopadłe zagranie od Budzińskiego i nie ma problemów z pokonaniem goalkeepera gości.

Nadwiślankę stać było jeszcze tylko na jedno trafienie, w siedemdziesiątej szóstej minucie do bramki Kolady trafił – Borys Słuszniak.

Przez doznaną porażkę, Nadwiślanka straciła miano niepokonanej drużyny, ale też fotel lidera na rzecz Zrywu Szarów. Iskra natomiast do liderującej drużyny z Szarowa traci raptem jedno oczko zajmując szóstą pozycję w tabeli. To pokazuje jak duży ścisk panuje w tabeli wielickiej A-klasy i jak dużo drużyn może w tym sezonie powalczyć o awans do Klasy Okręgowej. Oczywiście jesteśmy w połowie rundy jesiennej i na wskazywanie kandydatów do awansu jeszcze przyjdzie czas. Jednak rywalizacja zapowiada się ciekawie.