Najniższy wymiar kary (foto/video)

Jagiellonki obroniły dostęp do górnej połówki tabeli wygrywając bardzo ważne dla układu klasyfikacji spotkanie z beniaminkiem z Gdańska. Drużyna Krzysztofa Kroka wymierzyła tak naprawdę najniższy wymiar kary choć warto zaznaczyć, że przyjezdne miały kilka zrywów dzięki którym losy meczu dość długo nie były rozstrzygnięte.

Znaczący był dla spotkania dobry start gdańszczanek, które w 14 minucie po precyzyjnym centro-strzale objęły prowadzenie. W dalszy narożnik bramki Klabis trafiła Plotzka. Krakowianki szybko ruszyły do odrabiania strat i okazji do wyrównania miały kilka i to wyśmienitych. Szczęśliwie dla nich, dość szybko udało się efekt osiągnąć. Jeszcze w 21 minucie Nosalik po świetnym dryblingu przeniosła piłkę nad poprzeczkę z 16 metrów, ale chwilę później po wrzutce Zapały i zgraniu piłki przez Wróbel, wykorzystująca szansę gry w wyjściowym składzie Solawa z zabójczą precyzją wpakowała piłkę do siatki. Miejscowym zależało na tym, by ukłuć rywalki jeszcze przed przerwą. Starania były mozolne i choć w końcu pojawiły się wątpliwości, to w samej końcówce pierwszej połowy krakowianki wyszły na prowadzenie. Ale zanim do tego doszło, świetne okazje marnowały: Wróbel główkując obok bramki po dośrodkowaniu Zapały, Wójcik która trafiła z 1 metra wprost w bramkarkę po akcji Zapały i świetnym dośrodkowaniu Wróbel, czy w końcu Solawa, która w 35 minucie błysnęła niesamowitym sprintem urywając się dwóm obrońcom ale w sytuacji sam na sam z Krajewską uderzyła ciut za wysoko. Dopiero w 42 minucie gdy trochę zwlekająca ze strzałem Daleszczyk dała się sfaulować w polu karnym, a następnie samodzielnie wykorzystała jedenastkę, AZS UJ objął po raz pierwszy prowadzenie. Przy tej akcji kluczową rolę ponownie odegrała Natalia Wróbel, która zainicjowała całe zajście znakomitą solową akcją do końcowej linii i precyzyjnym podaniem na 16-ty metr do Daleszczyk.

-[FOTOGALERIA I

-[FOTOGALERIA II

Co prawda gdańszczanki rozpoczęły drugą odsłonę od groźnej kontry, którą nieco jednak zmarnowała Tarakanova, to później znów więcej działo się jednak pod bramką Krajewskiej. Okazje strzeleckie miały choćby Daleszczyk i Solawa, ale prawdziwą perełką okazało się uderzenie Bryzek z narożnika szesnastki w 68 minucie. To był kapitalny strzał wycelowany idealnie pod poprzeczkę, strzał który dobił już gdańszczanki. W 78 minucie jeszcze co prawda Okoniewska stanęła po wrzutce z kornera przed znakomitą okazją by pokonać Klabis ale był to w zasadzie tylko incydent pod bramką krakowianek.

Jagiellonki pewnie pokonały Lotos Gdańsk i obroniły szóstą lokatę w tabeli, obroniły się także przed Lotosem właśnie. Krakowianki miały znacznie więcej atutów piłkarskich w tym starciu. Świetnie wyglądała współpraca Zapały z Wróbel, to najbardziej efektywny duet w tym spotkaniu. Bardzo dobre zawody w środku pola rozgrywała także Nosalik, sporo stoickiego spokoju wprowadzała też Daleszczyk. Jej doświadczenie okazało się niezbędne przy golu na 2:1. Pazurki w ataku pokazała walcząca o wyjściowy skład Brygida Solawa. Zdobyła kluczowego gola w 23 minucie, szukały się z piłką wzajemnie w polu karnym, a i nietuzionowa szybkość zapewni trenerowi Krokowi pewien dylemat przy obsadzie szpicy w kolejnych spotkaniach. Na FUTMAL MVP zdaniem reporterów Futmal.pl zasłużyła Natalia Wróbel. Znów główną kontrkandydatką była Anna Zapała, niesamowicie dynamiczna i ofensywnie usposobiona oraz kreatywna uczestniczka zawodów, ale Natalię Wróbel wyróżniało to, że była świetnym łącznikiem między Zapałą, a piłkarkami szukającymi piłki w polu karnym gdańszcznek. Żyła trochę w tym pojedynku z pracy Zapały właśnie, ale z roli tej wywiązywała się znakomicie. Dołożyć do tego należy także kilka istotnych przechwytów w ofensywie i to wszystko ułatwiło nieco wybór między nią, a Zapałą.