Jagiellonki łapią wiatr w żagle (foto)

Jagiellonki łapią wiatr w żagle. Po remisie z Bydgoszczą i triumfie w Szczecinie, małopolanki notują kolejny po ubiegłotygodniowym Mistrzostwie Polski w Futsalu sukces. W pokonanym polu zostawiły Rolniczki z Głogówka, które i w tym sezonie będą zapewne walczyć o ligowy byt. Mecz zresztą wyraźnie pokazał różnice klas pomiędzy ekipami, a wynik 6:0 oddaje to co działo na murawie.

Gorąco pod bramką przyjezdnych było niemal od początku. W 12 minucie po akcji Wójcik, na 5 metrze z piłką minęła się Wróbel. Kwadrans później tuż nad poprzeczką z głowy uderzała Daleszczyk po kornerze bitym przez Zapałę. Pierwszego gola doczekaliśmy się dopiero w 26 minucie gdy kapitalną piłkę za plecy obrońców od Bartosiewicz dostała Maziarz. Nie sięgnęła jej jednak ani ona, ani Woźniak i dopiero nadbiegająca ze skrzydła Wójcik dopełniła formalności. Na 2:0 tuż przed przerwą podwyższyła Daleszczyk, która precyzyjną główką pokonała Woźniak, która parowała chwilę wcześniej piłkę wrzucaną przez szarżującą po skrzydle Wójcik. Świetną okazję miała jeszcze Nosalik po akcji Maziarz z Daleszczyk ale nie sięgnęła piłki przed pustą bramką.

Po przerwie szybko okazało się, że goście nie podejmą już walki o niespodziankę. Wybiła to przyjezdnym z głowy Karolina Gec. Tuż po przerwie z zimną krwią wykorzystała kapitalne prostopadłe podanie Wójcik i genialne otwarcie drugiej odsłony zapewniło miejscowym duży spokój na resztę pojedynku. Krakowianki przekuły to na naprawdę swobodne rozgrywanie akcji, a jak się później okazało, na kolejne gole. Świetną partię w środku pola rozgrywała Natalia Nosalik, non-stop pod grą była na skrzydle Anna Zapała, dużo spokoju i zagrożenia w ofensywie dawała Katarzyna Daleszczyk, do gry w środku pola włączała się Kinga Wilk, kapitalną zmianę dała też Brygida Solawa, która szybko po pojawieniu się na murawie wykończyła znakomite dośrodkowanie Agnieszki Bryzek z końcowej linii boiska i trafiła na 5:0. Akcję zainicjowała prostopadłym podaniem niezwykle pracowita Nosalik. Solawa także i zamknęła wynik, w 90 minucie bezkarnie szukając miejsca do strzału na 16 metrze i swój cel osiągnęła. Ozdobą pojedynku był jednak gol na 4:0. W 68 minucie kompletnie (chyba wszystkich) zaskoczyła Karolina Gec, która atomowym uderzeniem z 30 metrów wpakowała piłkę pod poprzeczkę.

Rolnik nie był tego dnia wymagającym rywalem dla Jagiellonek. Dlatego też, trudniej wybrać FUTMAL MVP tego pojedynku. Z powyższego opisu wnioskować można, że kandydatek na to miano nie brakowało (Solawa, Nosalik, Zapała, Wójcik). Koniec końców, ze względu na wysoką błyskotliwość, skuteczność pojedynków na skrzydle oraz wagę kilku skutecznych podań otwierających drogę do bramki - wybór padł na Weronikę Wójcik.