Pogromcy Leśnika pokonani (foto)

Zawodnicy z Bukowna nie przestraszyli się wcale przyjezdnych mimo, iż w głowach zapewne mieli świadomość, że przed tygodniem ci ostatni znokautowali Leśnika Gorenice 11-1 i zainkasowali pewne trzy oczka. Od początku tych zawodów obydwie ekipy wzięły się mocno do roboty i próbowały szukać szczęścia pod bramkami przeciwnika. Już w czwartej minucie po szybkim rajdzie lewą stroną T. Kawa dośrodkował w pole karne Bukowna i nadbiegający Janowski o mało nie wbił futbolówki do bramki. W minucie 11-tej zaś mocny strzał Rasały odbił się od kolegi z drużyny i wpadł szczęśliwie do rąk Janika. Dziesięć minut później w wybornej sytuacji znalazł się T. Kawa, któremu precyzyjną piłkę dorzucił z prawego skrzydła Katarzyński jednak zabrakło mu centymetrów aby skierować ją do bramki Bukowna.

A że niewykorzystane sytuacje się lubią zemścić to kilka minut później gospodarze dopięli swego i objęli prowadzenie. Stało się to po wykonaniu rzutu rożnego gdy Kamiński wrzucił futbolówkę na pole karne, Kiełkiewicz dość niefortunnie podbił głową ją tak, że ta trafiła najpierw na głowę Repy co odbił przed siebie Janik ale już jego dobitce pod poprzeczkę nie podołał. Goście odpowiedzieli błyskawicznie wykorzystując stały fragment gry i głowę Rejnowicza, który posłał piękną piłkę niestety ale do swojej bramki.

Ta radość przyjezdnych nie trwała długo ponieważ sędzia 120 sec. przed przerwą uznał, że M. Kawa użył swojej ręki w celu zatrzymania uderzenia na bramkę i odgwizdał rzut karny. Wykonywał go Repa ale o mały włos nie zdobył by gola, gdyż Janik wyczuł jego intencje i rzucił się we właściwy róg swojej bramki niestety zabrakło mu niewiele i piłka po jego dłoniach wpadła do siatki.

W drugiej odsłonie trener K. Szumiec poczynił kilka zmian, które miały zmienić niekorzystny przebieg meczu dla jego podopiecznych niestety na niewiele się to zdało gdyż tego dnia jego formacja atakująca w żaden sposób nie mogła znaleźć drogi do siatki Wylężka. Kilka minut po wznowieniu gry miał swoją okazję Windys jednak chociaż ładnie wykonał rzut wolny z przed pola karnego gospodarzy to futbolówka przeleciała blisko poprzeczki niestety dla Błękitnych po jej stronie zewnętrznej.

Chwilę później podobną sytuację miał Maziarz lecz raczej podał do Janika niż uderzał w celu zdobycia gola. Przyjezdni ponownie za sprawą Katarzyńskiego zagrozili bramce Bukowna niedługo potem, zdołał on ładnie dośrodkować w pole karne gospodarzy do nadbiegających Janowskiego i T. Kawy lecz ten pierwszy zdjął piłkę z nogi kolegi, który był w korzystniejszym położeniu i posłał ją poza bramkę.

Pięć minut po tym zajściu znów Maziarz pokazał, że nie obawia się oddawać strzałów z większych odległości, huknął w stronę bramki z dwudziestu może metrów i trafił w poprzeczkę. Po chwili prawie tym samym odwdzięczyli się goście kiedy po rzucie rożnym wykonywanym przez Markowskiego Janowski walnął w poprzeczkę bramki Wylężka.

Niewiele czasu później miejscowi wykonywali rzut rożny po którym wyborną okazję miał Szwed ale nie zdołał wpakować ''gały'' z bliskiej odległości do siatki Błękitnych bo na jej drodze stał dobrze ustawiony Janik. W 75 minucie Markowski próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy lecz jego strzał okazał się być zbyt słaby aby pokonać Wylężka i piłka została przez niego wybita poza pole karne.

Nastąpiła zatem minuta 78, w której ustalił się wynik końcowy tych ciekawych zawodów. Z autu wyrzucił piłkę Szwed wprost na głowę nadbiegającego w pole karne Rejnowicza a ten posłał ją w długi róg obok bezradnie stojącego golkipera gości. Tym samym odkupił on swoje przewinienie przy samobójczym trafieniu.

W kolejnej turze ekipa z Bukowna będzie się potykać z Orłem Bębło a Błękitni zmierzą się w trudnym pojedynku z Pogonią Miechów.