Festiwal nieporadności (foto)

Nie tak wyobrażali sobie kibice i piłkarze LKS Niedźwiedź sobotni mecz z KS Olkusz. W szeregach gospodarzy przed meczem dominował przekonanie, że właśnie w tym spotkaniu zespół się przełamie i zacznie punktować wyżej niż za jeden punkt.

Goście do Niedźwiedzia przyjechali z nastawieniem zachowania czystego konta i z tego zadania wywiązywali się wzorowo do tego stopnia, że i gospodarze nie chcieli psuć im statystyk.

Na samym początku wydawało się, że gospodarze szybko napoczną swoich rywali. Dobrą piłkę dostał Gorzkowski i zagrał w stronę Joao Marcosa, ten dograł do Gałkowskiego, jednak strzał pomocnika gospodarzy padł łupem Kacpra Tumiłowicza.

W odpowiedzi goście przeprowadzili szybką akcję zakończoną strzałem z okolic czternastego metra. O dziwo więcej klarownych sytuacji mieli goście z Olkusza. Kilka minut później przed znakomitą szansą stanął Adam Kluczewski, który kropnął mocno w kierunku bramki Nowaka, jednak ta próba wylądowała na słupku bramki gospodarzy.

Po upływie trzydziestej minuty w polu karnym faulowany został Czechowski. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dawid Tumiłowicz, strzelił w środek bramki a interweniujący Nowak wybił piłkę nogą.

Jeszcze przed przerwą olkuszanie mogli zdobyć bramkę a przed szasną stanął jeden z zawodników gości, lecz i ta próba minęła o centymetry bramkę Niedźwiedzia.

Druga połowa nie przyniosła nam zmiany rezultatu. Co prawda bliżej zdobycia bramki byli gospodarze, ale marnowali wręcz dwustuprocentowe sytuację! Najpierw nie popisał się Joao Marcos, który strzałem z piątego metra mając przed sobą całą bramkę, przeniósł piłkę nad poprzeczką bramki gości. Później Kamil Klęk dostał bardzo dobre podanie od Nowaka i znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki, postanowił sam zakończyć akcję strzałem, a nie dogrywać piłkę do lepiej ustawionego kolegi, co jak się okazało było błędem, bo dobrą interwencją popisał się Tumiłowicz.

Żeby tego było mało już pod sam koniec gospodarze wyszli z szybką kontrą znajdując się w przewadze liczebnej pięciu na dwóch. Jakim cudem z tego nie padła bramka? Należy zapytać m.in. Joao Marcosa, który stracił piłkę przegrywając pojedynek z bramkarzem.

Spotkanie zakończyło się więc bezbramkowym remisem, z którego bardziej cieszą się goście. Gospodarze zaprezentowali się bardzo słabo i na tle olkuskiej drużyny wyglądali jak przypadkowa grupa, która zebrała się, aby pokopać piłkę.

Gospodarze zdobycie jednego punktu mogą zawdzięczać bramkarzowi – Nowakowi, który dwoił się i troił, ratując w kilku sytuacjach zespół przed stratą bramki.

Jak po meczu sam ocenił trener Błoński, był to najsłabszy mecz drużyny Niedźwiedzia, odkąd przejął on zespół. Przed drużyną bardzo dużo pracy, bo jest nad czym pracować i co poprawiać. Pamiętać również należy, że piłka nożna to zespołowa gra, w której liczy się końcowy wynik. Każdy chciałby zapisać się jako bohater, jednak na pierwszym miejscu jest dobro drużyny w szczególności, kiedy ma się na koncie tylko pięć punktów i każdy mecz jest bardzo ciężki i ważny.